بی الهام شدن نسبت به اهداف خود

یک نظر اضافه کنید
6 دقیقه مطالعه

طبیعی است که نسبت به اهداف خود احساس بی الهام شدن کنید – در اینجا نحوه بازگرداندن موجو آورده شده است

در ژانویه، شما برای دستیابی به اهداف خود و شروع سال جدید هیجان زده هستید. اما تا ماه فوریه، بسیاری از مردم از تصمیمات سال نو خود خارج شده اند. به گفته نویسنده پرفروش جایرک رابینز، نکته کلیدی این نیست که از این که در سال گذشته موفقیت های زیادی کسب نکرده اید، تسلیم نشوید یا ناراحت باشید. در عوض، هر روز بر روی پیشرفت ۱۰ قدمی تمرکز کنید. با این نکات شروع کنید.

بی الهام شدن نسبت به اهداف خود

بر روی امروزتان تمرکز کنید

روی کارهایی که امروز می توانید انجام دهید تمرکز کنید تا به اهداف خود نزدیکتر شوید. به جای اینکه نگران کارهای اشتباهی باشید که ممکن است در گذشته مرتکب شده باشید، در عوض به آنچه ممکن است در آینده درست شود، تمرکز کنید.

به خودتان اجازه دهید که انسان باشید.

همه ما گاهی اوقات دچار لغزش می شویم، و این اشکالی ندارد ، فقط اجازه ندهید که به عادتی تبدیل شود که شما را از رسیدن به اهدافتان باز دارد. هر بار که از مسیر خارج می‌شوید، فوراً دو اقدام سریع انجام دهید که شما را به مسیر بازگرداند: یک قدم به عقب، دو قدم سریع به جلو.

در گذشته نمانید

از این به بعد هر روز روی پیشرفت تمرکز کنید. دستی را که به شما داده شده است بگیرید و راهی برای بردن روز با آن پیدا کنید. احساساتی را که احساس می‌کنید و اینکه چگونه تمرکز شما را منعکس می‌کند، در نظر بگیرید:

ناراحت=  شما روی گذشته متمرکز شده اید، به خصوص چیزهایی که بد ظاهر شده اند و اکنون نمی توانید کاری برای تغییر آنها انجام دهید. این منجر به احساس ناتوانی می شود.

شاد/ خوشنودی =شما روی لحظه حال تمرکز کرده اید، به خصوص افراد، موقعیت ها و چیزهایی که برای آنها سپاسگزار هستید.

هیجان‌زده/ تحریک شده = شما روی آینده تمرکز کرده‌اید، مخصوصاً بهترین نتایج ممکن به ثمر برسند.

آن را تکه تکه کن

تصمیمات خود را به اهداف کوچکتر و قابل کنترل تر تقسیم کنید تا در مسیر راحت تر بمانید. ما به این مایل نشانگرها می گوییم. شما یک ماراتن کامل را در یک حرکت اجرا نمی کنید. روی رسیدن به مایل یک، سپس به مایل دو و غیره تمرکز کنید تا زمانی که از خط پایان عبور کنید.

بی الهام شدن نسبت به اهداف خود

مسئولیت پذیری را در روال خود قرار دهید.

یک گروه یا دوست پشتیبانی پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند تا شما را پاسخگو و در مسیر خود نگه دارد. تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که با یک شریک به باشگاه می‌پیوندند، در مقایسه با کسانی که به تنهایی می‌روند، به احتمال بیشتری به راه خود ادامه می‌دهند و ثابت می‌مانند.

زیاده روی نکنید

برای خود ضرب الاجل های واقع بینانه تعیین کنید و سعی نکنید یکباره کارهای زیادی انجام دهید. خوش‌بینی بیش از حد باعث می‌شود نه تنها به جلسه ناهار، بلکه به اهدافتان نیز دیر برسید.

تشویق کننده خود باشید

هر دستاوردی را، مهم نیست که چقدر کوچک به نظر می رسد، به عنوان راهی برای ایجاد اعتماد به نفس و حرکت خود جشن بگیرید. به خود پاداش دهید تا در مسیر خود بمانید تا مطمئن شوید که تسلیم نمی شوید. پاداش های درونی در مقابل پاداش های بیرونی تفاوت بزرگی ایجاد می کنند.

مالک چرایی خود باشید

وقتی می خواهید ترک کنید به یاد بیاورید که چرا این کار را انجام می دادید. بر مزایای داشتن عادات خوب تمرکز کنید. این به عنوان سوخت هیجانی موشک عمل می کند: وقتی دلایلی را که برای این هدف تعیین کرده اید به صورت ذهنی تمرین می کنید، سوخت را به عضله انگیزشی خود تزریق می کنید که شما را به حرکت سوق می دهد. با تبدیل آن به یک روال، آن احساس را کنار هم بگذارید.

بی الهام شدن نسبت به اهداف خود

یک سیستم پشتیبانی بسازید.

کسی را پیدا کنید که وقتی می خواهید تسلیم شوید، شما را تشویق کند تا به تلاش ادامه دهید. همه ما می‌توانیم از یک مربی یا BFF استفاده کنیم که در زمان ضعف به ما الهام می‌دهد و ما را به چالش می‌کشد تا بیشتر تلاش کنیم.

پیشرفت خود را علامت گذاری کنید

کسانی که نمی خواهند اندازه گیری کنند، نمی خواهند پاسخگو باشند. یک قدم به عقب بردارید و پیشرفت خود را به صورت دوره ای تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید کجا ممکن است نیاز به تنظیم استراتژی خود داشته باشید. انعطاف پذیر بودن و تغییر مسیر در صورت لزوم برای رسیدن به اهداف ضروری است.

منبع:

  • https://www.success.com/its-normal-to-feel-uninspired-about-your-goals-heres-how-to-get-the-mojo-back/
3/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx