زندگینامه دنی آلوز – فوتبالیست

1 comment
8 Min Read

زندگینامه دنی آلوز – فوتبالیست

پادکست زندگینامه دنی آلوز فوتبالیست

بیوگرافی دنی آلوز (زندگینامه ورزشکاران)

دنی آلوز یکی از فوتبالیست های پرافتخار و حرفه ای برزیلی است که در حال حاضر برای باشگاه پاری سن ژرمن توپ می زند. آلوز به عنوان گران ترین دفاع راست تاریخ شناخته می شود.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای کسب اطلاع بیشتر و آشنایی با زندگی نامه ی دنی آلوز با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی دنی آلوز

دوران کودکی و نوجوانی دنی آلوز

در شرح زندگینامه دنیل آلوز داسیلوا این گونه آمده است که وی در تاریخ ۶ می ۱۹۸۳ در جوازیرو واقع در برزیل به دنیا آمد. دنی فوتبال خود را از رده نوجوانان تیم «باهیا اسپورتا» که بزرگ ترین تیم آن منطقه بود شروع کرد و از طریق رده های سنی آن باشگاه خیلی زود پیشرفت کرد.

وقتی که هجده ساله شد اولین بازی خود را برای تیم اصلی باشگاه انجام داد و نتیجه بازی ۳ بر هیچ به نفع باهیا شد. دنی آلوز به خاطر توانایی ها و استعداد بی نظیرش در فوتبال از همان اول توجه همگان را به خود جلب کرد؛ او توانست یک پنالتی از حریف بگیرد همچنین یک پاس گل زیبا بدهد.

آغاز فعالیت حرفه ای دنی آلوز

می توان گفت اولین افتخار حرفه ای دنی آلوز در سال ۲۰۰۱ با قهرمانی باهیا رقم خورد؛ استعدادها و درخشش فوق العاده ی او باعث شد به تیم ملی زیر ۲۰ سال برزیل دعوت شود. سویا هم که دنی را زیر نظر داشت تصمیم گرفت او را به صورت قرضی به اروپا بیاورد.

دنی آلوز در سال ۲۰۰۳ در جام جهانی در تیم ملی جوانان برزیل بازی کرد و در این مسابقات تیم او به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد. در پایان رقابت ها دنی آلوز به عنوان سومین بازیکن برتر جام جهانی معرفی شد. همین اتفاق سبب شد که قرارداد وی با باشگاه سویا دائمی شود.

سویا در ژوئن ۲۰۰۶ موافقت کرد که دنی آلوز به باشگاه لیورپول منتقل شود، ولی به خاطر این که این باشگاه انگلیسی نتوانست رقم خود را به رقم درخواستی آلوز برساند مذاکرات آن ها به نتیجه ی مطلوب نرسید.

در ماه دسامبر ۲۰۰۶ دنی با سویا قراردادی منعقد کرد که طبق آن باید تا سال ۲۰۱۲ در آن تیم باقی بماند. آلوز موفق شد فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ را با به ثمر رساندن ۵ گل و ۴۷ بار حضور در ترکیب سویا با موفقیت پشت سر بگذارد. با این تفاسیر دنی آلوز در شمار بازیکنان مهم تیم محسوب می شد. همین طور در کل بازی های سویا در جام یوفا که به قهرمانی تیم منجر شد حضور پررنگ داشت.

در مدت زمان حضور در اسپانیا، دنی آلوز تابعیت اسپانیایی هم دریافت کرد. این موضوع سبب می شد که تمام محدودیت های کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای او از بین برود، همچنین دیگر نیازی به مجوز کاری برای بازی در تیم های کشورهای اتحادیه اروپا نداشته باشد.

دنی آلوز در اوت ۲۰۰۷ طی مصاحبه ای در شبکه ورزشی کشور برزیل اعلام کرد قصد دارد از سویا جدا شود و به باشگاهی قدرتمند در اروپا بپیوندد. سپس در مصاحبه با روزنامه ای اسپانیایی گفت علاقه دارد سویا را ترک کند و به باشگاه چلسی بپیوندد، و نمی خواهد این شانس بزرگ را از دست بدهد. اما در اوت ۲۰۰۷ سویا پیشنهاد چلسی مبنی بر خرید دنی آلوز را نپذیرفت و شش روز بعد نیز دومین پیشنهاد آن ها را به این بهانه رد کرد که آن ها بسیار پایین تر از چیزی بودند که انتظار می رفت!

پس از آن که مذاکرات آلوز و چلسی به خاطر مخالفت های سویا به نتیجه نرسید، دنی رئیس باشگاه را به شدت مورد انتقاد قرار داد و پس از درگیری های مطبوعاتی بین آن دو، سرانجام دنی تصمیم گرفت در سویا بماند و با رئیس باشگاه آشتی کرد.

دنی آلوز

پیوستن به باشگاه بارسلونا

دنی آلوز در ژوئیه ۲۰۰۸ به طور رسمی به باشگاه بارسلونا ملحق شد. او سویا را با غم و اندوه زیادی ترک کرد و گفت دوست دارد مجدد به باشگاه برگردد چون به عنوان یک پسربچه به سویا آمده بود و حالا به عنوان یک مرد آن را ترک می کند، حتی در کنفرانس مطبوعاتی خداحافظی از سویا به گریه افتاد!

رقم رسمی انتقال دنی آلوز به بارسلونا ۲۹ میلیون یورو به همراه ۶ میلیون یورو اضافه بنا به عملکرد او در تیم بود. این رقم دنی آلوز را به گران ترین دفاع راست دنیا تبدیل کرد. نام او همچنین به عنوان سومین بازیکن گران قیمت بارسلونا در تاریخ این تیم اعلام شد.

سرانجام در ۲ ژوئن ۲۰۱۶ دبیر فنی باشگاه بارسلونا اعلام کرد تابستان همین سال دنی آلوز پس از هشت سال حضور از این باشگاه خداحافظی خواهد کرد. سپس در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۶ باشگاه یوونتوس اطلاع داد که با دنی آلوز قراردادی به مدت دو سال امضا کرده است، و قرارداد آن ها در تاریخ ۲۹ ژوئن ۲۰۱۷ فسخ گردید.

ورود به تیم پاری سن ژرمن

دنی آلوز پس از ترک باشگاه یوونتوس به باشگاه پاری سن ژرمن ملحق شد و پیراهن شماره ۳۲ را بر تن کرد که قبلا بر تن اسطوره هایی مانند دیوید بکهام و داوید لوییس بود.

دنی آلوز

حضور در تیم ملی

وی برای نخستین بار در مسابقه ای دوستانه و غیر رسمی در برابر تیم الکویت پیراهن تیم ملی فوتبال برزیل را بر تن کرد. پس از سه روز برای نخستین بار در یک بازی دوستانه در برابر تیم اکوادور رسما به تیم ملی دعوت شد. دنی آلوز همچنین در مسابقات کوپا آمریکا ۲۰۰۷ در ترکیب تیم ملی برزیل حضور داشت. وی در این رقابت ها در ۴ مسابقه بازی کرد و در فینال مسابقات در برابر آرژانتین وارد میدان شد و با به ثمر رساندن یک گل و یک پاس گل نقش ویژه ای در پیروزی تیمش بر عهده داشت.

دنی آلوز باوجود داشتن عنوان گران قیمت ترین مدافع تاریخ، در تیم ملی هرگز موفق نشده جای ثابتی برای خود به دست آورد، در مسابقات نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها سال ۲۰۰۹ در مقابل آفریقای جنوبی به عنوان یار ذخیره وارد میدان شد و در واپسین دقایق بازی توانست گل برتری تیم خود را با ضربه آزاد به ثمر رساند.

عکس های دنی آلوز

دنی آلوز

دنی آلوز

زندگینامه دنی آلوز

دنی آلوز

بیوگرافی دنی آلوز

زندگی نامه دنی آلوز

زندگینامه دنی آلوز

همسر دنی آلوز

افتخارات و قهرمانی های دنی آلوز

افتخارات و قهرمانی های دنی آلوز

کسب ۶ قهرمانی در لالیگا

کسب ۶ قهرمانی سوپرکاپ اسپانیا

کسب ۴ قهرمانی سوپرکاپ اروپا

کسب ۴ قهرمانی کوپا دل ری

کسب ۳ قهرمانی لیگ قهرمانان

کسب ۳ قهرمانی جام باشگاه های جهان

کسب ۲ قهرمانی جام یوفا

کسب ۲ قهرمانی جام کنفدراسیون ها

کسب ۱ قهرمانی جام جهانی زیر ۲۰ ساله ها با تیم ملی برزیل

کسب ۱ قهرمانی کوپا آمریکا

۳/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx