زندگینامه دانیل دی لوئیس – بازیگر

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

بیوگرافی دانیل دی لوئیس (زندگینامه هنرمندان)

در زندگی نامه دنیل دی لوئیس اینگونه آمده است که : دانیل دی لوئیس در سال 1957 در شهر لندن کشور انگلستان در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشود. پدرش شاعر به نام انگلیسی، سیسیل دی لوئیس و مادر وی بازیگر و هنرمندی انگلیسی به نام جیل بالکن بود. دانیل در دوران کودکی در جنوب لندن به دلیل یهودی و شیک بودنش همواره با اذیت و آزار نزدیکانش مواجه میشد و در نوجوانی نیز به جهت دزدی از فروشگاه ها، چند بار دستگیر شده بود.

با توجه به رفتار پرخاشگرایانه دانیل، والدینش او را در سال 1968 به مدرسه شبانه روزی فرستادند تا تحت آموزش های سخت قرار بگیرد. دی لوئیس در مدرسه اش علاقه اش را به رشته های نجاری، ماهی گیری و بازیگری نشان داد و در این میان رشته بازیگری بیش از همه او را به شوق آورد. تلاش های شبانه روزی دانیل در مطالعه شیوه های بازیگری و پیداکردن موقعیتی که بتواند خود را ثابت کند، با فیلم ” یکشنبه خونین یکشنبه ” در سال 1971 و در سن 14 سالگی به وقوع پیوست که اولین تجربه بازیگری دانیل به حساب می آید.

نخستین نقش آفرینی سینمایی دانیل دی لوئیس در سال 1982 شروع شد. دانیل در این سال نقش بسیار کوتاهی در یکی از مهمترین فیلمهای تاریخ سینما یعنی ” گاندی ” ایفا کرد و پس از آن نیز در نقش های مکمل به بازی گرفته شد. در دهه 80 کارشناسان سینمایی از کیفیت بازی های دنیل دی لوئیس تمجید کردند و او را بازیگری آینده دار در صنعت سینما نامیدند. دنیل با سخت کوشی به این مهم دست یافت تا بازیگر نقش اصلی فیلم ” پای چپ من ” اثر جم شریدان شود. بازی تحسین برانگیز دنیل دی لوئیس در این فیلم اولین اسکار بهترین بازیگری مرد را برای او به ارمغان آورد و جایگاه بازیگری او را به تثبیت رساند.

دانیل دی لوئیس در دهه 90 میلادی دوران پرافتخاری را پشت سر گذاشت و توانست در فیلم ” پایان معصومیت ” به کارگردانی مارتین اسکورسیزی حضور پبدا کند و البته بار دیگر با جیم شریدان در فیلم ” به نام پدر ” همکاری نماید که دومین نامزدی اسکار را برای دنیل دی لوئیس به ارمغان آورد. با آغاز قرن بیست و یکم، دانیل بسیار گزیده کار شد و تصمیم گرفت در آثار معدودی به ایفای نقش بپردازد که نتیجه آن بازیهای به یاد ماندنی او در فیلم های ” دار و دسته نیویورکی “، ” خون به پا می شود “، ” لینکلن ” و ” رشته خیال ” بوده است. بازیگر پر افتخاری که با بازی در ” رشته خیال ” در سال 2017 اعلام کرد که برای همیشه بازیگری را کنار گذاشته و دیگر در عرصه تصویر حضور پیدا نخواهد کرد.

عکس دنیل دی لوئیس

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

نکاتی که احتمالا درباره دانیل دی لوئیس نمی دانید :

دانیل دی لوئیس در سال 1989 زمانی که در صحنه تئاتر مشغول ایقای نقش در نمایش ” هملت ” بود، به یکباره با حالتی وحشت زده اعلام کرد که روح پدرش را روی صحنه تئاتر دیده است. از آن پس دانیل هرگز به صحنه تئاتر بازنگشت.

پس از ایفای نقش در فیلم ” بوکسور ” بطور موقت از بازیگری خداحافظی نمود تا کفاشی را یاد بگیرد. دانیل دی لوئیس برای اینکار به ایتالیا سفر کرد تا زیر نظر استفانو بمر که کفاش به نام ایتالیایی بود، آموزش لازم را فرا گیرد.

دانیل دی لوئیس برای ایفای نقش بیل قصاب در فیلم ” دار و دسته نیویورکی ” یک قصاب استخدام کرد تا به او فنون قصابی را بیاموزد. دانیل همچنین از افراد شاغل در سیرک ها درخواست کمک کرد تا طریقه پرتاب چاقو را به او آموزش دهند!

دانیل دی لوئیس همواره در هنگام بازی در فیلم هایش، در نقش هایش باقی می ماند و حتی در زمان استراحت نیز از کالبد شخصیت خارج نمیشد.

در صحنه ای از فیلم ” خون به پا می شود ” دانیل دی لوئیس بر روی نردبان حضور داشت و نردبان شکست. این صحنه بطور ناخواسته اتفاق افتاد و 2 دنده او در این صحنه شکست!

پیش از بازی در فیلم ” لینکلن ” بیش از 100 کتاب درباره آبراهام لینکلن مطالعه کرد.

دانیل دی لوئیس به شدت از حریم خصوصی اش حفاظت میکند و به همین جهت اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی او در دسترس نیست.

دانیل از رابطه قبلی اش با ایزابل آجانی، یک فرزند دارد. وی در سال 1996 با دخترِ آرتولر میلر یعنی ربکا میلر ازدواج کرده و این ازدواج تا به امروز دوام داشته است.

دانیل دی لوئیس طرفدار تیم فوتبال میلوال انگلستان می باشد.

در سال 2010 دانیل دی لوئیس دکترای افتخاری اش را از دانشگاه پریستول دریافت نمود.

در سال 2014 دانیل لقب شوالیه را از دربار انگلستان دریافت نموده است.

چندین بار از سوی سازندگان ” ارباب حلقه ها ” پیشنهاد بازی در این سه گانه به او ارائه شد اما دی لوئیس هربار آن را رد کرد تا نقش در نهایت به ویگو مورتنسن برسد.

هنگام بازی در ” دار و دسته نیویورکی ” زمانی که مریض احوال بود، عوامل پشت صحنه از او درخواست کردند تا کت گرمی بپوشد اما او به این دلیل که در قرن نوزدهم کت گرم وجود نداشته، از پوشیدن و درمان خود امتناع کرد! با اینحال دانیل دی لوئیس به جهت اینکه نمی خواست در روند فیلمبرداری اخلال بوجود بیاید، راضی شد که آنتی بیوتیک مصرف نماید.

در سال 2003 در فیلم ” The Ballad of Jack and Rose ” به ایفای نقش پرداخت که نویسنده و کارگردان آن، همسرش ربکا میلر بود.

دانیل دی لوئیس به حدی در کفاشی مهارت دارد که می تواند زندگی خود را از طریق آن سپری نماید!

جاناتان دمی در سال 1993 پیشنهاد بازی در فیلم ” فیلادلفیا ” را به وی ارائه نمود اما او آن را نپذیرفت تا در فیلم ” به نام پدر ” به ایفای نقش بپردازد. در آن سال تام هنکس برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد برای ” فیلادلفیا ” شد و دی لوئیس نامزد اسکار برای ” به نام پدر “.

دانیل دی لوئیس اولین بازیگر مرد بریتانیایی است که برنده اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شده است.

برای بازی در نقش حضرت مسیح در فیلم ” مصائب مسیح ” در نظر گرفته شده بود اما مل گیبسون معتقد بود که چهره او ” خیلی اروپایی ” هست! مدتی بعد هم جیم کویزل جایگزین او شد.

بازی در فیلم ” بیمار انگلیسی ” را نپذیرفت و نقش به رالف فاینس رسید.

دانیل دی لوئیس در سال 1994 تلاش نمود تا نقش وینسنت وگا در فیلم ” پالپ فیکس ” را بدست بیاورد اما کوئینتین تارانتینو نقش را به جان تراولتا داد.

بازی در فیلم ” سولاریس ” استیون سودربرگ را رد کرد و ایفای نقش به جورج کلونی رسید.

در سال 1992 قبل از بازی در ” آخرین موهیکان ” خود را در جنگل قرنطینه کرد و آموخت که چطور باید قایق بسازد و از پوست حیوانات پوشاک تهیه نماید.

دانیل دی لوئیس تابعیت دو کشور انگلستان و ایرلند را دارد.

ایفای نقش در فیلم ” Terminator Salvation » را نپذیرفت.

دانیل دی لوئیس همچنان پیشنهاد زک اسنایدر برای بازی در فیلم اَبَرقهرمانی ” مرد پولادین ” را نپذیرفت و نقش به راسل کرو رسید.

وی در سالهای جوانی از یک شرکت درخواست کرده بود تا در یک دوره 5 ساله کابینت سازی شرکت کند اما به این دلیل که سابقه ای نداشت، او را رد کردند.

دانیل دی لوئیس در سال 2017 توسط سخنگوی خود اعلام کرد که برای همیشه از بازیگری خداحافظی کرده است. وی مدتی بعد شخصاً به این موضوع پرداخت و گفت : ” می‌ دانم که انتشار بیانیه دور از ادب و عادت است، اما می‌ خواستم برای خود مرزی تعیین کنم. دوست نداشتم به پروژه دیگری کشیده شوم. یک عمر، به این اندیشیدم که اگر چگونه بازنشسته شوم بهتر است، نمی‌ دانم چرا این بار با دفعات قبل متفاوت بود، اما انگیزه‌ ی کناره‌ گیری در من ریشه دواند، و به اضطرار بدل شد. کاری بود که باید انجام می‌ دادم”

دانیل دی-لوئیس فیلم

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

مهمترین آثار دنیل دی لوئیس :

خون به پا خواهد شد
پای چپ من
به نام پدر
آخرین موهیکان
دارو دسته نیویورکی ها
عصر معصومیت
رخت‌شوی‌خانه‌ی زیبای
سبکی تحمل ناپذیر هستی
لینکلن
بوکسر
اتاقی با چشم انداز
بوته

زندگینامه دانیل دی لوئیس - بازیگر

افتخارات دنیل دی-لوئیس

دنیل دی-لوئیس با بردن ۱۱۷ جایزه معتبر جهانی از جمله ۳ اسکار، 4 بفتا، ۲ گلدن گلوب و ۳ جایزه انجمن بازیگران سینما پر افتخار ترین بازیگر تاریخ محسوب می شود.

او به عنوان یکی از گزیده ‌کارترین بازیگران صنعت فیلم‌سازی شناخته می‌شود، به طوری که از ابتدای شروع کار خود یعنی 42 سال پیش تا به حال تنها در 20 فیلم به ایفای نقش پرداخته‌است. گزیده کاری وی در حدی است که بازی در فیلم های بزرگی همچون: فهرست شیندلر، بیمار انگلیسی، ارباب حلقه ها، بتمن، فیلادلفیا و… رد کرده است.

وی رکورد دار دریافت بیشترین جایزه ی “بهترین بازیگر نقش اول مرد” اسکار(3بار)، بفتا(4بار)، انجمن بازیگران سینما(3بار) و انتخاب منتقدان(3بار) میباشد.

3.3/5 - (7 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx