زندگینامه دیوید باتیستا – کشتی گیر و بازیگر

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه دیوید باتیستا – کشتی گیر و بازیگر

پادکست زندگینامه دیوید باتیستا کشتی گیر و بازیگر

بیوگرافی دیوید باتیستا (زندگینامه ورزشکاران)

ستاره های کشتی کج از آن دسته افرادی هستند که به طور معمول طرفداران بسیار زیادی دارند، افرادی که با وجود آن که حاشیه ی زیادی اطرافشان را فرا گرفته، اما باز هم دوست داران زیادی دارند که وقت خود را روی تماشای شوی آن ها می گذارند. دیوید باتیستا نیز یکی از این افراد می باشد که اگر او را معروف ترین ستاره ی ام ام ای کار ننامیم قطعا در بین 5 ستاره ی معروف این رشته قرار دارد و مسابقات او همواره یکی از پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی ام ام ای می باشد.

کسی که در کمپانی دبلیو دبلیو ای فعالیت داشت و یکی از بزرگ ترین افراد شرکت کننده ی این کمپانی بود، بعدها به خاطر پیوستن به هالیوود از همکاری با این شرکت کناره گیری کرد و اکنون در تلاش است تا با افزایش فعالیت خود در دنیای سینما خودش را به عنوان یک بازیگر اکشن مشهور در سطح جهان معرفی کند.

با این وجود دیوید باتیستا این بدنساز و بازیگر میانسال تا به این جا نتوانسته در فیلم یا سریال چندان بزرگی شرکت کند و این مسئله شاید به خاطر دستمزد بسیار بالای دیوید باتیستا باشد. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به اتفاق یکدیگر نگاهی به زندگی نامه ی دیوید باتیستا این بدنساز، بازیگر، ام ام ای کار و هم چنین کشتی گیر سابق دبلیو دبلیو ای بیندازیم. با ما همراه باشید.

دوران کودکی دیوید باتیستا

دوران کودکی و نوجوانی دیوید باتیستا

دیوید مایکل باتیستا که با لقب های فراوانی مانند Leviathan شناخته می شود، در تاریخ 18 ژانویه سال 1969 در واشنگتن دی سی آمریکا متولد شد. آن طور که در مستند ساخته شده از روی زندگی وی دیدیم او از آن بچه های به اصطلاح پر شر و شوری بوده که کل مدرسه و خانواده را به هم می ریخته است؛ اما داستان پیوستن او به کمپانی WWE و تبدیل شدن به یکی از مشهورترین کشتی گیرهای این کمپانی چیزی بوده که هیچ گاه حتی تصورش را هم نمی کرده است.

دیوید باتیستا تا دوره ی دبیرستان از دانش آموزان نسبتا درس خوان مدرسه به حساب می آمده و شاید اگر بحث استعدادیابی مدارس آمریکا نبود او هم مثل خیلی از کسانی که در کشورهایی چون ایران زندگی می کنند یک شغل کسل کننده به دست می آورد؛ اما فیزیک بدنی فوق العاده ی دیوید باتیستا، مربی ورزش آن ها را به این فکر انداخت تا او را وارد مسابقات فوتبال آمریکایی کند.

فوتبال آمریکایی از آن جمله ورزش هایی است که برای موفقیت در آن به قدرت بدنی بسیار زیادی نیاز است و دیوید هم تمام شرایط ورزش را برای تبدیل شدن به یک ستاره ی فوق العاده داشت. با همه ی این ها حضور دیوید باتیستا در تیم فوتبال آمریکایی محدود به همان دوره ی مدرسه شد و پس از پایان تحصیلات ترجیح داد تا در زمینه ی دیگری مشغول به فعالیت شود.

زندگینامه دیوید باتیستا – کشتی گیر و بازیگر

آغاز فعالیت های حرفه ای

ویلد سایمون کسی بود که نقش بسیار مهمی را در ورود دیوید باتیستا به دنیای کشتی کج بازی کرد. او ابتدا با شرکت در لیگ های پایه کشتی کج توانست خودی نشان دهد و همان طور که گفته شد به دلیل فیزیک بدنی فوق العاده اش می توانست رقبای خود را به راحتی شکست دهد. اولین حضور دیوید باتیستا در رینگ کشتی کج حرفه ای همه ی کارشناسان را به این وا داشت تا اقرار کنند دیوید قرار است به یکی از بزرگ ترین ستاره های کشتی کچ تبدیل شود.

نخستین قهرمانی اش در مسابقات کشتی کج به کمک سر دسته ی گروهشان یعنی تریپل ادج به دست آمد ولی نمی توان از نقش بسیار مهم دیوید در آن مسابقات به سادگی گذشت. موفقیت در رینگ از یک طرف و برخی خصوصیات اخلاقی از سویی دیگر همه دست به دست هم دادند تا دیوید باتیستا به یکی از ستاره های محبوب کشتی کج در میان مردم تبدیل شود. نخستین قهرمانی که به سبب همین محبوبیت برای باتیستا به دست آمد در سال 2005 بود و بدین ترتیب یکی از بهترین روزهای عمر دیوید برایش در حال رخ دادن بودند، که ناگهان از سه ناحیه ی بازو دچار آسیب دیدگی شد و مدت ها نتوانست در رینگ مسابقات حاضر شود.

دیوید باتیستا تا به امروز موفق شده قهرمانی های بسیاری را در مسابقات کشتی کچ به دست آورد که از میان آن ها می توان به چهار بار قهرمانی در مسابقات سنگین وزن، کمربند WWE که به بهترین ورزشکار سال اهدا می شود و هم چنین تگ تیم جهان اشاره کرد. یکی از این تگ ها را به همراه جان سینا به صورت مشترک کسب کرد. در نهایت قهرمانی مسابقات رویال رامبل را هم می توان از دیگر دستاوردهای مهم دیوید باتیستا برشمرد.

دیوید باتیستا

ورود به دنیای بازیگری و هالیوود

محبوبیت بسیار بالای دیوید باتیستا در میان مردم باعث شده تا او بعد از راک به دومین ستاره ی WWE تبدیل شود که مورد توجه کارگردان های بزرگ هالیوود قرار می گیرد. از جمله مهم ترین کارگردان هایی که دیوید باتیستا با آن ها کار کرده می توان به جیمز وان، سازنده ی بسیاری از فیلم های ترسناک مثل اره و Conjuring اشاره کرد. هم چنین ریدلی اسکات که کارگردان فیلم هایی چون بیگانه، گلادیاتور و سقوط شاهین سیاه بوده نیز از دیگر فیلم سازهای بزرگی می باشد که باتیستا سابقه ی کار با آن ها را در کارنامه هنری خود دارد. همکاری با کمپانی های بزرگی چون مارول، یونیورسال و هم چنین برادران وارنر نیز در کارنامه ی هنری دیوید باتیستا دیده می شود.

هر چه زمان بیشتری به خروج باتیستا از WWE می گذرد او در فیلم های بزرگ تری نیز ایفای نقش می کند. در این میان نگهبانان کهکشان و ریدیک و هم چنین غارتگران را می توان از مهم ترین فیلم هایی نام برد که دیوید باتیستا در آن ها بازی کرده است. بلید رانر 2049 و نسخه ی پایانی انتقام جویان نیز از جمله پرفروش ترین فیلم های سال بود که باتیستا در آن ها نقش داشته است. او هم چنین در فیلم سرقت که محصول سال 2015 است با بازیگرانی چون رابرت دنیرو و جفری دین مورگان هم بازی شد. فیلمی که البته با بودجه ی 9 میلیون دلاری ساخته شد و به فروش افتضاح 4 میلیون یورو در جهان دست پیدا کرد.

با این که فیلم های نام برده از جمله آثار موفق هالیوود هستند اما اکثر منتقدین و مردم دیوید باتیستا را ستاره ی چندان موفقی در سینما نمی دانند و از وی می خواهند تا این دنیا را ترک کند، اما به نظر نمی رسد که باتیستا چنین قصدی داشته باشد.

او هم چنین در نسخه ی دوم و سوم فیلم نقشه ی فرار نیز حضور خواهد داشت و در این فیلم ها با بازیگرانی چون سیلوستره استالون و فیفتی سنت هم بازی خواهد شد. چهارمین نسخه ی رسمی انتقام جویان نیز که در سال 2019 منتشر می شود نام دیگر فیلمی است که باتیستا در آن بازی خواهد کرد.

عکس های دیوید باتیستا

همسر دیوید باتیستا

بیوگرافی دیوید باتیستا

دیوید باتیستا

دیوید باتیستا

دیوید باتیستا

دیوید باتیستا

زندگینامه دیوید باتیستا

دیوید باتیستا

دیوید باتیستا

عناوین و افتخارات دیوید باتیستا

1 – چهار بار قهرمان کمربند سنگین وزن جهان در کمپانی WWE

2 – قهرمان کمربند قهرمانی جهان در کمپانی WWE برای دو بار

3 – کسب کمربند تگ تیک جهان برای 3 مرتبه (یک بار به همرای ری میستریو، 2 بار به همراه جان سینا)

4 – به دست آوردن کمربند تگ تیم WWE

5 – قهرمانی در مسابقه رویال رامبل در سال های 2005 و 2014

4.5/5 - (122 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx