زندگینامه نوید محمدزاده – بازیگر

1 نظر
11 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه نوید محمدزاده – بازیگر

پادکست زندگینامه نوید محمدزاده بازیگر

بیوگرافی نوید محمدزاده (زندگینامه هنرمندان)

نوید محمدزاده بازیگر درخشان سینما و تئاتر ایران است که تا به حال در فیلم های زیادی هنرنمایی کرده و جوایز و افتخارات فراوانی هم نصیب خود کرده است. می توانیم از معروف ترین فیلم های نوید، به فیلم عصبانی نیستم، ابد و یک روز و لانتوری اشاره کنیم که با بازی درخشان خود موفق شد نظر مردم و رسانه ها را تا حد زیادی به خود جلب کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه نوید محمدزاده این بازیگر موفق کشورمان در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده در ۱۷ فروردین ۱۳۶۵ در مهران ایلام متولد شد. در سنین نوجوانی به فوتبال علاقه فراوانی داشت، به گونه ای که حتی قرار شد به تیم نوجوانان سایپا برود. اما دوم دبیرستان بود که فیلم سوته دلان را با بازی فوق العاده زیبای بهروز وثوقی تماشا کرد. فردای آن روز به ویدیو کلوپ محل رفت و فیلم صورت زخمی آل پاچینو را گرفت و با اشتیاق به تماشای آن نشست. خودش می گوید به یکباره انگار دچار جنون شده بودم! شخصیت قیصر آنقدر روی من تاثیر گذاشته بود که تمام سر و شکلم را شبیه قیصر درست کردم و سعی داشتم مثل او زندگی کنم. به خاطر همین یکباره علاقه به بازیگری در من شعله ور شد.

این گونه بود که در سال ۱۳۸۲ بعد از پایان رساندن دوران تحصیلی اش به خاطر علاقه زیادی که به بازیگری داشت، به کلاس های بازیگری در کرج رفت؛ و دوره های خود را با استادانی همچون محمد یعقوبی و مهتاب نصیرپور به اتمام رساند.

نوید محمدزاده

آغاز دوران حرفه ای

نوید محمدزاده اولین کار تئاتر خود را با بازی در تئاتر «پسران آفتاب» در کرج آغاز کرد و پس از آن در سال ۱۳۸۸ در تئاتر «ماه در مرداب» ساخته ی محمد کوروش نیا حضور پیدا کرد و اوج کاری او از سال ۱۳۸۹ به بعد با بازی در نمایش «فاصله ی تاریک ستاره ها» شروع شد.

نوید محمدزاده وقتی دانشجو بود هنر بازیگری را جدی تر آغاز کرد و برای اولین بار در سال ۱۳۸۷ با بازی در فیلم «در میان ابرها» ساخته ی روح الله حجازی بازیگری را شروع کرد و پس از آن در سال ۱۳۸۸ در فیلم «آندو» در نقش اول حضور پیدا کرد؛ ولی متاسفانه این فیلم هیچ وقت مجوز نگرفت.

نوید محمدزاده جزو هنرمندانی است که به شدت دوست دارد تا نقش های جدید و متنوعی را تجربه کند. از این رو با بازی در فیلم ابد و یک روز به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی حضور پیدا کرد. او در این فیلم در نقش یک معتاد بازی کرد و چنان خوش درخشید که توانست در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کند. لازم به ذکر است که نوید محمدزاده یکی از پرافتخارترین بازیگران سینمای کشورمان به حساب می آید.

نوید محمدزاده

اهدای جایزه به زلزله زدگان کرمانشاه

نوید محمدزاده به خاطر بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم براتیسلاوا از کشور اسلواکی شد. وی با تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره جایزه ی خود را به زلزله زدگان ۳/۷ ریشتری کرمانشاه تقدیم کرد.

عکس های نوید محمدزاده

بیوگرافی نوید محمدزاده

عکس نوید محمدزاده

بیوگرافی نوید محمدزاده

زندگینامه نوید محمدزاده

زندگی نامه نوید محمدزاده

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده

زندگی نامه نوید محمدزاده

زندگی خصوصی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده درحال حاضر مجرد است. این بازیگر خوش نام به فوتبال علاقه زیادی دارد. او جزو آن دسته از هنرمندانی است که همواره به دنبال متفاوت دیده شدن است. از این رو سلیقه خاصی در لباس پوشیدن دارد. به گونه ای که پوشش روزانه او غالبا اسپرت همراه با رنگ های گرم مثل زرشکی و قرمز است، همچنین حرکات بدنی زیادی دارد و غالبا بسیار پر انرژی ظاهر می شود.

جوایز نوید محمدزاده

لیست جوایز و افتخارات نوید محمدزاده

در سال ۱۳۹۳ به خاطر هنرنمایی در فیلم عصبانی نیستم موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن منتقدان سینما شد.

در سال ۱۳۹۳ به خاطر هنرنمایی در فیلم عصبانی نیستم نامزد جایزه ی آسیا پاسفیک شد. برنده ی جایزه بهترین بازیگر مرد به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز از اولین جشن روزنامه سینما و نامزد جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل در در یازدهمین دوره ی جشن منتقدان و نویسندگان شد.

او در سال ۱۳۹۴ به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد.

در سال ۱۳۹۵ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و پنجمین جشنواره ی فیلم فجر شد.

در سال ۱۳۹۵ به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هجدهمین جشن خانه سینما شد.

در سال ۱۳۹۵ به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از شانزدهمین جشن دنیای تصویر شد.

در سال ۱۳۹۵ به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از دهمین جشن منتقدان سینما شد.

در سال ۱۳۹۶ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضاموفق به دریافت جایزه ی ویژه بهترین بازیگر مرد از یازدهمین دوره ی جوایز سینمایی آسیا پاسفیک شد.

در سال ۱۳۹۶ به خاطر هنرنمایی در فیلم لانتوری موفق به دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از هفدهمین جشن دنیای تصویرشد.

در سال ۱۳۹۶ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضاموفق به دریافت بهترین بازیگرمرداز نوزدهمین جشنواره ی فیلم براتیسلاوا شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدن امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از هجدهمین دوره ی جشن دنیای تصویرشد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیستمین دوره جشن خانه سینما شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد سال از نخستین دوره ی آکادمی سینما شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت بهترین بازیگر مرد از سومین دوره ی جشنواره ی بین المللی سلیمانیه شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از جشنواره شب های تالین شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن متقدان سنما شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم سرخ پوست نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد از هفتمین جشنواره فجر شد.

در سال ۱۳۹۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم تری شش ونیم نامزد بهترین نقش مکمل مرد از سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر شد.

در سال ۲۰۱۵ به خاطر هنرنمایی در فیلم ناهید برنده ی بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی فیلم براتیسلاوا شد.

در سال ۲۰۱۷ به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از هفتاد و چهارمین جشنواره ی فیلم ونیز شد.

لیست فیلم ها و آثار نوید محمدزاده

تئاتر

پسران آفتاب – ۱۳۸۷

ماه در مرداب – ۱۳۸۸

فاصله ی تاریک ستاره ها – ۱۳۸۹

دهانی پر از پرنده – ۱۳۸۹

نورگیر – ۱۳۹۰

زمستان ۶۶ – ۱۳۹۰

ایستاده های سرسوراخ سوپ خوری – ۱۳۹۱

پچ پچ های پشت خط نبرد – ۱۳۹۱

ویران – ۱۳۹۱

مرد بالشی – ۱۳۹۲

یک دقیقه سکوت – ۱۳۹۲

هم طناب – ۱۳۹۰

روایت ناتمام یک فصل معلق – ۱۳۹۲

شکلک – ۱۳۹۳

دل سگ – ۱۳۹۳

آخرین نامه – ۱۳۹۳

بالاخره این زندگی مال کیه؟ – ۱۳۹۳

کامنت – ۱۳۹۴

ستوان اینیشمور – ۱۳۹۴

شب آوازهایش را می خواند – ۱۳۹۴

خدای کشتار – ۱۳۹۵

دکلره – ۱۳۹۵

دیابولیک: رومئو و ژولیت – ۱۳۹۵

آخرین نامه – ۱۳۹۶

 پچ پچ های پشت خط نبرد – ۱۳۹۶

الیور توئیست – ۱۳۹۶

دیابولیک: رمئو و ژولیت – ۱۳۹۷

خدای کشتار – ۱۳۹۷

فلیک – ۱۳۹۷

بینوایان – ۱۳۹۷

سینما

آندو – ۱۳۸۷

در میان ابرها – ۱۳۸۷

لرزاننده ی چوبی – ۱۳۹۱

عصبانی نیستم – ۱۳۹۲

سیزده – ۱۳۹۲

ناهید – ۱۳۹۳

لانتوری – ۱۳۹۴

خشم و هیاهو – ۱۳۹۴

ابد و یک روز – ۱۳۹۴

بدون تاریخ بدون امضا – ۱۳۹۵

خفگی – ۱۳۹۵

مغزهای کوچک زنگ زده – ۱۳۹۶

سرخ پوست – ۱۳۹۷

متری شش و نیم – ۱۳۹۷

شبکه خانگی

قورباغه – ۱۳۹۷

سریال

سهمی برای دوست

فیلم های تلویزیونی

داستان ما، قصه ی تو

اجرا

برنامه ی دوستان – پخش از شبکه جام جم

فیلم کوتاه

نوار ویدئو

پیش از طلوع

دعوت به چای

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx