زندگینامه نوید محمدزاده – بازیگر

1 نظر
11 دقیقه مطالعه

زندگینامه نوید محمدزاده – بازیگر

پادکست زندگینامه نوید محمدزاده بازیگر

بیوگرافی نوید محمدزاده (زندگینامه هنرمندان)

نوید محمدزاده بازیگر درخشان سینما و تئاتر ایران است که تا به حال در فیلم های زیادی هنرنمایی کرده و جوایز و افتخارات فراوانی هم نصیب خود کرده است. می توانیم از معروف ترین فیلم های نوید، به فیلم عصبانی نیستم، ابد و یک روز و لانتوری اشاره کنیم که با بازی درخشان خود موفق شد نظر مردم و رسانه ها را تا حد زیادی به خود جلب کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه نوید محمدزاده این بازیگر موفق کشورمان در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده در 17 فروردین 1365 در مهران ایلام متولد شد. در سنین نوجوانی به فوتبال علاقه فراوانی داشت، به گونه ای که حتی قرار شد به تیم نوجوانان سایپا برود. اما دوم دبیرستان بود که فیلم سوته دلان را با بازی فوق العاده زیبای بهروز وثوقی تماشا کرد. فردای آن روز به ویدیو کلوپ محل رفت و فیلم صورت زخمی آل پاچینو را گرفت و با اشتیاق به تماشای آن نشست. خودش می گوید به یکباره انگار دچار جنون شده بودم! شخصیت قیصر آنقدر روی من تاثیر گذاشته بود که تمام سر و شکلم را شبیه قیصر درست کردم و سعی داشتم مثل او زندگی کنم. به خاطر همین یکباره علاقه به بازیگری در من شعله ور شد.

این گونه بود که در سال 1382 بعد از پایان رساندن دوران تحصیلی اش به خاطر علاقه زیادی که به بازیگری داشت، به کلاس های بازیگری در کرج رفت؛ و دوره های خود را با استادانی همچون محمد یعقوبی و مهتاب نصیرپور به اتمام رساند.

نوید محمدزاده

آغاز دوران حرفه ای

نوید محمدزاده اولین کار تئاتر خود را با بازی در تئاتر «پسران آفتاب» در کرج آغاز کرد و پس از آن در سال 1388 در تئاتر «ماه در مرداب» ساخته ی محمد کوروش نیا حضور پیدا کرد و اوج کاری او از سال 1389 به بعد با بازی در نمایش «فاصله ی تاریک ستاره ها» شروع شد.

نوید محمدزاده وقتی دانشجو بود هنر بازیگری را جدی تر آغاز کرد و برای اولین بار در سال 1387 با بازی در فیلم «در میان ابرها» ساخته ی روح الله حجازی بازیگری را شروع کرد و پس از آن در سال 1388 در فیلم «آندو» در نقش اول حضور پیدا کرد؛ ولی متاسفانه این فیلم هیچ وقت مجوز نگرفت.

نوید محمدزاده جزو هنرمندانی است که به شدت دوست دارد تا نقش های جدید و متنوعی را تجربه کند. از این رو با بازی در فیلم ابد و یک روز به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی حضور پیدا کرد. او در این فیلم در نقش یک معتاد بازی کرد و چنان خوش درخشید که توانست در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از آن خود کند. لازم به ذکر است که نوید محمدزاده یکی از پرافتخارترین بازیگران سینمای کشورمان به حساب می آید.

نوید محمدزاده

اهدای جایزه به زلزله زدگان کرمانشاه

نوید محمدزاده به خاطر بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم براتیسلاوا از کشور اسلواکی شد. وی با تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره جایزه ی خود را به زلزله زدگان 3/7 ریشتری کرمانشاه تقدیم کرد.

عکس های نوید محمدزاده

بیوگرافی نوید محمدزاده

عکس نوید محمدزاده

بیوگرافی نوید محمدزاده

زندگینامه نوید محمدزاده

زندگی نامه نوید محمدزاده

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده

زندگی نامه نوید محمدزاده

زندگی خصوصی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده درحال حاضر مجرد است. این بازیگر خوش نام به فوتبال علاقه زیادی دارد. او جزو آن دسته از هنرمندانی است که همواره به دنبال متفاوت دیده شدن است. از این رو سلیقه خاصی در لباس پوشیدن دارد. به گونه ای که پوشش روزانه او غالبا اسپرت همراه با رنگ های گرم مثل زرشکی و قرمز است، همچنین حرکات بدنی زیادی دارد و غالبا بسیار پر انرژی ظاهر می شود.

جوایز نوید محمدزاده

لیست جوایز و افتخارات نوید محمدزاده

در سال 1393 به خاطر هنرنمایی در فیلم عصبانی نیستم موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن منتقدان سینما شد.

در سال 1393 به خاطر هنرنمایی در فیلم عصبانی نیستم نامزد جایزه ی آسیا پاسفیک شد. برنده ی جایزه بهترین بازیگر مرد به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز از اولین جشن روزنامه سینما و نامزد جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل در در یازدهمین دوره ی جشن منتقدان و نویسندگان شد.

او در سال 1394 به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد.

در سال 1395 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و پنجمین جشنواره ی فیلم فجر شد.

در سال 1395 به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هجدهمین جشن خانه سینما شد.

در سال 1395 به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از شانزدهمین جشن دنیای تصویر شد.

در سال 1395 به خاطر هنرنمایی در فیلم ابد و یک روز موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از دهمین جشن منتقدان سینما شد.

در سال 1396 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضاموفق به دریافت جایزه ی ویژه بهترین بازیگر مرد از یازدهمین دوره ی جوایز سینمایی آسیا پاسفیک شد.

در سال 1396 به خاطر هنرنمایی در فیلم لانتوری موفق به دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از هفدهمین جشن دنیای تصویرشد.

در سال 1396 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضاموفق به دریافت بهترین بازیگرمرداز نوزدهمین جشنواره ی فیلم براتیسلاوا شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدن امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از هجدهمین دوره ی جشن دنیای تصویرشد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیستمین دوره جشن خانه سینما شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد سال از نخستین دوره ی آکادمی سینما شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت بهترین بازیگر مرد از سومین دوره ی جشنواره ی بین المللی سلیمانیه شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از جشنواره شب های تالین شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشن متقدان سنما شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم سرخ پوست نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد از هفتمین جشنواره فجر شد.

در سال 1397 به خاطر هنرنمایی در فیلم تری شش ونیم نامزد بهترین نقش مکمل مرد از سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر شد.

در سال 2015 به خاطر هنرنمایی در فیلم ناهید برنده ی بهترین بازیگر مرد از جشنواره بین المللی فیلم براتیسلاوا شد.

در سال 2017 به خاطر هنرنمایی در فیلم بدون تاریخ بدون امضا موفق به دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد از هفتاد و چهارمین جشنواره ی فیلم ونیز شد.

لیست فیلم ها و آثار نوید محمدزاده

تئاتر

پسران آفتاب – 1387

ماه در مرداب – 1388

فاصله ی تاریک ستاره ها – 1389

دهانی پر از پرنده – 1389

نورگیر – 1390

زمستان 66 – 1390

ایستاده های سرسوراخ سوپ خوری – 1391

پچ پچ های پشت خط نبرد – 1391

ویران – 1391

مرد بالشی – 1392

یک دقیقه سکوت – 1392

هم طناب – 1390

روایت ناتمام یک فصل معلق – 1392

شکلک – 1393

دل سگ – 1393

آخرین نامه – 1393

بالاخره این زندگی مال کیه؟ – 1393

کامنت – 1394

ستوان اینیشمور – 1394

شب آوازهایش را می خواند – 1394

خدای کشتار – 1395

دکلره – 1395

دیابولیک: رومئو و ژولیت – 1395

آخرین نامه – 1396

 پچ پچ های پشت خط نبرد – 1396

الیور توئیست – 1396

دیابولیک: رمئو و ژولیت – 1397

خدای کشتار – 1397

فلیک – 1397

بینوایان – 1397

سینما

آندو – 1387

در میان ابرها – 1387

لرزاننده ی چوبی – 1391

عصبانی نیستم – 1392

سیزده – 1392

ناهید – 1393

لانتوری – 1394

خشم و هیاهو – 1394

ابد و یک روز – 1394

بدون تاریخ بدون امضا – 1395

خفگی – 1395

مغزهای کوچک زنگ زده – 1396

سرخ پوست – 1397

متری شش و نیم – 1397

شبکه خانگی

قورباغه – 1397

سریال

سهمی برای دوست

فیلم های تلویزیونی

داستان ما، قصه ی تو

اجرا

برنامه ی دوستان – پخش از شبکه جام جم

فیلم کوتاه

نوار ویدئو

پیش از طلوع

دعوت به چای

4.5/5 - (11 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx