زندگینامه رضا یزدانی – کشتی گیر

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه زمان مطالعه

زندگینامه رضا یزدانی – کشتی گیر

پادکست زندگینامه رضا یزدانی کشتی گیر

بیوگرافی رضا یزدانی کشتی گیر (زندگینامه ورزشکاران)

رضا یزدانی کشتی گیر توانای ایرانی است که به پلنگ جویبار معروف است، در سال ۲۰۱۱ توانست عنوان قهرمانی مسابقات جهانی کشتی را از آن خود کند. وی همچنین در سال ۲۰۱۳ موفق شد در مسابقات جهانی کشتی بوداپست دومین مدال طلای جهانی خود را به دست آورد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه رضا یزدانی کشتی گیر در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی رضا یزدانی کشتی گیر

رضا یزدانی در سوم شهریور ماه سال ۱۳۶۳ در شهرستان جویبار از توابع استان مازندران به دنیا آمد. او به خاطر علاقه ی فراوان پدرش به این رشته ی ورزشی، کشتی را انتخاب کرد. زمانی که کلاس دوم ابتدایی بود، یکی از نزدیکانش تمرین کشتی می کرد، روزی رضا به همراه او به سالن تمرین کشتی رفت. مربی با دیدن فیزیک بدنی و استیل او تشخیص داد که خوب است وارد رشته ی کشتی شود. این گونه بود که رضا حدود دو سال بعد، یعنی از سن یازده سالگی فعالیت خود را در زمینه ی کشتی آغاز کرد. و تمرین های خود را زیر نظر مربی خود به نام حاج محمود اسماعیل پور شروع کرد.

زندگینامه رضا یزدانی

آغاز فعالیت حرفه ای رضا یزدانی کشتی گیر

رضا یزدانی در سال ۱۳۸۳، در بیست سالگی رسما به عضویت تیم ملی کشتی ایران درآمد. او در رقابت های سال ۲۰۰۶ گوانگ ژو چین موفق شد به مقام سوم مسابقات جهانی دست پیدا کند. او در مسابقات ۲۰۰۷ باکو آذربایجان هم به مقام سوم نایل شد و مدال برنز این رقابت ها را به خود اختصاص داد. وی همچنین در رقابت های المپیک ۲۰۰۸ پکن در رده ی وزنی ۸۴ کیلوگرم در شاخه ی کشتی آزاد حضور پیدا کرد.

رضا یزدانی در رقابت های کشتی قهرمانی آسیا ۲۰۱۰ توانست به خوبی بر حریف قزاقستانی خود غلبه کرده و مدال طلای قهرمانی آسیا را از آن خود کند. وی در رقابت های المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با وجود این که از مصدومیت رنج می برد توانست تا مرحله ی نیم نهایی به خوبی پیش برود. او در دور اول مسابقه در برابر رقیب روسی خود به نام عبدالسلام گادیسف قرار گرفت و او را شکست داد.

یزدانی در دور سوم رقابت ها هم موفق شد در برابر حریف قرقیزستانی خود ماگومد موسائف به پیروزی برسد و به مرحله ی نیم نهایی راه یابد. با وجود این که کادر فنی تیم ملی کشورمان در مرحله ی نیم نهایی از رضا یزدانی درخواست کردند که به خاطر احساس ناراحتی و مصدومیت در ناحیه ی پا از ادامه مسابقه انصراف دهد، او کاملا مصمم به رقابت ادامه داد و مقتدرانه کشتی گرفت. ولی متاسفانه در واپسین لحظات مصدومیت او شدیدتر شد و نتوانست به مسابقه ادامه دهد. این مصدومیت به قدری شدید بود که حتی قادر نبود راه برود، به همین خاطر یزدانی را روی صندلی چرخدار نشاندند و از سالن بیرون بردند.

زندگینامه رضا یزدانی

کسب عنوان قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۳

رضا یزدانی طی رقابت های قهرمانی کشتی جهان در سال ۲۰۱۳ پس از استراحت در دور اول مسابقه، در دور دوم با نتیجه ی ۷ بر ۳ توانست حریف بلاروسی خود ایوان یانکوسکی را مغلوب کند. وی در دور دوم هم با کسب نتیجه ی ۷ بر صفر در کمتر از دو دقیقه توانست حریف کانادایی خود به نام مانوت ساندو را شکست دهد.

وی در دور سوم رقابت ها هم توانست در برابر داتو کراشویلی گرجستانی با کسب امتیاز ۸ بر ۲ به پیروزی برسد و به مرحله ی نیم نهایی راه پیدا کند. رضا در مرحله نیم نهایی توانست پاولو اولینیک حریف اوکراینی خود را از سر راه بردارد و مجوز راهیابی به فینال مسابقات را به دست آورد. رضا یزدانی در مرحله نهایی در برابر ختاگ گازیموف حریف آذربایجانی که مدال برنز المپیک لندن را در اختیار داشت، قرار گرفت و توانست در با کسب امتیاز ۴ بر ۲ او را مغلوب کند و مدال طلای مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۳ را از آن خود کند.

رضا یزدانی همچنین در سال ۲۰۱۳ از طرف فیلا فدراسیون جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی گیر سال در رده ی وزنی ۹۶ کیلوگرم کشتی آزاد جهان انتخاب و معرفی شد. او همین طور در سال ۲۰۱۴ هم عنوان کشتی گیر سال را در وزن ۹۷ کیلوگرم به دست آورد.

حضور در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۴

رضا یزدانی در دور نخست با کسب نتیجه ۱۰ بر صفر حریف هندی خود به نام سومیت را شکست داد، در دور دوم نیز توانست با کسب نتیجه ی ۹ بر ۳ حریف قرقیزستانی خود به نام ماگومد موسائف که قهرمان آسیا بود را نیز مغلوب نماید و وارد مرحله ی یک چهارم نهایی شود.

ولی متاسفانه در این مرحله عملکردی ضعیف داشت و در برابر شامیل اردوغان کشتی گیر ترکیه ای، شکست خورد و شانس خود را برای سعود به مرحله ی نیمه نهایی از دست داد. به این دلیل که شامیل اردوغان در مرحله ی نیمه نهایی از عبدالسلام گادیسف شکست خورد و نتوانست به مرحله ی فینال راه یابد، به همین خاطر رضا یزدانی هم از گردونه ی رقابت ها حذف شد.

کسب عنوان قهرمانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۴

رضا یزدانی که دو مدال قهرمانی جهان ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ را در اختیار داشت در دور نخست مسابقات با قرعه ی استراحت مواجه شد. او در دور دوم مسابقات وزن ۹۷ کیلوگرم در برابر حریف مغولستانی به نام خودربولگا دورجخاندین قرار گرفت و در این کشتی توانست حریف خود را با کسب نتیجه ی ۶ بر صفر مغلوب کند و وارد مرحله ی نیمه نهایی شود.

یزدانی سپس با شکست مقتدرانه یون چان اوک حریف کره ای خود توانست وارد فینال شود. وی در مرحله ی نهایی وزن ۹۷ کیلوگرم در برابر حریف معروف قرقیزستانی خود ماگومد موسائف که دارنده ی مدال های طلا و نقره مسابقات قهرمانی کشتی آزاد آسیا در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ بود قرار گرفت و توانست او را هم با کسب امتیاز ۱۴ بر ۴ شکست دهد و مدال طلای رقابت ها را از آن خود کند. سپس با پرچم پر افتخار کشور عزیزمان ایران دور افتخار بزند.

عکس های رضا یزدانی کشتی گیر

زندگینامه رضا یزدانی

زندگینامه رضا یزدانی

بیوگرافی رضا یزدانی

زندگینامه رضا یزدانی

زندگینامه رضا یزدانی

زندگینامه رضا یزدانی

رضا یزدانی

زندگینامه رضا یزدانی

ناکامی در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶

رضا یزدانی در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ حضور پیدا کرد. او مسابقات را با یک برد درخشان در مقابل حریف ترک خود به نام ابراهیم بولکباشی شروع کرد. و در دور دوم در مقابل ختاگ گازیموف آذربایجانی مغلوب شد که صحبت های فراوانی در مورد نوع داوری این بازی به میان آمد. ولی با صعود پیدا کردن گازیموف، یزدانی هم به شانس مجدد رفت.

رضا یزدانی این اسطوره ی کشتی ایران در دور اول بازی در مقابل رادوسلاو باران لهستانی توانست با نتیجه ی ۵ بر ۲ پیروز شود؛ ولی متاسفانه در دور دوم رقابت ها در برابر حریف ازبکستانی خود ماگومد ابراگیموف در کمتر از ۲۰ ثانیه ضربه فنی شد و پرونده ی حضور او در المپیک ریو بسته شد.

عناوین و افتخارات رضا یزدانی کشتی گیر

زندگینامه رضا یزدانی – کشتی گیر

مدال های مسابقات قهرمانی آسیا

کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۰ دهلی نو در وزن ۹۶ کیلوگرم

کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ بانکوک در وزن ۹۷ کیلوگرم

مدال های مسابقات بازی های آسیایی

کسب مدال طلای مسابقات ۲۰۰۶ دوحه در وزن ۸۴ کیلوگرم

کسب مدال طلا مسابقات ۲۰۱۰ گرانگ ژو در وزن ۹۶ کیلوگرم

کسب مدال طلای مسابقات ۲۰۱۴ اینچئون در وزن ۹۷ کیلوگرم

مدال های مسابقات قهرمانی جهان

کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۰۶ گوانگ ژو در وزن ۸۴ کیلوگرم

کسب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۰۷ باکو در وزن ۸۴ کیلوگرم

کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۳ بوداپست مجارستان در وزن ۹۶ کیلوگرم

کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۱ استانبول در وزن ۹۶ کیلوگرم

۴.۸/۵ - (۲۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx