زندگینامه آندرس اینیستا – فوتبالیست

نظرات 2 1
10 دقیقه مطالعه

زندگینامه آندرس اینیستا – فوتبالیست

بیوگرافی آندرس اینیستا (زندگینامه ورزشکاران)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، در این مقاله قصد داریم به شرح زندگینامه یکی از اسطوره های اسپانیا و باشگاه بارسلونا بپردازیم. آندرس اینیستا در پست هافبک تهاجمی بازی می کند.

دوران کودکی آندرس اینیستا

دوران کودکی

در زندگی نامه آندرس اینیستا  اینگونه آمده است که : آندرس اینیستا در 11 می 1984 متولد شد. او اهل شهر مادرید در کشور اسپانیا می باشد. آندرس زمانی که 12 سال داشت در مسابقات فوتبال 7 نفره، به همراه تیم آلباسته بالومپی شرکت کرد و با بازی های فوق العاده خود توجه همگان مخصوصا استعدادیاب های سراسر اسپانیا را به خود جلب کرد.

نام یکی از مسئولین استعدادیابی آکادمی باشگاه فوتبال بارسلونا، انریکه اریزائولا بود که پس از مشاهده بازی آندرس، پدر و مادرش را متقاعد کرد آندرس را به آکادمی بارسلونا بیاوردند تا این استعداد را در او به خوبی رشد و پرورش دهند.

این گونه بود که خانواده ی اینیستا به شهر بارسلون مهاجرت کردند و او را در این آکادمی ثبت نام نمودند. آندرس فوتبال حرفه ای را با ورود به این باشگاه آغاز کرد.

آغاز فعالیت اینیستا

آغاز فعالیت حرفه ای

آندرس اینیستا در سال 1999 به عنوان کاپیتان تیم در فینال مسابقات جام برتر نایک، در دقایق پایانی گل پیروزی تیمش را در دروازه نشاند. این موضوع سبب شد ارزش و توانایی خود را به خوبی به مسئولان باشگاه بارسلونا نشان دهد و شرایط را برای پیوستن به تیم اصلی بارسلونا فراهم کند.

آندرس اینیستا پس از ملحق شدن به تیم بزرگسالان بارسلونا در سال های 2004 – 2005 توانست در بارسلونا 38 بازی و در لالیگا اسپانیا 37 بازی انجام دهد، با وجود این که در 25 بازی به عنوان بازیکن جانشین وارد زمین شد، اما تلاش بی وقفه و با بازی های درخشان خود توانست در فصل بعدی، در کنار بازیکن با تجربه ای مانند ژاوی هرناندز، به عنوان بازیکن ثابت حضور داشته باشد. این گونه بود که در فصل 2005 – 2006 هرناندز و اینیستا توانستند یکی از بهترین خطوط هافبک جهان را تشکیل دهند.

در همین فصل بود که آندرس در 11 بازی در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت و در بازی فینال در مقابل تیم آرسنال به عنوان بازیکن تعویضی به میدان بازی رفت. نتیجه ی بازی 2 بر 1 به نفع بارسلونا شد، این جا بود که آندرس اینیستا عنوان نخستین قهرمانی اروپا را به دست آورد.

آندرس در فصل بعد تمایل خود را برای بازی در پست های دیگر ابراز کرد، و این بار به عنوان یک بال چپ رو به جلو برای تیم بارسلونا بازی کرد ولی متاسفانه در این پست موفق عمل نکرد. به همین دلیل فرانک ریکارد با در نظر گرفتن بازی ضعیف اینیستا در این پست، او را در پست هافبک وسط قرار داد تا دوباره با بازی های درخشان خود برای موفقیت بارسلونا کمک کند.

تا سال 2007 اینیستا با شماره 24 بازی می کرد اما با خداحافظی لودویک ژولی از بارسلونا پیراهن شماره 8 کاتالادن ها به آندرس اینیستا تحویل داده شد.

با نزدیک شدن به زمان اتمام قرارداد آندرس در بارسلونا، روزنامه ای به نام مارکا اسپانیا مطلبی را منتشر کرد با این عنوان که آندرس اینیستا با دریافت 60 میلیون یورو به تیم رئال مادرید ملحق می شود، این موضوع بیشتر از همه موجب تعجب اینیستا شد و سریعا طی مصاحبه ای این خبر را تکذیب کرد و در این باره گفت:

«من از منتشر شدن این خبر بسیار متعجب شدم و در مورد آن واقعا نمی توانم حرفی بزنم! اما این را بدانید که قلبا تیم بارسلونا را دوست دارم و علاقه دارم فوتبال حرفه ای را در این باشگاه به پایان برسانم. و ایمان دارم که در بارسلونا می توانم به تمام خواسته های خود برسم».

زندگی خصوصی آندرس اینیستا

زندگی خصوصی

آندرس اینیستا در سال 2008 با آنا اورتز آشنا شد، سپس در تاریخ 3 آوریل 2011 دخترش دنیا آمد، نام او را والریا گذاشتند. آندرس و آنا در 8 ژوئن 2012 با هم ازدواج کردند.

کاپیتان تیم بارسلونا

کاپیتان تیم بارسلونا شد

به این ترتیب در تاریخ 25 ژانویه 2008 قرارداد خود را تا سال 2014 برای حضور در تیم بارسلونا تمدید نمود. در سال 2008 بعد از خداحافظی رونالدینیو از بارسلونا و ملحق شدن به تیم آث میلان ایتالیا، آندرس اینیستا عنوان کاپیتان تیم بارسلونا را به دست آورد.

مصدومیت از ناحیه ی پا

در ماه نوامبر 2008 از ناحیه ی ساق پا دچار آسیب دیدگی شد و عمل های جراحی متعددی روی پای او صورت گرفت و سبب شد به مدت 6 هفته از میادین فوتبال دور بماند. بسیاری از منتقدین، دنیای فوتبال را برای آندرس تمام شده فرض می کردند و حواشی متعددی برای او پدید آوردند، به گونه ای که طرفداران اینیستا در ورزشگاه نیوکمپ اعتراضات خود را نسبت به رفتار و برخورد منتقدین ابراز نمودند.

سرانجام با بهبود وضعیت خود در تاریخ 3 ژانویه 2008 در دقیقه 65 بازی در مصاف تیم مایورکا به بازی ملحق شد و تنها پس از 10 دقیقه از حضور خود در بازی، گل زیبایی در دروازه حریف نشاند تا به خوبی پاسخ منتقدین را داده باشد. آندرس اینیستا در پایان فصل 2008 – 2009 مورد تحسین و تمجید بسیاری واقع شد.

اینیستا

بازی در مقابل بایرن مونیخ و منچستر یونایتد

اینیستا مجدد در تاریخ 5 فوریه، در بازی دویست و پنجاهم خود در برابر تیم مالاگا، مصدوم شد و بار دیگر پای خود را به دست جراحان سپرد. پس از سپری کردن دروان مصدومیت در لیگ قهرمانان اروپا در برابر بایرن مونیخ بازی کرد و تیم او توانست نتیجه ی بازی را 4 بر 0 به نفع خود به پایان ببرد.

آندرس اینیستا در بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در شهر لندن، مقابل چلسی قرار گرفت و در دقایق پایانی بازی گلی حیاتی و بسیار زیبایی را در دروازه نشاند. گل او بازی را به تساوی 1 بر 1 کشاند و بارسلونا با این گل توانست به فینال لیگ اروپا راه یابد.

بارسلونا با رسیدن به فینال لیگ قهرمانان اروپا باید در مقابل منچستر یونایتد مدعی عنوان قهرمانی در ورزشگاه المپیک رم بازی می کرد. سرمربی اسبق تیم منچستر، سر الکس فرگوسن درباره اینیستا گفته بود که حضور او برای بارسلونا بسیار اهمیت دارد زیرا با فراهم کردن فضایی مناسب برای لیونل مسی و سایر مهاجمان، کار را برای تیم ما بسیار سخت می کند، بنابراین باید این بازیکن فوق العاده حرفه ای را به گونه ای مهار کنیم. در این مسابقه نیز بارسلونا دو بار دروازه تیم منچستر را باز کرد و توانست برای سومین بار عنوان قهرمانی اروپا را از آن خود کند.

بهترین بازیکن دنیا

نامزد جایزه بهترین بازیکن جهان شد

آندرس اینیستا در 18 اکتبر 2009 در لیست 30 نامزد جایزه بهترین بازیکن جهان با کسب 134 رای در جایگاه پنجم قرار گرفت این در صورتی بود که هم تیمی او لیونل مسی عنوان بهترین بازیکن جهان را به دست آورد.

در سال 2010 برای بار دیگر اینیستا در لیست نامزدهای جایزه بهترین بازیکن جهان به عنوان دومین بازیکن برتر جهان انتخاب شد.

آندرس اینیستا در مارس 2017 توانست رکورد بازیکن سابق تیم رئال مادرید امیلیو بوتراگوئنو، را با 51 حضور در ترکیب تیم بارسلونا بدون باخت در لالیگا بشکند.

عکس های آندرس اینیستا

زندگینامه آندرس اینیستا – فوتبالیست

زندگی نامه آندرس اینیستا – فوتبالیست

دوران جوانی آندرس اینیستا

بیوگرافی آندرس اینیستا – فوتبالیست

اینیستا - باسلونا

اینیستا

زندگی خصوصی اینیستا

افتخارات اینیستا

افتخارات آندرس اینیستا

کسب دو بار عنوان قهرمانی در جام ملت های اروپا

قهرمانی در جام جهانی 2010

کسب جایزه بهترین بازیکن لالیگا سال 2009

کسب 3 جایزه بهترین هافبک مهاجم لالیگا سال های 2009، 2011 و 2012

کسب عنوان بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا سال 2011

کسب جایزه بهترین بازیکن اروپا سال 2012

کسب جایزه توپ نقره ای جام کنفدراسیون های 2013 برزیل

کسب جایزه بهترین بازیکن لیگ قهرمانان اروپا سال 2012

کسب 5 بار عنوان قهرمانی در سوپر کاب اسپانیا

کسب 4 عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا

کسب 3 عنوان قهرمانی در جام حذفی اسپانیا

2/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx