زندگینامه آنخل دی ماریا – فوتبالیست

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

زندگینامه آنخل دی ماریا

پادکست زندگینامه آنخل دی ماریا فوتبالیست

بیوگرافی آنخل دی ماریا (زندگینامه ورزشکاران)

آنخل دی ماریا فوتبالیست مشهور تیم ملی آرژانتین و باشگاه پاریس سن ژرمن است که البته به خاطر عملکرد درخشان خود در باشگاه رئال مادرید در جهان شناخته شده است. آنخل دی ماریا جزو بازیکنان چند پسته ای می باشد که به راحتی می تواند در هر موقعیتی بهترین عملکرد را از خودش نشان دهد. این هافبک مهاجم جوان که تا به امروز در باشگاه های معتبر بسیار زیادی بازی کرده، موفقیت های بی شماری را نیز در لیگ های اسپانیا، انگلیس و فرانسه به دست آورده است و از معدود بازیکنان جهان است که در سه لیگ برتر اروپا بازی کرده است.

گرچه آنخل دی ماریا هم اکنون از روزهای اوج خود فاصله ی بسیاری گرفته است، اما همچنان هم در لحظات حساس می تواند به کمک تیم خود بیاید. دی ماریا در جام جهانی 2018 نیز به همراه تیم ملی کشورش بود، اما با وجود تلاش های فراوان نتوانست به موفقیت های چندان زیادی دست پیدا کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله همراه ما باشید تا با هم نگاهی به زندگی نامه آنخل دی ماریا و کارنامه ی ورزشی او بیاندازیم.

دوران کودکی آنخل دی ماریا

دوران کودکی و نوجوانی آنخل دی ماریا

آنخل دی ماریا در 14 فوریه سال 1988 میلادی در شهر روساریو واقع در کشور آرژانتین به دنیا آمد. شرایط زندگی در کشورهای آمریکای جنوبی به گونه ای است که فوتبال یکی از محبوب ترین رشته ها در بین تمام مردم می باشد. به هر حال فقر فراوان فشارهای بسیاری را به مردم این منطقه وارد کرده است و مردم برای فرار از اوضاع بد اقتصادی به فوتبال روی آورده اند.

آنخل نیز از همان دوران کودکی مانند بسیاری از هم سن و سال های خودش فوتبال را در محله های پایین شهر روساریو دنبال کرد. با وجود آن که آرژانتین کشور چندان ثروتمندی نیست و با مشکلات اقتصادی عدیده ای دست و پنجه نرم می کند، اما حداقل در بحث فوتبال ارزش زیادی برای مردم خود قائل است. به این ترتیب آن ها کلاس های استعدادیابی فراوانی را برای بچه های 8 الی 9 ساله برگزار می کنند و در این کلاس ها آن هایی که بهترین هستند را جذب می کنند.

آنخل نیز به همین طریق موفق شد به فوتبال حرفه ای آرژانتین راه پیدا کند. مربی استعدادیابی که از او تست گرفته بود او را مارادونایی جدید در فوتبال دنیا خوانده بود. آنخل به راحتی دریبل می زد، از پس اورلب ها بر می آمد و شوت هایی خطرناک را به سمت دروازه بان روانه می کرد؛ شوت هایی که برای بازیکنی با آن سن و سال بی نظیر بود. سرانجام با موافقت خانواده، آنخل به تیم روزاریو کشورش پیوست. خانواده ی او امید داشتند که آنخل بتواند با راهیابی به سطح اول ورزش دنیا آن ها را از وضعیت دردناکشان نجات دهد و در نهایت آنخل نیز موفق به این کار شد.

بیوگرافی آنخل دی ماریا

آغاز فعالیت حرفه ای

پیوستن به باشگاه روزاریو در سن 4 سالگی باعث شده بود تا آنخل دی ماریا با تمامی تاکتیک های ناب فوتبال به صورت اصولی آشنا شود. بر خلاف کشور ما در آرژانتین و سایر کشورهای صاحب سبک فوتبال، استعدادیاب ها کارهای مختلف و تکنیک های متفاوتی را از همان سنین کودکی با بچه ها تمرین می کنند، تا آن ها پس از رسیدن به نوجوانی به یک فوتبالیست کامل تبدیل شوند.

وضعیت در مورد آنخل دی ماریا نیز به همین ترتیب بود. او در سال 2005 موفق شد به لیگ سطح اول فوتبال کشورش راه پیدا کند و اولین گل خود را نیز در تاریخ 24 نوامبر سال 2006 برای تیم روزاریو به ثمر برساند. بازی در جام جهانی زیر 20 ساله ها بود که آنخل دی ماریا را به شهرت بسیاری رساند. در آن جا بود که باشگاه بوکاجونیورز آرژانتین با ارائه پیشنهادی 6 و نیم میلیون دلاری او را به خدمت گرفت. در همان زمان باشگاه آرسنال نیز نسبت به جذب او تمایل نشان داده بود، اما به دلایل مهاجرتی سخت آنخل موفق به راهیابی به انگلیس نشده بود.

پس از بوکا نوبت به باشگاه بنفیکا رسید تا نسبت به جذب آنخل اقدام کند. آن ها حاضر بودند برای به خدمت گرفتن او مبلغ 6 میلیون یورو خرج کنند. هم چنین آپشن های فراوانی که سران باشگاه بنفیکا پرتغال برای آنخل دی ماریا در نظر گرفته بودند، نظر او را جلب کرده و در نهایت او به این تیم پیوست. عملکرد آنخل در این باشگاه پرتغالی به قدری فوق العاده بود که باشگاه رئال مادرید نسبت به جذب آنخل علاقه نشان داد. آن ها برای به خدمت گرفتن آنخل دی ماریا دست به انجام هر کاری زدند و به هر قیمتی حاضر بودند تا او را از باشگاه بنفیکا بخرند. در نهایت آنخل با قراردادی به ارزش 25 میلیون یورو به تیم رئال مادرید راه پیدا کرد و قراردادی 5 ساله را با این تیم مشهور فوتبال اروپا به امضا رساند.

چیزی که آنخل دی ماریا را در فوتبال اسپانیا نزد هواداران محبوب کرده بود پاس گل های بی نقص او بود. وی در مجموع 190 بازی که برای این تیم به میدان رفت موفق شد 87 پاس گل به هم تیمی های خود بدهد. با وجود آن که شرایط برای آنخل در باشگاه رئال به خوبی پیش می رفت، اما وی در انتقالی جنجالی تصمیم گرفت تا به تیم منچستر یونایتد برود. کارلو آنچلوتی سرمربی وقت رئال این تصمیم آنخل را برای پول عنوان کرد و اعلام کرد بعضی ها به جای آن که تلاش کنند تا به ترکیب اصلی راه پیدا کنند، ترجیح می دهند راه آسان را انتخاب کنند و به پول بیشتری برسند.

دی ماریا با مبلغی در حدود 60 میلیون پوند به منچستر یونایتد انتقال یافت و این انتقال او را به پنجمین بازیکن گران قیمت دنیا تبدیل ساخت. او در این باشگاه پیراهن شماره 7 را به تن کرد و به دلیل مصدومیت های پیاپی نتوانست به آن چیزی که هواداران یونایتد از او انتظار دارند برسد. در نهایت بازی های ضعیف وی باعث شد تا لویی فن خال، سرمربی وقت منچستر یونایتد او را به نیمکت تیمش منتقل کرده و از ترکیب اصلی خارج نماید.

عملکرد بد و شرایط نه چندان خوب در انگلیس آنخل را به این فکر انداخت تا منچستر را ترک کند. این گونه بود که آنخل دی ماریا سرانجام در 25 ژانویه سال 2015 به باشگاه پاریس سن ژرمن فرانسه راه یافت. گرچه آنخل در پاریس هم نتوانسته بود روزهای خوبش در رئال را تکرار کند، اما عملکرد او در این باشگاه بسیار بهتر از آن چیزی است که در منچستر یونایتد شاهد بودیم. او نخستین گل خود را برای این باشگاه در مقابل مالمو سوئد در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند و هم اکنون در بین بازیکنان محبوب این باشگاه فرانسوی جا دارد و امیدوار است بتواند به روزهای خوب خود بازگردد.

بیوگرافی آنخل دی ماریا

زندگی خصوصی آنخل دی ماریا

آنخل دی ماریا در سال 2011 میلادی با دختری به نام «خورخلینا کاردوسو» ازدواج کرد و حاصل این پیوند زناوشیی یک فرزند دختر می باشد.

عکس های آنخل دی ماریا

زندگی نامه آنخل دی ماریا

زندگینامه آنخل دی ماریا

بیوگرافی آنخل دی ماریا

آنخل دی ماریا

آنخل دی ماریا

آنخل دی ماریا

زندگینامه آنخل دی ماریا

جوایز و افتخارات آنخل دی ماریا

1 – کسب مدال طلا در المپیک 2008 پکن به همراه تیم ملی فوتبال آرژانتین

2 – کسب عنوان نخست در مسابقات قهرمانی جهان به همراه تیم ملی آرژانتین در رده زیر 20 سال – سال 2007 میلادی

3 – کسب عنوان قهرمانی در لیگ فوتبال پرتغال به همراه تیم فوتبال بنفیکا در سال ۱۰–۲۰۰۹ میلادی

4 – کسب عنوان قهرمانی جام حذفی پرتغال در سال های 2009 و 2010 میلادی با تیم بنفیکا

5 – قهرمانی در مسابقات جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل ری در سال 2011 به همراه باشگاه فوتبال رئال مادرید

6 – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات لالیگا به همراه رئال مادرید در سال 2012 میلادی

7 – قهرمانی در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا به همراه رئال مادرید در سال 2014 میلادی

8 – کسب عنوان قهرمانی لیگ فوتبال فرانسه (لوشامپیونه) در سال 2017 میلادی به همراه باشگاه پاریسن ژرمن

9 – قهرمانی در لوشامپیونه فرانسه به همراه باشگاه فوتبال پاریسن ژرمن در سال 2018 میلادی

3.8/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx