زندگینامه آرین روبن – فوتبالیست

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

آرین روبن

پادکست زندگینامه آرین روبن فوتبالیست

بیوگرافی آرین روبن (زندگینامه ورزشکاران)

اگر بخواهیم بازیکنی بی حاشیه را نام ببریم که همواره به فکر پیشرفت بوده و ترجیح داده به جای درگیر شدن با حواشی دنیای فوتبال به اصل آن بپردازد، قطعا نام آرین روبن به ذهن ما خواهد آمد. بازیکنی که در بزرگ ترین باشگاه های فوتبال دنیا کار کرده و با فوتبال حرفه ای آشناست. موفقیت ها و افتخارات فراوان با تیم ملی و تیم های باشگاهی مختلف را نیز به زندگی ورزشی این بازیکن اضافه کنید. این وینگر حرفه ای با وجود آن که تقریبا سال های پایانی فوتبال خود را دنبال می کند، اما هم چنان هم یکی از مهم ترین بازیکنان تیم بایرن مونیخ به حساب می آید و هر هفته در ترکیب اصلی تیمش قرار می گیرد؛

دلیل این امر نیز مشخص است آرین روبن همیشه در آماده ترین فرم خود قرار دارد و با عملکرد بی نظیری که از خود نشان می دهد می تواند نظر مربیان مختلف را به خودش جلب کند. مهم نیست گواردیولا یا کارلو آنچلوتی روی نیمکت تیم باشند یا یوپ هانکس؛ همه ی مربیان بزرگ دنیا می دانند که آرین روبن در حال حاضر یکی از بهترین وینگرها و مهاجمین دنیای فوتبال است و احترامی ویژه برای این بازیکن بزرگ قائل هستند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این پست قصد داریم نگاهی به زندگی نامه آرین روبن این بازیکن بزرگ بیاندازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی آرین روبن

دوران کودکی و نوجوانی آرین روبن

آرین روبن در تاریخ 23 ژانویه سال 1984 در شهر بدوم هلند متولد شد. این بازیکن که فوتبال را از سنین کودکی شروع کرد از همان ابتدا نشان داد که چه تکنیک فوق العاده ای در این ورزش دارد. روبن یکی از سرعتی ترین بازیکنان مدرسه ی فوتبالشان بود و به خاطر تکنیک ناب خود مورد توجه استعدادیاب های فوتبال هلند قرار گرفته بود. به همین دلیل هم بود که تیم نونهالان بدوم او را در 5 سالگی به خدمت گرفت و قراردادی 5 ساله را با وی به امضا رساند. قراردادی که با عملکرد فوق العاده ی آرین برای 2 فصل دیگر تمدید شد.

با وجود این که آرین روبن فوتبال را از سنین کودکی آغاز کرده بود، اما پدر او که اتفاقا رفت و آمد زیادی با بزرگان فوتبال هلند داشت، بر این اعتقاد بود که پسرش برای پیشرفت بیشتر بایستی به باشگاهی بزرگ تر انتقال پیدا کند؛ به همین دلیل هم بود که از طریق آشناهای خود در باشگاه خرونینگن توانست فرزندش را در این باشگاه عضو کرده و یک قرارداد 5 ساله با این تیم به امضا برساند.خرونینگن یکی از باشگاه های قدیمی فوتبال هلند است که از سال 1971 در حال فعالیت می باشد. آرین روبن ابتدا در تیم جوانان در دسته های پایین تر برای این باشگاه به میدان رفت و سرانجام با توجه به عملکرد بی نظیر خود به تیم اصلی نیز راه پیدا کرد و رفته رفته به بازیکن محبوب این باشگاه تبدیل شد.

آغاز فعالیت آرین روبن

آرین روبن

آغاز فعالیت حرفه ای

اگر بخواهیم شروعی را برای فعالیت حرفه ای آرین روبن در دنیای فوتبال در نظر بگیریم، احتمالا باید شروع او با تیم خرنینگن در اردیویژه هلند را یکی از مهم ترین سال های فوتبالی او قلمداد کنیم. جایی که آرین روبن موفق شد به همراه این تیم برای دو فصل در سطح اول فوتبال کشورش به میدان برود و در مجموع 46 بازی که برای این تیم به میدان رفت توانست 8 گل را برای تیمش به ثمر برساند.

پس از این عملکرد موفق، باشگاه آیندهوون هلند پیشنهادی 5 ساله را به روبن ارائه داد و آرین که فرصت را مناسب می دید با این باشگاه قرارداد همکاری امضا کرد. او در دو فصل حضور در این باشگاه موفق شد در 56 مسابقه برای این تیم بازی کند و 18 گل را هم به ثمر برساند و در مجموع با پاس گل های کلیدی که به هم تیمی هایش می داد، به یکی از بازیکنان مهم و تاثیرگذار آیندهوون تبدیل شد.

اما در سومین فصل حضور آرین در این باشگاه قراردادی از سوی چلسی به آیندهوون ارائه شد، قراردادی که هم آرین روبن و هم باشگاه آیندهوون از آن رضایت داشتند و در نتیجه او به لیگ انگلیس پیوست. اما این انتقال برای او خوش یمن نبود، چرا که در همان هفته های ابتدایی با شدت بسیاری صدمه دید. پزشکان باشگاه چلسی اعتقاد داشتند که آرین روبن به سرطان بیضه مبتلاست؛ اما با تست هایی که از وی گرفته شد این احتمال رد شد و بعد از چند هفته روبن توانست به ترکیب اصلی تیم چلسی وارد شود و در مدت سه فصلی که برای این باشگاه به میدان رفت 15 گل را هم برای این تیم به ثمر رساند.

رئال مادرید مقصد بعدی آرین روبن بود. مادریدی ها با پیشنهادی 35 میلیون یورویی توانستند روبن را به خدمت بگیرند. روبن در دو فصل حضور در رئال مادرید شرایط خوبی را سپری می کرد، اما زمزمه های پیوستن کریس رونالدو به رئال باعث شد تا او جایگاه خود را متزلزل ببیند و در نتیجه ساز جدایی از رئال را کوک کرد. در این میان بهترین پیشنهاد ممکن که به دست رئال رسید، مبلغ 25 میلیون یورویی بود که بایرن مونیخ حاضر بود برای آرین روبن بپردازد؛ مبلغی که البته خیلی پایین تر از چیزی بود که رئالی ها انتظار داشتند، اما در نهایت چون روبن علاقه ای به ماندن نداشت؛ مجبور به پذیرش این قرارداد شدند.

آرین روبن پس از انتقال به بایرن یکی از بهترین دوران فوتبالی خود را سپری کرد و با این تیم به موفقیت های مختلفی از جمله قهرمانی های پی در پی در بوندس لیگا و هم چنین قهرمانی در چمپیونز لیگ دست یافتند. او یکی از گلزنان شناخته شده ی آن دیدار معروف با بارسلونا بود که در مجموع با نتیجه ی 7 بر 0 به نفع بایرن مونیخ به پایان رسید. حالا هم بعد از 9 سال حضور در مونیخ به یکی از محبوب ترین بازیکنان بایرن در نزد هواداران تبدیل شده است.

همسر آرین روبن

زندگی خصوصی آرین روبن

آرین روبن به گفته ی خودش شخصیتی است که ارزش زیادی برای خانواده قائل است و وقت زیادی از روز خود را به فرزندان و همسر خودش اختصاص می دهد. آرین در سال 2007 با برنادین ایلیرت ازدواج کرد. جالب است بدانید که آرن و برنادین در دوران دبیرستان با هم آشنا شده اند و به عبارتی آن ها عشق دوران دبیرستان یکدیگر بوده اند. این دو در حال حاضر صاحب سه فرزند هستند که دو تای آن ها پسر و یکی دختر می باشد.

آرین روبن احترام خاصی برای پدرش قائل است و او را یکی از مهم ترین دلایل حضور در جایگاه فعلی زندگی فوتبالی اش می داند؛ به همین دلیل تصمیم گرفت تا پدر را به عنوان مدیر برنامه های خودش انتخاب کند و در نتیجه هر پیشنهادی که برای روبن فرستاده شود، ابتدا توسط پدر بررسی می شود و در صورت قابل قبول بودن به اطلاع آرین می رسد.

عکس های آرین روبن

آرین روبن

بیوگرافی آرین روبن

زندگینامه آرین روبن

آرین روبن

آرین روبن

آرین روبن

بیوگرافی آرین روبن

آرین روبن

آرین روبن

عناوین و افتخارات آرین روبن

عناوین و افتخارات آرین روبن

1 – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات اردیویسه هلند به همراه آیندهوون در سال 2003

2 – قهرمانی در مسابقات لیگ برتر فوتبال انگستان در سال های 2005 و 2006 به همراه چلسی

3 – کسب عنوان نخست در مسابقات جام حذفی انگستان موسوم به اف ای کاپ در سال 2007 به همراه چلسی

4 – کسب مقام قهرمانی در مسابقات لالیگای اسپانیا در سال 2008 به همراه رئال مادرید

5 – قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا در سال 2008

6 – قهرمانی در مسابقات بوندس لیگا به همراه تیم فوتبال بایرن مونیخ در سال های 2010 ، 2013 ، 2014 ، 2015 ، 2016 ، 2017 و 2018 میلادی

7 – قهرمانی در جام حذفی آلمان در سال های 2010 ، 2013 ، 2014 و 2016

8 – قهرمانی در سوپرکاپ باشگاه های آلمان در سال های 2010 ، 2012 ، 2016 ، 2017 و 2018

9 – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا در سال 2013 میلادی

10 – عنوان قهرمانی در سوپرکاپ اروپا در سال 2013 به همراه بایرن مونیخ

11 – نایب قهرمانی در جام جهانی فوتبال در سال 2010 به همراه تیم ملی فوتبال هلند

12 – مقام سومی در جام جهانی 2014 به همراه تیم ملی هلند

4/5 - (22 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx