زندگینامه سسک فابرگاس – فوتبالیست

نظرات 2
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه سسک فابرگاس – فوتبالیست

پادکست زندگینامه سسک فابرگاس فوتبالیست

بیوگرافی سسک فابرگاس (زندگینامه ورزشکاران)

فرانسسک فابرگاس سولر بازیکن اسپانیایی و 31 ساله باشگاه چلسی می باشد که در باشگاه هایی چون بارسلونا و آرسنال نیز سابقه ی بازی دارد. این هافبک با تجربه که روزگاری یکی از بازیکنان اصلی و مورد اعتماد دل بوسکه در تیم ملی اسپانیا بود، گرچه امروز با ظهور بازیکنانی چون سرخیو بوسکتس جایی در ترکیب اصلی تیم ملی اسپانیا ندارد؛ اما همواره جزو بازیکنانی بوده که به تیم ملی دعوت می شده است.

مطمئنا دوران طلایی فابرگاس در باشگاه آرسنال هیچ گاه از یاد فوتبال دوستان پاک نمی شود و پاس های بی نظیر و شوت های پر قدرت او که هر دروازه بانی را به زحمت می انداخت، از جمله نکات بارز بازی سسک فابرگاس بود.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به اتفاق یکدیگر نگاهی به زندگی نامه سسک فابرگاس این بازیکن فوتبال با سابقه داشته باشیم و به بررسی دوران فوتبالی او بپردازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی سسک فابرگاس

دوران کودکی و نوجوانی سسک فابرگاس

سسک فابرگاس در تاریخ چهارم می سال 1987 در آرنیس د مار اسپانیا به دنیا آمد. این بازیکن که در اصل محصول آکادمی باشگاه بارسلونا می باشد، کار خود را برای نخستین بار از تیم ماتاریو شروع کرد. فابرگاس زمانی که تنها 8 سال سن داشت به این تیم منتقل شد و زیر نظر مربیان این باشگاه توانست به یکی از بهترین هافبک های نوجوان اسپانیایی تبدیل شود.

بازی در تیم زیر 16 ساله های اسپانیا و هم چنین تیم ملی نونهالان اسپانیا به خوبی نشان می دهد که سسک فابرگاس از آن بازیکنانی بوده که به حق به جایگاه فعلی خودش دست پیدا کرده است. سسک تنها با 16 سال سن به تیم آرسنال پیوست و مصدومیت های هافبک دفاعی تیم آرسنال باعث شد تا آرسن ونگر به او میدان بدهد و این فرصتی بی نظیر برای فابرگاس بود، تا توانایی های خود را نشان دهد.

شاید یکی از بزرگ ترین اشتباهات باشگاه بارسلونا از دست دادن بازیکنی چون سسک فابرگاس در سال 2003 بود. بازیکنی که تحت نظر ونگر به یکی از محبوب ترین بازیکن ها در میان هواداران توپچی های لندن تبدیل شد.

آغاز فعالیت حرفه ای سسک فابرگاس

آغاز فعالیت حرفه ای

حضور در سطح اول فوتبال انگلیس همواره دشواری های بسیار زیادی را برای بازیکنان مختلف به همراه داشته است. بازیکنانی بسیار بزرگی که در لیگ های برتر دنیا جزو بهترین ها بوده اند، اما به محض ورود به لیگ برتر دچار افت شده اند. آخرین نمونه ی این افت کیفیت را می توان ممفیس دپای دانست؛ بازیکنی که یکی از بهترین های تاریخ اردیویژه هلند بود، اما به محض آن که به منچستر یونایتد پیوست نتوانست بیش از چند هفته دوام بیاورد و رفته رفته به نیمکت تیم منتقل شد.

حال در نظر بگیرید بازیکنی چون سسک فابرگاس که تنها با 16 سال و 177 روز سن در لیگی با این سطح و در تیم بزرگی چون آرسنال به میدان رفته است. گلزنی در جام حذفی و شرکت در برد 5 بر 1 آرسنالی ها به خوبی به ونگر ثابت کرد که دست روی خوب مهره ای گذاشته و سسک فابرگاس می تواند در آینده ناجی تیم او در بازی های مشکل باشد. همان گونه هم شد و فابرگاس در نخستین سال حضور خود در آرسنال به مقام قهرمانی در لیگ برتر با این باشگاه رسید. اما چون در هیچ بازی برای این تیم در لیگ برتر به میدان نرفته بود نتوانست مدالی دریافت کند.

مصدومیت های پاتریک ویرا و او و هم چنین گیلبرتو سیلوا سبب شد تا آرسن ونگر، او را در ترکیب 11 نفره ی تیمش در فصل 2004 – 2005 قرار دهد. او که به عنوان جوان ترین بازیکن لیگ برتر شناخته می شد مقابل تیم هایی چون بلک برن و منچستر یونایتد عملکرد بی نقصی را از خود نشان داد و سبب نیمکت نشینی پاتریک ویرا شد. سسک فابرگاس در لیگ قهرمانان نیز برای توپچی های لندن به میدان رفت و با گلزنی برابر زونبرگ به جوان ترین گلزن این رقابت ها تبدیل شد.

8 فصل حضور در ترکیب اصلی آرسنال و تبدیل شدن به بهترین مهره ی بی چون و چرای آرسن ونگر سبب حیرت همگان شده بود. بازیکنی جوان که با عملکرد شگفت انیز هر تیمی را دچار ترس و استرس می کرد. سسک فابرگاس در مجموع 212 مسابقه را برای آرسنال انجام داد و موفق شد تا 35 گل را نیز برای این تیم به ثمر برساند. پس از آن بود که بارسلونا بالاخره تصمیم گرفت تا بازیکنی که محصول آکادمی خودش بود را به خدمت بگیرد و با ارائه پیشنهادی 34 میلیون پوندی توانست سسک فابرگاس را به تیم خود بیاورد.

فابرگاس در بارسلونا پیراهن شماره 4 را به تن کرد و در سه فصلی که در این باشگاه حضور داشت، دوران خوب و خوشی را هم سپری کرد. 96 بازی و 28 گل یکی از بهترین دوره های ورزشی سسک فابرگاس را برایش رقم زد. اما سرانجام با ظهور ستاره هایی چون سرخیو بوسکتس ترجیح داد، تا بارسلون را ترک کند و به باشگاهی برود که شانس بیشتری برای بازی در آن را دارد.

چلسی تیم سومی بود که سسک فابرگاس به آن پیوست و قرارداد پنج ساله مدیران چلسی پیروزی بزرگی را برای آن ها رقم زد، چرا که آن ها موفق شده بودند یکی از بهترین هافبک های تیم ملی اسپانیا را با قراردادی معقولانه به خدمت بگیرند. فابرگاس هنوز هم در حال بازی در تیم چلسی است و بازیکن مورد اعتماد مربیانی چون آنتونیو کونته و ساری بوده است. او در 132 بازی برای این باشگاه به میدان رفته و 15 گل را هم وارد دروازه ی حریفان خود کرده است.

عکس های سسک فابرگاس

سسک فابرگاس

زندگینامه سسک فابرگاس

سسک فابرگاس

بیوگرافی سسک فابرگاس

سسک فابرگاس

سسک فابرگاس

بیوگرافی سسک فابرگاس

سسک فابرگاس

حضور در تیم های ملی

سسک فابرگاس پیش از آن که به تیم ملی اسپانیا دعوت شود، از سوی ایالت خود مختار کاتالانیا پیشنهاد بازی پیدا کرد و به این پیشنهاد پاسخ مثبت هم داد، اما در نهایت با دعوت به تیم ملی اسپانیا از بازی برای این تیم دست کشید. او تا به امروز 110 بازی را برای تیم ملی اسپانیا انجام داده و همواره یکی از کسانی بوده که در پیروزی ها و قهرمانی های اسپانیا نقشی پر رنگ داشته است.

جوایز و افتخارات ورزشی سسک فابرگاس

جوایز و افتخارات ورزشی سسک فابرگاس

کسب مقام قهرمانی جام جهانی 2010 با تیم ملی اسپانیا و هم چنین جام ملت های اروپا در سال های 2008 و 2012 از موفقیت هایی است که هر بازیکنی به آن دست پیدا نمی کند، اما سسک فابرگاس این شانس را داشته تا در بهترین دوران فوتبال اسپانیا برای این تیم به میدان برود و پیروزی های ارزشمندی را نیز همراه با آن به دست آورد.

گذشته از این ها قهرمانی در لالیگا، جام حذفی اسپانیا و سوپرکاپ فوتبال اسپانیا با بارسلونا و هم چنین قهرمانی در لیگ برتر با تیم چلسی در دو فصل 2014 و 2016 از جمله موفقیت های دیگر این بازیکن بوده است. هافبکی که با توجه به شرایط سنی خود به طور قطع به رکورد شکنی ها و موفقیت های خویش ادامه خواهد داد.

همسر سسک فابرگاس

زندگی خصوصی سسک فابرگاس

سسک فابرگاس در سال 2011 با دانیلا سمعان که 12 سال از او بزرگ تر است آشنا شد و با او ازدواج کرد. حاصل این ازدواج سه فرزند می باشد، که نخستین فرزندشان لیا نام دارد. در سال 2015 فرزند دومشان به نام کاپری به دنیا آمد و اخیرا نیز صاحب فرزند دیگری به نام لئوناردو شده اند.

3.5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx