رسیدن به موفقیت قطعی از طریق آموزش و یادگیری قانون جذب توسط دوره کارشناس جذب شوید استاد شریفی - سایت قانون جذب ، موفقیت و رشد فردی برای همه

زندگینامه فرهاد مجیدی – فوتبالیست

زندگینامه فرهاد مجیدی - فوتبالیست

پادکست زندگینامه فرهاد مجیدی فوتبالیست

بیوگرافی فرهاد مجیدی (زندگینامه ورزشکاران)

فرهاد مجیدی یکی از محبوب ترین بازیکن های تاریخ استقلال است که به خاطر بازی های درخشانی که از خود در تیم باشگاهی و هم چنین تیم ملی نشان داده است به جایگاهی ویژه در میان طرفداران باشگاه استقلال دست پیدا کرده است. مجیدی تاکنون بیش از چهل بازی در تیم ملی ایران را در کارنامه ی خود دارد، جزو لژیونرهای تیم استقلال به حساب می آمد و با بازی در تیم راپید وین و هم چنین لیگ های عربی حاشیه خلیج فارس توانست به موفقیت های فراوانی دست پیدا کند. در این بین قهرمانی او به همراه تیم العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا را می توان مهم ترین عنوان کارنامه ی کاری مجیدی نام برد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این پست قصد داریم به شرح زندگی نامه فرهاد مجیدی این بازیکن محبوب و دوست داشتنی بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی قادیکلایی در سیزدهم خرداد سال 1355 در شهر تهران به دنیا آمد. او دارای یک برادر به نام فرزاد و دو خواهر می باشد و از همان دوران ابتدایی زندگی خویش، علاقه ی فراوان خود به فوتبال را نشان داد. با این حال پدر و مادر فرهاد اصرار داشتند که او باید درسش را بخواند و به سراغ فوتبال نرود ولی او به قدری به این رشته ی ورزشی علاقه داشت که نمی توانست خواسته ی پدر و مادر خویش را بپذیرد.

به همین دلیل به سوی فوتبال رفت و خانواده هم که پافشاری او را روی این مسئله می دیدند، به جای تخریب احساساتش سعی کردند به تشویق او بپردازند. گذشته از این ها حضور برادرش فرزاد در فوتبال نیز تاثیر به سزایی در فوتبالیست شدن او داشت.

فرهاد مجیدی

آغاز فعالیت حرفه ای فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی خیلی زود فعالیت های فوتبالی خود را شروع کرد. اولین تیمی که فرهاد مجیدی به صورت رسمی به آن پیوست تیم جوانان کشاورز بود. مجیدی برای مدت زیادی در این تیم دوام نیاورد و پس از چند ماه به تیم بهمن کرج رفت و پس از آن نیز به مدت 8 ماه برای تیم صنایع پارچین بازی کرد. پس از عملکرد خوب در صنایع پارچین توانست به بهمن بازگردد و با عملکردی خوب نگاه مرحوم حجازی را به سوی خودش جلب کند. فرهاد که قصد حضور در باشگاه پرسپولیس را داشت با نظر منفی علی پروین، سرمربی وقت تیم پرسپولیس مواجه شد و مجبور شد به استقلال که در آن زمان تحت هدایت ناصر حجازی بود برود.

عملکرد مجیدی در استقلال به قدری خوب بود که باعث شد باشگاه استقلال با چند پیشنهاد اروپایی برای او رو به رو شود. پیشنهادهایی که البته در مقابل رقیب دیرینه شان یعنی پرسپولیس، که توانسته بود مهدوی کیا را به بوندس لیگا بفرستد، چنگی به دل نمی زد اما به هر حال مجیدی با کش و قوس های فراوان به راپید وین اتریش رفت و برای یک فصل در این تیم بازی کرد. اما نتوانست خودش را با بازی در لیگی مانند اتریش وفق دهد و در دوازده مسابقه که برای این تیم به میدان رفت تنها 6 گل به ثمر رساند و در نهایت مدیران باشگاه تصمیم گرفتند قرارداد خود را با این بازیکن به صورت دو طرفه فسخ کنند.

فرهاد مجیدی که با توجه به عملکرد نه چندان مناسبش نتوانسته بود نگاه سایر باشگاه های اروپایی را به خودش جلب کند، تصمیم گرفت برای ادامه فوتبالش به لیگ سطح پایین امارات برود. لیگی که در آن دوران هنوز از قدرت و کیفیت لازمه برخوردار نبود و سعی داشت تا با جذب بازیکنانی چون فرهاد مجیدی سطح کیفی خود را حداقل اندکی بهبود ببخشد. در آن دوران فرهاد مجیدی بازی های بسیار خوبی را از خودش نشان داد و ثابت کرد که روند بد بازی او در اروپا تنها یک اتفاق بوده است و مثل هر فوتبالیستی که روزهای بدی هم در طول زندگی خود دارد، او نیز در اتریش دوران نه چندان خوش خود را سپری می کرده است.

زمانی که فرهاد مجیدی در امارات بازی می کرد امیر دبی از علاقه مندان پر و پا قرص فوتبال بود و به مالک تیم العین توصیه کرد که فرهاد مجیدی را به هر ترتیبی که شده در تیمش نگه دارد. مجیدی نیز که عشق و علاقه ی امیر دبی را دیده بود در یکی از بازی ها پس از گلزنی خود پیراهن خود را بالا آورد که در زیر آن پیراهن عکس امیر دبی قرار داشت و به جهت قدردانی عکس او را بوسید. بوسیدنی که با واکنش های نامناسب کاربران ایرانی مواجه شد و شاید اگر در آن زمان فضای مجازی مثل همین حالا فعال بود فرهاد مجیدی برای همیشه از فوتبال محو می شد.

کاپیتان سابق استقلالی ها بعد از چند سال خوش گذرانی در لیگ های حاشیه خلیج فارس به ایران بازگشت و به تیم دوران جوانی خود، استقلال برگشت و در این تیم با ارائه ی بازی های نسبتا خوب توانست دل هواداران را به دست آورد. در این بین می توان گل او به علیرضا حقیقی، دروازه بان وقت پرسپولیس، در دربی را که در نهایت با پیروزی تیم استقلال همراه شد را مهم ترین اتفاق دوره ی دوم حضور فرهاد مجیدی در ایران بدانیم.

فرهاد مجیدی

حضور در تیم ملی فوتبال ایران

فرهاد مجیدی در سال 1375 یعنی زمانی 21 سال داشت، از سوی محمد مایلی کهن به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد؛ گرچه افراد بسیاری نسبت به دعوت او به تیم ملی معترض بودند و مجیدی را شایسته ی حضور در تیم ملی فوتبال ایران نمی دیدند، اما او با عملکرد خوب در تمرینات توانست پاسخ منتقدین را بدهد و مربیان را از انتخابشان راضی نگه دارد. اگر از فرهاد مجیدی درباره دو نفر که در فوتبالش تاثیرگذار بوده اند، بپرسید مطمئنا یکی از آن مایلی کهن و دیگر ناصر حجازی خواهد بود. دو پیشکسوتی که اعتقاد زیادی به استفاده از جوانان در ورزش کشور داشتند و با میدان دادن به جوانانی امثال فرهاد مجیدی باعث پیشرفت فوتبال کشور شدند.

خداحافظی از فوتبال

سرانجام فرهاد مجیدی در روز هفتم آبان ماهِ سال 1392 در بازی مقابل مس کرمان، در حالی که پیراهن تیم محبوب خود، استقلال را به تن داشت و به سکوهای خالی بوس می فرستاد، از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. اندک هواداران استقلالی حاضر در ورزشگاه، خداحافظی «شاه فرهاد» که لقب فرهاد مجیدی در استقلال بود، را یکی از عذاب آورترین روزهای عمرشان دانستند و به گریه و زاری در ورزشگاه پرداختند.

عکس های فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی

زندگینامه فرهاد مجیدی

بیوگرافی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی

زندگی شخصی فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی دو بار ازدواج کرده که یکی از آن ها ناموفق بوده است؛ با این حال وی در حال حاضر همسر فرناز مومنی می باشد و دو فرزند به نام های تیام و امیر بردیا دارد. مجیدی هم اکنون در تهران ساکن است.

عناوین و افتخارات فرهاد مجیدی

افتخارات فردی

کسب عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ آسیا در جمع بازیکنان ایرانی با به ثمر رساندن 23 گل

نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن آسیا در سال 2010

تنها بازیکن فوتبال ایرانی دارای عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا 2002 – 2003 به همراه العین

دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه استقلال تهران با به ثمر رساندن 93 گل

افتخارات باشگاهی

کسب عنوان قهرمانی در جام آزادگان 76 – 77 به همراه تیم استقلال تهران

عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا 2002 – 2003 به همراه تیم العین امارات

کسب عنوان قهرمانی در لیگ امارات 2006 – 2007 به همراه تیم الاهلی

کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی 86 – 87 به همراه تیم استقلال تهران

قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 87 – 88 به همراه تیم استقلال تهران

کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی قطر 2011 – 2012 به همراه تیم الغرافه قطر

کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران 91 – 92 به همراه تیم استقلال تهران

لیست تیم های باشگاهی فرهاد مجیدی

بهمن کرج

استقلال تهران

راپید وین

الوصل امارات

العین

الاهلی

النصر

الغرافه

4.7/5 - (44 امتیاز)
شاید این ها را هم دوست داشته باشید
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
×
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx