زندگینامه جنارو گتوزو – فوتبالیست

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

زندگینامه جنارو گتوزو - فوتبالیست

پادکست زندگینامه جنارو گتوزو فوتبالیست

بیوگرافی جنارو گتوزو (زندگینامه ورزشکاران)

جنارو گتوزو اسطوره میلان و تیم ملی ایتالیا می باشد که به واسطه ی سال ها فعالیت در پست هافبک دفاعی تیم میلان به محبوبیت خاصی در میان طرفداران و علاقه مندان این تیم در سرتاسر دنیا دست یافت. گتوزو هم چنین جزو پرتجربه ترین بازیکنان تیم ملی کشورش می باشد و با انجام 73 بازی ملی و هم چنین 1 گل ملی توانسته عملکرد مناسبی را در نحوه ی بازی تیم ملی کشورش نیز داشته باشد. هر جا که صحبت از یک هافبک دفاعی خوب می شود نام یک بازیکن به میان می آید و آن هم جنارو گتوزو است. بازیکنی که کاملا با سبک تیم ملی ایتالیا که دفاع و ضد حمله است، هم خوانی دارد و این توانایی را دارد که با بازی خوانی بسیار خوب از حریفان، توپ را از آن ها ربوده و به سرعت به مهاجمین کناری و یا نوک برساند.

جنارو گتوزو هم اکنون سمت سرمربی گری تیم محبوبش، میلان را به عهده دارد و امیدوار است این بار در این عرصه به یکی از محبوب ترین مربیان جهان تبدیل شود. دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این پست قصد داریم تا نگاهی به زندگی نامه جنارو گتوزو این بازیکن محبوب بیندازیم؛ با ما در ادامه همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی جنارو گتوزو

جنارو گتوزو در تاریخ 9 ژانویه سال 1987 در کوریلیانو کالابرو ایتالیا به دنیا آمد. کوریلیانو نام یکی از مناطق کومونه در ایتالیا می باشد که جمعیت بسیار کمی دارد. جنارو به کمک پدرش که خودش نیز از بازیکنان آماتور فوتبال بود توانست به یکی از تیم های باشگاهی دسته پایین فوتبال نونهالان راه پیدا کند. قدرت فیزیکی بسیار بالای جنارو از همان ابتدا مورد توجه مربیان باشگاه قرار گرفته بود.

سال ها گذشت و جنارو گتوزو با فعالیت خوبی که از خودش نشان داد، توانست به بازیکن اصلی تیم خود تبدیل شود. در این مدت در مسابقات محلی مختلف نیز شرکت کرد، تا این که خبر رسید مدرسه ای که او در حال تحصیل در آن است به دنبال تشکیل یک تیم برای فرستادن به مسابقات بین شهری کشور ایتالیا می باشد. نکته ی قابل توجه در مورد این مسابقات این بود که برترین تیم و بهترین بازیکنان در نهایت به عنوان بازیکن با استعداد به مربیان فوتبال ایتالیا معرفی می شدند و این بازیکنان شانس حضور در سری C را پیدا می کردند.

جنارو گتوزو نیز در همین مسابقات خودش را به اثبات رساند و توانست نگاه های معروف مربیان بزرگ آن دوره را به خودش جلب کند. در این دوره او موفق شد به عنوان یکی از بهترین بازیکنان نوجوان به تیم های باشگاهی حرفه ای معرفی شود و به عنوان برترین بازیکن نوجوان ایتالیا انتخاب گردد. جنارو به دلیل بازی حرفه ای در فوتبال هیچ گاه نتوانست درس خود را آن طور که انتظار می رفت ادامه دهد؛ البته عملکرد خوب او در ورزش و هم چنین پول بسیار خوبی که در این راه برایش وجود داشت، باعث شده بود که وی کوچک ترین توجهی نسبت به درس خواندن نداشته باشد و توجه و تمرکز خود را بر روی چیزی بگذارد که می داند نتیجه بخش است. البته پس از جا افتادن در تیم های نوجوانان وی به درس خواندن نیز روی آورد و حداقل مدرک ممکن مدارس ایتالیا را نیز کسب کرد.

بیوگرافی جنارو گتوزو

آغاز فعالیت حرفه ای

راهیابی جنارو گتوزو به تیم های نوجوانان باعث شده بود تا او خیلی زود به فوتبال حرفه ای وارد شود، اما شاید مهم ترین دوره ی بازیگری جنارو را بتوانیم بازی وی در تیم پروجا بدانیم. وی که از سن 16 سالگی به این باشگاه ایتالیایی پیوسته بود، سه سال حضور را در این تیم تجربه کرد و البته نتوانست موفقیت چندانی را هم کسب کند. او در این سه سال تنها در 10 مسابقه برای این تیم به میدان رفت. در حالی که انتظار می رفت استعدادیاب های پروجا او را بهتر بشناسند، آن ها تصمیم گرفتند تا جنارو را به تیم اسکاتلندی رنجرز بفرستند.

گتوزو می گوید در ابتدا از این انتقال چندان راضی نبوده است، چرا که اولا از زادگاه خودش دور می شده و ثانیا از سطح یک فوتبال دنیا به کشوری می رفته است که شاید بهترین تیم های آن ها نیز در بالاترین سطح خود 4 یا 5 گل را از تیم های خوب ایتالیایی بخورند. اما شروع فصل در لیگ اسکاتلند برای جنارو خوش یمن بود.

جنارو در رنجرز 40 بازی برای تیمش انجام داد و 7 گل نیز به ثمر رساند و خیلی زود به بازیکن محبوب طرفداران تبدیل شد. اسکاتلندی ها به خاطر جنگندگی بسیار بالای گتوزو در میدان به او لقب «کرگدن» را داده بودند. سال بعد جنارو به تیم سالرنیتانا پیوست و بالاخره به یکی از مهم ترین آرزوهای خویش که بازی در لیگ سطح اول ایتالیا بود دست یافت. گرچه جنارو گتوزو در این تیم بازی خوبی را از خود نشان داد، اما در نهایت سالرنیتانا در فصل مذکور به دسته ی پایین تر سقوط کرد.

جنارو گتوزو که بازی بسیار خوبی را در باشگاه نام برده از خود نشان داده بود، مورد توجه سران باشگاه میلان قرار گرفت و با مبلغ هشت میلیون یورویی به این تیم پیوست. وی خیلی زود به یکی از بازیکنان اصلی این تیم تبدیل شد و در بین فصل های 1999 تا 2012 به محبوب ترین بازیکن تیم میلان تبدیل شد. بازی در 387 بازی برای میلان و به ثمر رساندن 10 گل او را به یکی از بازیکنان بزرگ تاریخ باشگاه میلان تبدیل کرد.

تجربه ی ورود به ایران

باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت رویانیان موفق شد جمعی بزرگ از بازیکنان پیشکسوت میلان را به ایران فرا بخواند و جنارو گتوزو نیز یکی از این بازیکنان بود. وی در بازی با تیم پیشکسوتان پرسپولیس در کنار بزرگانی چون مالدینی و اودو به میدان رفت و بازی خوبی را نیز از خود به نمایش گذاشت. صحنه ی خطای خشن کریم باقری، بازیکن پرسپولیس بر روی او هیچ گاه از یاد علاقه مندان پاک نمی شود. گتوزو که خودش یکی از بازیکنان خشن دنیا می باشد، با شدت بسیار زیادی نقش بر زمین شد و در حالی که همگان انتظار یک زد و خورد سفت و سخت را از این دو بازیکن داشتند وی ترجیح داد تا حرکت باقری را ندید بگیرد و به بازی خود ادامه دهد.

برخوردها و رفتارهای جنجالی

جنارو گتوزو بارها و به دلایل مختلف از زمین مسابقه اخراج شده و حتی چندین مسابقه ی لیگ قهرمانان را به خاطر رفتارهای خشن خود از دست داده است. معروف ترین درگیری او در طول دوران بازیگری نیز برخورد او با جو جردن بود. در این برخورد گتوزو در حالی که گردن جردن را گرفته بود، وی را به سمت عقب هل داد و به مشاجره ی لفظی با وی پرداخت که در نهایت با دخالت سایر بازیکنان درگیری به پایان رسید؛ اما جنارو 4 بازی از همراهی تیمش در اروپا محروم گردید. لازم به ذکر است که وی در طول مدت بازی خود افتخارات متعددی را کسب کرده است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

عکس های جنارو گتوزو

جنارو گتوزو

جنارو گتوزو

همسر جنارو گتوزو

جنارو گتوزو

زندگینامه جنارو گتوزو

بیوگرافی جنارو گتوزو

زندگی نامه جنارو گتوزو

عناوین و افتخارات جنارو گتوزو

1 – کسب عنوان قهرمانی سری آ ایتالیا به همراه تیم فوتبال آث میلان در سال های 2004 و 2011

2 – کسب عنوان قهرمانی در مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا به همراه تیم فوتبال میلان ایتالیا در سال های 2003 و 2007 میلادی

3 – قهرمان جام حذفی ایتالیا در سال 2003 میلادی

4 – قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا در سال های 2004 و 2011 به همراه باشگاه آث میلان

5 – قهرمانی در سوپر جام اروپا به همراه تیم فوتبال میلان ایتالیا در سال های 2003 و 2007

6 – قهرمان جام جهانی باشگاه ها در سال 2007 میلادی به همراه آث میلان

7 – قهرمان جام جهانی فوتبال در سال 2006 به همراه تیم ملی ایتالیا

4.5/5 - (8 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx