زندگینامه سید مهدی رحمتی – فوتبالیست

یک نظر اضافه کنید
9 دقیقه مطالعه

زندگینامه سید مهدی رحمتی – فوتبالیست

پادکست زندگینامه سید مهدی رحمتی فوتبالیست

بیوگرافی سید مهدی رحمتی (زندگینامه ورزشکاران)

سید مهدی رحمتی دروازه بان مشهور تهرانی می باشد که به خاطر بازی های خود در تیم ملی فوتبال ایران و هم چنین تیم استقلال شناخته شده است. عده ی زیادی اعتقاد دارند که اگر مهدی رحمتی آن گونه از تیم ملی خداحافظی نمی کرد، می توانست رکورد بازی در تیم ملی فوتبال را بشکند؛ با این حال او از تیم ملی با حاشیه های بسیار زیادی کناره گیری کرد و بعدها حتی با وجود عذرخواهی های پیاپی از کارلوس کیروش به تیم ملی دعوت نشد.

سید مهدی رحمتی که یکی از پر افتخارترین و معروف ترین بازیکنان لیگ برتر می باشد، تاکنون با تیم های مختلفی موفق به دستیابی قهرمانی لیگ برتر شده است و به همراه تیم استقلال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا نیز به میدان رفته است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به اتفاق یکدیگر به زندگی نامه سید مهدی رحمتی این بازیکن گرانقدر و پرافتخار تیم ملی کشورمان بپردازیم.

دوران کودکی و نوجوانی

سید مهدی رحمتی در تاریخ 14 بهمن 1361 در شهر تهران متولد شد. او کار خود در فوتبال کشور را از همان سنین نوجوانی شروع کرد و در حالی که تنها کمتر از 13 سال سن داشت، با امضای قراردادی به عضویت تیم نوجوانان پاس در آمد و تا سال 1376 در ترکیب این تیم در لیگ نوجوانان به میدان رفت.

پس از پاس به تیم دخانیات رفت و مدتی بعد به فجر سپاسی شیراز که یکی از تیم های بازیکن ساز کشور است پیوست. در حقیقت این فجر سپاسی بود که مهدی رحمتی را در فوتبال کشور شناخته شده کرد. رحمتی 4 فصل حضور را در فجرِ غلام حسین پیروانی سپری کرد و پس از آن به تیم های بزرگ تری منتقل شد.

سید مهدی رحمتی

آغاز فعالیت حرفه ای

سید مهدی رحمتی پس از عملکرد بسیار خوبی که از خود در باشگاه فجر نشان داد، مورد توجه تیم سپاهان اصفهان قرار گرفت. او قراردادی یک ساله را با این تیم به امضا رساند و درون دروازه این تیم قرار گرفت. رحمتی در مجموع 29 بازی را برای سپاهان به میدان رفت و بعد از آن مثل خیلی دیگر از بازیکنان آن دوره که بایستی برای دیده شدن به یکی از تیم های استقلال یا پرسپولیس می رفتند، استقلال را انتخاب کرد و دو فصل پیاپی در این تیم حضور داشت.

با این وجود رحمتی در این دو سال ذخیره ی وحید طالبلو بود و فرصت بازی چندانی پیدا نکرد و به همین دلیل هم از این تیم جدا شد. البته در همین دوره توسط برانکو ایوانکویچ به تیم ملی ایران هم دعوت شد و در چند مسابقه به میدان رفت؛ اما رحمتی ترجیح داد به تیمی برود که در آن فرصت بازی کردن داشته باشد.

مس کرمان مقصد بعدی سید مهدی رحمتی بود که از قضا به خوبی هم برای او سپری شد. دوران حضور رحمتی در مس یکی از بهترین دوره های دورازه بانی او بود و او در دو فصل در 65 بازی برای این تیم بازی کرد. با این حال در تیم ملی باز هم شانس با او یار نبود، چرا که حسن رودباریان در آن زمان دوران اوج خود را سپری می کرد و در جام ملت های آسیا سال 2007 باز هم رحمتی روی نیمکت تیم ملی نشست.

نتیجه نگرفتن امیر قلعه نویی سبب کنار گذاشته شدن او از تیم ملی ایران شد. پس از قلعه نویی مربیان زیادی هدایت تیم را به عهده گرفتند، که از مهم ترین آن ها می توان به علی دایی و افشین قطبی اشاره کرد. سید مهدی رحمتی در تیم هر دو مربی دروازه بان اول بود. رحمتی پس از مس کرمان به سپاهان اصفهان بازگشت و با این تیم دوران خوبی را سپری کرد. در همین سپاهان هم بود که توانست خودش را به سرمربی تیم ملی ثابت کند و در ترکیب اصلی تیم ملی جای بگیرد.

بازی های مقدماتی جام جهانی 2010 و پس از آن جام ملت های 2011 قطر مهم ترین تورنمنت های سید مهدی رحمتی بودند که در هیچ کدام، آن طور که انتظار می رفت خودش را نشان نداد. او در بازی رفت تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی 2010 با یک دفع بد توپ را جلوی پارک جی سونگ انداخت و باعث شد نتیجه ی آن مسابقه به مساوی برسد و در بازی برگشت نیز باز هم یک گل بچه گانه از پارک جی سونگ دریافت کرد و در نهایت نتوانست باعث صعود ایران به جام جهانی 2010 شود.

رحمتی در بخش بازی های باشگاهی نیز با پیشنهاد مالی بسیار خوب باشگاه استقلال مواجه شد و به این تیم منتقل شد و سه فصل پیاپی به همراه این تیم به موفقیت های زیادی دست پیدا کرد. در سال 93 به دلیل مشکلاتی که مربی تیم استقلال داشت به پیکان رفت، اما پس از یک فصل حضور در این تیم باز هم به استقلال بازگشت و تا به اینجا دروازه بان اصلی این تیم می باشد و با این که رقیب آماده و جوانی چون سید حسین حسینی دارد، موفق شده است که وینفرد شفر را متقاعد کند تا او را به عنوان دروازه بان اصلی خود انتخاب نماید.

عکس های سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی

بیوگرافی سید مهدی رحمتی

بیوگرافی سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی و خداحافظی از تیم ملی

سید مهدی رحمتی در تاریخ یکم بهمن ماه 1391 به صورت موقت خداحافظی خود را از تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد و دلیل این تصمیمش را یک مورد شخصی و نیاز به استراحت اعلام کرد. کارلوس کیروش مربی تیم ملی هم به تصمیم او احترام گذاشت.

ولی چندی بعد در خردادماه 1392 رحمتی عذرخواهی خود را از کی روش رسما اعلام کرد و گفت آماده است که به تیم ملی برگردد. همچنین گفت اگر به تیم ملی دعوت نشود مطمئنا برای موفقیت آن دعا خواهد کرد. رحمتی در سال 1393 در برنامه تلویزیونی ورزش از نگاه دو گفت در مورد خئاحافظی از تیم ملی اشتباه کرده است. وی بعد از کناره گیری تاکنون دیگر به تیم ملی دعوت نشده است.

سید مهدی رحمتی

زندگی خصوصی سید مهدی رحمتی

سید مهدی رحمتی در خانواده ای کاملا مذهبی بزرگ شد و چهار خواهر و برادر دارد. همین مذهبی بودن خانواده ی سید مهدی رحمتی باعث شده تا خود او هم به عنوان یکی از مذهبی ترین بازیکنان ایرانی لقب بگیرد.

زندگینامه سید مهدی رحمتی – فوتبالیست

مهدی رحمتی متاهل می باشد و دو پسر به نام های عطا و علی دارد. او در مصاحبه ای جنجالی در سال 89 اعلام کرد که برای رسیدن به سطح اول فوتبال ایران دست به انجام کارهای سختی چون مسافرکشی زده تا بدین ترتیب بتواند کرایه اتوبوس خود را برای رفتن به محل تمرین باشگاه به دست آورد.

زندگینامه سید مهدی رحمتی – فوتبالیست

عناوین و افتخارات سید مهدی رحمتی

1 – کسب عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور به همراه تیم استقلال تهران در سال های 1385 و 1392

2 – قهرمانی در دو دوره لیگ برتر ایران در سال های 1388 و 1390 به همراه تیم فوتبال سپاهان اصفهان

3 – قهرمانی در مسابقات جام حذفی فوتبال کشور به همراه تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز در سال 1380

4 – کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران در سال های 1391 و 1397 به همراه باشگاه استقلال تهران

5 – انتخاب به عنوان دومین بازیکن برتر ایران در سال 1391

لازم به ذکر است که این دورازه بان به دلیل کسب عناوین تیمی مختلف، جزو 5 بازیکن پرافتخار لیگ برتر فوتبال کشور نیز به شمار می رود.

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx