زندگینامه محمد حسین میثاقی – مجری ورزشی

Add a Comment
9 Min Read

زندگی نامه محمد حسین میثاقی - مجری ورزشی

پادکست زندگینامه محمد حسین میثاقی مجری ورزشی

بیوگرافی محمد حسین میثاقی (زندگینامه هنرمندان)

محمد حسین میثاق یکی از مجری های جوان صدا و سیمای کشور بوده که در سال های اخیر در بین مخاطبان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است. یکی از اصلی ترین دلایلی که وی توانسته در این مدت کوتاه حضور خود به چنین محبوبیتی دست پیدا کند، همکاری اش با موفق ترین و محبوب ترین مجری و گزارشگر تلویزیون می باشد. وی سال ها به عنوان همکار در برنامه های مختلفی که عادل فردوسی پور تهیه کننده آن ها بوده، حضور داشته است.

محمد حسین میثاقی یکی از موفق ترین مجری های ورزشی صدا و سیما می باشد که به سبب اجرای خاصی که دارد، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. میثاقی که کار خود را به عنوان عضوی کوچک از برنامه نود آغاز کرد حالا به یکی از افراد مهم حاضر در تلویزیون تبدیل شده است و میزبانی بسیاری از مراسم های مهم ورزشی در کشور را بر عهده می گیرد. در این بین احتمالا بتوانیم برنامه ی فوتبال ۱۲۰ را مهم ترین و پر بیننده ترین اجرای میثاقی بدانیم.

محمد حسین میثاقی به خاطر محبوبیت فراونی که دارد بارها از سوی صدا و سیما به عنوان خبرنگار به کشور های مختلف جهان فرستاده شده است و هم اکنون نیز به عنوان یکی از مجری های برنامه فوتبال برتر در شبکه سه سیما فعالیت می کند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مطلب قصد داریم شما را با زندگی نامه محمد حسین میثاقی این چهره ی جذاب و دوست داشتنی آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی محمد حسین میثاقی

محمد حسین میثاقی در تاریخ ۱۴ مهر سال ۱۳۶۵ در تهران به دنیا آمد. وی که در دوران کودکی و نوجوانی حسابی درس خوان بود توانست با نمرات خوبی دوره های راهنمایی و دبیرستان را پشت سر بگذارد. تحصیل در دانشگاه رازی کرمانشاه نیز به خوبی نشان می دهد که میثاقی به درس خواندن اهمیت زیادی می داده است.

وی در مورد تحصیل خود در کرمانشاه و هم چنین شاغل شدن در برنامه نود می گوید: «من قصد داشتم در دفترچه ی انتخاب رشته، مکانیک دانشگاه قزوین را بزنم ولی به اشتباه دانشگاه رازی کرمانشاه را علامت زدم! داستان این چنین بود که به جای وارد کردن کد ۴۲۳۷ کد ۴۲۳۸ را وارد کردم و این چنین بود که مسیر زندگی من از آن چیزی که می خواستم منحرف شد. به اصرار پدر در دانشگاه کرمانشاه ثبت نام کردم و خانوادگی به این شهر مهاجرت کردیم».

آغاز فعالیت حرفه ای

یک بار که به همراه پدرم در حال برگشتن از تهران به کرمانشاه بودیم او به من توصیه کرد تا به خاطر صدای خوبی که دارم به صدا و سیما بروم و تست بدهم. من نیز قبول کردم و بدین ترتیب در رادیوی کرمانشاه مشغول به کار شدم. در این بین گزارش بازی های تیم شیرین فراز کرمانشاه بر عهده ی من بود و من بودم که گزارش های فوتبالی این شهر را به شبکه سه می فرستادم. یک روز از شبکه سه با من تماس گرفتند و اعلام کردند که از کار من راضی هستند و خود عادل فردوسی پور وقتی من را دید در موردم نظر مثبت داد و بدین ترتیب همکاری من با برنامه نود آغاز شد.

محمد حسین میثاقی

بخش هایی از صحبت های محمد حسین میثاقی

محمد حسین میثاقی در مورد نحوه ی کار و اجرای خاص و هم چنین جنب و جوش زیادی که در هنگام اجرا دارد می گوید: «این مدل خاص من برای اجرای برنامه است. من شخصیتی دارم که با هر چیزی هیجان زده می شوم و شاید بعضی از کارهایی که می کنم برای برخی افراد مسخره و عجیب به نظر بیاید. برای نمونه یک گربه وسط خیابان می پرد و من می گویم: آه، اینو ببین! این مدلی است که من در اجرای آن راحت هستم و به همین دلیل هم مدام در اجرای خود کف می زنم و یا به هوا می پرم و کارهای عجیبی انجام می دهم تا به ریتم برنامه را سرعت ببخشم.»

ترک کردن بخش گزارشگری صدا و سیما

او در مورد کنار گذاشتن گزارشگری گفته است که من گزارشگری را ترک نکردم بلکه آن را برای یک زمان و مکان مناسب کنار گذاشتم. در هر زمانی بسته به شرایطی که وجود دارد شما باید یک سری کارها را انجام دهید و در این مقطع نیز من تصمیم گرفتم تا گزارشگری را کنار بگذارم.

شرکت در کار تامین محتوا و تهیه کنندگی برنامه های ورزشی شبکه سه

محمد حسین میثاقی علاوه بر اجرا، کارهای مهم دیگری را نیز در صدا و سیما عهده دارد. در این بین می توان به تهیه کنندگی برنامه ورزشی محبوب رکورد اشاره کنیم که در زمان پخش یکی از برنامه های ورزشی محبوب تلویزیون بود. وی هم چنین در کار تولید محتوای برنامه ی فوتبال ۱۲۰ نیز فعال بوده است. میثاقی در این باره می گوید که وقتی حمید محمدی وظیفه ی اجرای فوتبال ۱۲۰ را بر عهده داشته، من کار تولید محتوای برنامه را انجام می دادم.

محمد حسین میثاقی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز وظیفه تهیه اخبار و گزارش زنده از حال و هوای مسابقات را برعهده داشت.

محمد حسین میثاقی

زندگی خصوصی محمد حسین میثاقی

محمد حسین در بخش هایی از مصاحبه خود از ابراز شرمندگی نسبت به همسر خویش برای آن که در بیشتر اوقات از وی دور است، سخن می گوید. وی اکنون صاحب یک فرزند است و همین باعث شده تا کارش بیش از پیش سخت شود. وی هم چنین همسر خود را مهم ترین حامی خود در زندگی معرفی کرده است و در این باره گفته است که خیلی وقت ها به دلیل خستگی قصد کنار کشیدن از انجام کار خاصی را دارد، اما همسرش با این خواسته ی او مخالفت می کند و با تشویق های زیاد او را به ادامه دادن ترغیب می کند.

محمد حسین میثاقی به سینما و تلویزیون ایران و جهان علاقه زیادی دارد؛ به طوری که همراه همسرش تمام فیلم های جدید ایرانی را مشاهده می کند. ولی جدیدا به جای فیلم های خارجی، سریال خارجی هم تماشا می کند. و جدیدترین فیلم های مورد علاقه اش که در جشنواره فیلم فجر حضور داشتند را مغزهای کوچک زنگ زده، بمب، تنگه ابوقریب و امیر معرفی کرده است.

عکس های محمد حسین میثاقی

بیوگرافی محمد حسین میثاقی

محمد حسین میثاقی

زندگی نامه محمد حسین میثاقی - مجری ورزشی

زندگینامه محمد حسین میثاقی

محمد حسین میثاقی

انتخاب شدن به عنوان مجری جشنواره فیلم فجر

با انتخاب میثاقی به عنوان مجری مراسم قرعه کشی جشنواره فیلم فجر انتقادهای بسیار زیادی صورت پذیرفت. وی در این باره گفت: «من به سینما علاقه دارم پس به همین دلیل هم برای این کار انتخاب شدم. در این میان در اجرای خود سعی کردم تا فکت های سینمایی را بخوانم و بیان کنم تا نگویند انتخاب او اشتباه بوده است. وی می گوید پیش از اجرای این مراسم به همراه همسرش تمرین بسیاری داشته است تا بهترین اجرای ممکن را داشته باشد.

میثاقی در بخشی دیگری از صحبت های خود در مورد اجرای برنامه های سینمایی سخن گفت. وی در این باره اضافه کرد که یک بار پیشنهاد اجرای برنامه های سینمایی به همراه عوامل تولید فیلم را دریافت کرده است؛ اما در این بین به دلیل قراردادی که با صدا و سیما داشته است مجبور به رد این پیشنهاد شده است وگرنه شاید حضور میثاقی در زمینه مجری گری برنامه های سینمایی می توانست او را وارد مسیر جدیدی کند.

افتخارات و جوایز محمد حسین میثاقی

دریافت تندیس بهترین گزارشگر سال ۹۴ از دید مردم در برنامه ی سه ستاره ۹۴ با کسب پانصد و هشتاد هزار رای

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx