زندگینامه عثمان دمبله – فوتبالیست

2 comments
6 Min Read

زندگینامه عثمان دمبله - فوتبالیست

بیوگرافی عثمان دمبله (زندگینامه ورزشکاران)

عثمان دمبله یک بازیکن فوتبال اهل فرانسه است. او اکنون در تیم بارسلونا اسپانیا و تیم ملی فرانسه به عنوان مهاجم و وینگر چپ و راست توپ می زند؛ و همچنین مالک پیراهن شماره ی ۱۱ است. وی دارای ۱.۷۸ متر قد و ۶۷ کیلوگرم وزن است. گفتنی است که عثمان دمبله پس از نیمار گران ترین بازیکن تیم بارسلونا می باشد.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه عثمان دمبله این بازیکن جوان و توانمند تیم بارسلونا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی و نوجوانی عثمان دمبله

دوران کودکی و نوجوانی عثمان دمبله

عثمان دمبله در ۱۵ می سال ۱۹۹۷ در ورنن فرانسه متولد شده است. پدر عثمان اهل مالی و مادرش نیز از اهالی موریتانی سنگال است. اما زمانی که عثمان تنها هفت سال داشت، پدر و مادرش از هم جدا شدند.

استعداد عثمان دمبله در فوتبال تا حدی زیاد است که می تواند همزمان با دو پا توپ را کنترل و شوت کند. عثمان بسیار به دیوید بکهام علاقه دارد؛ به این خاطر که در دوران کودکی اش، عمویش پیراهن بکهام را به او هدیه داده بود.

عثمان دمبله زمانی که در سنین نوجوانی به سر می برد به باشگاه بارسلونا دعوت شد؛ ولی وی در آن زمان ترجیح داد تا در تیم رن گل بزند. وقتی ۱۲ ساله بود به اورو اف ۲۷ رفت تا فوتبال را به صورت جدی تر و تخصصی تر آموزش ببیند.

عثمان دمبله

آغاز فعالیت حرفه ای

عثمان دمبله از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۵ در آکادمی تیم رن حضور داشت و در فصل ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵ به تیم دوم رن راه پیدا کرد. وی اولین بازی خود را در ششم سپتامبر و اولین گل خود را در نهم نوامبر سال ۲۰۱۴ در این تیم به ثبت رساند. او در تیم رن توانست در ۲۲ بازی شرکت کرده و موفق به زدن ۱۳ گل شد.

عثمان دمبله در بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ در تیم رن به تیم اصلی پیوست و به خاطر استعداد درخشانش در فوتبال، بسیاری از باشگاه های معروف در تلاش برای جذب او بودند. تا این که او به باشگاه دورتمود رفت.

این بازیکن ۲۱ ساله در سال ۲۰۱۶ به عضویت باشگاه بروسیا دورتموند درآمد و همراه تیم خود در جام حذفی آلمان شرکت کرد و موفق شد تا برای اولین بار در این تیم گل بزند؛ او اولین بازی خود را در تیم دورتموند در تاریخ ۱۴ آگوست ۲۰۱۶ انجام داد و اولین گل خود را هم در این تیم مقابل لژیا ورشو در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۱۶  به ثبت رسانید.

عثمان دمبله در این تیم ۵۰ بازی داشت و موفق به زدن ۱۰ گل شد. وقتی در تیم دورتموند بود به باشگاه لیورپول دعوت شد؛ ولی باشگاه دورتمند یک فصل دیگر این ستاره ی فوتبال را در باشگاه خود نگه داشت. سال بعد با امضای قرارداد ۱۰۵ میلیون یورویی به عنوان دومین بازیکن گران قیمت به تیم بارسلونا پیوست.

عثمان دمبله همراه با تیم خود در فصل ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ موفق به کسب عنوان قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری شد. در سال ۲۰۱۸ نیز در کنار تیم ملی فرانسه به جام جهانی راه پیدا کرد، و همچنین اولین گل خود را در این تیم در ۱ ژوئن ۲۰۱۷ مقابل انگلیس به ثمر رساند.

گفتنی است که قدرت دریبل دمبله بسیار بالاست، به طوری که در آن فصلی که در دورتموند فعالیت داشت، از مجموع ۲۱۳ دریبل ۱۰۳ دریبل موفق داشت. از این رو قدرت دریبل عثمان دمبله ۹۲ درصد تخمین شده است. همچنین قدرت شوت او، عددی معادل ۸۲ درصد تخمین زده شده است.

بیوگرافی عثمان دمبله

فعالیت های باشگاهی عثمان دمبله

از سال ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ در لیگ اول تیم رن، موفق به زدن ۶  گل شد.

در فصل ۲۰۱۶ –  ۲۰۱۷ و ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ در بوندس لیگا در تیم بروسیا دورتموند حضور پیدا کرد و موفق به زدن ۳۲ گل در فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ شد.

در فصل ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ و ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ همراه با تیم بارسلونا در لالیگا شرکت نمود و به ترتیب موفق به زدن ۱۷ و ۲ گل شد.

عکس های عثمان دمبله

زندگینامه عثمان دمبله

عثمان دمبله

عثمان دمبله

عثمان دمبله

عثمان دمبله

عثمان دمبله

عثمان دمبله

آمار بین المللی عثمان دمبله

عثمان دمبله از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ را در تیم ملی فرانسه بازی کرده و موفق به زدن یک گل در سال ۲۰۱۷ و یک گل در سال ۲۰۱۸ شده است.

لیست افتخارات و گل های بین المللی عثمان دمبله

عثمان دمبله هفت بازی در تیم فرانسه داشته است که در بازی در مقابل انگلستان در تاریخ ۱۲ ژوئن سال ۲۰۱۷ در استاد دو فرانس، سن دنی موفق شد، تا با یک گل نتیجه ی بازی را ۲ – ۳ به نفع تیم فرانسه بکند.

بازیکن جوان تیم فرانسه در تاریخ ۱ ژوئن سال ۲۰۱۸ با نتیجه ی ۱ – ۲ مقابل رقیب خود یعنی ایتالیا در ورزشگاه آلیانز بازی را به نفع تیم خود به پایان رساند.

وی در سال ۲۰۱۸ نیز در ۱۱ بازی حضور چشمگیری داشته است.

۴.۳/۵ - (۱۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx