زندگینامه كارلوس سليم الو – TELMEX

نظرات 2
6 دقیقه مطالعه

Carlos Slim Helu 

كارلوس سلیم الو چگونه میلیاردر شد؟

بسیاری از مردم در سراسر دنیا نمی‌‌ دانند كارلوس سلیم الو چه كسی است، در حالی كه او بی شک یكی از مشهورترین افراد در تاریخ مكزیك می‌‌ باشد. الو با ثروت خالص 50 میلیارد دلار چهارمین فرد ثروتمند جهان در سال 2016 به حساب می‌ آید. ثروت او تنها در سن 26 سالگی به 40 میلیون دلار می‌ رسید!

بیوگرافی كارلوس سليم الو

در زندگی نامه كارلوس سليم الو اینگونه آمده است که: كارلوس سلیم الو در 28 ژانویه 1940 در مكزیكو سیتی به دنیا آمد. كارلوس سليم از نژاد مكزیكی نیست و خانواده‌ اش از مهاجران لبنانی بوده‌ اند. كارلوس سليم جوان پنجمین فرزند از شش فرزند و باهوش‌ ترین فرزند خانواده بزرگش بود. او در مدرسه بر دیگران برتری داشت و همواره خود را وقف تحصیلاتش می‌ كرد. بعد از دبیرستان كارلوس سليم تصمیم گرفت كه در رشته مهندسی تحصیل كند و در دانشگاه یونیورسیداد ناسیونال اتونوما دو مكزیكو پذیرفته شد.

960x0

كارلوس سليم به زودی دریافت كه استعدادش در كمك به سودآور شدن شركت‌ ها امری است كه او را بی‌ اندازه ثروتمند خواهد كرد. كارلوس سليم با یافتن شركت‌ هایی كه ارزش شدیداً پایینی داشتند و سودآور كردن آنها موفقیت مالی عظیمی‌ كسب كرد. این كار هم برای شركت‌ های مربوطه و هم برای الو بی‌ نهایت مفید بوده است. در سال 1965 كارلوس سليم شروع به بنا كردن پایه‌ های گروپو كارسو نمود كه در 1966 به ثبت رسید. از 1980 به بعد كارلوس سليم یک فرد موفق در بسیاری از حوزه‌های صنعتی، خرید و فروش املاک و تجارت بوده است. زمانی كه مكزیک متحمل یک بحران مالی در سال 1982 شد، كارلوس سليم تصمیم به سرمایه‌ گذاری بزرگ در بازار گرفت كه نتایج واقعاً خوبی درپی داشت. تا سال 1985 گروپو كارسو كنترل شركت‌ های زیادی را به دست گرفت.
در 1990 گروپو كارسو تل‌ مكس را هم تحت كنترل گرفت و حیطه‌ جدیدی از گسترش صنعتی را در سطح جهانی شروع كرد. در طی 15 سال تل مكس به واسطه بهینه‌ سازی فرایندهایش، پیشرفت زیادی در سطح جهانی و تكنولوژیكی كرد.

670px-telmexstore

كارلوس سليم الو كسب و كارهای متفاوتی هم انجام داده است و بخشی از بسیاری از صنایع را به دست گرفته است. مثلاً او 4/6 درصد از سهام شركت نیویورک تایمز را در اختیار دارد كه او را تبدیل به بزرگ‌ ترین سهامدار این شركت پس از صاحبان آن یعنی خانواده سالزبرگر، می‌ كند. تاكتیک های او گرچه کاملاً قانونی هستند، گاهی اوقات در دنیای كسب وكار مورد انتقاد واقع می‌‌ شوند. دولت مكزیک در دوره 1990 به سمت خصوصی‌ سازی حركت كرد و كارلوس سليم به سرعت دست به كار شد و كنترل تله‌ فونسو دو مكزیک (‌تل مكس) را به دست گرفت. او به سرعت به خاطر بالابردن قیمت‌‌ ها پس از بدست گرفتن كنترل شركت، مورد انتقاد قرار گرفت. گرچه او برای بهبود خدمات تلفن در مكزیک تلاش بسیاری كرده و همچنین خدمات تماس محلی و از راه دور، خدمات اینترنتی، خدمات تلفن همراه و كتابچه راهنمای تلفن را نیز ارائه كرده است. بی‌‌ شک او بر صنعت تله‌‌ كام حكمرانی می‌ كند، زیرا در حال حاضر 90 درصد خطوط تلفن در مكزیک در كنترل تل‌ مكس است. همچنین 80 درصد خطوط تلفن همراه در مكزیک در اختیار تل‌ سل، شركت تلفن همراهی است كه توسط كارلوس سليم اداره می‌ شود. كارلوس سليم همچنین صاحب بزرگ‌ ترین ارائه‌ كننده خدمات اینترنت در مكزیک یا حتی در ایالات متحده می‌ باشد. از سال 2006 تا 2007 ثروت كارلوس سليم از 30 میلیارد دلار به 49 میلیارد دلار جهش كرد. الو به روشی مشابه وارن بافت كسب درآمد می‌ كند، یعنی از طریق سرمایه‌ گذاری دقیق و بی‌ عیب، اما الو ترجیح می‌ دهد خودش را به عنوان گرداننده شركت‌ ها و نه یک سرمایه‌ گذار صرف تصور كند.
كارلوس سليم پس از سال‌ ها كار سخت، بخش عمده‌ شركت‌ هایش را به پسرانش سپرده است و در حال حاضر او تنها در مقام ریاست 5 شركت از مجموعه شركت‌ هایش قرار دارد.
كارلوس سليم به واسطه فعالیت‌ هایش در حوزه تكنولوژی بارها مورد تشویق قرار گرفته است. برای مثال او جوایزی از جمله مدال لیاقت كارآفرینی از تالار تجارت مكزیک و مدال فرمانده لئوپولد دوم از سوی دولت بلژیک و عنوان مدیر ارشد اجرایی (CEO) سال و دهه ‌(در سال 2003) را از سوی مجله تریدبیزنس دریافت كرده است. كارلوس سليم برای كارهای خیرخواهانه‌اش نیز شهرت دارد. صندوق توسعه آمریكای لاتین كه او رئیس آن است، بودجه‌ ای بالای 10 میلیارد دلار دارد كه صرف پروژه‌ های مختلف فرهنگی در سرتاسر آمریكای لاتین می‌ شود. به علاوه او بسیار علاقه‌ مند طبیعت و هنر است.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx