زندگینامه کارلوس سلیم الو – TELMEX

نظرات 2
6 دقیقه زمان مطالعه

Carlos Slim Helu 

کارلوس سلیم الو چگونه میلیاردر شد؟

بسیاری از مردم در سراسر دنیا نمی‌‌ دانند کارلوس سلیم الو چه کسی است، در حالی که او بی شک یکی از مشهورترین افراد در تاریخ مکزیک می‌‌ باشد. الو با ثروت خالص ۵۰ میلیارد دلار چهارمین فرد ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۶ به حساب می‌ آید. ثروت او تنها در سن ۲۶ سالگی به ۴۰ میلیون دلار می‌ رسید!

بیوگرافی کارلوس سلیم الو

در زندگی نامه کارلوس سلیم الو اینگونه آمده است که: کارلوس سلیم الو در ۲۸ ژانویه ۱۹۴۰ در مکزیکو سیتی به دنیا آمد. کارلوس سلیم از نژاد مکزیکی نیست و خانواده‌ اش از مهاجران لبنانی بوده‌ اند. کارلوس سلیم جوان پنجمین فرزند از شش فرزند و باهوش‌ ترین فرزند خانواده بزرگش بود. او در مدرسه بر دیگران برتری داشت و همواره خود را وقف تحصیلاتش می‌ کرد. بعد از دبیرستان کارلوس سلیم تصمیم گرفت که در رشته مهندسی تحصیل کند و در دانشگاه یونیورسیداد ناسیونال اتونوما دو مکزیکو پذیرفته شد.

960x0

کارلوس سلیم به زودی دریافت که استعدادش در کمک به سودآور شدن شرکت‌ ها امری است که او را بی‌ اندازه ثروتمند خواهد کرد. کارلوس سلیم با یافتن شرکت‌ هایی که ارزش شدیداً پایینی داشتند و سودآور کردن آنها موفقیت مالی عظیمی‌ کسب کرد. این کار هم برای شرکت‌ های مربوطه و هم برای الو بی‌ نهایت مفید بوده است. در سال ۱۹۶۵ کارلوس سلیم شروع به بنا کردن پایه‌ های گروپو کارسو نمود که در ۱۹۶۶ به ثبت رسید. از ۱۹۸۰ به بعد کارلوس سلیم یک فرد موفق در بسیاری از حوزه‌های صنعتی، خرید و فروش املاک و تجارت بوده است. زمانی که مکزیک متحمل یک بحران مالی در سال ۱۹۸۲ شد، کارلوس سلیم تصمیم به سرمایه‌ گذاری بزرگ در بازار گرفت که نتایج واقعاً خوبی درپی داشت. تا سال ۱۹۸۵ گروپو کارسو کنترل شرکت‌ های زیادی را به دست گرفت.
در ۱۹۹۰ گروپو کارسو تل‌ مکس را هم تحت کنترل گرفت و حیطه‌ جدیدی از گسترش صنعتی را در سطح جهانی شروع کرد. در طی ۱۵ سال تل مکس به واسطه بهینه‌ سازی فرایندهایش، پیشرفت زیادی در سطح جهانی و تکنولوژیکی کرد.

670px-telmexstore

کارلوس سلیم الو کسب و کارهای متفاوتی هم انجام داده است و بخشی از بسیاری از صنایع را به دست گرفته است. مثلاً او ۴/۶ درصد از سهام شرکت نیویورک تایمز را در اختیار دارد که او را تبدیل به بزرگ‌ ترین سهامدار این شرکت پس از صاحبان آن یعنی خانواده سالزبرگر، می‌ کند. تاکتیک های او گرچه کاملاً قانونی هستند، گاهی اوقات در دنیای کسب وکار مورد انتقاد واقع می‌‌ شوند. دولت مکزیک در دوره ۱۹۹۰ به سمت خصوصی‌ سازی حرکت کرد و کارلوس سلیم به سرعت دست به کار شد و کنترل تله‌ فونسو دو مکزیک (‌تل مکس) را به دست گرفت. او به سرعت به خاطر بالابردن قیمت‌‌ ها پس از بدست گرفتن کنترل شرکت، مورد انتقاد قرار گرفت. گرچه او برای بهبود خدمات تلفن در مکزیک تلاش بسیاری کرده و همچنین خدمات تماس محلی و از راه دور، خدمات اینترنتی، خدمات تلفن همراه و کتابچه راهنمای تلفن را نیز ارائه کرده است. بی‌‌ شک او بر صنعت تله‌‌ کام حکمرانی می‌ کند، زیرا در حال حاضر ۹۰ درصد خطوط تلفن در مکزیک در کنترل تل‌ مکس است. همچنین ۸۰ درصد خطوط تلفن همراه در مکزیک در اختیار تل‌ سل، شرکت تلفن همراهی است که توسط کارلوس سلیم اداره می‌ شود. کارلوس سلیم همچنین صاحب بزرگ‌ ترین ارائه‌ کننده خدمات اینترنت در مکزیک یا حتی در ایالات متحده می‌ باشد. از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ ثروت کارلوس سلیم از ۳۰ میلیارد دلار به ۴۹ میلیارد دلار جهش کرد. الو به روشی مشابه وارن بافت کسب درآمد می‌ کند، یعنی از طریق سرمایه‌ گذاری دقیق و بی‌ عیب، اما الو ترجیح می‌ دهد خودش را به عنوان گرداننده شرکت‌ ها و نه یک سرمایه‌ گذار صرف تصور کند.
کارلوس سلیم پس از سال‌ ها کار سخت، بخش عمده‌ شرکت‌ هایش را به پسرانش سپرده است و در حال حاضر او تنها در مقام ریاست ۵ شرکت از مجموعه شرکت‌ هایش قرار دارد.
کارلوس سلیم به واسطه فعالیت‌ هایش در حوزه تکنولوژی بارها مورد تشویق قرار گرفته است. برای مثال او جوایزی از جمله مدال لیاقت کارآفرینی از تالار تجارت مکزیک و مدال فرمانده لئوپولد دوم از سوی دولت بلژیک و عنوان مدیر ارشد اجرایی (CEO) سال و دهه ‌(در سال ۲۰۰۳) را از سوی مجله تریدبیزنس دریافت کرده است. کارلوس سلیم برای کارهای خیرخواهانه‌اش نیز شهرت دارد. صندوق توسعه آمریکای لاتین که او رئیس آن است، بودجه‌ ای بالای ۱۰ میلیارد دلار دارد که صرف پروژه‌ های مختلف فرهنگی در سرتاسر آمریکای لاتین می‌ شود. به علاوه او بسیار علاقه‌ مند طبیعت و هنر است.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx