زندگینامه اردوان مشیری – باشگاه اورتون

نظرات 7
4 دقیقه مطالعه

js84037857

بیوگرافی فرهاد مشیری (ثروتمندترین افراد ایرانی در جهان)

در زندگی نامه فرهاد مشیری اینگونه آمده است: اردوان فرهاد مشیری متولد ۱۸ می‌ سال ۱۹۵۵ در ایران، تاجر و سرمایه‌ گذار ایرانی – انگلیسی است.

مشیری ساکن کشور شاهزاده‌ نشین کشور موناکو در دریای مدیترانه و در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه است. وی در انگلیس و روسیه صاحب سهامی در شرکت‌ های متعدد انرژی و فولاد است.

فرهاد مشیری آرسنال

فرهاد مشیری که حسابدار خبره‌ ای نیز می باشد اگر چه جزو ۱۰ ثروتمند برتر انگلیس نیست اما او جزو میلیاردرهایی است که به تازگی به جمع ثروتمندان بزرگ انگلیس اضافه شده است فرهاد مشیری به همراه شریکش، در سال ۲۰۰۷، ۱۴٫۶۵ درصد سهام باشگاه آرسنال را خریداری کردند و چند ماه بعد صاحب ۲۳ درصد سهام این باشگاه شدند. در همان روزها بود که مشیری اعلام کرد حداقل ۲۵ درصد سهام آرسنال را می‌ خواهد و در سال ۲۰۱۲، نزدیک به ۳۰ درصد سهام آرسنال به مشیری و شریکش رسید.

در فوریه ۲۰۱۶، اردوان فرهاد مشیری پس از واگذار کردن سهامش در آرسنال به علیشر عثمانوف، ۴۹.۹ درصد سهام باشگاه اورتون را خریداری کرد و جز سهام داران اصلی این باشگاه شد. گفته می‌ شود آقای مشیری با قراردادی ۲۰۰ میلیون پوندی اختیار این باشگاه را در دست گرفته است و تا کنون تلاش شده بود تا هویت مالک جدید اورتون مخفی بماند، اما سرانجام باشگاه اورتون اعلام کرد که مشیری ۶۰ ساله تبدیل به سهام‌ دار اصلی این باشگاه شده است.

paul_touradji-bl

اردوان فرهاد مشیری فارغ‌ التحصیل دانشگاه “یو‌سی‌ ال” لندن است، متاهل است و دو فرزند دارد. مشیری نفر ۸۹۴ در فهرست میلیاردرهای مجله فوربز است و به نوشته این نشریه ۲.۲ میلیارد دلار ثروت دارد همسر او نازنین انصاری است.

هنوز ساعاتی از درز خبر خرید نیمی از سهام باشگاه اورتون توسط یک ایرانی میلیاردر نگذشته بود که شایعات مربوط به این معامله در رسانه‌ های لندن به ویژه سایت‌ های نزدیک به باشگاه اورتون منتشر شد. بنابر این گزارش هواداران اورتون پس از یک دهه انتظار برای حضور یک سرمایه‌ گذار در تیم محبوب خود از این اتفاق خوشحالند و امیدوارند که با حضور این ایرانی میلیاردر، اورتون بتواند طی ۱۰ سال آینده خود را به جمع ۴ تیم برتر لیگ جزیره برساند.

js84894579

بنابر اعلام سایت‌ های هواداری اورتون، این ایرانی مقیم لندن به شدت به فوتبال به خصوص به تیم اورتون علاقه‌ مند است و به همین دلیل برای خرید سهام این باشگاه سهام آرسنال را واگذار کرده تا بتواند از توان اجرایی بیشتری در تیم جدید خود برخوردار شود.

بنابر این گزارشات مشیری پشت پرده پیشنهاد آرسنال به مهاجم ایرانی حاضر در فوتبال روسیه بود اما در نهایت به علت عدم اختیارات کافی در آرسنال موفق به انتقال سردار آزمون از روبین‌   کازان روسیه به آرسنال انگلیس نشد اما حالا با توجه به خرید ۹/۴۹ درصد سهام اورتون و تبدیل شدن به سهامدار عمده این تیم، انتظار می‌ رود مهاجم جوان ایرانی به اولین خرید فصل آینده اورتون تبدیل شود.

3.1/5 - (8 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

7 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
7
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx