زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ – ریاضیدان

نظرات 2 1
3 دقیقه مطالعه

زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ - ریاضیدان

بیوگرافی ژوزف لویی لاگرانژ (زندگینامه دانشمندان)

در زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ اینگونه آمده است که : ژوزف لویی لاگرانژ منجم و ریاضیدان ایتالیایی- فرانسوی است که در ۲۵ ژانویه ۱۷۳۶ در شهر تورن دیده به جهان گشود. لاگرانژ که از بزرگترین ریاضیدان دنیا به شمار میرود در هنگام تولد بسیار ضعیف و ناتوان بود. قبل از او ۱۰ فرزند دیگر به متولد شده بودند که در خردسالی مردند و تنها او زنده ماند.

ژوزف تا سن ۱۶ سالگی علاقه وافری به ادبیات داشت ولی به یک مرتبه گرایش به ریاضیات پیدا کرد، لاگرانژ در ریاضیات آنچنان پیشرفت نمود که در سن ۱۸ سالگی به معلمی مدرسه توپخانه شهر تورن انتخاب شد. ژوزف چنان شور و شوقی در شاگردان خویش ایجاد نمود که با کمک آنها توانست انجمن علمی را به وجود آورد که این انجمن در سال ۱۷۵۸ به آکادمی پادشاهی علوم تورن تبدیل گردید. او در سن ۱۹ سالگی نبوغ و قدرت فکری خود را با اختراع (حساب تغییرات) آشکار نمود. لاگرانژ در سال ۱۷۹۵ استاد موسسه نوبنیاد اکول نورمال و در سال ۱۷۹۷ استاد مدرسه پلی تکنیک شد و در زمان ناپلئون لقب کنت و سناتور را به دست آورد.

کتاب ژوزف لویی لاگرانژ

ژوزف لویی لاگرانژ نتیجه تحقیقات خود را بصورت رساله برای اویلر فرستاد، اویلر نیز که در همین زمینه تحقیق میکرد آنچنان تحت تأثیر او قرار گرفت که از کار خود دست کشید تا ژوزف لویی لاگرانژ بتواند نتیجه تحقیقات خود را چاپ نماید. اویلر در سال ۱۷۶۶ عازم سن پطرزبورگ شد چرا که ملکه روسیه در آن زمان دانشمندان و نوابغ را به دربار خود دعوت م کرد هنگام عزیمت، اویلر از فردریک خواست تا ژوزف لویی لاگرانژ را به سرپرستی آکادمی برلن بگمارد. و ژوزف لویی لاگرانژ که در آن زمان بیش از ۴۰ سال نداشت به ریاست آکادمی منصوب شد.

عکس ژوزف لویی لاگرانژ

زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ - ریاضیدان

زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ - ریاضیدان

زندگینامه ژوزف لویی لاگرانژ - ریاضیدان

در سال ۱۷۹۳ ژوزف لویی لاگرانژ با کمک چندتن از دانشمندان دیگر ماموریتی را بر عهده گرفتند که جزئی از نصف النار پاریس را واحد طول قرار دهند و این واحد را متر نام نهادند. بدین ترتیب متر مقیاس رسمی بسیاری از کشورها شد و دقیق ترین سیستم اندازه گیری است که تا کنون عرضه شده است.

از بزرگترین شاهکارهای علمی ژوزف لویی لاگرانژ در سال ۱۷۸۸ مکانیک تحلیلی را می توان نام برد که انتشار داد. لاگرانژ مردی متواضع و فروتن بود او بسیار ساده هنگامیکه از یک مطلب علمی اطلاع نداشت در نهایت سادگی می گفت نمی دانم.
وی در ۱۰ آوریل ۱۸۱۳ در پاریس چشم از جهان فروبست.

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx