ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018

نظرات 2
10 دقیقه زمان مطالعه

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018

پادکست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸

ثروتمندترین افراد سال ۲۰۱۸ چه کسانی هستند؟!

مجله ی مشهور فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردهای سراسر جهان که شمار آن ها به بیش از دو هزار نفر می رسد، لیست ۱۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ را اعلام کرده است. طبق این لیست نخستین ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۸ جف بزوس بنیان گذار سایت آمازون می باشد.

طبق گزارشی که مجله ی فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردرهای ۷۲ کشور جهان منتشر کرده است؛ مجموع ثروت میلیاردرهای جهان به مبلغی حدود ۱/۹ تریلیون دلار می رسد که این مبلغ نسبت به پارسال حدود ۱۸ درصد رشد پیدا کرده است. البته امسال نام ۲۵۹ نفر به لیست میلیاردرهای جهان اضافه شده است که این افراد نیز دارایی و ثروت خود را از راه های متفاوتی مثل تولید خودروهای برقی، اسباب بازی، پوشاک و لباس عروس جمع آوری کرده اند.

فوربز میانگین ثروت ثروتمندترین های جهان را مبلغی معادل ۱/۴ میلیارد دلار تخمین زده است. در سراسر جهان، ابتدا ایالت متحده آمریکا با تعداد ۵۸۵ نفر میلیاردر، توانسته بیشترین سهم از ثروتمندان دنیا را به خود اختصاص دهد و پس از ایالت متحده، کشور چین با تعداد ۳۷۳ نماینده جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در ادامه ی این مقاله به ترتیب لیست ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ را آورده ایم. فارغ از معرفی ثروتمندترین افراد سال ۲۰۱۸ نکات بسیار جالبی هم در مورد آن ها وجود دارد که در ادامه قصد داریم درباره ی آن ها هم صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

جف بزوس

۱ جف بزوس

جف بزوس بنیان گذار و مدیر شرکت و سایت آمازون است. او نخستین کسی است که توانسته در لیست فوربز با ثروت بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در جایگاه نخست ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد. ثروت جف بزوس در حال حاضر حدود ۱۱۲ میلیارد دلار است و ۱۶ درصد از سهام شرکت آمازون را نیز در اختیار دارد.

وی همچنین صاحب شرکت بلو اوریجین نیز می باشد و به شدت در تلاش است که برای اعزام انسان ها به فضا راهی بیابد. جف بزوس واشنگتن پست را نیز در سال ۲۰۱۳ به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. جالب است بدانید که جف شرکت آمازون را در سال ۱۹۹۴ در گاراژ کوچک خانه اش تاسیس کرد و اکنون به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است.

بیل گیتس

۲ بیل گیتس

بیل گیتس مرد اول شرکت مایکروسافت، در حال حاضر اکثر سهام شرکت را فروخته و سهام خودش از شرکت مایکروسافت تنها ۱ درصد می باشد. ثروت بیل گیتس در حال حاضر حدود ۹۰ میلیارد دلار می باشد که این ثروت را در سایر دارایی ها و سهام های مختلف سرمایه گذاری نموده است.

بیل گیتس و ملیندا همسرش، بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کرده اند و بیشتر وقت خود را به فعالیت های خیرخواهانه و بشر دوستانه اختصاص داده اند. آن ها این بنیاد خیریه را به عنوان بزرگ ترین بنیاد خیریه دنیا در زمینه ی نجات جان انسان ها و بهبود بهداشت جهانی اداره می کنند.

وارن بافت

۳ وارن بافت

وارن بافت که به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران تاریخ دنیا شناخته می شود، در حال حاضر صاحب یک هلدینگ با ۶۰ شرکت می باشد و ثروت و دارایی او حدود ۸۴ میلیارد دلار برآورد شده است. جالب است بدانید که وارن بافت نخستین سهام خود را زمانی خریداری کرد که تنها یازده سال داشت، وی همچنین در سن ۱۳ سالگی اظهار نامه مالیاتی اش را پر کرد.

نکته ی مهم دیگری که در مورد وارن بافت وجود دارد این است که او با خود عهد بسته بود که ۹۹ درصد سرمایه ی خود را به خیریه ها ببخشد و تاکنون حدود ۳۲ میلیارد دلار از ثروت خود را به امور خیریه اهدا کرده است.

برنارد آرنو

۴ برنارد آرنو

برنارد آرنو صاحب ۷۰ برند مشهور همچون سفورا و لویی ویتون می باشد. جالب است بدانید سرمایه او در طی یک سال حدود ۵/۳۰ میلیارد دلار رشد کرد به گونه ای که این مرد فرانسوی با سرمایه ای حدود ۷۲ میلیارد دلار موفق شده است به جایگاه چهارم ثروتمندترین افراد جهان سال ۲۰۱۸ دست پیدا کند. جالب است بدانید برنارد آرنو در سال ۲۰۱۲ برای نخستین بار توانست لقب ثروتمندترین مرد اروپا را به خود اختصاص دهد.

مارک زاکربرگ

۵ مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ موسس فیس بوک است که در سال ۲۰۰۴ یعنی زمانی که تنها نوزده سال داشت آن را تاسیس کرد. سرمایه ی او با وجود کاهش ارزش سهام فیس بوک در چند مدت اخیر، به ۷۱ میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است ولی او همچنان پنجمین مرد ثروتمند جهان است.

جالب است بدانید که مارک زاکربرگ و همسرش با خود عهد بسته اند که تا پایان عمرشان ۹۹ درصد از سهام فیس بوک را واگذار نمایند.

آمانسیو اورتگا

۶ آمانسیو اورتگا

آمانسیو اورتگا را بیشتر به خاطر تاسیس برندپوشاک زارا می شناسند. او در حال حاضر با مجموع ۷۰ میلیارد دلار ثروت در جایگاه ششم ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. آمانسیو حدود ۷۵۰۰ لباس فروش را در سراسر جهان اختیار دارد که اکثر آن ها برندهایی مانند پول اند بیر و ماسیمو دوتی هستند.

وی همچنین ۶۰ درصد از سهام هلدینگ ایندیتکس را نیز در اختیار دارد. آمانسیو اورتگا همین طور بخشی از ثروت و سرمایه ی خود را در قسمت املاک شهرهای بزرگ دنیا مثل شیکاگو، نیویورک، مادرید، میامی، بارسلونا و لندن سرمایه گذاری نموده است.

کارلوس اسلیم هلو

۷ کارلوس اسلیم هلو

کارلوس اسلیم هلو که ثروتمندترین مرد مکزیک نیز می باشد، به همراه خانواده ی خود بزرگ ترین اپراتور موبایل در آمریکای جنوبی را از آن خود کرده است. وی همین طور ۱۷ درصد از سهام مجله ی نیویورک تایمز را نیز خریداری کرده است و در حال حاضر با سرمایه ای حدود ۱/۶۷ میلیارد دلار به عنوان هفتمین ثروتمند جهان در سال ۲۰۱۸ معرفی می شود.

چارلز کوک

۸ چارلز کوک

چارلز کوک مدیرعامل و رئیس شرکت صنایع کوک می باشد که به عنوان دومین شرکت بزرگ خصوصی آمریکا شناخته می شود. این شرکت خوشه ای از سال ۱۹۶۷ تاکنون از محل درآمد خطوط انتقال نفت، کسب و کار، مواد شیمایی و مواردی از این قبیل سالیانه حدود ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد دارد.

چارلز کوک در حال حاضر حدود ۶۰ میلیارد دلار سرمایه دارد و ۴۲ درصد از سهام شرکت صنایع کوک را هم در اختیار دارد. لازم به ذکر است که او بنیان گذار بنیاد مشهور هریتیج نیز می باشد.

دیوید کوک

۹ دیوید کوک

دیوید کوک نیز برادر چارلز کوک و یکی از سهام داران بزرگ شرکت صنایع کوک می باشد. وی در حال حاضر در نیویورک اقامت دارد و با ثروتی در حدود ۶۰ میلیارد دلار در جایگاه نهم ثروتمندترین افراد جهان ۲۰۱۸ قرار دارد.

لری الیسون

۱۰ لری الیسون

لری الیسون شرکت اوراکل را در سال ۱۹۷۷ تاسیس کرد تا با این کار بتواند به نیاز روبه رشد مدیریت پایگاه های داده ارتباط با مشتری را برآورده کند. وی در حال حاضر توانسته ثروت خود را به ۵/۵۸ میلیارد دلار برساند و در جایگاه دهم ثروتمندترین افراد جهان در سال ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

ثروتمندترین زن جهان در سال ۲۰۱۸

الیس والتون

الیس والتون

الیس والتون دختر سام والتون موسس فروشگاه های زنجیره ای والتون، اکنون با سرمایه ای بالغ بر ۴۶ میلیارد دلار به عنوان ثروتمندترین زن جهان و همچنین شانزدهمین فرد ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است. الیس والتون به جواهرات علاقه ی زیادی دارد به همین خاطر در سال ۲۰۱۱ در ایالت آرکانزاس زادگاه خود، موزه ی کریستال بریج را تاسیس کرد و لازم به ذکر است که مجموعه ی هنری شخصی او بالغ بر صدها میلیارد دلار ارزش دارد.

۴.۶/۵ - (۹ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx