ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018

نظرات 2
10 دقیقه مطالعه

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018

پادکست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018

ثروتمندترین افراد سال 2018 چه کسانی هستند؟!

مجله ی مشهور فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردهای سراسر جهان که شمار آن ها به بیش از دو هزار نفر می رسد، لیست 10 نفر از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را اعلام کرده است. طبق این لیست نخستین ثروتمند جهان در سال 2018 جف بزوس بنیان گذار سایت آمازون می باشد.

طبق گزارشی که مجله ی فوربز با بررسی و جمع آوری اطلاعات میلیاردرهای 72 کشور جهان منتشر کرده است؛ مجموع ثروت میلیاردرهای جهان به مبلغی حدود 1/9 تریلیون دلار می رسد که این مبلغ نسبت به پارسال حدود 18 درصد رشد پیدا کرده است. البته امسال نام 259 نفر به لیست میلیاردرهای جهان اضافه شده است که این افراد نیز دارایی و ثروت خود را از راه های متفاوتی مثل تولید خودروهای برقی، اسباب بازی، پوشاک و لباس عروس جمع آوری کرده اند.

فوربز میانگین ثروت ثروتمندترین های جهان را مبلغی معادل 1/4 میلیارد دلار تخمین زده است. در سراسر جهان، ابتدا ایالت متحده آمریکا با تعداد 585 نفر میلیاردر، توانسته بیشترین سهم از ثروتمندان دنیا را به خود اختصاص دهد و پس از ایالت متحده، کشور چین با تعداد 373 نماینده جایگاه دوم را از آن خود کرده است.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در ادامه ی این مقاله به ترتیب لیست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را آورده ایم. فارغ از معرفی ثروتمندترین افراد سال 2018 نکات بسیار جالبی هم در مورد آن ها وجود دارد که در ادامه قصد داریم درباره ی آن ها هم صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

جف بزوس

1 جف بزوس

جف بزوس بنیان گذار و مدیر شرکت و سایت آمازون است. او نخستین کسی است که توانسته در لیست فوربز با ثروت بیش از 100 میلیارد دلار در جایگاه نخست ثروتمندترین افراد جهان قرار بگیرد. ثروت جف بزوس در حال حاضر حدود 112 میلیارد دلار است و 16 درصد از سهام شرکت آمازون را نیز در اختیار دارد.

وی همچنین صاحب شرکت بلو اوریجین نیز می باشد و به شدت در تلاش است که برای اعزام انسان ها به فضا راهی بیابد. جف بزوس واشنگتن پست را نیز در سال 2013 به ارزش 250 میلیون دلار خریداری کرد. جالب است بدانید که جف شرکت آمازون را در سال 1994 در گاراژ کوچک خانه اش تاسیس کرد و اکنون به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است.

بیل گیتس

2 بیل گیتس

بیل گیتس مرد اول شرکت مایکروسافت، در حال حاضر اکثر سهام شرکت را فروخته و سهام خودش از شرکت مایکروسافت تنها 1 درصد می باشد. ثروت بیل گیتس در حال حاضر حدود 90 میلیارد دلار می باشد که این ثروت را در سایر دارایی ها و سهام های مختلف سرمایه گذاری نموده است.

بیل گیتس و ملیندا همسرش، بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس را تاسیس کرده اند و بیشتر وقت خود را به فعالیت های خیرخواهانه و بشر دوستانه اختصاص داده اند. آن ها این بنیاد خیریه را به عنوان بزرگ ترین بنیاد خیریه دنیا در زمینه ی نجات جان انسان ها و بهبود بهداشت جهانی اداره می کنند.

وارن بافت

3 وارن بافت

وارن بافت که به عنوان یکی از موفق ترین سرمایه گذاران تاریخ دنیا شناخته می شود، در حال حاضر صاحب یک هلدینگ با 60 شرکت می باشد و ثروت و دارایی او حدود 84 میلیارد دلار برآورد شده است. جالب است بدانید که وارن بافت نخستین سهام خود را زمانی خریداری کرد که تنها یازده سال داشت، وی همچنین در سن 13 سالگی اظهار نامه مالیاتی اش را پر کرد.

نکته ی مهم دیگری که در مورد وارن بافت وجود دارد این است که او با خود عهد بسته بود که 99 درصد سرمایه ی خود را به خیریه ها ببخشد و تاکنون حدود 32 میلیارد دلار از ثروت خود را به امور خیریه اهدا کرده است.

برنارد آرنو

4 برنارد آرنو

برنارد آرنو صاحب 70 برند مشهور همچون سفورا و لویی ویتون می باشد. جالب است بدانید سرمایه او در طی یک سال حدود 5/30 میلیارد دلار رشد کرد به گونه ای که این مرد فرانسوی با سرمایه ای حدود 72 میلیارد دلار موفق شده است به جایگاه چهارم ثروتمندترین افراد جهان سال 2018 دست پیدا کند. جالب است بدانید برنارد آرنو در سال 2012 برای نخستین بار توانست لقب ثروتمندترین مرد اروپا را به خود اختصاص دهد.

مارک زاکربرگ

5 مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ موسس فیس بوک است که در سال 2004 یعنی زمانی که تنها نوزده سال داشت آن را تاسیس کرد. سرمایه ی او با وجود کاهش ارزش سهام فیس بوک در چند مدت اخیر، به 71 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است ولی او همچنان پنجمین مرد ثروتمند جهان است.

جالب است بدانید که مارک زاکربرگ و همسرش با خود عهد بسته اند که تا پایان عمرشان 99 درصد از سهام فیس بوک را واگذار نمایند.

آمانسیو اورتگا

6 آمانسیو اورتگا

آمانسیو اورتگا را بیشتر به خاطر تاسیس برندپوشاک زارا می شناسند. او در حال حاضر با مجموع 70 میلیارد دلار ثروت در جایگاه ششم ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 قرار گرفته است. آمانسیو حدود 7500 لباس فروش را در سراسر جهان اختیار دارد که اکثر آن ها برندهایی مانند پول اند بیر و ماسیمو دوتی هستند.

وی همچنین 60 درصد از سهام هلدینگ ایندیتکس را نیز در اختیار دارد. آمانسیو اورتگا همین طور بخشی از ثروت و سرمایه ی خود را در قسمت املاک شهرهای بزرگ دنیا مثل شیکاگو، نیویورک، مادرید، میامی، بارسلونا و لندن سرمایه گذاری نموده است.

کارلوس اسلیم هلو

7 کارلوس اسلیم هلو

کارلوس اسلیم هلو که ثروتمندترین مرد مکزیک نیز می باشد، به همراه خانواده ی خود بزرگ ترین اپراتور موبایل در آمریکای جنوبی را از آن خود کرده است. وی همین طور 17 درصد از سهام مجله ی نیویورک تایمز را نیز خریداری کرده است و در حال حاضر با سرمایه ای حدود 1/67 میلیارد دلار به عنوان هفتمین ثروتمند جهان در سال 2018 معرفی می شود.

چارلز کوک

8 چارلز کوک

چارلز کوک مدیرعامل و رئیس شرکت صنایع کوک می باشد که به عنوان دومین شرکت بزرگ خصوصی آمریکا شناخته می شود. این شرکت خوشه ای از سال 1967 تاکنون از محل درآمد خطوط انتقال نفت، کسب و کار، مواد شیمایی و مواردی از این قبیل سالیانه حدود 100 میلیارد دلار درآمد دارد.

چارلز کوک در حال حاضر حدود 60 میلیارد دلار سرمایه دارد و 42 درصد از سهام شرکت صنایع کوک را هم در اختیار دارد. لازم به ذکر است که او بنیان گذار بنیاد مشهور هریتیج نیز می باشد.

دیوید کوک

9 دیوید کوک

دیوید کوک نیز برادر چارلز کوک و یکی از سهام داران بزرگ شرکت صنایع کوک می باشد. وی در حال حاضر در نیویورک اقامت دارد و با ثروتی در حدود 60 میلیارد دلار در جایگاه نهم ثروتمندترین افراد جهان 2018 قرار دارد.

لری الیسون

10 لری الیسون

لری الیسون شرکت اوراکل را در سال 1977 تاسیس کرد تا با این کار بتواند به نیاز روبه رشد مدیریت پایگاه های داده ارتباط با مشتری را برآورده کند. وی در حال حاضر توانسته ثروت خود را به 5/58 میلیارد دلار برساند و در جایگاه دهم ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 قرار بگیرد.

ثروتمندترین زن جهان در سال 2018

الیس والتون

الیس والتون

الیس والتون دختر سام والتون موسس فروشگاه های زنجیره ای والتون، اکنون با سرمایه ای بالغ بر 46 میلیارد دلار به عنوان ثروتمندترین زن جهان و همچنین شانزدهمین فرد ثروتمند دنیا در سال 2018 معرفی شده است. الیس والتون به جواهرات علاقه ی زیادی دارد به همین خاطر در سال 2011 در ایالت آرکانزاس زادگاه خود، موزه ی کریستال بریج را تاسیس کرد و لازم به ذکر است که مجموعه ی هنری شخصی او بالغ بر صدها میلیارد دلار ارزش دارد.

4.6/5 - (9 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx