زندگینامه رابرت کیوساکی – کارآفرین و نویسنده مشهور

2 comments
8 Min Read

بیوگرافی رابرت کیوساکی (زندگینامه بزرگان)

بیوگرافی رابرت کیوساکی (زندگینامه بزرگان)

رابرت کیوساکی یک نویسنده، تاجر و سرمایه گذار اهل هاوائی است که از راه نوشتن کتاب پدر پولدار، پدر بی پول به شهرت فراوانی رسیده است. او در این کتاب به راهکارهای کسب ثروت، به روش پدر پولدار اشاره دارد.

کتاب های دیگر او در ادامه ی کتاب پدر پولدار، پدر بی پول نگارش شده است که عبارتند از هوش مالی، چهار راه پولسازی، جوان و پولدار بازنشسته شوید، مدیریت مالی موفق، مدرسه تجارت و … که این کتاب ها بهترین آثار رابرت کیوساکی هستند.

دوستان عزیز سایت پرورش افکار برای آشنایی بیشتر و کسب اطلاع از زندگی نامه رابرت کیوساکی این بزرگمرد دنیای تجارت در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دوران کودکی تا بزرگسالی رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی در ۸ آوریل سال ۱۹۴۷ در شهر هیلو واقع در هاوائی به دنیا آمد. وی یک دو رگه ی ژاپنی – آمریکایی است. والدین او نیز از نظر علمی در سطح بالایی قرار داشتند و در دسته ی مدرسان مطرح کشور بودند.

پدر رابرت کیوساکی در هاوائی به عنوان رئیس آموزش و پروش شناخته می شد. کیوساکی دوران دبیرستان خود را در هاوائی به اتمام رساند و پس از آن به نیویورک رفت و تحصیلات دانشگاهی خود را در آن جا پشت سر گذاشت. پس از فارغ التحصیل شدن نیز به نیروی دریایی آمریکا پیوست و در مدت حضور خود در این ارتش به عنوان افسر انتخاب شد. سپس بعد از گذراندن دوران آموزشی به عنوان خلبان به ویتنام منتقل شد.

آغاز فعالیت حرفه ای

آغاز فعالیت حرفه ای

رابرت کیوساکی پس از اتمام مأموریت خود در ویتنام در سال ۱۹۹۷ برای خود یک کار راه اندازی کرد. او در این راستا یک کارگاه کوچک بنا کرد و در آن به تولید کیف مردانه از جنس نایلون و ولگرو مشغول شد. این محصول بی نظیر تا به حال در هیچ کجای جهان تولید نشده بود، به همین خاطر خیلی سر و صدا کرد؛ و از طرف دیگر این ایده توانست ثروت زیادی برای رابرت کیوساکی به ارمغان بیاورد.

پس از موفقیت در زمینه ی تجارت، رابرت کیوساکی تصمیم گرفت که یک موسسه ی بین المللی برای تعالیم علمی بنا کند، تا در آن هر شخص با هر تابعیتی بتواند در این موسسه راه و رسم و فنون تجارت و سرمایه گذاری را آموزش ببیند. این موسسه آموزشی در هفت نقطه از جهان فعالیت دارد و اکنون ده ها هزار نفر در این موسسات به یادگیری علم اقتصاد مشغول هستند.

جالب است بدانید که وقتی رابرت ۴۷ ساله شد، از کار کناره گیری کرد. خیلی زود به سرمایه گذاری کردن علاقه مند شد و در این راه پا گذاشت. چون معتقد است که پول باید برای ما کار کند نه این که ما برای پول! او در دورانی به سرمایه گذاری پرداخت که همه با یک بدبینی به سرمایه گذاری نگاه می کردند، به همین خاطر رابرت کیوساکی قانون پول در گردش را ابداع نمود. به کمک این قانون هر فردی با هر سطحی در جامعه قادر به سرمایه گذاری بود.

او معتقد است که مردم همیشه به دنبال یادگیری دانش هستند تا بتوانند پول به دست بیاوردند و در این بین خیلی کار می کنند درست است که سخت کوشی خوب است اما مردم باید یاد بگیرند تا کاری کنند که پول برای آن ها کار کند، نه آن ها برای پول! اگر درباره ی موسسات آموزشی کیوساکی تحقیق کنید، متوجه خواهید شد در این موسسات پایه و اساس رسیدن به موفقیت را فقط در دو چیز می دانند؛ پشتکار و عشق.

همسر رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی به همراه افرادی همچون اگ مندینو، زیگ زیگلار و آنتونی رابینز در این موسسات مشغول به تدریس هستند. آن ها در این موسسات به دانشجوها می آموزند که مسئولیت پذیر باشند و تمام نتایج و عواقب کارهای خود را بپذیرند. آن ها معتقد هستند که ما باید طوری رفتار کنیم که پول در خدمت ما باشد نه ما در خدمت پول.

اغلب کلاس های موسسات رابرت کیوساکی ۱ ساعت تا ۳ روزه هستند. درس هایی که در کلاس های او تدریس می شود بر محور: سرمایه گذاری با سود زیاد و خطر کم، آموزش به کودکان برای سرمایه دار شدن و … است.

ایده های اقتصادی رابرت کیوساکی در دنیای اقتصادی امروز مثل یک فرشته ی نجات می ماند. او ایده های خود را در دو کتاب مشهورش منتشر کرده است. این ایده ها همان رموز موفقیت و پولدار شدن هستند. خیلی از انسان های این کره ی خاکی با تبعیت از ایده ها و قوانین کیوساکی موفق به ثروت اندوزی شده اند.

ایده ها و تفکرات کیوساکی در زندگی قابل اجرا است و رابطه ی تنگاتنگی با زندگی افراد دارد. به طوری که با موفقیت ها و راهکارهایی که داشته، مورد تحسین افراد مشهوری همچون آنتونی رابینز قرار گرفته است. کتاب پدر پولدار، پدر بی پول رابرت کیوساکی در سال های اخیر جزو پر فروش ترین کتاب ها در سراسر جهان بوده است و در کشور ما هم بسیار مورد توجه هموطنان عزیز قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که رابرت کیوساکی یک سخنور فوق العاده هم هست و می تواند به خوبی رابطه ی بین پول و افراد را توضیح دهد. بزرگ ترین راهنما و الگوی کیوساکی همیشه پدرش بوده است. کتاب های او در ۱۰۹ کشور در جهان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است؛ علاوه بر این کتاب های او به ۵۱ زبان ترجمه شده است.

تنها کتاب پدر، پولدار پدر بی پول کیوساکی بیش از ۲۷ میلیون نسخه فروش داشته است. وی به خاطر همین موفقیت هایش در سال ۲۰۰۵ در دسته ی ۲۵ نفر از نویسندگان مشهور و با ارزش قرار گرفت. او به واسطه ی این موفقیت بزرگ کتاب «دو مرد یک پیام: چرا می خواهیم شما هم ثروتمند شوید؟» را در سال بعد به رشته ی تحریر در آورد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید تجارت خودتان را داشته باشید و به پول و ثروت کلانی دست پیدا کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که از همین امروز تصمیم بگیرید تا از راهکارهای معجزه آسای رابرت کیوساکی بهره بگیرید. همان طور که خود رابرت کیوساکی می گوید: «باید قبل از بیمار شدن و بازنشسته شدن، به فکر تجارت و سرمایه گذاری باشید.»

عکس های رابرت کیوساکی

زندگی نامه رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی

پدر پولدار پدر بی پول

بیوگرافی رابرت کیوساکی

دونالد ترامپ و رابرت کیوساکی

بیوگرافی

۲.۴/۵ - (۲۰ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx