15 طرز فکر مثبت که شما را به سوی موفقیت سوق می دهد

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

 

افکار مثبتی که شما را به موفقیت می رساند

موفقیت موضوع بسیار پیچیده ای است که به آسانی نمی توان آن را خلاصه کرد. برای اینکه بتوانید به موفقیت برسید باید سخت تلاش کنید و هدف بزرگی داشته باشید و برای رسیدن به آن هدف، اراده خیلی قوی داشته باشید. اگر از هر فرد موفقی سوال کنید که چطور به موفقیت رسیده؟ به شما پاسخ می دهد که «مثبت فکر کنید.»

بنابراین بر اساس قانون جذب فکر مثبت، راز دست پیدا کردن به آرزوها و اهدافتان است. بیشتر اوقات به خاطر ترس و نا امیدی برای رسیدن به آرزوها موفقیت خود را کم می کنید. فکر مثبت به شما این امکان را می دهد تا از پیچ و خم ها بگذرید و به موفقیت برسید.

15 راه تفکر مثبت که شما را به موفقیت می رساند

1 – هر روز یک هدیه است

ارزش زندگی خیلی زیاد است اما در یک چشم به هم زدن می تواند به بدترین حالت تبدیل شود. وقتی این موضوع را قبول داشته باشید دیگر زمان ارزشمند در روز خود را از دست نمی دهید. اگر شما جوری زندگی کنید که امروز آخرین روز زندگیتان است متوجه می شوید که چطور سپاس گذار همه نعمت های خداوند می شوید. با این حس می توانید خیلی دقیق تر اهداف خود را برنامه ریزی کنید و خیلی سخت کوش تر از زمان های دیگر می شوید و این امکان را پیدا می کنید تا به درجه بالایی از موفقیت برسید.

2 – کار، سخت نیست

کاری که انجام می دهید نباید سخت باشد. باید آن کاری که انجام می دهید با علاقه باشد. اگر کاری را که هر روز انجام می دهید فقط از روی عادت و به خاطر پول باشد باید آن کار را رها کنید و به دنبال کار دیگری بروید که با آن حالتان خوب باشد. بیشتر افراد ثروتمند به خاطر پول کار نمی کنند، بلکه به دنبال علاقه خود می روند, علاقه به پول ارجحیت دارد.

موفقیت زمان زیادی می خواهد

3 – موفقیت زمان زیادی می خواهد

موفقیت مانند خوراکی نیست که کسی به شما بدهد و شما میل کنید. بدون دردسر, موفقیت زمان زیادی می خواهد و حتی باید از خود گذشتگی داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید. اینکه به کاری که انجام می دهید متعهد باشید بسیار تاثیرگذار است.

4 – علاقه خیلی مهم است

اینکه شما فقط ایده داشته باشید تا بتوانید به موفقیت برسید کافی نیست. اگر در حال انجام دادن کاری هستید که به آن بی علاقه هستید در واقع شرایط تسلیم شدن در برابر هدف هایتان را فراهم می کنید. علاقه مانند بنزین خودرو است. اگر شما انرژی مثبت داشته باشید، بر اساس قانون جذب می توانید به همه اهداف خود برسید و در آخر به موفقیت دست پیدا کنید.

5 – فردیت اهمیت دارد

شما نباید افراد دیگر را دنبال کنید تا خودتان به موفقیت برسید. شخصیت دلیل مهمی برای موفقیت است تا متوجه شوید نسبت به کاری که انجام می دهید چه احساسی خواهید داشت. اراده ی زیادی می خواهد تا بتوانید از افکار مردم جدا شوید و افکار خود را داشته باشید.

6 – زندگی معمولی کسل کننده است

افرادی که معمولی هستند انتخاب های معمولی هم دارند؛ ولی افراد موفق به چیزهای غیر معمول بیشتر علاقه نشان می دهند و تا زمانی که آن را کسب نکنند از تلاش دست نمی کشند. اغلب یک راهی برای رسیدن به هدف وجود دارد و زمانی که آن را درک کردید به جرات می توان گفت چیزی نمی تواند جلوی شما را بگیرد.

7 – بیشتر از چهارچوب فکری بیندیشید

بیشتر از چهارچوب به این معنی نیست که پیشنهادهای عجیب و غریب داشته باشید، بلکه منظور خلاقیت است. با افراد دیگر هم فکری کنید و بعد از کارتان به تبادل اطلاعات با افراد دیگر بپردازید. این را بدانید همیشه راهی بهتر برای رسیدن به هدفتان وجود دارد.

8 – استانداردهای خود را مشخص کنید

شما هرگز نباید چیزی را که به دست می آورید را به نسبت استانداردهای افراد دیگر بسنجید. زمانی که این کار را انجام دهید به دیگران این اجازه را می دهید تا جای شما مسائل زندگی را بنویسند. همه تلاش خود را بکنید تا به جای دیگران خودتان را راضی کنید. با این کار می توانید شادی بیشتری به نسبت بقیه داشته باشید.

اگر دوست دارید تنها انجام دهید

9 – اگر دوست دارید تنها انجام دهید

خیلی وقت ها وقتتان برای فکر کردن به کاری که علاقه دارید از بین می رود. زمانی که دوست دارید کاری انجام دهید آن را بدون وقفه انجام دهید. حتی زمانی که نمی دانید که انجام دادن آن کار را دوست دارید یا خیر؟ پس امتحان کنید.

10 – همیشه زمان کافی وجود دارد

همه انسان ها در این دنیا یک زمان مشخص برای رسیدن به اهداف خود دارند. با این وجود افرادی هستند که فکر می کنند زمان کافی ندارند. البته مشکلی که هست در مورد زمان نیست بلکه در مورد مدیریت است. شما می توانید یک دفتر تهیه کنید تا ساعت های خود را بتوانید مدیریت کنید. افرادی که به موفقیت رسیده اند از وقت خود به بهترین شکل استفاده می کنند.

11 – هیچ کس نمی تواند جلوی پیشرفت شما را بگیرد

با اینکه تلاش زیادی می کنید نمی توانید همه مردم را در زندگی خود کنترل کنید. شما باید فقط زندگی خود را مدیریت کنید و به خاطر اهدافتان تلاش کنید حتی کارهایی که دیگران باید انجام دهند ولی انجام نمی دهند. این را بدانید اگر کسی شما را ناامید کرد مقصر خود شما هستید.

12 – فرصت ها نامحدود هستند

از فرصت ها هرگز کاسته نمی شود. باید آن ها را پیدا کنید؛ حتی اگر زمانی را از دست دهید می توانید زمان دیگری را برای پیدا کردن آن فراهم کنید. هیچ وقت منتظر بهترین راه نباشید، چون هرگز به وجود نمی آید. باید خود شما آن راه را کشف کنید.

13 – شکست راه آخر نیست

هیچ وقت شکست یک نتیجه خوب نیست، ولی می توان آن را یک قسمت از موفقیت دانست. افراد زیادی در زندگی خود بارها و بارها شکست خورده اند؛ ولی دوباره شروع کرده اند و توانسته اند به نتیجه برسند.

14 – رها کردن را بیاموزید

فراموش کردن هدفتان به صورت موقت خیلی سخت است، مخصوصا زمان زیادی برای آن گذاشته باشید. در هر صورت شما باید یاد بگیرید که فراموش کنید تا بتوانید موفق شوید. این مهم نیست که ایده شما چقدر بزرگ است این مهم است که باید فراموش کنید. منطبق بودن افکارتان موفقیت شما را تضمین می کند.

همیشه می توانید تفاوت ایجاد کنید

15 – همیشه می توانید تفاوت ایجاد کنید

اصلا مهم نیست که چه کاری برای متفاوت بودن انجام می دهید، بلکه فقط انجام دادن آن مهم است. همه افراد می توانند تاثیری بر روی این دنیا بگذارند. داشتن تفکر باعث می شود راه را برای رسیدن به موفقیت فراهم می کنند، حتی زمانی که شرایط سخت است. موفقیت فقط افرادی را می خواهد که دارای افکار مثبت باشند و همیشه حاضر هستند تا با مشکلاتی که در زندگی به وجود می آید مقابله کنند و می توانند با این کار راحت تر به موفقیت برسند.

1/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx