3 دستورالعمل مهم در رسیدن به خودباوری

1 comment
9 Min Read

3 دستورالعمل مهم در رسیدن به خودباوری

خودباوری و نقش مهم آن در موفقیت با قانون جذب

دوستان عزیز سایت پرورش افکار همان طور که قبلا گفتیم شما می توانید در کارخانه افکار خود با شکست و پیروزی کار کنید و با هر کدام از این دو بیشتر کار کنید قوی تر می شوند و جای بیشتری در ذهن شما می گیرند. اگر دائما با شکست کار کنید، آنقدر در وجود شما قوی و صاحب اختیار می شود که از یک جایی به بعد کارخانه افکار شما نمی تواند هیچ کاری به جز تولید افکار منفی انجام دهد. اما اگر بیشتر امور را به پیروزی محول کنید، به طور شگفت انگیزی خواهید دید که کارخانه افکار شما محصولی به جز افکار مثبت و سازنده نخواهد داشت، و ناخودآگاه شما را روانه ی مسیر موفقیت و کامیابی می کند.

دوستان عزیز به این نکته توجه داشته باشید که شما این توانایی را دارید که چندی بعد به طور کل شکست را از وجودتان اخراج کنید، به این دلیل که پس از مدتی به این نتیجه می رسید که اصلا به آن هیچ احتیاجی ندارید و می توانید در صد درصد اوقات از پیروزی بهره مند شوید و تنها افکار مثبت و سازنده تولید کنید. بر اساس قانون جذب حاصل این روش از تولید فکر یکی از اصلی ترین و پایه ترین عناصر رسیدن به موفقیت فردی است که چیزی به جز خودباوری نمی باشد.

قانون جذب و خودباوری

در طول زمان انسان های مختلف بارها و بارها نشان داده اند که افراد می توانند توانایی ها و اهمیت خودشان را افزایش دهند، عزت نفس خود را زیاد کنند، قادر هستند تصویر و وجهه ی خود را بهتر ترسیم کنند و بهتر زندگی کنند؛ خوشبخت تر باشند و به موفقیت های بزرگ تر و بیشتری در زندگی خود برسند. تمام این موارد از خودباوری آغاز می شود. اگر خوب نگاه کنید در اطراف خود مثال های فراوانی از قدرت باور و اعتقاد می بینید.

اگر امروز قادر هستیم با هواپیماها و با سرعت خیلی زیاد به دورترین نقاط جهان سفر کنیم، به خاطر این است که روزی دو برادر به نام رایت که تعمیرکار ساده دوچرخه بودند به توانایی ها و ایده های خود باور داشتند. امروزه در دنیا دورانی را پشت سر می گذرانیم که بیشتر از همیشه شاهد میلیاردر شدن و ثروت آفرینی افراد هستیم. در دنیای امروز بیشترین فرصت ها و امکانات برای ثروتمند شدن وجود دارد چون این دوران زمان فوق العاده ای برای زنده بودن است.

رسیدن به خودباوری

سه دستورالعمل مهم برای رسیدن به خودباوری

شما هم قادر هستید بیشترین بهره برداری را از فرصت های بی شمار اطراف خود داشته باشید؛ به شرطی که ابتدا با خودباوری و ایمان به خودتان شروع کنید. اکنون ما می خواهیم یک دستورالعمل و راهنمای خوب در اختیار شما عزیزان قرار دهیم که با کمک آن قادر باشید به اعتماد به نفس و خودباوری لازم دست پیدا کنید. این دستورالعمل مهم شامل این موارد می باشد:

۱ – به موفقیت فکر کنید نه به شکست

برای این منظور باید در خانه، محل کار، هنگام ملاقات با مشتریان یا با خانواده و دوستان سعی کنید تفکر پیروزمندانه را جایگزین تفکر مایل به شکست نمایید. بر اساس قانون جذب وقتی با یک موقعیت دشوار رو به رو می شوید با خودتان بگویید که من از پس آن بر می آیم و برنده می شوم نه این که بگویید نمی توانم و احتمال دارد که ببازم! وقتی قرار است با کسی رقابت داشته باشید به خودتان بگویید که من جزو بهترین ها هستم. حریف را بهتر و برتر از خودتان نبینید.

وقتی فرصتی برایتان پیش می آید اجازه بدهید جمله من موفق می شوم در فکر و ذهنتان جای بگیرد. فکر کردن از موضع موفقیت و پیروزمندی، ذهن شما را به شکل خاصی شرطی می کند و امکان دیدن فرصت ها و امکانات پنهان را برایشان به وجود می آورد. اما بر اساس قانون جذب با فکر کردن به شکست و از موضع ضعف وارد شدن دقیقا عکس این مطلب را برای شما انجام می دهد؛ چون ذهنتان را می بندد و در نهایت چیزی جز شکست و ناکامی برایتان باقی نمی ماند.

۲ – به طور مرتب به خودتان یادآوری کنید که از آنچه فکر می کنید بهتر و شایسته تر هستید

باور داشته باشید که آدم های موفق ابر انسان نیستند، لازمه دستیابی به موفقیت نبوغ و هوش سرشار نیست و افراد موفق از قدرت و یا خوش شانسی به خصوصی برخوردار نیستند؛ افراد موفق مانند همان آدم های معمولی هستند ولی با این تفاوت که به خودشان و کاری که انجام می دهند ایمان دارند. شما هم می توانید این گونه باشید. این نکته را هرگز فراموش نکنید و هیچ گاه خودتان را ارزان نفروشید.

۳ – سعی کنید بزرگ فکر کنید و باورهای بزرگی داشته باشید

میزان موفقیت شما با بزرگی باور و ایمانی که دارید تعیین می شود. هدف های کوچک دستاوردهای کوچکی برایتان به ارمغان می آورند، پس اهداف بزرگ داشته باشید تا به موفقیت های بزرگی هم دست پیدا کنید. این را به خاطر بسپارید که تحقق اهداف و ایده های بزرگ لزوما دشوارتر از پیاده کردن اهداف و ایده های کوچک نیست؛ حتی در خیلی از موارد آسان تر هم می باشد!

هرکسی که می خواهد به یک رهبر و مدیر قابل تبدیل شود باید این تعهد را داشته باشد که خودش را در مسیر یک برنامه ی رشد و شکوفایی فردی قرار دهد. هیچ کس با دستور گرفتن از دیگران رشد نمی کند! نرسیدن به ظرفیت های واقعی و یا فراتر از انتظار بودن فقط و فقط به خود فرد و برنامه ای که برای خودش طراحی می کند، بستگی دارد. این مسئله به زمان، کار و از خودگذشتگی بسیاری نیاز دارد؛ هیچ کس نمی تواند به جای شما این کار را انجام دهد. پس این حرف ها را هرگز فراموش نکنید و سعی کنید با آن ها زندگی کنید و از آن ها استفاده کنید.

راه و رسم موفقیت

سه عنصر اساسی در تعیین راه و رسم موفقیت

آن دسته از افرادی که در هر زمینه ای در سطوح بالایی قرار می گیرند و جزو بهترین ها می شوند، کسانی هستند که پیوسته و آگاهانه به یک برنامه رشد و توسعه فردی متعهد بوده اند و هر روز قدمی را برای بهتر شدن خود برداشته اند. این دقیقا همان چیزی است که ما می خواهیم به شما آموزش دهیم. هر طرح و نقشه ای که بخواهد به شما راه و رسم موفقیت را به شما یاد بدهد باید از سه عنصر اساسی تشکیل شده باشد.

۱ – چه؟! باید بدانید که سعی دارید چه کارهایی را انجام دهید

۲ –  چگونه؟! باید چگونگی رسیدن به اهداف خود را بدانید

۳ – چرا؟! باید بدانید که چرا این کارها را انجام می دهید و قرار است چه چیزهایی را به دست آورید.

برای ورود به مسیر موفقیت عنصر چه را بر مبنای عادات و رفتارهای آدم های موفق تعیین می کنیم. این که آن ها چه کار می کنند که موفق شده اند! چه کار کرده اند که توانسته اند به این درجه از اعتبار و موفقیت برسند! سپس به عنصر چگونه می رسیم که از مجموعه ای از کارها و دستورالعمل های مشخص تشکیل می شود! عنصر سوم یعنی چرا هم به این معنا است که چرا باید انقدر سعی و تلاش کنید؟! و نتایج آن ها چه چیزهایی خواهد بود؟! با پاسخ دادن به این سه عنصر می توانید به رشد و توسعه فردی و به طبع آن به موفقیت در تمام زمینه های دلخواه خود برسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx