چطور میتوانید قبل از رسیدن به سن ۴۰ سالگی پولدار شوید؟

یک نظر اضافه کنید
10 دقیقه مطالعه

تبدیل به یک میلیونر شدن در سن ۴۰ سالگی؟ به نظر کمی باورنکردنی می رسد، اینطور نیست؟ اما اگر شما در اوایل دهه ۲۰ خودتون به سر می برید، به تازگی فارغ التحصیل شده اید، کار جدیدی را شروع کرده اید و مایل هستید که به زودی به یک میلیونر تبدیل بشوید، می توانید قبل از رسیدن به سن ۴۰ سالگیتون به این اتفاق تحقق ببخشید!

البته تحقق بخشیدن به این رویا، نیازمند به یک نظم شخصی است!

شما میتوانید این عمل را یاد بگیرید که هم از نظر ذهنی و هم احساسی به هدف خودتون متعهد باشید و به موفقیت برسید. این بدان معنی است که شما در طول این مسیر مجبور می شوید تا از بسیاری از تجربیات و دارایی هایی که دیگر جوانان در زندگی خودشان از آنها لذت می برند، چشم پوشی کنید. شما می توانید در طول این مسیر خود را به نوعی تربیت کنید که برای رسیدن به هدف میلیونر شدن خودتون این مسیر را ادامه دهید.

مراحل پیمودن این مسیر واضح است و شما باید در طول این راه:

  1. مخارج زندگیتون را به حداقل برسانید
  2. پس انداز خودتون را به حداکثر برسانید
  3. در کنار شغلتون، درآمد دیگه ای داشته باشید
  4. سرمایه گذاری کنید.

بیاین یه نگاهی به ۷ استراتژی که باعث میشه شما در سن ۴۰ سالگیتون به میلیونر بودنتون دست پیدا کنید، بیاندازیم!

میلیونر شدن

یک حساب بازنشستگی برای خودتون باز کنید و کمترین مشارکت سالیانه را پرداخت کنید

یک حساب برای خودتون درست بعد از پیدا کردن یک شغل بعد از فارغ التحصیلی باز کرده و همچنین در مشارکت های بزرگ شروع به فعالیت کنید. اگر کارفرما کمک مشارکتی را برای شما ارائه داد، می توانید کمترین کمک ممکن را پرداخت کنید. اگر شما بلافاصله بعد از پیدا کردن اولین شغل، در این برنامه حساب بانکی عضویت بگیرید، می توانید سالانه مقدار زیادی پول پس انداز کنید و در دهه ۴۰ سالگی جذب ثروت فوق العاده ای داشته باشید.

اگر شما خود اشتغال هستید، می توانید از حساب انفرادی استفاده کنید

اگر شما به تنهایی شغل آزاد دارید و کارفرما هستید، مطمئنا برنامه بازنشستگی تحت حمایت کارفرما شامل حال شما نخواهد شد. اما این امر سبب نمی شود تا شما را از میلیونر شدن در ۴۰ سالگی باز دارد.

در این روش دو راه وجود دارد که بتواند به شما در این مسیر کمک کند: اولین مورد باز کردن حساب انفرادی ۴۰۱(K) و روش دوم SEP IRA

در روش اول، که همان روش حساب انفرادی محسوب می شود، همانند باز کردن یک حساب بازنشستگی می باشد، منتهی برای یک شرکت کننده به صورت تکی طراحی شده است. اما از آنجایی که شما در روش خود اشتغالی، هم کارفرما و هم کارمند محسوب می شوید، به عنوان کارمند و هم کارفرما در این طرح فعالیت دارید. درست همانطور که در طرح باز کردن حساب بازنشستگی عمل می کند.

روش دیگر برای یک فرد خود اشتغال SEP IRA به حساب می آید. در این روش شما می توانید تا ۲۵ درصد از درآمد خود اشتغالی خود را در طرح مشارکت دهید. در بیشتر موارد باز کردن حساب تک نفره یا انفرادی گزینه  بهتری برای بدست آوردن یک میلیون است. همچنین می توانید ترکیب حساب  IRA را برای افزایش کل حقوق بازنشستگی خود انجام دهید.

به فکر خرید و فروش املاک باشید

یکی دیگر از بهترین روش ها برای میلیونر شدن، خرید و فروش املاک و مستغلات آن است. در این روش شما حتی می توانید املاک و مستغلات آن را در یک حساب خودگردان خریداری کنید.

شما مستقیماً نمی توانید در املاک از طریق طرح ۴۰۱(K) سرمایه گذاری کنید، مگر اینکه پیشنهادات سرمایه گذاری این طرح در املاک وجود داشته باشد.

شما حتی می توانید املاکی را مانند خرید سهام با REIT، خریداری کنید. شاید برای شما سوال پیش بیاید که منظور از REIT  چیست؟  این یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود که پول شما را در طیف وسیعی از سرمایه گذاری های املاک به کار می گیرد.

تا می توانید پس انداز های خودتان را به حداکثر برسانید

شاید شما دیده باشید که بسیاری از کارشناسان می گویند که ۱۰ الی ۱۵ درصد درآمد خودتون را برای بازنشستگی نگه دارید. اما در این مبحث ما در مورد بازنشستگی صحبت نمی کنیم، بلکه موضوع اصلی ما، میلیونر شدن شما قبل از رسیدن به سن ۴۰ سالگی است و اگر شما بخواهید به این نقطه از میلیونر شدن برسید، باید مبلغ بیشتری بالغ بر ۴۰ تا ۵۰ درصدی را پس انداز کنید. حتی شنیدن این موضوع هم دردناک است ولی می تواند تحقق یابد.

این کار شما به این معناست نه تنها در حساب بازنشستگی خود سرمایه گذاری می کنید، بلکه باید در یک حساب کارگزاری سنتی یا مشاور رایگان نیز سرمایه گذاری کنید. ایجاد حساب سرمایه گذاری در تعدادی از شرکت های سرمایه گذاری آسان است.

میلیونر شدن

تا می توانید به حساب های خودتون تنوع ببخشید

اگر شما خواهان میلیونر شدن تا قبل از ۴۰ سالگی خود هستید، باید پس انداز خودتون رو افزایش دهید و پول هایی رو سرمایه گذاری کنید که سرمایه شما بیشتر شود.

 از آنجایی که در بازارهای مالیاتی تغییرات  مالی زیادی به چشم می خورد، عاقلانه ترین کار این است که شما تخم مرغ هایتان را درون یک سبد قرار ندهید! تا اگر یک سرمایه گذاری دچار مشکل شد، همه داراییتان از بین نرفته باشد و بتوانید بوسیله دیگر حساب های خود آن ها را ارتقا دهید.

یکی از بهترین روش ها برای افزایش دارایی هایتان و در عین حال محافظت کردن از آنها، ایجاد مجموعه هایی از سرمایه گذاری های متنوع است. در این روش شما نه تنها می توانید پول خودتان را در املاک و مستغلات و دیگر موارد قرار دهید، بلکه می توانید برای متعادل کردن درصد ریسک سرمایه گذاری، کلاس دارایی های متعدد دیگری را نیز در نظر بگیرید.

 در این راه افرادی هستند که در وب سایت ها، پارک های تلفن همراه، کالاهای قابل جمع آوری، ارز، حقوق خصوصی و موارد دیگر سرمایه گذاری می کنند. این افراد ممکن است درصد ریسک پذیری بالایی را در سرمایه گذاری معمولی سهام ، اوراق قرضه و املاک را تجربه کنند.

 در کنار شغلتان، درآمد دیگه ای داشته باشید

یکی دیگر از رازهای افراد ثروتمند این است که آنها چندین منبع درآمد دارند! با این روش حتی اگر در سودی ضرر کنند و پول خود را از دست بدهند، منابع مالی دیگری وجود دارد که بتواند آن را جبران کند. نکته مهم و قابل توجهی که شما باید حتما در این روش در نظر بگیرید این است که، پول اضافی خود را پس انداز و سرمایه گذاری می کنید.

متواضعانه و به سادگی زندگی کنید

شما نمی توانید در این راه هم مقدار زیادی را پس انداز کنید و هم همزمان زندگی خود را تجملاتی سپری کنید. شاید در این راه زن و شوهری را ببینید که میلیونر هستند در حالی که زندگی بسیار ساده ای دارند. شما هم اگر می خواهید خیلی سریع به یک میلیون دلار خود برسید، باید بسیار کمتر از امکانات زندگی خود استفاده کنید و این بدان معناست که شما می توانید یک زندگی ساده و به دور تجملات امروزی را برای خود فراهم کنید.

نتیجه گیری میلیونر شدن

شما می توانید تا قبل از ۴۰ سالگی خودتون یه یک میلیونر تبدیل شوید، به شرط آنکه مواردی که در بالا برایتان گفته شد را رعایت کنید! شما می توانید یک زندگی ساده و به دور از تجملات را داشته باشید، ولی در عین حال یک میلیونر باشید. پس در نتیجه حتی شما هم می توانید از همین الان این روش ها را شروع کنید و تبدیل به یک میلیونر شوید!

 

منبع https://barbarafriedbergpersonalfinance.com/become-millionaire-by-40

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx