بهترین روش ها برای برنامه ریزی در روزهای هفته

4 دقیقه مطالعه

بهترین روش ها برای برنامه ریزی در روزهای هفته

بهترین راه برای برنامه ریزی زندگی در ایام هفته(قانون جذب)

داشتن هفته ای پربار، به دغدغه های اصلی ما و وفتیکه صرف انجام کارها می کنیم بستگی خواهد داشت. سخت کار کردن، لرزوماً به معنای پربار بودن نیست. همیشه راهی آسان تر برای انجام کارها وجود دارد که آن را باید پیدا کنیم، هوشمندانه تر کار کنیم و کارهای بیشتری در طول هفته انجام دهیم.

هر فرد در زندگی خود آمال و آرزوهایی دارد که برای رسیدن به ارزوهایش تلاش میکند. اما باید توجه داشت، اولین گام برای تحقق آرزوها، برنامه‌ ریزی صحیح می باشد.

در ادامه مقاله شیوه برنامه‌ ریزی در یک هفته را به شما نشان خواهیم داد.

بهترین روش ها برای برنامه ریزی در روزهای هفته

شنبه: نوشتن اهداف کلی

اهداف کلی خود را بنویسیم. اهداف خود را در سه زمینه سلامتی، خانواده و امور مالی بگنجانیم. می‌ توانیم با پاسخ‌ گویی به سوالات زیر شروع نماییم:
امسال می‌ خواهیم چه مقدار درآمد داشته باشیم؟ سال بعد چه مقدار؟ پنچ سال بعد چطور؟
چه شیوه زندگی را برای خود و خانواده‌ مان در نظر گرفته‌ ایم؟
سلامتی کامل را در چه چیزی می‌ بینیم؟

یکشنبه: تعیین هدف

سریع فکر کنیم و پاسخ دهیم. در حال حاضر سه هدف مهم زندگی خود را نام ببریم؟ ۳۰ ثانیه زمان برای پاسخ‌ گویی به این سوال در نظر بگیریم. پاسخ به این سوال، تصویر واضح‌ تری از آنچه ما در زندگی خواهانش هستیم را نشان میدهد.

دوشنبه: ذکر جزئیات

اهداف خود را این‌ بار دقیق، واضح و با ذکر جزئیات بنویسیم. نکته مهم امروز این است که سعی کنیم اهداف خود را مثبت بنویسیم. مثلاً بجای نوشتن “نمی‌ خواهم دیگر جلسات ورزشم را از دست بدهم” بهتر است بنویسیم “سه روز در هفته ورزش خواهم کرد”

سه‌ شنبه: تعیین ضرب‌ العجل

برای اهداف خود زمان تعیین کرده و سعی کنیم قبل از تمام شدن مهلتی که به خود داده‌ ایم، به هدف خود برسیم. تعیین کردن ضرب‌ العجل از به تعویق افتادن کارها جلوگیری خواهد کرد.

بهترین روش ها برای برنامه ریزی در روزهای هفته

چهارشنبه: عیب‌ یابی

موانعی که در گذشته باعث دور شدن ما از اهدافمان شده است را شناسایی نماییم. سپس راهکارهایی را برای غلبه بر تک تک موانع موجود، پیدا کنیم. آیا نیاز به فراگیری مهارت‌ های بیشتری برای از میان برداشتن موانع داریم؟

پنج‌ شنبه: گام به گام

اهداف ریز به ریز شده خود را طبقه‌ بندی نماییم و هر روز را به یکی از اهداف خود اختصاص دهیم. مثلاً دستگاه جدید را در باشگاه امتحان کنیم و یا شب ده دقیقه زودتر به رختخواب برویم. این اهداف ممکن است بسیار ساده و پیش‌ پا افتاده به نظر آیند اما در آینده بسیار مفید خواهند بود.

جمعه: جملات تاکیدی

اهداف روزمره خود را با خود تکرار نماییم. سعی کنیم جملات مثبت را تکرار کنیم. بطور مثال صبح که از خواب برمی‌ خیزیم، پنج بار جمله من سالم و خوش اندام هستم را با خود تکرار کنیم. اینکار به نگه‌ داشتن هدف در ذهن ما کمک زیادی خواهد کرد.(قانون جذب)

5/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی