ساخت ثروت حقیقی

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

وقتی از شما می­پرسند که ثروت حقیقی شما چیست، چه جوابی می­دهید؟ به نظر شما راه­های ساخت ثروت­های حقیقی انسان کدام­ اند؟ آیا می­توانید ازطریق حساب بانکی و اموال مادی میزان ثروت کسی را بسنجید؟ نکته قابل توجه این است که هرپولداری ثروتمند نیست. ثروت حقیقی یعنی دست­ یافتن به آرزوها.  در ادامه به برسی معنی حقیقی ثروت می­پردازیم.

ثروت چیست؟

پیش از آن­که درمورد راه های ساخت ثروت های حقیقی صحبت کنیم، ابتدا باید معنی ثروت را بدانیم. شاید اکثر ما تصور کنیم که پول زیاد تنهایی به معنی ثروت است و عامل تضمین خوشبختی است. امروزه ثروت معیاری برای تعیین میزان دارای مالی افراد به حساب می­آید. اما دارایی های مادی تنها بخشی از ثروت حقیقی هستند. درحالی که بسیاری از افراد ثروتمند باور دارندکه پول تنها ثروت انسان نیست و عوامل تکمیل کننده احتیاج دارد. براین اساس، معنی ثروت را ­ می­توان سه قسمت تقسیم کرد.

سلامت جسم و روح: برای رسیدن به هر موفقیتی در زندگی سلامت جسم و روح در کنار هم از مهم­ترین ارکان هستند. درواقع اگر انسان را مانند جامعه درنظر بگیریم، روح حقوق آن و جسم اقتصاد آن است. جسم بدون روح حیات ندارد و روح بدون جسم منشا اثری نخواهد داشت. همبستگی روح و جسم انقدر زیاد است که نمی­توانیم آن هارا از هم تفکیک کنیم.

زندگی هدفمند: هدف انتخاب کردن برای زندگی خود یکی از عوامل مهم موفقیت است. درواقع وقتی شما هدف زندگی خود را انتخاب کردید و برای رسیدن به آن تلاش می­کنید، فرصت های خود را به حقیقت تبدیل می­کنید. یکی از مهم ترین چیزهایی که به هدف گذاری گره خورده، رضایت از زندگی است. هرچه اهداف خود را متناسب با شناختی که از خود دارید پیش ببرید، رضایت از خودتان و زندگیتان نیز افزایش خواهد یافت.

امنیت مالی: وقتی از امنیت مالی برخوردار می­شویم، اهمیت بخش زندگی هدفمند و سلامت جسم و روح را بیشتر درک میکنیم. هرچه دسترسی ما ازنظر مالی گسترده ­تر باشد، میتوانیم مسائل را با کیفیت بالاتری تجربه کنیم. پول یکی از مهم­ترین ستون های امنیت،  رضایت و خوشبختی بشمار می­رود.

راه ­های ساخت ثروت حقیقی کدام­اند؟

در ادامه به برسی راه­های ساخت ثروت حقیقی می­پردازیم.

ذهنیت خود را پرورش دهید

اولین گام برای ساختن ثروت حقیقی شناخت طرز فکر و ذهنیت خود است. افراد ذهنیت­های متفاوتی دارند که همین باعث تفاوت بین انسان­ها می­شود. طرز فکر شما بیشتر از هر عامل دیگری بر زندگی و ثروت شما تاثیر می­گذارد.

به این منظور، ابتدا باید بدانید که آیا ذهنیت ثابت دارید یا متغیر. ذهنیت ثابت به زمانی گفته می­شود که فرد اعتقاد دارد شخصیت و توانایی های او ذاتی بوده و قادر به تغییر آن نیست.  افراد با ذهنیت متغیر و پیشرو معتقد هستند که استعداد و توانایی­های آن­ها با تمرکز و سخت­ کوشی و همچنین پشتکار قابل تغییر و ارتقا هستند.

ذهنیت شما درحقیقت نوع نگاه شما به جهان و زندگی را نمایان می­کند. همچنین بیانگر شخصیت، رفتار و تصمیمات شما نیز است. کوچکترین تغییری در ذهنیت، قادر است واقعیت­ هارا دگرگون کند و منجر به تغییر دیدگاه ما به مسائل شود. این تغییر دیدگاه، گاهی ممکن است تاثیرات منفی بر روابط موفق ما اعمال کند.

دیدگاه خود را مشخص کنید

 بیشتر افرادی که دیدگاه مشخصی نسبت به زندگی ندارند، از آن راضی نیستند؛ چراکه هدف مشخصی را برای خود تعیین نکرده اند؛ تمرکز کافی ندارند و در مواجه شدن با مشکلات قدرت حل مسئله ندارند. همچنین برای بهره­ گیری بهتر از دیدگاه خود، زندگی را به شانس نسپارید و ­فرصت­های خودرا بسازید.

استقلال مالی

 منظور از استقلال مالی زمانی است که فرد از نظر مالی  به درجه ای برسد که بتواند بدون هیچ­گونه فشاری از پس هزینه­ های زندگی خود بربیاید.  تجربه­ ی این حس، باعث افزایش حس قدرت و انگیزه می­شود.

یکی از مزیت­های استقلال مالی این است که فرد از محدودیت های مالی رها می­شود و منجر به تقویت روحیه­ ریسک پذیری و خطر پذیری می­شود. همین امر باعث رشد فردی و ارتقای جایگاه اجتماعی خواهد شد.

یادگیری

 یکی دیگر از روش­های ساخت ثروت حقیقی یادگیری است که در هر زمینه­ای به ما کمک می­کند هوش خود را تقویت کنیم و دیدگاه خود را نسبت به مسائل متفاوت زندگی تغییر دهیم. همچنین یاد می­گیریم دانش خود را درمورد هرچیزی که به ما کمک می­کند زندگی بهتری داشته باشیم، تقویت کنیم.

یکی از مهم­ترین زمینه­ها برای سرمایه گذاری خودتان هستید. کتاب بخوانید، حرفه­ای ورزش کنید، با گروهی از دوستانتان تلاش کنید تا علایق مشترکتان را کشف کنید و روابط موفقی را پایه­ گذاری کنید. خودتان را آموزش دهید و دیدگاهتان را ارتقا دهید. روی خود سرمایه گذاری کنید و دانش خود را افزایش دهید.

ساخت ثروت حقیقی

محافظت از ثروت

 با چند روش می­توانید از دارایی های خود محافظت کنید.

  • بیمه پوششی
  • بیمه عمر
  • بیمه خودرو
  • بیمه تامین اجتماعی

البته لازم به ذکر است که پیش از هرگونه اقدام، باید با مشاور مشورت کرد تا بهترین روش را برای شما پیشنهاد دهند.

اهداف خود را بشناسید و آن هارا دنبال کنید

 هرچه زندگی معنا دار تر باشد، به ثروت بیشتری منجر می­شود. طبق تحقیقات، افرادی که هدفمند مشغول کار هستند، ثروت خالص بیشتری دارند. اگر فکر میکنید که هدفتان مشخص نیست، بهتر است مدت زمانی را به تعیین هدف خود اختصاص دهید تا علاوه ­بر ساخت ثروتی حقیقی، به خودشناسی و رشد فردی برسید.

ساخت ثروت حقیقی

قانون جذب پول

قانون جذب پول قانونی نانوشته در جهان هستی است که اگر از آن استفاده کنیم، می­توانیم ثروت زیادی را وارد زندگیمان کنیم. اگر عادت کنیم که ذهنی ثروتمند داشته باشیم، انرژی­های مثبت را به سمت خود می­کشانیم و باعث جذب ثروت می­شویم.

همه­ ما باید روی بینش خود کار کنیم تا بتوانیم ارتعاشات ثروت را جذب کنیم. درواقع باید ذهن خود را به سمت پول سوق دهیم. به همین منظور، می­توانیم از فنگ شویی برای جذب آن کمک بگیریم. فنگ­شویی نه تنها در موارد مادی، بلکه در ساخت ثروت­های حقیقی نیز به کار گرفته می­شود. در ادامه به برسی آن میپردازیم.

ورودی خانه مملو از انرژی های مثبت

 در ورودی هر خانه میزان انرژی که قرار است در کل خانه جریان پیدا کند را تعیین می کند. برای بهبود این جریان انرژی، باید محیط را کاملا تمیز نگه­داریم و از گلها برای باطراوت نگه داشتن این فضا کمک بگیرید. هرچیز که باعث تولید انرژی منفی مانند گلدان­های شکسته، قاب عکس های شکسته و سطل های زباله را دور کنید.

تعیین مکان مشخصی برای فنگ­شویی

 برای این کار باید مکانی را به عنوان منطقه ثروت انتخاب کنید. این ناحیه معمولا جنوبی ترین قسمت خانه است.

کنج ثروت را تمیز نگه دارید

 برای تمیز کردن این ناحیه از گردگیر استفاده کنید. شیشه های شکسته، قبض­های پرداخت نشده و گل های خشک ممکن است منجر به از دست دادن ثروت شود.

استفاده از گیاهان و گل های طبیعی

انرژی گیاهان و گل ها به فضای شما کمک می کند که بار مثبت بیشتری به همراه داشته باشد. سعی کنید در نگهداری گل های خود کوشا باشید که شادابی آن ها انرژی بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد.

استفاده از ظروف کریستالی

استفاده از این نوع ظروف علاوه ­بر زیبایی، باعث جذب ثروت نیز می­شود.

استفاده از آینه

 آینه ها نماد ثروت هستند و در فنگ شویی از آن­ها برای بازتاب ثروت استفاده می­کنیم.

استفاده از وسایلی با رنگ های ثروت

طلائی، زرد، قهوه­ای، مشکی، آبی، بنفش، سبز و قرمز رنگ هایی هستند که ثروت را به سمت شما جذب می کنند.

استفاده از اشکال مختلف

اشکال مستطیلی، دایره، موج­دار برای جذب ثروت بهترین اشکال محسوب می شوند. به همین دلیل در دکوراسیون خود از این اشکال استفاده کنید.

مراقبت از آشپزخانه

 آشپزخانه نماد پرورش است پس اگر فضای کوچکی دارید، سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که مکان را بزرگتر نشان دهد. سطل زباله را در جایی قرار دهید که به راحتی قابل دیدن نباشد. استفاده از گل­های طبیعی و تازه فراموش نشود.

ظروف غذا را خالی نگذارید

 همیشه سعی کنید ظروف غذا را پر نگه­دارید.

باغچه را رها نکنید

با استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی باغچه­ خود را سرسبز نگه­دارید. همچنین می­توانید از آب نما استفاده کنید. گل های قرمز یا بنفش را فراموش نکنید.

سخن پایانی

ثروت در زندگی هر شخص با توجه به نوع شخصیت و بینش او معنای متفاوتی دارد. به طورکلی معنای ثروت در سلامت جسم و روح، زندگی هدفمند و استقلال مالی خلاصه می­شود. ثروت حقیقی انسان توسط خود انسان ساخته می­شود. هرکس با توجه به شناخت و پرورش دیدگاه خود، راه های ساخت ثروت حقیقی را طی می­کند. در این راه باید به اهمیت یادگیری و تعیین دیدگاه خود توجه کرد. هرچه فردی به شناخت کاملی از خود و نگرش هایش برسد، پله­ های رسیدن به موفقیت و ثروت حقیقی را آسوده­ تر طی می­کند.

 

منبع :  https://realwealth.com/10-ways-to-create-real-wealth/

https://keramatzade.com/Immediate-absorption-of-welth-in-10-minutes-and-attractive-ways-to-get-rich

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx