جملاتی برای موفقیت در کسب و کار از بزرگان دنیا

نظرات 24
13 دقیقه مطالعه

rbransoheader1

جملات و سخنان زیبا در مورد موفقیت در کسب و کار

برای موفقیت در کار و پیشرفتمان در شروع یک کسب و کار، پیش از آنکه به سرمایه، دانش، تجربه و ابزار و لوازم راه اندازی آن کسب و کار نیاز داشته باشیم به یک انگیزه و نیروی الهام بخشی قوی نیاز داریم تا در پس سختی ها و ناکامی ها که برایمان پیش می آید هم چنان استوار و ثابت قدم باشیم. این انگیزه حتی می تواند یک جمله از عزیزان مان باشد یا یک عبارت زیبا از بزرگان کسب و کار جهان.

در این مقاله جملات کوتاه  الهام بخش و حکیمانه در مورد کسب و کار  آورده شده است تا در دل چالش ها از آن الهام بگیریم و به ما کمک کند به سوی بهتر شدن پیش برویم.

جملات کوتاه در مورد کسب و کار

1-ریچارد برانسون: خودمان را به چالش بکشیم.

ریچارد برانسون معتقد است که بزرگترین محرک او به چالش کشیدن همیشگی خودش بوده است. او زندگی را همچون یک دانشگاه همیشگی می بیند، جایی که هر روز می تواند مطالب جدیدی بی آموزد. ما هم می‌توانیم!

2-هنری فورد، به خودمان ایمان داشته باشیم.

هنری فورد جمله مشهوری دارد که می گوید: “چه فکر کنیم می توانیم و چه فکر کنیم نمی توانیم، در هر دو صورت حق با ماست.” ایمان داشته باشیم که می توانیم موفق شویم و از میان موانع مختلف راهی خواهیم یافت. اگر ایمان نداشته باشیم تنها به دنبال بهانه خواهیم بود.

3-دیوید کرپ، چشم انداز داشته باشیم.

دیوید کرپ، موسس و CEO شرکت تامبلر، معتقد است کارآفرین کسی است که چشم اندازی برای چیزی داشته باشد و خواهان ایجاد آن باشد. چشم اندازمان را همیشه جلوی چشممان داشته باشیم.

richard-haruki

4-ریچارد هاروک، برای افزایش سرمایه برنامه ریزی کنیم.

ریچارد هاروک، یک سرمایه گذار ریسک پذیر، پندی برای کارآفرینان تازه کار دارد: “تقریباً همیشه افزایش سرمایه از آن چیزی که فکرش را می کردید سخت تر است و همیشه زمان بیشتری می‌ گیرد. پس برایش برنامه ریزی کنیم.”

5-رایان آلیس، اهدافمان را بشناسیم.

رایان آلیس، از مؤسسان آیکنتاکت، اشاره کرده است که در ذهن داشتن همیشگی نقطه پایان به ما این اطمینان را می دهد که در حال حرکت به سمتش هستیم. اهدافمان را تنظیم کنیم و هر روز آنها را به خودمان یادآوری کنیم.

6-تونی هسیه، صنعتمان را بفهمیم.

تونی هسیه، مؤسس زاپوس، زمانی گفته بود: “وارد بازی ای که درکش نمی کنیم نشویم حتی اگر می بینیم که آدم های زیادی از آن طریق پول به دست می آورند.” فهم حقیقی و کامل صنعتمان کلید رسیدن به موفقیت است.

7-لری پیج، بیش از آن چه از ما انتظار می رود انجام دهیم.

لری پیج، مؤسس گوگل، از کارآفرینان می خواهد که بیش از آن چه مشتریان انتظار و توقع دارند به آنها سرویس بدهند. این راهی فوق العاده برای جلب توجه آنها به صنعت مان و ساختن مشتریانی وفادار است.

8-جف بزوس، ریسک کنیم.

جف بزوس می گوید دانستن این نکته که او نباید حسرت شکست ها را بخورد بلکه باید حسرت تلاش های ناکرده اش را بخورد به او کمک بزرگی کرده است. ما هیچ گاه پی به نتیجه تلاش هایمان نخواهیم برد، مگر این که واقعاً وارد عمل شویم.

9-رید هافمن، افراد به دردبخور پیدا کنیم.

رید هافمن، از مؤسسان لینکدین، گفته است که سریع ترین راه برای تغییر خودمان این است که با افرادی که می خواهیم شبیه به آنها شویم بیشتر معاشرت داشته باشیم. ما شبیه به افرادی خواهیم شد که با آنها معاشرت داریم.

10-آریانا هافینگتون، با ترس هایمان مواجه شویم.

آریانا هافینگتون زمانی گفته بود دریافته است که نترس بودن شبیه به یک عضله است، هر چه بیشتر آن را تمرین دهیم ورزیده تر و قوی تر می شود. غلبه کردن بر ترس ها کار آسانی نیست اما باید این کار را بکنیم.

رازهای 5 رهبر کسب و کار برای رسیدن به موفقیت

هر کسب و کاری از جایی شروع شده و برای شما هم همینطور است. در سال 1994 جف بزوسس متوجه این واقعیت شد که اینترنت سالانه 2400% رشد می کند. به همین شغل خود را که صندوقداری در فروشگاهی در شهر نیویورک بود را رها کرد و یک استارت آپ را در گاراژ خانه اش راه اندازی کرد.

خیلی زود نقشه های تجاری آمازون را در ماشین و هنگامی که همسرش در حال رانندگی به سوی سیاتل بود طرح کرد. آنها خانه ای اجاره کردند و در گاراژ آن کار خود را شروع کردند، همینطور مشتریان را در کتاب فروشی محلی بارتز و نوبل ملاقات کرد و حالا پس از 23 سال ارزش کسب و کار اینترنتی فروش 5/72 میلیارد دلار است.

شما می توانید شرکت خود را آمازون دوم تجسم کنید. کمی جاه طلبانه به نظر می رسد اما خوب است بدانید که بزوس این کمپانی میلیارد دلاری خود را از هیچ به دست آورد. برای کمک به رشد موثر کسب و کار شما و تبدیل شدنتان به یک برند برتر در حرفه خود چند نکته عالی را از کارآفرینان موفق گردآوری کردیم.

1- ملینداگینس، معاون رییس سازمان گینس

“اگر موفق هستید بخاطر این است زمانی در جای شخصی به شما ایده ای داده و شما آن را در مسیری درست آغاز کردید.”

قبل از اینکه ایده خود را عملی کنید به یک شخص و یا تیم برای پشتیبانی نیاز دارید. هر چقدر هم که یک ایده شدنی و قابل دسترس به نظر برسد تا زمانی که عملی نشود هیچ نیست. اگر برای راه اندازی یک شرکت موفق آماده هستید، بدانید فرصت هایتان در همان راهی است که یک شانس به شما داده شد.

اگر یک کارمند با ایده ای نزد شما آمد، اگر ایده خوب بود بهتر است او را پشتیبانی کنید. این امر می تواند کلی ترین مزیت یک شرکت باشد و همینطور همکارانتان هم نسبت به پشتیبانی شما با انگیزه تر می شوند . افراد هیچوقت اینکه کسی به آنها باور داشته است را فراموش نمی کنند.

2- سم والتون، موسس والمارت

“مدیران موفق اعتماد به نفس پرسنل خود را افزایش می دهند. اگر افراد به خود باور داشته باشند، کارهای بی نظیری انجام می دهند.” اگرچه موسس والمات، سم والتون نزدیک به 25 سال است که دیگر نیست ولی نظرات خردمندانه اش وجود دارد.

او باور داشت که مدیران باید منبع الهام و مشوق تیم خود باشند و بازخورد آن را بررسی کنند. ستایش افرادی که دستاوردی برای گروه به ارمغان می آورند، آنها را برای سخت کار کردن با انگیزه تر می کند. نمی دانید این کار را چگونه انجام دهید؟

خب چرا گروهی از افراد خود را انتخاب نمی کنید و از آنها بخاطر تلاش ها و دستاوردهای اخیرشان قدردانی نمی کنید؟ این کار تنها چند دقیقه وقتتان را می گیرد و بسیار موثر است.

می توانید به هر چیزی مانند یک ایده خلاقانه در مارکتینگ و یا عملکرد خوب در فروش برای تهیه یک پشتیبانی بازخورد مثبت نشان دهید. انجام این کار اعتماد به نفس آنها را بالا می برد و در نهایت موجب تقویت روحیه گروه می گردد. وقتی تیم شما به خود باور داشته باشند و برای انجام دادن کارها تلاش کنند در نتیجه انتظاراتش هم نسبت به کل گروه شرکت بیشتر خواهد شد.

3- جف بزوس موسس و مدیرعامل آمازون

” یک برند برای شرکت مانند شهرتی برای فرد است. شما این شهرت را با خوب انجام دادن کارهای سخت بدست می آورید. شهرت شرکتتان یکی از مهم ترین دارائی های شماست. کیفیت پشتیبانی از مشتری و کیفیت خدماتی که ارائه می کنید مهم ترین فاکتورهایی هستند که در بدست آوردن شهرت خود تاثیرگذارند. فکر کنید شهرت شخص خودتان در زندگی چقدر موثر است. شهرت شرکتتان هم به همان اندازه در موقعیت شما حائز اهمیت است.”

اگر سطح عالی از پشتیبانی را ارائه می دهید، پس در شرف رسیدن به شهرت هستید.

شهرت خوب شما در کیفیت پشتیبانی، بطور مستقیم بر میزان فروشتان تاثیر خواهد داشت. به همین دلیل برای گروه های خود دوره های آموزشی برگزار کنید و یا از یک میز راهنمایی استفاده کنید. این ابتکارها تضمین می کند که می توانید رضایت مشتریان را بخوبی بدست آورید.

4- دانای زینگلمن، معاون و موسس ایندیگوگو

“به عنوان یک کارآفرین نباید با تردید زندگی کنید و با اشتباهات خود زندگیتان را نابود نکنید. باید منعطف باشید، سریع یاد بگیرید، بگذارید کارهای اتفاق بیافتد و همیشه رو به جلو باشید.”

در فضای رقابتی سال 2017، بسیار سخت است بتوانید به عنوان یک کارآفرین سرپا بمانید. توانایی تغییر دادن و دانستن اینکه چه موقع باید کاری را کنار گذاشته مهم است. اینکه کسب وکاری از فاز استارت آپ به مرحله ی بعدی برود و امری زمانبر و همیشه سخت است. اشتباهات به ناچار اتفاق می افتد، ولی به شما یاد می دهد که تشخیص دهید تصمیم درست برای کمپانی و خودتان چیست؟

اگر کمی احسای بی انگیزه بودن می کنید و هدف نهایی تان را دست نیافتنی می بینید، با تیم خود جلسات ایده پردازی برگزار کنید. در این جلسات می توانید آینده ی شرکت و نظرات افراد گروهتان را مورد بررسی قرار دهید. با انجام اینکار نیروهای گروهتان احساس ارزشمند بودن کرده و از کمک در ایجاد انگیزه بیشتر لذت می برند. شما هرگز نمی دانید که چه چیزی پیش می آید، اما بدانید چند فکر بهتر از یک فکر است.

5- لوریندا پنگ، مجری VP ارتباطات سطح سوم

“فرهنگ و تشویق کارمندان به طور ویژه، جزء حیاتی ترین فاکتورهای تعیین کننده رشد طولانی مدت، پایداری و موفقیت هستند. کارکنان به تجربه ی مشتری جهت می دهند؟”

کارمندان، مهم ترین بخش کسب و کار شما برای مشتریان هستند. در واقع آنها پایه و اساس کار هستند. کارمندان خوشحال برای مهیا کردن تجربه ای مثبت برای مشتریان بسیار با انگیزه هستند و این موجب افزایش وفادارای مشتری ، گسترش شهرت و تاثیر مثبت در فروش می شود.

توجه به کارمندان

آیا کارمندانتان بی انگیزه اند؟ خب چرا برخی از کارهای مشخص و تشویقی مثلا دعوت از آنها برای صرف ناهار را انجام نمی دهید؟ این کاری ساده، پایدار و موثر است و همچنین مطمئن باشید که باعث خوشحالی همه ی افراد می شوند. اگر آنها پاداش بلند مدت می خواهند، چرا میزان کمیسون فروش را افزایش نمی دهید؟ این کار موجب می شود که کارمندان شما مشتری بیشتری جذب کنند.

3.5/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

24 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
24
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx