مفهوم موفقیت با قانون جذب

1 نظر
9 دقیقه مطالعه

مفهوم موفقیت با قانون جذب

چگونه با قانون جذب موفق شویم

اصولا باید مفهوم صحیحی از موفقیت به دست آوریم. موفقیت یعنی سپری کردن زندگی در آرامش، شادی، ثروتمندی و تندرستی! برداشت های دیگر از قبیل خوشبختی، هماهنگی، کمال، امنیت خاطر و ایجاد تعادل در خود همه از من جای گرفته در اعماق وجود نشات می گیرند. دوستان عزیز سایت پرورش افکار با توجه به گفته های پیشین، تامل و تعمق درباره این مفاهیم باعث نشاندن آن ها در ذهن می شود و در نهایت اگر به ایمان برسد، به موفقیت دست پیدا خواهیم کرد.

سه گام مهم برای رسیدن به موفقیت با قانون جذب

نخستین گامی که باید در این راه برداریم، شناخت کامل هدفی است که می خواهیم به آن دست پیدا کنیم. به عبارت بهتر داشتن عشق به هر کاری که انجام می دهیم موجب موفقیت ما می شود. شاید کسی در این هنگام اعتراض کند و بگوید: من اصلا نمی دانم قم اول را از کجا بردارم و چطور شروع کنم؟ پاسخ این است که هوش و خرد بی کران هرکس راه زندگی را نشان خواهد داد.

این گفته را چند بار شمرده و به آرامی بیان کنید. هنگامی که آن را به صورت ایمان قلبی درآورید، عقل تان در برگزیدن راه درست راهنمای شما خواهد شد و به این روش مسائل و مشکلات تان را حل خواهید کرد.

گام دوم موفقیت انتخاب یک رشته و به خصوص استاد و خبره شدن در آن است. مقصود این است که از این شاخه به آن شاخه نپرید. مثلا اگر رشته شیمی را برگزیده اید در یکی از قلمروهای بی کران آن به تحقیق و مطالعه بپردازید و در همان زمینه فعالیت خود را ادامه دهید تا از کارآیی و شهرت بی بدیلی برخوردار شوید. تمام دقت و توجه خود را حول کاری که برگزیده اید، متمرکز کنید تا نکته مجهولی برایتان باقی نماند تا بتوانید منشا خدماتی برای همنوعان خودتان بشوید. هدف باید والا، بلند و انسانی باشد. در آن صورت خواهید توانست هم از زندگی شاد و مرفهی برخوردار شوید و هم به همنوعان خودتان خدمت کنید.

اما برداشتن گام سوم از همه مهم تر است

شما باید اطمینان پیدا کنید کاری که می خواهید با موفقیت به انجام برسانید، صرفا در جهت امیال و خواسته های شخصی شما قرار نداشته باشد و به عبارت دیگر فقط خواسته های خودخواهانه شما را ارضا نکند. در جهت اهداف انسانی قرار گرفتن و خود را خادم آن کردن، بایستی یکی از اصول موفقیت هر شخص به شمار آید. به عبارت بهتر اندیشه، افکار و آرمان های شما می بایست در جهت خدمت به مردم قرار بگیرد، آن گاه بر اساس قانون جذب بازتاب اعمال خود را شاهد و ناظر خواهید بود که با هر دستی که داده اید با همان دست هم پس خواهید گرفت.

سنجش موفقیت واقعی

سنجش موفقیت واقعی

بعضی ها می گویند: «فلانی با فروختن روغن تقلبی، پول زیادی به جیب زد و ثروتمند شد» ممکن است این برداشت درست باشد، ولی یقین داشته باشید ثروتی که به این ترتیب به دست می آید، به همان صورت هم بر باد می رود. اگر از کسی دزدی کنید، مطمئن باشید که از خودتان هم کسر می گذارید، چون در آن حالت روحی که گریبان گیر شما هم خواهد شد، بی گمان چوب کارتان را هم خواهد خورد که حداقل آن بیماری و یا ایجاد آشفتگی در کانون خانواده است. به یاد داشته باشید که بر اساس قانون جذب هرچه را می اندیشید و احساس می کنید، همان را هم خلق می کنید؛ به این خاطر که باور ما انسان ها زاییده افکار ما است.

بنابراین کسی که از راه دزدی، تقلب و کلاهبرداری ثروتمند شده به موفقیتی دست پیدا نکرده، چون با این پول به آرامش باطنی که لازمه زندگی شاد و سعادتمند است، دست پیدا نخواهد کرد. برای کسی که از راه های نادرست به مال و ثروت زیادی رسیده، آسوده خاطری و آرامش خیال مفهومی نخواهد داشت، به ویژه آن که در بستر بیماری افتاده و یا از احساس گناه در عذاب باشد.

بنابراین نتیجه می گیریم که موفقیت به آرمانی بسیار والاتر تا انباشتن پول و ثروت مربوط می شود. مرد موفق کسی است که دارای قدرت روحی فوق العاده ای است و درک عمیقی از مفهوم نیروی باطنی دارد. لیکن بسیاری از صاحبان صنایع فعلی افرادی بوده اند که توانسته اند از نیروی باطن خود به نحو احسن استفاده کنند.

قدرت اندیشه را دست کم نگیرید

در صورتی که آرزو و هدفی را به روشنی در ذهن خود مجسم کردید، یقین داشته باشید که با کمک اعجاب انگیز ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب به آن دست پیدا خواهید کرد. به همین سبب ضمن برداشتن سه گام اساسی برای رسیدن به موفقیت، هرگز نباید نیروهای دست اندرکار وجود را دست کم بگیرید، زیرا آن ها به صورت انرژی لازم در پس هر پروژه موفقیت آمیز وارد عمل می شوند. اندیشه و فکر انسان آفریننده است. اندیشه در کنار احساس به صورت ایمان و اعتقاد ذهنی در ضمیر باطن جای می گیرد و آن گاه هرچه اراده کنید بر اساس قانون جذب همان خواهد شد.

شناخت این نیروی خارق العاده شخص را از اعتماد به نفسی شگرف برخوردار می کند که در ابتدای امر به وی آرامشی مطلق می بخشد. پس دست به هر کاری که می خواهید بزنید، ابتدا بایستی نسبت به اصول ضمیر ناخودآگاه خود شناخت کامل پیدا کنید و سپس با بهره گیری از قدرت های روحی خویش در شاهراه موفقیت گام بردارید. در این صورت هیچ مانعی قادر نخواهد شد از پیشرفت شما در مسیری که می پیمایید، جلوگیری به عمل آورد.

موفقیت در خرید و فروش

موفقیت در خرید و فروش

در خرید و فروش همواره این نکته را مدنظر داشته باشید که وجدان آگاه نیروی محرک و ضمیر باطن موتور ذهن است. در نتیجه برای حرکت کردن بایستی موتور را به کار انداخت. ضمیر خودآگاه مانند دینام ماشین است که قدرت ضمیر ناخودآگاه را به تحرک وامی دارد.

برای انتقال تمایلات، خواسته ها، آرمان ها و یا تصاویر ذهنی خود به اعماق ضمیرتان ابتدا باشد، دقت خود را متمرکز نمایید و برای این کار از آرامش لازم برخوردار باشید. قرار گرفتن در حالتی آرام و آسوده موجب می شود تا هیچ ایده و تصویر مزاحمی به ذهن تان راه پیدا نکند و به اصطلاح باعث اختلال نقش رویایی بر لوح ضمیر نشود. علاوه بر آن، روح در این حالت انفعالی و آرام و پذیرا، هر نوع تلاشی را به حداقل کاهش می دهد.

آن گاه واقعیتی را که می خواهید به ذهن بقبولانید به خوبی در کفه سنجش قرار دهید و جوانب امر را بسنجید. مثلا اگر قصد خرید خانه ای را دارید؛ در آن حال فکر، ذهن و جسم خود را آرام کنید و با خودتان بگویید:

«هوش بی کران ضمیر ناخودآگاهم سرشار از عقل و خرد است و خود خانه ای را که باب طبعم باشد و بتواند نیازهایم را برآورده کند و مناسب خریدم باشد، برایم در نظر خواهد گرفت. من همین الان این درخواست را به ضمیر ناخودآگاهم ارجاع می دهم و مطمئنم که خود او با در نظر گرفتن تمایلات من، خانه مناسبی برایم پیدا خواهد کرد، مثل دهقانی که بذری در زمین می کارد و به انتظار می نشیند تا طبیعت آن را بارور کند. من هم مانند او با ایمان و اعتقاد کامل این اندیشه را به ضمیر ناخودآگاهم می سپارم و می دانم قانون جذب بقیه کارها را انجام خواهد داد.»

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx