نیروهای سازنده و مخرب تلقین با قانون جذب

1 نظر
10 دقیقه مطالعه

نیروهای سازنده و مخرب تلقین با قانون جذب

تلقین های سازنده و مخرب و چگونگی برخورد با آن ها (قانون جذب)

تلقین در تمام اعصار و قرن های گذشته در زندگی آدم ها نقش مهم و ارزنده ای ایفا کرده و گاهی شخص را تا حد فداکاری و جانبازی برای هر نوع از خودگذشتگی آماده کرده است.

تفاوت تلقین سازنده و تلقین مخرب

تلقین سازنده بسیار عالی و پر شکوه است ولی کاملا برعکس تلقین مخرب یکی از خطرناک ترین پدیده های ذهنی بشر است که حتی ممکن است فرد را از هستی ساقط کند و او را به بدبختی و فلاکت دچار نماید و به جز رنج و بدبختی هیچ دستاوردی برای فرد به ارمغان نیاورد.

همه ی افراد از دوران کودکی تحت تاثیر تلقین های مخرب و منفی قرار می گیرند و بدون آن که متوجه باشد ناچارا آن ها را قبول می کنند. تو نمی توانی! تو عرضه ی انجام این کار را نداری! تو شکست می خوری و هیچ شانسی نداری! تو در زندگی هیچ چیزی نمی شوی! تو همیشه اشتباه می کنی! چرا خودت را آن قدر به زحمت می اندازی، دیگر این کارها از تو گذشته! عشق فقط توی قصه هاست! تو از بچگی آدم بدشانسی بودی! مواظب باش در زندگی به هیچ کس اعتماد نکنی!

چگونگی خنثی کردن تلقین های مخرب و منفی

چگونگی خنثی کردن تلقین های مخرب و منفی

پس از این که دوران کودکی را پشت سر گذاشتید و به سن بلوغ رسیدید اگر نتوانید تلقین های مخرب و منفی را از خودتان دور کنید، یقین داشته باشید آن پیام های جای گیر شده و بنا بر قانون جذب در ضمیر ناخودآگاه موجب شکست و عدم موفقیت در زندگی اجتماعی و فردی شما خواهد شد. در این مورد ویژه می توان به کمک تکنیک های تلقین به خود با پیام های منفی و مخرب به مبارزه پرداخت و آن ها را از اعماق باطن خود به بیرون هدایت راند.

همان طور که می دانید اخبار و صفحه حوادث روزنامه ها همیشه حاوی اطلاعات و رویدادهای تلخ و ترسناک از سراسر جهان بوده است که مسلما با خواندن آن ها دچار ترس و دلهره می شویم و اگر خودمان را در بست در اختیار تلقین های مخرب و منفی اخبار قرار دهیم بر اساس قانون جذب مطمئنا شیرینی زندگی به کاممان تلخ خواهد شد و سایه وحشتناک حوادث مشابه لحظه ای ما را به حال خودمان رها نخواهد کرد. ولی راهکار خنثی کردن تلقین های منفی حوادث، تنها درس گرفتن از آن است نه پذیرفتن فجایع مرگ و نیستی!

شما با همین روش می توانید تلقین های مخرب و منفی افرادی که هر روز قصد دارند شما را نرم کنند و به دام خویش بکشانند را بی اثر و خنثی نمایید. ابتدا باید خودتان را قانع کنید که به هر پیشنهادی که جنبه القایی داشته باشد، نباید روی خوش نشان دهید و آن را بپذیرید به این دلیل که ممکن است حتی کار به نابودی زندگی تان منجر شود.

به گذشته ی خود نگاه کنید سپس متوجه خواهید شد که از زمانی که خودتان را شناخته اید، پدر و مادر دوست و آشنا و معلم حتی رهگذر و … چه تلقین های منفی و مخربی را به عنوان نصیحت به شما منتقل کرده اند. اگر این تلقین های مخرب و منفی را پذیرفته بودید ممکن بود که تا الان زندگی تان نابود شده باشد. اکنون که به مرحله ی تعقل و تصمیم گیری رسیده اید دوباره به چیزهایی که می گویند فکر کنید و گفته هایی را که بیشتر جنبه تبلیغاتی و بار منفی و مخرب دارند را دور بیندازید و ذهن خود را از هر تلقین و گفته ی نادرستی پاک کنید.

هرگز از یاد نبرید که منظور گوینده از تلقین های مخرب و منفی فقط تحت تسلط درآوردن و ایجاد ترس و هراس در شما بوده است. این تکرار تلقین ها در هر خانواده، مدرسه یا جامعه ای به منظور و هدف خاصی صورت می گیرد و اگر به درستی بطن آن را بشکافید متوجه خواهید شد که هدف آن ها چیزی جز رام کردن و استفاده یا سوءاستفاده از شما نبوده است.

تلقین های سازنده و مخرب چگونه روی ما تاثیر می گذارند؟!

تلقین های سازنده و مخرب چگونه روی ما تاثیر می گذارند؟!

بر اساس قانون جذب تلقین های سازنده یا مخرب دیگران هنگامی در ما موثر واقع می شوند که از سوی خودمان مورد پذیرش قرار بگیرند. به عبارت دیگر رضایت باطنی در این قضیه شرط اصلی و اساسی به شمار می رود. پس از آن که یک فکر القایی در ضمیر ناخودآگاه شما جای گرفت به صورت جزئی از اندیشه شما در می آید؛ اما تا لحظه ی آخر از یاد نبرید که قدرت انتخاب با شما است. پس بهتر است که عشق و زندگی را انتخاب کنید و در پی شادی و تندرستی باشید.

بر اساس قانون جذب پذیرفتن هر ایده ای به صورت مسئله ای در ذهن انجام می شود و راه حل آن نیز همراه با خود مسئله می باشد. در صورت تعویق آن در راه حل این امر به بعد موکول می شود که خود نیز طریقی برای پیدا کردن معما می باشد. در این رابطه به این مثال توجه کنید:

یکی از استادان دانشگاه از زندگی خود بسیار ناراضی بود و دائم شکایت می کرد. او می گفت همه چیزش را از دست داده است. نه مال و اموالی دارد و نه دیگر بنیه و قدرتی برای او باقی مانده و نه دوست و آشنایی! و به هر کاری که دست می زند آن را به شدت خراب می کند.

فرد دانایی به او گفت که برای هر کاری که قصد انجام آن را دارد بایستی معادله ای تنظیم کند و از یاد نبرد که نیروی شگفت انگیز ضمیر هر فرد به صورت راهنمای او در خواهد آمد و او را از ثروت فکری، مادی و معنوی بی نیاز خواهد کرد. اندیشه و فکری که از ضمیر ناخودآگاه بلند می شود به طور اتوماتیک ناظر بر تصمیمات شخص خواهد شد و نسبت به تندرستی جسم اقدامات مناسب و معمولی خواهد داشت و آرامش و صفای روح را بار دیگر به او باز خواهد گرداند.

استفاده از راهکار تلقین به خود

استفاده از راهکار تلقین به خود

استاد نامبرده طبق گفته های آن فرد دانا نقشه ای برای آینده ی خود ترسیم کرد و برنامه ای روزانه ی تمرین تلقین به خود را این گونه ترتیب داد:

هوش زیاد و بی کرانم راهنمای من است و همواره مرا در مسیر زندگی هدایت می کند. من از سلامتی کامل برخوردارم و روح و جسمم با هم هماهنگی دارند. دلم سرشار از عشق، مهر، محبت و صفا است و آرامش فراوانی در وجودم احساس می کنم. یقین دارم شعور و ضمیر ناخودآگاهم به تبعیت از ضمیر خودآگاه و افکار درست و روشنم من را در حل مسائل زندگی کمک خواهد کرد.

این استاد بعدها گفت: «من مطمئن بودم که این تلقین های سازنده ای که هر روز آن ها را چندین بار برای خودم با صدای شمرده تکرار می کردم در اعماق وجود و ضمیر ناخودآگاهم جای می گیرد و ثمرات فوق العاده خوبی برایم به بار می آورد.»

دوستان عزیز سایت پرورش افکار همان طور که در مثال فوق دیدید، شعور باطنی انسان سرشار از عقل و درایت است و همواره راه درست را از نادرست نشان می دهد و هرگز به بحث و جدل نمی پردازد. زمانی که شما منفی بافی می کنید و ناله سر می دهید که من نمی توانم این کار را انجام دهم، من دیگر به خوبی از عهده ی این کار بر نمی آیم یا من که پارتی و پشتیبانی ندارم؛ در این صورت ضمیر ناخودآگاهتان را از این پیام ها پر می کنید و او هم واکنش نشان نی دهد.

در واقع بر اساس قانون جذب این شما هستید که در برابر خوشبختی خود سد و مانع ایجاد می کنید، و بدبختی، فقر و ناتوانی را به سمت خو و زندگی تان جذب می کنید. بنابراین حال که به خوبی در مورد تلقین های سازنده و تلقین های مخرب اطلاعات به دست آوردید، سعی کنید بیش از پیش به این موضوع توجه داشته باشید و فقط تلقین های مثبت را به ذهن خود راه دهید تا قانون جذب و کائنات تمام خواسته های زیبایی که دارید را وارد زندگی شما کند.

به این مطلب امتیاز دهید

برچسب ها:

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx