آیا به قدرت فکر اعتقاد دارید؟ | تاثیر قدرت فکر در زندگی چیست؟

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

شما فقط کافی است تا زمان کمی را با افراد منفی نگر بگذرانید تا تاثیرات ویرانگر افکار منفی را درک کنید. آنچه که بیش از همه به آن فکر می کنید، تبدیل به واقعیت زندگی شما خواهد شد. اما آیا به قدرت فکر اعتقاد دارید؟

اگر شما بیشتر زمان خود را به خاطرات تلخ گذشته فکر کنید، همه چیزی که در اطراف خود می بینید، چیزهایی خواهند بود که شما را ناامید و خشمگین تر کنند. همین طور برعکس این قانون نیز صادق است، زمانی که شما انتخاب می کنید که به نقاط روشن زندگی فکر کنید ،صرف نظر از واقعیت زندگی تان، احساس خوشحالی خواهید کرد.

اما این قانون چگونه کار می کند؟

آیا افکار مثبت واقعا منجر به نتایج بهتر می شوند؟ آیا واقعا اهمیت دارد که شما به افکار منفی اجازه ورود به زندگی تان را ندهید؟

تفکر مثبت یک رویکرد ذهنی و عاطفی است که بر جوانب روشن زندگی تمرکز می کند و نتایج مثبتی را به ارمغان می آورد.

فردی با ذهنیت مثبت به شادی، سلامتی و موفقیت فکر می کند و معتقد است که می تواند بر هر دشواری و مانعی غلبه کند.

قدرت فکر چگونه کار می کند؟

داستان زیر نشان می دهد که تفکر مثبت چگونه کار می کند:

آلن برای کار جدیدی درخواست کرد، اما او باور نداشت که می تواند آن شغل را بدست آورد، عزت نفس او کم بود و خود را شکست خورده و غیر موفق می دانست.

او نسبت به خود نگرشی منفی داشت و بنابراین معتقد بود که متقاضیان دیگر از او بهتر خواهند بود.

ذهن آلن در طول هفته ی پیش از مصاحبه شغلی ، با افکار منفی و ترس پر شده بود. او در واقع، پیش بینی کرده بود که شکست خواهد خورد.

در روز مصاحبه، او دیر از خواب بیدار شد و متوجه شد پیراهنی که قصد دارد بپوشد، کثیف است و پیراهن دیگرش نیاز به اتو کردن دارد. چون خیلی دیر شده بود، او پیراهن چروک اش را پوشید و بدون صبحانه راه افتاد.

در طول مصاحبه، او پراز تنش و افکار منفی بود ، احساس گرسنگی می کرد و نگران پیراهنش هم بود. همه اینها، ذهن او را آشفته کرده بود و باعث شده بود او بر روی مصاحبه اش تمرکز نداشته باشد. رفتار کلی او تصور بدی را برای مصاحبه کننده ایجاد کرد و در نتیجه، ترس او تحقق یافت و  او کار را به دست نیاورد.

قدرت فکر

مثال از قدرت فکر

جیم برای همین شغل درخواست کرد، اما به موضوع طور دیگری نگاه کرد. او مطمئن بود که آن شغل را به دست می آورد و در طول هفته قبل از مصاحبه، اغلب تصور می کرد که کار را به دست آورده است.

شب قبل از مصاحبه، او لباسهایی را که قصد داشت بپوشد آماده کرد و کمی زودتر خوابید. در روز مصاحبه، زودتر از معمول بیدار شد پس زمان زیادی برای خوردن صبحانه داشت و قبل از زمان برنامه ریزی شده به محل مصاحبه رسید.

جیم یک تصور خوب داشت و کار را به دست آورد.

ما از این دو داستان چه چیزی را باید یاد بگیریم؟ آیا جادویی استفاده شد؟ خیر، همه چیز به طور طبیعی اتفاق افتاد.

تحقیقات زیادی در مورد تفکر مثبت انجام شده و نیز  کتابهای بسیاری در این رابطه نوشته شده است. از کتاب راز گرفته تا قدرت تفکر مثبت و نوشته های نیل گودارد برای متفکران مذهبی جدید که شامل جوئل استین و TD جیک می شود.

اما بسیاری از مردم همه این بحث ها را “بیهوده” می نامند. آنها به سرعت به شما می گویند: “من به هیچ کدام از این ها اعتقاد ندارم”.

همان افراد به شما می گوید واقع گرا باشید – در عین حال از این که چطور دیگران زندگی آنها را تحت تأثیر منفی قرار داده اند شکایت می کنند!

1. منفی نگر بودن هیچگاه مفید نیست.

اهمیتی ندارد که نگرش منفی چگونه در شما آغاز شود، به طور کلی منفی بودن در زندگی شما تنش ایجاد می کند که همیشه منجر به نتایج بد می شود.

ما نمی خواهیم در افکار منفی دیگران شریک شویم. از آنجایی که همه ما مشکلاتی داریم و و مجبوریم با نگرانی خود مقابله کنیم، از غرق شدن در مشکلات دیگران و افکار منفی آنان می پرهیزیم.

اگر دور خود را با افرادی پر کنید که نخواهند به شما کمک کنند و حتی شما را درگیر افکار منفی خود کنند ، سخت است که بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید. این پویایی ایجاد شده توسط افکار منفی – در هر شکل یا فرم – می باشد. پس هیچگاه تفکرات منفی ، خوبی و زیبایی را به سمت زندگی شما جذب نخواهد کرد.

2. تفکر بدون اقدام منجر به موفقیت نمی شود.

فقط فکر کردن در مورد موفقیت باعث موفقیت شما نمی شود. اقداماتی را که انجام می دهید به نتایج بهتر منجر می شوند. اگر می خواهید چیزی به دست آورید، باید کاری انجام دهید.

این باور نادرست است که فکرها به تنهایی شما را به ثروت زیاد و سلامتی می رسانند. شما باید کارهایی را انجام دهید که منجر به ثروت و سلامتی شما منجر شوند.

اما این بدان معنا نیست که تفکر در مورد موفقیت مهم نیست.

تفکر مداوم باعث علاقه مندی می شود. علاقه مندی چیزی است که به شما انگیزه اضافی می دهد درواقع به جای نا امید شدن هنگام روبرو شدن با مشکلات ، باعث می شود با آنها مقابله کنید و راه درست را پیدا کنید.

3. موفقیتی که شما به دنبال آن هستید ،همین حالا هم وجود دارد.

فکر کردن در مورد موفقیت بدون عمل موفقیت آمیز نخواهد بود.

آنچه که شما می خواهید به آن برسید همین حالا هم امکان پذیر است. هیچ کس نمی تواند شما را به عقب بکشد، سرعت شما را کم کند، یا شما را از انجام آن کار بازدارد. این تفکرات شما است که برای شما محدودیت ایجاد می کند.

4. اگر شما فکر می کنید چیزی درست است، پس درست است.

هنگامی که شما بر این باور هستید که در آینده اتفاقات خوبی در انتظار شما است، این حقیقت در زندگی روزمره شما تحقق پیدا خواهد کرد. هنگامی که شما اعتقاد دارید که موفقیت در  سرنوشت شماست و چیزهای خوب برای افرادی است که کار خوب انجام می دهند اتفاق می افتد، به معنای واقعی کلمه، شما در حال ساختن آینده ای هستید که اعتقاد دارید وجود دارد.

این آینده به وجود می آید اما نه به این دلیل که افکار شما جادویی هستند.

شما به آنچه فکر می کنید، باور دارید و آنچه باور دارید را می بینید. شما به طور فعال به دنبال خوبی، عظمت و شکوه هستید. این مانند یک نیروی مغناطیسی عمل می کند و موفقیت را به سمت شما می کشد.

شاید این جملات این بحث را جمع بندی کند.

شما چیزی هستید که به آن فکر می کنید.

نگرش منفی، ترس و شک و تردید، انتخاب هایی هستند که شما خودتان اجازه می دهید برایتان اتفاق بیافتد.

همین امر در مورد امید و آرزو، ثروت، عشق و محبت صادق است.

راهنمایی ها و مشاوره هایی درمورد قدرت فکر

به منظور هدایت ذهن شما به سمت تفکر مثبت، برخی از کارهالازم هستند، زیرا نگرش و افکار یک شبه تغییر نمی کنند.

  1. در مورد این موضوع مطالعه کنید، در مورد مزایای آن فکر کنید و خودتان را قانع کنید که آن را امتحان کنید. قدرت تفکر ، قدرت بزرگی است که همیشه زندگی شما را شکل می دهد. این شکل گیری معمولا ناخودآگاه انجام می شود، اما این امکان وجود دارد که در این فرآیند یک آگاهی ایجاد کنید. حتی اگر این ایده به نظر عجیب و غریب باشد، آن را امتحان کنید. شما چیزی از دست نخواهید داد، اما چیز های زیادی به دست خواهید آورد.
  2. آنچه دیگران در مورد شما می گویند یا فکر می کنند را نادیده بگیرید.
  3. از تصورات خود برای تجسم کردن شرایط مطلوب استفاده کنید.
  4. از کلمات مثبت در گفتگوهای درونی با خود یا در هنگام صحبت با دیگران استفاده کنید.
  5. کمی بیشتر لبخند بزنید، زیرا این امر به تفکر مثبت کمک می کند.
  6. در صورت بروز مقاومت درونی در هنگام جایگزین کردن افکار منفی با مثبت، تسلیم نشوید بلکه فقط به مزایای افکار مثبت فکر کنید.

بیشتر بخوانید: 3 گام کلیدی برای قرار گرفتن در میان دوستان صمیمی

 

ما بر این باور هستیم که شما دوستان و همراهان همیشگی ما می توانید با نظرات و اتقادات سازنده خود به تیم تولید محتوایی ما کمک نمایید تا برای خود شما این کارایی را داشته باشیم و بتوانیم هر چه بهتر و با کیفیت تر محتواهایی هر چه فاخرتر و کامل تر تولید کنیم.

به همین منظور اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا موضوعی ذهن شما را به خود مشغول نموده و نقد دارین که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.
در ضمن اگر در ارتباط با موضوع مقاله دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

4.7/5 - (16 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx