آیا قانون جذب را باور دارید ؟ | آیا قانون جذب درست است و آیا باید به آن اهمیت داد؟

2 comments
12 Min Read

تمدن و جامعه ی مدرن ما در حال گسترش قانونی انتزاعی به نام قانون جذب می باشد . زمانی که صحبت از یک زندگی موفق می شود ما شروع به اتصال نقاط می کنیم و در دنیای مدرن ما یکی از این نقاط قانون جذب است. تا کنون اکثرما افرادی بوده ایم که این سفر ارزشمند -یعنی زندگی – را کورکورانه گذرانده ایم. در فلسفه و تفکر جدید، قانون جذب این طور تعریف شده است که افکار مثبت یا منفی تجربیات مثبت یا منفی را در زندگی برای فرد به ارمغان می آورند .

پیروان قانون جذب، نظریه های علمی به ویژه فیزیک کوانتومی را به عنوان شواهد حمایتی برای اعتقاد خود، ذکر می کنند، با این حال برای این قانون هیچ گونه مبنا علمی ثابت نشده است و به عنوان یک شبهه در علم در نظر گرفته شده است . اکثر ما هرگز به طور کامل نمی فهمیم که چگونه اتفاقات اطراف ما رخ می دهند. ما بر این باوریم که زندگی تصادفی است و بر ناتوانی ذهنی، احساسی و معنوی خود و این که جهان خارج، علت و معلولی از نتایج کار های ما است باور داریم. اما در واقع ما متوجه هستیم که جهان علت و معلولی برای چشم غیر مسلح نامرئی است. همه چیزهایی که ما از نظر فیزیکی می بینیم، تأثیر نیروهای نامرئی اما قدرتمندی هستند.

به همین دلیل است که درخشان ترین افراد در حوزه ی علم و الهیات بر این باور هستند که ما همیشه باید به جانب نامرئی زندگی توجه کنیم. نگرش ذهنی ما غالبا دلیل اصلی بسیاری از اتفاقاتی است که در زندگی ما اتفاق می افتد و هر چه ما زودتر این حقیقت را درک کنیم، همانقدر به بهبود زندگی و پیشرفت خود کمک کرده ایم.

آیا قانون جذب درست است و آیا باید به آن اهمیت داد؟

در مورد قانون جذب فرضیه های بسیار گیج کننده ای وجود دارد. بسیاری از افراد گمان می کنند که قانون جذب فقط نوعی “بازاریابی” است.

اعتماد به قانون جذب سخت است

دلیل اینکه ما می پرسیم آیا اعتقاد داشتن به قانون جذب ضروری است یا نه، این است که اگر شما به قانون جذب و این نکته که شما می توانید هر آنچه که می خواهید را به دست بیاورید، باور نداشته باشید واقعا می تواند دلسرد کننده باشد.وقتی که می خواهید ببینید که قانون جذب کار می کند یا نه چه کار می کنید؟ اما این را بدانید که تا زمانی که باور نکنید نمیتوانید ببینید که آیا این قانون کار می کند یا نه!

و به همین دلیل است که بسیاری از شک و تردید کنندگان علیه این قانون هستند، زیرا آنها می گویند این قانون ، تنها آرزوی ما است و قطعا عملی نمی شود! اما به چیزی شبیه به این بسیار سخت می توان اعتماد کرد. این یک شیوه جدید زندگی است – قانون جذب راهی جدیدی برای زندگی است که بسیاری از ما به آن عادت نداریم.

این ادعای قدیمی وجود دارد که: “من آن را وقتی که تاثیرش را ببینم باور خواهم کرد ” اما قانون جذب مخالف این ادعا است و می گوید: “شما آن را تا زمانی که به آن باور نداشته باشید ، نخواهید دید.”
وقتی به قانون جذب اعتقاد ندارید چه کار باید بکنید؟ اگر بدانید بدون باور و اعتقاد، این قانون برای شما عمل نمی کند ، چه کاری باید انجام دهید؟ آیا شما محکوم به داشتن یک زندگی معمولی هستید و قادر به ایجاد هیچ کار عمدی در روند زندگی خود نیستید؟ شاید شما بیش از حد منطقی هستید و راه ذهن خود رابرای باور به این قانون بسته اید و به همین دلیل است که نمیتوانید اعتماد کنید، پس چه کار باید بکنید ؟

آیا اعتقاد واقعا ضروری است؟

پاسخ ما هم بله است و هم خیر. اما ما فقط می خواهیم در این مقاله به -پاسخ خیر به این سوال- بپردازیم و سپس برخی نکات را توضیح دهیم . اما باور و اعتقاد واقعا لازم نیست. بنابراین این یک تصور غلط رایج است، همانطور که همه جا می شونیم قانون جذب دارای سه مرحله ی ، درخواست، اعتقاد، دریافت است ، بنابراین می تواند تعجب آور باشد: که چرا اعتقاد که دومین مرحله از قانون جذب است چرا کاملا لازم نیست ؟
شما همیشه آشکار بوده اید.

اولین چیزی که باید بفهمید این است که شما همیشه از زمان تولدتان – حتی از زمان قبل از تولد، زمانیکه به این زندگی نگاه می کردید، و برنامه ریزی می کردید و تصمیم می گرفتید که چه والدینی میخواهید، چه نوع خانواده ای را می خواهید، چه روح و ذاتی را می خواهید همه چیز را در این زندگی آشکار کرده اید.

نکته ضروری قانون جذب

هنگامی که شما متولد شدید، در به دست آوردن آنچه که میخواستید خیلی حرفه ای و خوب عمل می کردید. مثلا زمانی که پدر و مادرتان به شما آب و غذا می دادند یا برایتان اسباب بازی جدید می خریدند شما ناخودآگاه و حتی بدون اینکه به خواسته هایتان فکر کنید به آنها می رسیدید! اما به مرور با هنجار هایی که جامعه یا دیگران برای شما تعریف کردند به طور مثال : اینکه – درخواست کردن امری ناپسند است یا چیزی شبیه آن- باور شما به قانون (هرچه میخواهید از آن شماست ) را محدود کردند.

حتی هم اکنون همه چیزهایی که در اطراف خود می بینید، نشانه هستند. بسیاری از مردم این را فراموش می کنند – هوائی که نفس می کشند، خورشیدی که هر روز صبح در آسمان ظاهر می شود. خانه یا آپارتمانی که در آن زندگی می کنند، یک نشانه است.حتی رایانه ای که ازآن استفاده می کنند و اتصال به اینترنت حتی غذایی که می خورند همه نشانه هایی هستند. من می دانم که این بسیار شگفت انگیز است که این گونه به اطراف نگاه کنیم .

اکنون یک سوال از شما می پرسم :

آیا برای داشتن این چیز های اولیه که می خواهید مجبور هستید آنها را تجسم کنید؟ آیا مجبور هستید به قانون جذب باور داشته باشید؟ خیر، بدیهی است که خیر.
بدیهی است که در اینجا چیزی جا افتاده است، زیرا همه ی این نیاز های شما پاسخ داده می شود حتی بدون اینکه واقعا سعی کنید یا کاری کنید . این اتفاقات چگونه رخ می دهند ؟
خوشبختانه همانطور که توضیح دادیم ، باور داشتن به این قانون واقعا لازم نیست. اما اگر این فرضیه درست باشد، چه اتفاقی می افتد؟ چرا مردم می گویند باور لازم است؟ و قانون جذب تنها در این صورت واقعا کار می کند؟

قانون جذب به انرژی شما پاسخ می دهد

پاسخ این است که قانون جذب – به جای اندیشه ها، یا باورهای شما به انرژی شما پاسخ می دهد و انرژی یکی از آن کلماتی است که در اطراف ما بسیار استفاده می شود که ممکن است مردم واقعا مفهوم آن را متوجه نشوند. اما این جمله اساسا به این معناست که جهان به هرآنچه احساس می کنید بازتاب نشان می دهد.

اگر احساس خوشحالی می کنید، در زندگی اتفاقاتی برای شما رخ می دهد که همراه با احساس خوشحالی برای شما باشد. اگر احساس ترس دارید، چیزهایی در زندگیتان رخ خواهد داد که احساس ترس را در شما بیشتر کند. اگر شخص عصبانی هستید، به شما بهانه بیشتری داده می شود تا عصبانی تر شوید. همه ما این را در زندگیمان دیده ایم: شخصی که دائما عصبانی است برایش اتفاقاتی می افتد که دلیل بیشتری برای عصبانی بودن داشته باشد.

بنابراین جهان، آنچه را که شما هر روز احساس می کنید، به سمت شما می کشد، و این تنها به انرژی شما بستگی دارد. بر روی هرچه بیشتر تمرکز کنید، چیزهایی مشابه با آن را تجربه می کنید.
بنابراین قانون جذب نیازمند اعتقاد یا ایمان کورکورانه نیست.

قانون جذب

تاثیر قانون جذب بر زندگی

البته اینها نیزمی توانند ابزار مفیدی باشند، اما من ترجیح می دهم به مردم اصول اساسی پشت قانون جذب را آموزش دهم که چگونه قانون جذب واقعا کار می کند. بنابراین من دوست دارم این موضوع را برای شما روشن کنم که : آنچه واقعا برای کسب آرزوهای خود در زندگی نیاز دارید انرژی خوب است.

اگر شما احساس خوبی داشته باشید، اگر بیشتر زمان خود را با شادی و در صلح و آرامش زندگی کنید، حتی اگر هرگز در مورد چیزی که می خواستید فکر نکنید، می توانید تمام خواسته های درونی مورد نظر خود را دریافت کنید.شما نیازی نیست کار خاصی انجام دهید تنها نیاز است که انرژی مثبت و خوبی داشته باشید.

این قانون طرفداران مدرن بسیاری نظیر اپرا وینفرلی،جیک کری ، دنزل واشینگتون دارد. همچنین در فیس بوک بیش از ۵/۸ میلیون نفر طرفدار، در مورد قانون جذب فعالیت می کنند.

نقل قول هایی جذاب از قانون الهام بخش و مدرن جذب در سال ۲۰۱۹

۱)”فرد تنها توسط افکاری که او انتخاب می کند محدود می شود.”
جیمز آلن
۲) “فرصت اغلب در قالب بدبختی یا شکست موقت پنهان می شود”.
ناپلئون هیل
۳) “آن چیزی که در هر لحظه به آن فکر می کنید،باعث می شود افرادی را با طرز فکر مشابه جذب کنید.”
ابراهام هیکس
۴) “برای پیش بینی آینده ای که در رویاهای شماست. آن را ببینید، احساس کنید، باور کنید. ”
-جک کانفیلد
۵) “آنچه در افکار، احساسات، تصاویر ذهنی و کلمات شماست ، به زندگی تان جذب می شود.”
– کاترین پاندر
۶) “برای آنچه که دارید، سپاسگزار باشید، تا چیز های بیشتری دریافت کنید. اگر بر چیزی که ندارید متمرکز شوید، هرگز به قدر کافی نخواهید داشت. ”
– اپرا وینفری
۷) “امید همراه همیشگی قدرت و مادر موفقیت است؛ برای کسانی که امیدوار هستند معجزاتی رخ خواهد داد. ”
– ساموئل اسمایلز

بیشتر بخوانید:۳ گام کلیدی برای قرار گرفتن در میان دوستان صمیمی

 

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx