دوره پر مخاطب ( کارشناس جذب شوید ) دارای بیش از 100 هزار مخاطب در سراسر دنیا
اطلاعات بیشتر و ثبت نام

راهکارهای موثر جهت متقاعد کردن دیگران

راهکارهای موثر جهت متقاعد کردن دیگران

چگونه دیگران را متقاعد کنیم

دوستان عزیز سایت پرورش افکار در این مقاله قصد داریم به بیان راهکارهایی برای متقاعد کردن دیگران بپردازیم تا با بهبود این مهارت بتوانیم گامی موثر برای موفقیت در زندگی فردی خود برداریم. لطفا با ما همراه باشید.

جلب اعتماد

انسان ها به صورت خودکار، در برابر افرادی که قصد تغییر نظر آن ها را دارند رفتاری کاملا هوشمندانه از خود نشان می دهند. لذا به دست آوردن حس اعتماد افراد، یکی از مهم ترین قدم ها می باشد. شما باید صداقت و بی ریا بودن خود را به آن ها ثابت نموده و بر روی صحبت های خود به طور کامل صداقت داشته باشید تا این گونه بتوانید به موفقیت فردی در زندگی نیز دست پیدا کنید.

یافتن نقاط مشترک

یافتن نقاط مشترک

برای متقاعد کردن افراد شما باید نقاط مشترکی که در مباحث مختلف ممکن است بین افراد مشترک بوده را پیدا کرده و به طرف مقابل خود نشان دهید که طرز فکر و حتی ایده هایی که دارید با طرف مقابل شما مشترک می باشد. در واقع شما باید خود را به جای طرف مقابل گذاشته و نگرانی ها و دغدغه های او را کشف کرده و از بابت آن ها با او همدردی کنید.

ساختاربندی مناسب

هر نوع بحث متقاعد کننده اعم از سخنرانی یا حتی یک مقاله، نیازمند یک ساختار روشن است. هدف از ساختار مناسب، تکرارها و جایگذاری های مناسب می باشد. زمانی که در حال لیست کردن دلایلی هستید تا مردم به سخنان شما گوش دهند برای آن که مطالب مهم شما در ذهن شنوندگان باقی بماند، آن ها را در آخر لیست قرار داده و چندین بار آن ها را تکرار نمایید.

به نمایش گذاشتن جنبه های مثبت و منفی

برای آن که کاری معقول انجام داده باشید و اطرافیان را به راحتی متقاعد کنید هر دو جنبه ی مثبت و منفی نظرات خود را مطرح نمایید. اما شما در این بخش به یک ترفند نیاز دارید که آن هم تاکید بیشتر بر روی جنبه های مثبت می باشد. شما باید این نکته را به آنان نشان دهید که جنبه های منفی نظرات شما خیلی هم بد نبوده و مزیت ها و نکات مثبت آن ها بسیار بیشتر و قابل توجه تر می باشند. برای آن که از خشمگین شدن اطرافیان جلوگیری کرده و اعتماد آن ها را جلب نمایید سعی کنید در مورد نقاط منفی کاملا صادق باشید، در غیر این صورت آن ها متوجه عدم صداقت شما خواهند شد.

یادآوری منافع شخصی افراد

برای آن که بتوانید افراد را متقاعد کنید، برایشان توضیح دهید که چه اندازه از یک ایده منفعت کسب خواهند کرد. زیرا آن چیزی که در این بین مطرح خواهد شد همان مسئله ای است که همه ی افراد به آن فکر خواهند کرد. برای انجام این کار شما ابتدا باید با نیاز مخاطبین خود آشنا باشید؛ سپس با گفتن مسائل موردنیاز آن ها توجهشان را جلب نموده و مسیر راضی کردن آن ها را برایشان شفاف نمایید.

مورد تحسین قرار دادن

مورد تحسین قرار دادن

این نوع رفتار، همان چاپلوسی و تملق استراتژیک نامیده می شود. شما اگر بتوانید به طور مناسب و به شیوه ای درست دیگران را تحسین کنید، مواردی که اطرافیانتان به آن ها افتخار می کنند را می توانید به راحتی پیدا کنید، این موارد می تواند شامل فعالیت های آن ها و یا حتی استعدادهایشان نیز باشد. تحسین کردن یک شخص، راه حلی مناسب برای انتقال این مفهوم است که شما توانایی های طرف مقابل را شناخته اید. لذا دیگران با اشتیاق بیشتری به سخنان شما گوش خواهند داد چون احساس می کنند با شما می توانند به موفقیت فردی در زندگی دست یابند.

استفاده از مراجع

اکثر افراد علاقه ی زیادی به متخصصین دارند. برای مثال اگر فردی کارشناس در مورد موضوعی صحبت کند، همه آن را تایید خواهند کرد. لذا برای بهتر متقاعد کردن افراد می توانید از تطبیق سخنان خود با سخنان متخصصین و سایر کارشناسان استفاده نمایید.

شاید این مطالب را دوست داشته باشید
۱ از ۱۳۰

کسب رضایت و موافقت عمومی

کسب رضایت و موافقت عمومی

همان گونه که می دانیم بیشتر افراد برای انجام کارهای خود از سایر کارهای افراد تاثیر می گیرند. بهترین کاری که می توانید در این زمینه انجام دهید این است که به دیگران نشان دهید شما و عملکردتان مورد قبول تعداد زیادی از افراد می باشد. برای این کار می توانید از مثال هایی استفاده کنید که طی آن کاربردهای مناسب ایده و نظراتتان را بیان می نماید.

داشتن زمان بندی درست

برای آن که شما جزو آن دسته از افرادی باشید که زمان بندی درست و مطلوبی دارند، به حس ششم نیازمند می باشید. هیچ گاه در زمان هایی سراغ افراد نروید که تحت استرس و یا فشارهای روحی هستند. در مقابل زمانی سراغ افراد بروید که آرامش داشته و به راحتی بتوانند به سخنان شما گوش فرا دهند.

یکتا و منحصر به فرد بودن

قانونی وجود دارد که طبق آن برای آن که یک چیز قیمت بالاتری داشته باشد لازم است تا یکتا و منحصر به فرد باشد. شما می توانید خودتان نظریه ها، افکار و ایده هایتان را یکتا نشان داده و تعداد شنونده های خود را افزایش دهید. برای آن که خود را منحصر به فرد معرفی نمایید می توانید نشان دهید در مورد مسئله موردنظر اطلاعات فراوانی دارید.

اعتماد به نفس داشتن و همواره جسور بودن

شاید در اکثر مواقع هنگام انجام کارها این جمله را شنیده باشید. درست است، این مسئله واقعا حائز اهمیت است. شما برای آن که بتوانید دیگران را متقاعد کنید باید به نظرها و اعتقادات خود کاملا مطمئن بوده و به آن ها جسورانه عمل کنید تا با این روش به موفقیت فردی در زندگی و کسب و کارتان دست پیدا کنید.

دل چسب و جالب بودن

دل چسب و جالب بودن

اگر شما جزو افرادی باشید که در هنگام سخن گفتن ریتمی یکنواخت دارند در کمترین زمان ممکن شنونده های خود را از دست می دهید. برای آن که بتوانید شنونده ها را بیشتر جذب کنید نیاز دارید همواره در هنگام صحبت کردن سرشار از انرژی باشید و چنان نشان دهید که خودتان هم از صحبت های خود به وجد آمده اید.

معقول بودن

سعی کنید روی منطق دیگران کار کنید، چرا که افراد همواره دوست دارند معقول به نظر بیایند. همواره سعی کنید سخنرانی همراه با منطق و در قالبی معقول داشته باشید.

سیاست به خرج دادن

شما باید همواره در تلاش باشید با دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. هنگام صحبت کردن ملایم رفتار کنید، صدایتان را از حدی بالاتر نبرده و به هیچ وجه داد نزنید. اما مسئله مهم تر این است که باید مراقب باشید رفتار شما باعث نشود تا به طرف مقابل شما حس نادان بودن دست دهد. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که هدف شما گفت و گو می باشد نه مشاجره! لذا همواره به طرف مقابلتان احترام بگذارید.

فروتن بودن

افرادی که خودخواه هستند از دید دیگران افراد جذابی نمی باشند. حتی در شرایطی که می دانید بهترین هستید، همواره از خودخواهی دوری نمایید. چرا که در غیر این صورت افراد به صحبت های شما توجهی نخواهند داشت و در نتیجه نمی توانید خیلی زود آن ها را متقاعد نمایید و به موفقیت فردی در زندگی و کسب و کار خود دست یابید. سعی کنید همواره فردی واقع بین باشید و شکست در زندگی را نیز قبول نمایید.

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
مشاوره ثبت نام دوره