جدال ایگو و پول را بشناسیم

یک نظر اضافه کنید
7 دقیقه مطالعه

کدام قسمت از دنیای مالی بیشترین قدرت را برای خارج کردن دارایی‌های شخص از خط خودش دارد؟ این قدرت خارجی سیاسی است یا اقتصادی؟ اعتقاد بر این است که بزرگ‌ترین تهدید برای خوشحالی و رفاه مالی، تهدید ایگو است. همان جدال ایگو و پول!

برای آشنایی با این موضوع همراه ما باشید.

ایگو چیست و منظور از جدال ایگو و پول چیست؟

از دیدگاه اکهارت توله، ایگو فرآیند‌های عادی و اجباری ذهنی است که به طور مرتب و عادی از ذهن همه افراد می‌گذرد. این پدیده ما را از متمرکز شدن روی وضع موجود و شرایط حال باز‌می‌دارد و به جای آن نگران آینده و اتفاقات پیش رو می‌شویم.

پول مانعی است که از راضی شدن ایگوی ما در شرایط موجود جلوگیری می‌کند. ایگو می‌خواهد همه اتفاقات و مسائل در زندگی شما، در راه مشخصی رخ دهد و تصویری خاص ارائه شود.

ایگو معتقد است فقط با به دست آوردن موقعیت و حالات مناسب، خوشحالی به شما منتقل خواهد شد. این یک چشم انداز بسیار خوب برای شما ترسیم می‌کند که به زندگی ایده آل و موفقیت برسید.

منظور ار جدال ایگو و پول چیست؟

جدال ایگو و پول

مشکلاتی که ایگو برایتان می‌سازد!

خرید چیزهایی که آسان است؛ یعنی خانه بزرگ‌تر مساوی با شادی بیشتر! یا انتخاب لباس و مدل موی خوب. این‌گونه باعث می‌شوید مردم به چشم دیگری به شما نگاه کنند و شاید زودتر به خواسته‌هایتان برسید.

این ممکن است ساده باشد، روز من بهتر شروع خواهد شد اگر آن را با یک قهوه عالی شروع کنم.

همان‌طور که می‌دانید برای دستیابی به هرچیز کوچک یا بزرگی به پول نیاز است و اگر پولی برای خرج کردن ندارید، سیاه بخت می‌شوید؛ زیرا توانایی رسیدن به چیزی که در ذهنتان وجود دارد را ندارید.

ممکن است در خرج کردن پول ریسک کنید و بگویید اگر من فقط فلان قدر به دست بیاورم، خوشبخت خواهم بود.

مشکل دقیقا همینجاست! جذب پول و خرید هرچیزی که در ذهن دارید شما را خوشحال نمی‌کند؛ چیزی که باعث خوشحالی شما می‌شود این است که بدانید شما چه کسی هستید. آیا مشاجره و جنگ‌های عروسی را دیده‌اید؟ این همان ایگو است که برای ساختن روز ایده‌آل عروسی تلاش می‌کند.

آیا هزینه کردن گزاف برای گل، غذا‌های آنچنانی، لباس و … به زندگی معنای عمیقی می‌بخشد؟ منطق جدال ایگو و پول همین است. دختران زیادی وجود دارند که می‌گویند همیشه این چیز‌ها را در رویای خود دیده‌اند! بنابراین تحقق رویای این افراد و دلایل ایگوی آن‌ها، باعث خوشحالی آن‌ها می‌شود و هر چیز دیگری موجب ناراحتی!

این خرج‌های اضافی نه تنها استرس زا خواهند بود، بلکه اگر به سرانجام نرسند یا به درستی اجرا نشوند، باعث مشکلات ذهنی و روانی خواهند شد.

جدال ایگو و پول انسان را به کدام سمت می‌کشاند؟

ایگو چه موقع به سراغ ما می‌آید؟

می‌توانید بگویید که ایگوی شما در موقعیت‌هایی که ناراحت، عصبی و افسرده هستید حضور دارد. گرچه برخی درون‌گرا هستند و ناراحتی را به درون خود می‌ریزند.

جدال ایگو و پول

شما خود را هنگام صحبت کردن یا فکر کردن در مورد موارد زیر پیدا می‌کنید:

  • چرا این اتفاق برای من افتاد؟
  • چه گناهی کردم که این اتفاق برای من رخ داد؟
  • آن‌ها چطور جرات می‌کنند؟
  • حالا که این اتفاق افتاده، چطور به خواسته‌ام برسم؟
  • راه حل دیگری وجود ندارد!

دادن مجوز به ایگو برای تسلط بر شما، شما را به خوشبختی مالی و پذیرش اشتباهات مالی نزدیک نمی‌کند.

ایگو به شما بستگی دارد؛ درست مثل هویجی که در جلوی سر الاغی متصل شده است! دقیقا همان لحظه که حس می‌کنید به هدفتان رسیدید، هویج دور‌تر می‌شود!

ایگو شما را مجبور می‌کند بر شرایطی که می‌خواهید و باید وجود داشته باشد تمرکز کنید و همین باعث ناراضی بودن دائمی شما از وضع حال می‌شود.

جدال ایگو و پول را بررسی کنید

جدال ایگو و پول

راه‌های مقابله با ایگو

رسیدن به سعادت مالی به توانایی شما در جلوگیری از اهداف ایگو و زندگی کردن در لحظه بستگی دارد.

به جای سردرگمی و استرس در مورد چگونگی اتفاقاتی که در آینده رخ می‌دهد، بپذیرید رویداد‌ها همان‌طور که باید در حال به وقوع پیوستن هستند و در حال زندگی کنید.

از دیدگاه قانون جذب، کنار گذاشتن لفظ < باید > به شما در زندگی این امکان را می‌دهد که به پایه و اساس آنچه که می‌خواهید متمرکز شوید، نه فقط شکل ظاهری آن.

 این همان روش بودا است؛ زیرا او معتقد بود افسردگی و ناراحتی از دل بستن به مسائل گذرا نشات می‌گیرد. مسائل گذرا نه تنها از نظر فیزیکی، بلکه حتی از نظر فکری و ذهنی باعث وابستگی شدید فرد می‌شوند.

آبراهام هیکس تذکر می‌دهد که شما می ‌توانید اساس خواسته را در ذهن داشته باشید، اما این خواسته به ندرت به همان شکلی که در ذهن دارید به وقوع می‌پیوندند. اما اگر اجازه دهید نتیجه بهتری در انتظار است.

وقتی به ماهیت و ذات ایگو پی ببرید و آن ‌را بشناسید، تسلط او بر شما کم می‌شود.

هیچ موضوع مشخص یا حالت و وضعیتی وجود ندارد که به شما کمک کند که بفهمید چه کسی هستید؟

این خودتان هستید که باعث پیشرفت و رسیدن به خوشبختی مالی می‌شوید. بله! جدال ایگو و پول.

با رسیدن به این مرحله از زندگی، شما به آزادی واقعی می‌رسید، آزادی که به شما امکان زندگی کردن فراتر از آنچه در ذهن دارید را می‌دهد.

در جدال ایگو و پول برتری با کیست؟

کلام پایانی

با جدال ایگو و پول آشنا شدیم. ایگو جزو جدا‌‌نشدنی از شخصیت ما است.

با تمرین و تمرکز بر خود سعی کنید از لحظه حال جدا نشوید و به ایگوی خود اجازه ندهید که ذهنتان را به آینده و اتفاقاتی که هنوز حتی رخ نداده‌اند متمرکز کند.

یادتان باشد در زندگی اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی زیادی رخ می‌دهد و اگر از قبل ذهنتان را آماده این اتفاقات نکرده باشید، از پس آن بر‌ نخواهید آمد.

: منبع https://www.forbes.com/sites/sap/2021/08/16/6-podcasts-every-working-mom-should-listen-to/?sh=7258b4b3a33a

2.8/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx