ویژگی هایی برای میلیونر شدن

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

غالب مردم تمام عمر خود را صرف کارکردن می‌کنند که پس‌اندازی داشته باشند برای دوران پیری خود و زمان خود را در قبال گرفتن پول می‌دهند. در واقع دیدگاه آن‌ها این است که با از دست دادن زمان و تلاش بیشتر می‌توانند پس‌انداز بیشتری داشته باشند. اما این ویژگی از ویژگی هایی برای میلیونر شدن نیست.

 اگر شما از این دسته از افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مقاله را مطالعه کنید. ثروتمند شدن راهی نیست که یک‌شبه آن را طی کنیم و به فرد میلیونری تبدیل شویم. ما عادت داریم همیشه موفقیت انسان‌ها را ببینیم و میزان تلاش و استقامت افراد را نادیده می‌گیریم.

 به طور کلی این افراد با تصمیم‌گیری‌های هوشمندانه در طی سالیان دراز یا حتی نسل‌ها می‌کوشند که بتوانند پس‌انداز‌های خود را افزایش دهند، اما اگر فکر می‌کنیدکه شانس یکی از مهم‌ترین کاراکتر‌ها است، باید بگویم که اشتباه می‌کنید. در ادامه به ۱۲ویژگی میلیونر شدن اشاره می‌کنیم.

۱- داشتن آرزو‌های بزرگ و تحقق ‌آن‌ها

افرادی هستند که برای دست یابی به موفقیت طبق برنامه­

های از قبل ریخته شده عمل می­کنند. این افراد در انتظار روز خاصی برای جذب ثروت یا جذب موفقیت نمی­مانند، آن ها از فرصت استفاده می کنند و با اتکا به روابط موفق با انسان­ها و رشد فردی به هدف­های خود می­رسند.

 اولین گام برای رسیدن به موفقیت، داشتن رویاهای بزرگ است. آن گاه شما می­توانید با استفاده از قانون جذب به انجایی که می­خواهید برسید. افراد ثروتمند دارای رویاهایی بزرگ هستند که رشد فردی خود را در گرو روابط موفق بین انسان­ها می­بینند، بینابر این آنها برنامه­ ریزی­ های صحیحی برای جذب پول و تحقق آرزوهای خود انجام می­دهند.

۲-در پی مشورت با افراد دیگر هستم

افرادی مانند اپرا، سلنا ویلیامز، بیل کیلینتون و بیل گیتس دارای نقطه مشترکی هستند. در واقع همگی با افراد موفق درمورد کسب و کار خود مشورت کردند و به افراد موفق و سرشناسی تبدیل شده­اند. یکی از نقاط قوت برای رسیدن به موفقیت جدا از داشتن جامعه­ حمایت­گر حضور یک سرپرست یا راهنما در زندگی فردی است.

عوامل روزمره زندگی مانند امور مالی، روابط عاشقانه، شغل، سلامت فیزیکی، جذب پول، رشد فردی همه و همه به هم مرتبط هستند. به همین علت است که بر حضور یک راهنما در زندگی تاکید می­شود/ این راهنما می­تواند در خصوص تجارت زندگی شخصی یا غیره همراه باشد.

این که کدام برای شما بهتر است، بستگی به خودتان و برنامه ریزی شخصیتان دارد. ثروتمندان از هوش بالایی برخوردارند. اما آن­ها خود را دانای کل نمی­دانند و برای تجربیات دیگران ارزش زیادی قائل هستند و به دنبال راهنماها و مربی­ هایی هستند که راه درست برای جذب ثروت و پول را نشانشان دهند.

مربی ­های با تجربه برای رشد فردی و اقتصادی شما و رسیدن به موفقیت دیدگاه­ها و بالا پایین­های مسیر را به شما نشان می دهند و موفق شدن شما را تضمین می­کنند. بنابر این ثروتمندان قدر مربی­ها و راهنماها را دانسته و آن­ها را عامل روابط موفق خود و جذب ثروت و جذب پول می­دانند.

میلیونر شدن

۳-این افراد پی ­درپی درحال تعلیم هستند

همه­ ثروتمندان تحصیلات و تجربیات میدانی ندارند، اما همه آن­ها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و تمایل به یادگیری در هر زمان و مکانی را دارند. این افراد همت مضاعفی در یادگیری دارند و علم اندوزی آن­ها پس از دانشگاه تمام نمی­شود؛ بلکه به خواندن انواع کتاب­ها در هر زمینه­ای ادامه می­دهند و برای بالا بردن سطح دانش خود در دوره­ها و سمینارها ثبت ­نام می­کنند.

۴-قدرت هراس نداشتن از شکست

انسان­های موفق به شکست درکارهای خود ایمان دارند و می­دانند اگر با شکست مواجه نشوند، روند غلطی را طی کرده­اند. هراس از شکست خوردن باعث میشود که روند زندگی با چالش ­های زیادی روبرو شود و کارهای این افراد زیر سوال برود و باعث متوقف شدن راه موفقیتشان شود.

 برنامه­ ریزی برای جذب موفقیت راه درستی است، اما برنامه ­ریزی بیش از اندازه باعث کندی پیشرفت در زندگی می­شود. درست است که هراس داشتن باعث پیامدهای منفی می­شود؛ اما همیشه هم ترس نکته بدی به شمار نمی­رود؛ بلکه باعث می­شود تلاش خود را بیشتر کرده و خود را کاملا آماده موفقیت­های روزافزون کنید و از موفق شدن خود لذت ببرید.

شکست در بعضی مواقع گزینه مثبتی به شمار می­رود؛ زیرا باعث می­شود که از شکست خود درس بگیرید و پیشرفت کنید. این سیر می­تواند تجربیاتی را در شما تقویت کند که هیچ مربی یا راهنمایی قادر به نشان دادن آن نباشد. جمله ی « یا برنده می­شوم یا یاد می گیرم » جمله­ ای قوی برای داشتن اعتماد به نفس برای موفق شدن است.

۵-کارکردن پول برای انسان­های موفق

افراد موفق دارای ذهتیت این چنینی هستند که زمان یک کالاست و جزو با ارزش­ترین کالاهای موجود به شمار می رود که مدیریت آن جز مهم­ترین اعمالی است. اگر آن را درست و به جا انجام ندهیم، هرگز به درجه ثروتمندی نخواهید رسید. ثروتمندان هیچ وقت، وقت خود را با پول معامله نمی­کنند و به دنبال یافتن روشی هستند که پولشان برای آن­ها کارکند که این عمل از طریق سهام، سرمایه گذاری، مشارکت، درآمد غیرفعال یا ایجاد یک تجارت صورت می­گیرد.

۶-ساختن مسیر برای پیشرفت

قانون جذب بدین صورت است که هر شخصی به هر آنچه که فکر می­کند، اتفاق می­افتد. انسان­های موفق طرز فکر متفاوتی دارند، آن­ها درمورد هر مسئله ای اعم از کوچک و بزرگ متفاوت می­ اندیشند. اگر شما قانونمند هستید یا ساختار زندگی خود را بر پایه مقررات گذاشته ­اید، ویژگی ثروتمند شدن را دارید. فقط کافی است با استفاده از تجربه راه خود را طی کنید و به موفقیت­ های ایده­آل خود برسید.

میلیونر شدن

۷-داشتن نظم

افراد ثروتمند به دنبال پیداکردن راه­های بیشتری برای موفقیت هستند. به طوری که نظم و انضباط را سرلوحه کار خود قرار می­دهند و برای دست یافتن به این راه­ها تلاش مضاعفی می­کنند. طبق تحقیقات انجام شده ثروتمندان معمولا از سن ۵۰ سال به بالا به موفقیت مالی می­رسند به طوری که از موفقیت­های به دست آمده لذت می­برند و مشتاق یافتن راه­های جدید هستند.

۸-هنگام یافتن علایق خود روی آن­ها تمرکز می­کنند

سخنرانان انگیزشی اغلب درمورد یافتن علایق خود در هر حیطه تاکید موکدی دارند؛ اما باز هم اغلب مردم هنگامی که بالا پایین مسیر را می­بینند و مشکلات موجود را برسی می­کنند، تسلیم می­شوند و از شاخه­ای به شاخه دیگر می­پرند. این درصورتی است که شناختی از توانایی­های خود ندارند و علایق خود را نمی­شناسند

۹-تشکیل گروه دادن

کمتر پیش می­ آید که شما فرد ثروتمندی را پیدا کنید که به تنهایی به قله­ های موفقیت رسیده باشد. اکثر افراد دریک گروه هستند که به موفقیت رسیده ­اند. یک تیم از بینش و ایده­های منحصر به فردی برخوردار است که باعث موفق شدن افراد می­شود.

یک آدم به تنهایی بینش و ایده ­های چندین آدم را ندارد و این موضوع سبب رشد یک تیم می شود. حضور فردی به عنوان دوست صمیمی و سالم برای موفق شدن در زندگی ضروری است؛ اما پیدا کردن این فرد کار آسانی نیست. بنا به گفته جیم ران سخنان انگیزشی: افراد میانگین بیشترین زمان خود را با تعدادی از نزدیکان خود می­گذرانند که قالبا تحت تاثیر این افراد قرار می­گیرند. افرادی که با آن­ها وقت می­گذرانید بر طرز فکر شما، تصمیمات شما، فعالیت­ها و اقدامات و احساساتتان اثرگذارند.

۱۰-حذف راه­های محدود کننده­ی جذب پول

فرهنگ اجتماع، رسانه، روابط بین انسان­ها از عوامل تاثیرگذار بر طرز فکر ما روی جذب پول است. اغلب ما علم کافی در مورد این که این عوامل می­تواند راه ما را به سوی موفقیت محدود کند؛ نداریم. نوع تربیت ما برای تفکر درمورد ثروتمتد شدن بسیار موثر است.

 اگر شما اعتقاد داشته باشید که با وجود محدودیت­ها میتوانید موفق شوید، قاعدتا پیشرفت کردن کار دشواری نخواهد بود. این باورهای محدود کننده در مورد جذب پول روی رابطه ما با میزان پول، توانایی ما در به دست آوردن آن و شایستگی ما برای دریافت آن تاثیر مستقیم دارد. برای جلوگیری از این تاثیرات با ایجاد طرز فکر مثبت می­توان تاثیر آن را کمتر کرد.

میلیونر شدن

۱۱-اهمیت تمرکز حواس بر ثروتمند شدن

از بزرگترین قدرت­های ما که مخفی هستند و تاثیر زیادی روی ذهن ما دارند می­توان به مدیتیشن یا ذهن آگاهی اشاره کرد. ریشه مدیتیشن از بودیسم می ­آید. طی تحقیقات ثابت شده ­است که مدیتیشن تاثیرات مثبتی در سلامت روح و جسم و نوع رفتار ما دارد. ذهن آگاهی ازجمله روش­ هایی برای کاهش استرس و دریافت آرامش به شمار می رود.

۱۲-داشتن روحیه­ کارآفرینی

کارگران یا کارمندان طرز فکر متفاوتی نسبت به کار آفرینان دارند. داشتن روحیه­ کارآفرینی در همه افراد قابل رویت نیست، اما داشتن مشاغل کارمندی یا کارگری دلیل محکمه پسندی برای این نیست که ذهنیت کمتری نسبت به کارآفرینان دارند. یکی از تفکرات مثبت کارآفرینان این است که به بهبود هرچه بیشتر زندگی خود ایمان دارند و به یادگیری، رشد، سازگاری و موفقیت خود اعتماد دارند.

نتیجه

همه­ی افراد موفق دارای صفت یادگیری هستند و طرز فکرآن­ها باعث جذب موفقیت و پول می­شود، چنین فرادی دارای روابط موفقی هستند که رشد و پیشرفت چشمگیری دارند. در این مقاله به بررسی ویژگی های برای میلیونر شدن پرداختیم که به شما کمک می کند تا میلیونر باشید.

منابع:

 https://pearlmindz.com/12-traits-you-can-adopt-to-become-a-successful-millionaire/

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx