یافتن جامعه خلاق خود برای رسیدن به موفقیت

یک نظر اضافه کنید
11 دقیقه مطالعه

آیا کسانی را دارید که دارای آرمان های مشابهی با شما باشند؟ آیا کسانی هستند که شما را تقویت و تشویق کنند و به شما الهام بخشند که بهترین نسخه از خودتان باشید؟

داشتن روابط دوستانه سالم و بودن در جامعه کوچکی که اعضای آن هدف های مشابهی دارند، امری ضروری به شمار می رود. اگر هنوز موفق به یافتن جامعه خلاق خود نشده اید، نگران نشوید و امید خود را از دست ندهید.

بیش از ۷ میلیارد نفر روی کره زمین هستند که حداقل چندین هزار نفر از آن ها با شما علایق و اهداف مشترکی دارند. به جستجوی خود ادامه دهید و افرادی که با شما همسو هستند را برای تشکیل جامعه کوچک خود انتخاب کنید.

چرا داشتن جامعه ای کوچک با افرادی مشابه شما ضروری است و به موفقیت شما کمک می کند؟ جیم ران، سخنران انگیزشی موفقی است که درباره این موضوع می گوید: “شما میانگین ۵ نفری هستید که با آن ها وقت می گذرانید.” در واقع آن ها شخصیت شما را شکل می دهند و اهداف شما را تعیین می کنند.

در این مقاله از آکادمی پرورش افکار به یافتن جامعه ای خلاق برای رسیدن به موفقیت می پردازیم.

چگونگی یافتن جامعه خلاق خود برای رسیدن به موفقیت

اگرچه میلیارد ها نفر روی کره زمین زندگی می کنند، اما پیدا کردن همفکران و همنوعان خود همیشه آسان نیست. شما نمی توانید قبیله خود را به طور اتفاقی و به صورت شانسی پیدا کنید. تلاش آگاهانه شما منجر به این امر می شود.

با پیروی کردن از مراحلی که در ادامه برای شما توضیح می دهیم، به پیدا کردن قبیله خود نزدیک تر شوید.

جامعه خلاق خود

انتخاب افراد

در ابتدا نوع قبیله مورد نظر خود را مشخص کنید، سپس به دنبال افرادی باشید که با ویژگی های قبیله مورد نظرتان هماهنگ باشند.

  • آیا به دنبال کسانی هستید که برای رشد شخصی خود تلاش می کنند؟
  • آیا از علاقه مندان به ورزش یا هنر هستید؟
  • آیا ترجیح می دهید با افرادی که دارای مشاغل هستند ملاقات کنید که در کارآفرینی یا پیدا کردن شغل مورد نظرتان به شما کمک کنند؟
  • آیا به دنبال افرادی منظم که دارای قدرت ذهنی بالایی هستند، می گردید؟

روش های دسترسی به افراد مورد نظرتان

در وجود داشتن افرادی که با شما علایق و اهداف مشترکی دارند شکی نیست، سوال اینجاست که چگونه می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی یافتن جامعه خلاق خود امری بسیار آسان شده است، شما می توانید با هر شخصی در هر جای جهان به آسانی و بدون هزینه ارتباط برقرار کنید.

در ادامه به برخی از روش های مناسب برای پیدا کردن قبیله خود می پردازیم.

سمینار ها و گروه های آنلاین

اگر به دنبال افرادی هستید که برای رشد فردی خود تلاش می کنند، با عضویت در گروه ها و سمینار های آنلاین یا حضوری در رابطه با رشد و پیشرفت شخصی صحبت کنید.

شرکت در سمینار ها علاوه بر بالا بردن سطح معلومات شما، باعث پیدا کردن دوستان جدید می شود.

عضویت در تیم های ورزشی

اگر به ورزش علاقه مند هستید، تیم ها و گروه های مختلفی وجود دارند که می توانید به آن ها بپیوندید، یا صفحات مجازی بسیاری وجود دارند که شامل اخبار و اطلاعات مرتبط با آن ها هستند. با عضویت در این تیم ها یا صفحات مجازیشان می توانید با افراد جدیدی که همفکر شما هستند تبادل اطلاعات کنید و آن ها را در قبیله خود راه دهید.

خانواده و دوستان

نزدیک ترین و صمیمی ترین حلقه به شما، حلقه دوستان و خانواده است. پیدا کردن افرادی همفکر با علایقی یکسان در خانواده و دوستان راهی عالی برای ایجاد قبیله مورد نظرتان است.

محل کار

یکی دیگر از مکان های مناسب برای پیدا کردن افراد قبیله خود محل کار است. بسیاری از افراد برای داشتن روابطی صمیمانه با همکاران خود علاقه نشان نمی دهند، آن ها فقط می خواهند ساعت کاری را بگذرانند و بعد از اتمام ساعت کاری محل کار و افرادی که با آن ها کار می کنند را ترک کنند.

شما ممکن است دوستانی در محل کار خود داشته باشید که فقط در رابطه با موضوعات کاری با هم صحبت می کنید، سعی کنید دوستان محل کار خود را در سطح دیگری بشناسید. ممکن است بسیاری از آن ها علایق و اهداف مشترکی با شما داشته باشند و بتوانند اعضای مفیدی برای قبیله شما به حساب بیایند.

جامعه خلاق خود

شروع کننده باشید

از اینکه شروع کننده صحبت و دوستی باشید خجالت نکشید و نترسید. این یک وضعیت برد-برد است. با شروع کردن سر صحبت با شخص جدیدی آشنا می شوید که ممکن است با شما همفکر باشد، این موضوع هم به نفع شما است هم به نفع طرف مقابلتان، بنابراین شما با شروع کردن صحبت آسیبی به کسی نمی رسانید.

داوطلب شدن برای شروع صحبت همچنین شما را فردی اجتماعی و مفید نشان می دهد. این موضوع ممکن است برای برخی افراد بسیار خجالت آور و ترسناک باشد، اما باید جسارتش را داشته باشید و خود را از محیط امنی که در آن هستید خارج کنید، مکالمه را شروع کنید و نگران اینکه این مکالمه به کجا ختم می شود نباشید.

بهتر است برای پیدا کردن افراد همفکرتان درباره موضوعات مورد علاقه خود صحبت کنید و ببینید که آیا فرد مورد نظرتان به موضوعات مورد علاقه شما توجه نشان می دهد یا این موضوعات برای او خسته کننده هستند.

نحوه برقراری ارتباط

اکنون که با راه های یافتن جامعه خلاق خود آشنا شده اید، مرحله بعدی نحوه ارتباط برقرار کردن با افراد است. برای داشتن ارتباطی مناسب با افراد باید نکات زیر را به خوبی رعایت کنید.

مثبت اندیشی

با داشتن انرژی و نظرات منفی نسبت به خود، نمی توانید افرادی مثبت وارد قبیله خود کنید. بر اساس قانون جذب، هر چیزی که روی آن تمرکز می کنید به سمت شما جذب می شود. اگر شما فردی منفی نگر با تفکرات سمی باشید، افراد سمی و منفی را به خود جذب می کنید و اگر مثبت اندیش باشید، افرادی مثبت و موفق به سمت شما جذب می شوند.

از قضاوت دیگران بپرهیزید

اکثر ما عادت داریم با اولین برخورد با افراد آن ها را قضاوت کنیم. بهتر است بدانید تنها قاضی خدا است و شما در جایگاهی نیستید که دیگران را قضاوت کنید چراکه شما از گذشته، حال و آینده آن ها خبر ندارید.

همچنین قضاوت از طرف شما نمی تواند عملی پسندیده از نظر دیگران باشد، بنابراین در صورت انجام این عمل، کار را برای پیدا کردن افرادی مناسب به منظور ساختن قبیله مورد نظر خود سخت می کنید.

بهتر است ذهن خود را باز نگه دارید و وقت خود را صرف ارتباط با افرادی مثبت کنید و از قضاوت دیگران بپرهیزید.

شجاع باشید

از پیام دادن به فردی که با آن هم گروه هستید نترسید حتی اگر فکر می کنید آن پیام ممکن است برای او کسل کننده باشد. بهتر است نیمه پر لیوان را ببینید! همچنین ممکن است شخصی به شما پیام دهد و شما به راحتی آن شخص را به عنوان کسی که قصد فروش خدماتش به شما را دارد قضاوت کنید و او را به سرعت کنار بگذارید.

با یادآوری نکته قبلی یعنی همان قضاوت نکردن، سعی کنید لباس داوری را از تن خود در بیاورید و لباس شجاعت بر تن کنید و باعث برقراری اولین ارتباط شوید. برای ادامه دادن به گفتگو شجاع باشید و فرد مقابلتان را در همه جنبه ها، در سطوح عمیق تری بشناسید.

جامعه خلاق خود

افراد قبیله خود را تحسین کنید

تحسین افراد یکی از راه های داشتن روابط موفق است. زمانی که افراد قبیله خود را پیدا کردید، به آن ها بگویید که چقدر از خواندن یا تماشای مطالبی که در صفحات مجازی منتشر می کنند یا صحبت هایی که با شما دارند، لذت می برید. مکالمه ای را ایجاد کنید که باعث جرقه زدن علایق مشترک شما می شود.

به افراد قبیله خود اعتماد به نفس و روحیه دهید، چراکه با بالا بردن روحیه قبیله خود روحیه شما هم بالا می رود.

کلام آخر

شخصیت شما میانگین شخصیت ۵ نفر از افراد نزدیک شما است. برای رسیدن به موفقیت، داشتن روابطی سالم امری بسیار ضروری است. داشتن یک قبیله از افرادی که با شما همفکر هستند و اهداف مشترکی را دنبال می کنند، قدرت شما را برای رسیدن به خواسته هایتان چندین برابر می کند. برای یافتن جامعه خلاق خود، ابتدا نحوه درست برقراری ارتباط با افراد را تمرین کنید، چراکه مهم ترین بخش تشکیل قبیله به شمار می رود.

منتظر چه هستید؟ حالا بروید و بهترین قبیله خود را بسازید!

  • منبع:

https://pearlmindz.com/great-minds-think-alike-finding-your-creative-community/

4.7/5 - (15 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx