با مهندسی امواج ذهنی آشنا شوید

1 نظر
10 دقیقه مطالعه

همه چیز در مورد مهندسی امواج ذهنی

همه چیز در مورد مهندسی امواج ذهنی

تمامی افراد، موفقیت در کار و پیشرفت را دوست دارند و برای رسیدن به هدف باید مهندسی امواج ذهنی و نقشی که ضمیر ناخودآگاه در شخصیت آن ها دارد را بشناسند. هنگامی که نقش ضمیر ناخودآگاه را شناختند می توانند به راحتی روی اطلاعات ذهنی خود برنامه ریزی کنند. با منطقی که در ضمیر ناخودآگاه دیده می شود، آشنا باشند زیرا این از مهم ترین ارکان ذهن است که بر اساس قانون جذب حدود 80 درصد شخصیت و زندگی آینده را تشکیل می دهد.

طبق اطلاعاتی که آموزش دیده ایم ضمیر ناخودآگاه انسان همیشه فعال است و وظیفه آن دریافت اطلاعات و همچنین ارسال آن است. جالب است بدانید که ضمیر ناخودآگاه حتی بر طبق اطلاعات برنامه ریزی می کند. در ادامه با جزئیات بیشتری در مورد مهندسی امواج ذهنی به شما توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید.

تمام اطلاعاتی که ضمیر ناخودآگاه دریافت می کند، از طریق صافی یا فیلتر عبور می دهد و اطلاعاتی که مد نظر خودش است را انتخاب می کند. جالب است بدانید که ضمیر ناخودآگاه گزیده ای از اطلاعات را در سطح ذهن نگه می دارد. به این دلیل که ممکن است اطلاعات به درد شما بخورد. اگر از اطلاعات استفاده نکنید، پس از گذشت چند روز به حالت بایگانی بر می گردد و هر زمان که به آن احتیاج پیدا کنید می توانید آن ها را برگردانید.

دو عملکرد مهم ضمیر ناخودآگاه

هنگامی که ضمیر ناخودآگاه مهم ترین اطلاعات را برای خود فیلتر می کند مطابق با همان اطلاعات دو عملکرد مهم را در رفتار ما ایجاد می کند.

اولین دستاورد: رفتارهایی ما را تولید می کند.

دومین دستاورد: باورهای ما را تولید می کند.

اما مطمئنا این دو گزینه همیشه صحیح نیستند. باید رفتارهای نادرست را از ذهن حذف کنیم و از تاثیری که باورهای غلط دارد جلوگیری کنیم. بنابراین باید برای مهندسی امواج ذهنی برنامه ریزی کنیم. بدین صورت که اطلاعات ذهن را برای ضمیر ناخودآگاه خود برنامه ریزی خواهیم کرد.

شرایط آلفای ذهنی

شرایط آلفای ذهنی

حالا در مورد شرایط آلفای ذهنی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. یکی از شرایط ضمیر ناخودآگاه می باشد که همیشه فعال و هوشیار است و مهم ترین ویژگی آن توسط اطلاعات ضمیر خودآگاه برنامه ریزی می شود. در این حالت برنامه ریزی ذهن بسیار قدرتمند انجام می شود و لازم به ذکر است این حالت بسیار پایدار است و آن را می توان به عنوان یک برنامه ریزی دائمی شناخت. جالب است بدانید که اثر بخشی این حالت فوق العاده است.

جالب است بدانید که ضمیر ناخودآگاه بهترین نرم افزار مدیریت در اطلاعات ذهنی را دارد. بنابراین به خوبی می توانید مهندسی امواج ذهنی خود را از طریق او انجام دهید. برای درک بهتر مهندسی امواج ذهنی باید آموزش هایی را در اختیار شما قرار دهیم. پس ما را همراهی کنید.

دو حالت مختلف امواج آلفا

در مورد امواج آلفا باید گفت که همه ما در طی شبانه روز دو حالت را تجربه خواهیم کرد:

حالت اول: فاصله ای که بین بیداری وخواب است

حالت دوم: فاصله ای که بین خواب و بیداری شماست.

منظور از حالت اول فاصله بین قرار دادن سر روی بالش تا به خواب عمیق فرو رفتن است. و منظور از حالت دوم فاصله ای است که بین باز کردن چشمانتان در صبح تا جدا شدن از رختخواب رخ می دهد. جالب است بدانید این دو حالت از طبیعی ترین حالت های ذهنی می باشد که شما تجربه خواهید کرد.

در مورد اهمیتی که آلفای طبیعی دارد باید این گونه بیان کنیم که فعالیت ذهنی این حالت 18 برابر حالت عادی می باشد و این واقعا شگفت انگیز است! البته این زمان برای همه افراد یکسان نمی باشد و در بین افراد از 8 ثانیه الی 20 دقیقه، این زمان متغیر است.

حالا که در مورد حالت طبیعی و شگفتی آن اطلاعاتی دارید حتما در این فاصله زمانی به اهداف خود فکر کنید. البته افکار اشتباهاتی که در گذشته داشته اید را به هیچ وجه انجام ندهید؛ زیرا قدرت فعالیت مغز 18 برابر است و ضمیر ناخودآگاه مهم ترین برنامه ریزی را انجام می دهد. پس اگر به گرفتاری ها فکر کنید چند برابر می شود و اگر به هدف هایتان فکر کنید چند برابر انگیزه می گیرید.

در مورد امواج گاما چه می دانید؟

در مورد امواج گاما چه می دانید؟

در مهندسی امواج ذهنی، امواج گاما به حالت هایی گفته می شود که در لحظات عصبانیت شدید پیدا می کنید. در این حالت خاص ضمیر ناخودآگاه در حال برنامه ریزی می باشد. درست است که فرد از نظر ذهنی نمی تواند پیامی را دریافت کند ولی شما باید به این درجه از توانایی برسید که بتوانید امواج گاما را به خوبی کنترل کنید.

بهتر است در این رابطه مثالی را عنوان کنیم

به طور مثال شخصی را تصور کنید که عزیز خود را از دست داده است. در لحظاتی که خبر را می شنود به حالت امواج گاما می رود؛ بنابراین شما برای تسلی او نباید از عبارات معمولی استفاده کنید مثل «غم آخرتون باشه» بلکه بهتر است به جای آن از عبارت «این غم از لحظات تو دور میشه و شادی جای اونو می گیره» استفاده کنید. مطمئن باشید که این بهترین جمله ای است که می تواند او را آرام کند.

حالا نوبت به امواج بتا رسید

در مهندسی امواج ذهنی، به حالت هایی که فرد در هوشیاری روزانه به سر می برد امواج بتا گفته می شود. این حالت معمولا در طول شبانه روز همراهتان است و شما از روی آگاهی کارهای خود را انجام می دهید. در حالت امواج بتا ضمیر خودآگاه بیشتر نقش دارد، چون شما آگاهانه امور خود را کنترل می کنید.

حال به امواج دلتا می رسیم

در مورد امواج دلتا که موضوع جالبی است، باید به حالت خواب سنگین اشاره کرد. از نظر مهندسی امواج ذهنی خواب سنگین حالتی است که ضمیر خودآگاه کمترین فعالیت ذهنی را دارد. ضمیر ناخودآگاه فرصت پیدا کرده اطلاعات وارد شده در طول روز را برنامه ریزی کند.

بسیار جالب است که این مورد از مهندسی امواج ذهنی بسیار سرنوشت ساز است؛ زیرا تمام برنامه ریزی های ضمیر ناخودآگاه در این حالت رخ می دهد درست زمانی که شما خواب هستید! مهم ترین و قدرتمندترین برنامه ریزی های ضمیر ناخودآگاه، روی باورها و رفتارهای ماست. این واقعا شگفت انگیز است!

امواج دلتا از مهم ترین موردهای مهندسی امواج ذهنی است

امواج دلتا از مهم ترین موردهای مهندسی امواج ذهنی است

زیرا زمانی که شما در خواب عمیق هستید ضمیر ناخودآگاه همه توان خود را روی فیلترینگ اطلاعات می گذارد. جالب تر از همه این است که وقتی ضمیر ناخودآگاه این فرآیند را انجام می دهد شما در غالب تصویر آن را در خواب می بینید. بنابراین تمام خواب هایی که می بینید مربوط به افکاری است که در طول روز انجام داده اید و ضمیر ناخودآگاه آن ها را پردازش می کند. البته موضوع خواب به همین مورد ختم نمی شود و قضیه پیچیده ای دارد. بسیاری از خواب ها رویای صادقه هستند و خبر از آینده می دهند.

پس در امواج دلتا که از جمله مهندسی امواج ذهنی می باشد، شما در خواب عمیق آن را تجربه می کنید. این نکته نیز وجود دارد که ضمیر ناخودآگاه شما از روی افکار ضمیر خودآگاه برنامه ریزی نمی کند. زیرا در خواب ضمیر ناخودآگاه فعالیت خود را روی اعمال درونی متمرکز می کند.

تجربه چهار بعد در امواج تتا

مورد دیگری از مهندسی امواج ذهنی، امواج تتا می باشد. در حالت عادی شما چهار بعد را می توانید درک کنید: زمان- عرض- طول و ارتفاع! اما دنیا بیش از چهار بعد دارد که در دسته امواج تتا قرار می گیرد. جالب است بدانید که ذهن و جسم شما می تواند به فراتر از چهار بعد دسترسی پیدا کند. هنگامی که به این حالت تبدیل شوید به راحتی می توانید به مقام های بالاتر نیز دسترسی پیدا کنید.

در کلام آخر باید گفت که از طریق مهندسی امواج ذهنی می توانید شاهد رویدادهای فراحسی شوید. که این رویدادها فقط با تمرکز رخ می دهد. مواردی که در مطالب بالا شمرده شد از جمله موارد است که برای مهندسی امواج ذهنی خود نیاز دارید. پس آن ها را تمرین و تکرار کنید تا بر اساس قانون جذب مسیر رسیدن به اهداف برای شما آسان شود. موفق باشید.

4.4/5 - (5 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
1
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx