پرورش افکار

شادی و پول

ارتباط شادی و پول

پول وسیله مهمی است که از طریق آن زندگی می کنید، غذا تهیه می کنید و هر آنچه نیازمند آن هستید را به دست می آورید، بنابراین پول مهم و حیاتی است، اما ارتباط شادی و پول چیست؟ چگونه این دو بر هم تاثیر می گذارند؟

شاید ما در گذشته، والدین خود را از گرایش به پول و مصرف آن ملامت می کردیم. چون هیچ روزی را بدون اتکا به پول سپری نمی کردند. اما با گذشت زمان متوجه این نکته شدیم که پول توانایی خرید شادی را ندارد، اما چاره حل مشکلات و مسائل مالی است:

پرداخت اجاره، تهیه ماشین، تهیه مواد اولیه غذا، خرید پوشاک، تفریح و سرگرمی در اوقات فراغت، تامین هزینه های مربوط به بازنشستگی، اعطای هدیه و سایرین…..

پس از گذشت چند دهه که حمایت مالی زندگی بر عهده خودمان است و همچنین پس انداز و سرمایه گذاری، یک مطلب را راجع به پول درمی یابیم: اینکه چرا پول، خوشبختی نمی خرد و چه موارد دیگری برای ایجاد یک زندگی شاد، ضروری است. برای پاسخ به سوال چگونگی تاثیر پول بر شادی با ما همراه شوید.

ارتباط شادی و پول چگونه است؟ آیا پول شادی را می خرد؟

 پول توانایی خرید شادی را ندارد، اما این قدرت را دارد که بدبختی را آسان تر کند. بله، درست است. در برخی موارد پول می تواند شادی را ایجاد کند. در حالی که هر پولی در جهان نمی تواند شادی را ایجاد کند، اما گاهی اوقات پول قابلیت خرید خوشبختی را دارد.

دلیل ایجاد شادی توسط پول چیست؟؟

ممکن است تصور کنید که خرید شیوه ای برای خرید شادی نیست، ما به شما می گوییم که اشتباه می کنید. خرید یا استفاده از پول اگر صحیح انجام شود، می تواند شادی آفرین باشد.

آیا شما هم جز افرادی هستید که خرید را برای دادن هدیه به خودتان انجام می دهید یا برای نابودی غم هایتان و به دنبال آن بهتر شدن حالتان؟؟ اگر همینطور است، همواره شادمان و خشنود به این عمل ادامه دهید. چرا که شادی با اعمال درست هزینه ها به وجود می آید.

خرید امکان خوشحال کردن شما را دارد. از خرید و پوشیدن لباس ها شادمان خواهید شد. زمانی که به کمد لباستان توجه می کنید و لباسی برای پوشیدن دارید، شادمانی و لذت ادامه می یابد. در چنین حالتی می توانیم بگوییم که پول قابلیت ایجاد شادی را دارد.

پول و تفریح

برای خود تجربه های جدید ایجاد کنید. اگر برای خود سفری در نظر بگیرید، سه بخش لذت بخش را تجربه می کنید. ابتدا از برنامه ریزی برای سفر، سپس از موقعیت های جدید و هیجان انگیز و در نهایت از ثبت تصاویر سرگرمی و تفریح خود در حافظه لذت می برید.

هزینه کنید تا زمان فراغت بیشتری به دست آورید. نظافتچی برای خانه استخدام کنید، شستشوی اتومبیل شخصی را به کارواش بسپارید و از لوازم و ابزار مجازی جهت کمک به کسب و کار خود خریداری کنید. در غیر این صورت، زمان زیادی برای فراغت و تفریح برایتان باقی نخواهد ماند.

شادی و پول

پول و کمک به دیگران

از پول می توان برای کمک به دیگران نیز استفاده کرد. در واقع کمک به دیگران با استفاده از پول پیشنهادی برای رفع غم و اندوه است. اگر فکرتان را از سمت خود به سمت دیگری بکشانید، موجبات خوشبختی خود را فراهم کرده اید. بخشیدن وجه نقد به عنوان هدیه افزایش دهنده میزان شادمانی شما نیز هست. علاوه بر این شما با انجام اینکار جذب عشق را نیز انجام داده اید.

پول و استرس

پول کاهش دهنده استرس است. حوادث آینده را نمی توان پیش بینی کرد. شرایطی مانند همه گیری ویروس کرونا که پیش بینی آن ممکن نیست، می تواند با دگرگونی ابعاد مختلف زندگی شما همراه باشد. به شما تهیه یک صندوق پس انداز پول برای شرایط اضطراری که مبلغی معادل شش تا نه ماه هزینه زندگی را در بر دارد، را پیشنهاد می دهیم. این روش از توانایی کم کردن درماندگی های ناشی از اتفاقات ناخوشایند مالی به میزان بسیاری برخوردار است. این سناریو پول را عامل ایجاد شادی معرفی می کند.

شادی و پول

این مقاله تا اینجا، پول را عامل به وجود آورنده شادی معرفی می کند، اما به شما پیشنهاد می کنیم که ادامه مطلب را نیز مطالعه کنید.

چرا نمی توان شادی را با پول خرید؟

تا به حال به این موضوع اندیشیده اید که چرا و به چه دلیل شادی را نمی توان با پول خرید؟؟

در زندگی و امور ما مشکلاتی هم وجود دارد که پول از عهده برطرف کردن آنها برنمی آید.

به طور مثال، این مقاله را در حالی می خوانیم که با بیشترین دلهره و استرس از آسیب به بهداشت و سلامت خودمان دست و پنجه نرم  می کنیم. این ترس از سلامتی که شاید در طول زندگی خود هیچگاه تجربه نکرده بودیم، با سفارش به گذران وقت در خانه و تا حد امکان خارج نشدن از منزل همراه است.

در این روزها که ترس از سلامتی به عادتی در زندگی روزمره تبدیل شده است، ارزش سهام کاهش زیادی پیدا کرده است و منجر به آشفتگی بازار سهام شده است. در شرایط فعلی، اگر مشکل حادی در وضعیت روحی یا جسمی شما به وجود آمده باشد، اینکه چه مقدار پول در اختیار داشته باشید، اهمیتی پیدا نمی کند. به این دلیل که شاید پول به شیوه های محافظت از وضعیت شما کمکی بکند، اما لزوما نمی تواند به درمان بینجامد.

شادی و پول

مواردی که پول نتوانسته برای آن ها شادی ایجاد کند

 به نظر شما چند نفر وجود دارند که دلیل به زندان افتادنشان، جرایم یقه سفید یا بدتر از آن باشد؟؟ مثلا تصور کنید که هاروی واینستاین که به غول ثروتمند هالیوود مشهور است، در رابطه با قاچاق و تجاوز جنسی به چه مواردی متهم است. تا چه حد از زندانی شدن همکاران ثروتمند رئیس جمهور با نام های مایکل کوهن و ریچارد استون و جزئیات ماجرا اطلاع دارید. اینها نمونه هایی از زندگی کسانی هستند که در عین حال که ثروتمند و مشهور هستند، اما پول نتوانسته ارمغانی سازنده برای آنها به همراه بیاورد.

 نیازی به توضیح ندارد که بسیاری از افراد دیگر نیز به همه یا بخشی از اهداف خود در امور مالی دست یافته اند، با این حال همچنان مشکلات، ترس ها، تردیدها، دلهره ها، اضطراب ها، رشک و غبطه و سایر موارد مشابه در امور آنها بازتاب دارند. پس نقش پول در این موارد چه بوده است؟؟

پژوهشگران در سال های گذشته به این نکته دست یافتند که هنگامی که میزان درآمد شما از  ۷۵۰۰۰ دلار عبور کند و این درآمد به صورت روزافزون افزایش یابد، دیگر نمی توان انتظار داشت که پول بیشتر از این میزان،  برای شما خوشبختی و شادی بیشتری را فراهم کند.

سخن نهایی

در این مقاله به صورت مختصر به رابطه شادی و پول اشاره شد. مواردی که پول از طریق آنها به شادی منجر می شود بیان شد. در ادامه نیز به موقعیت هایی اشاره شد که پول نمی تواند کاری انجام دهد. نظر شما چیست؟؟ آیا موفقیت با پول امکان پذیر است؟ آیا می توان با پول عشق را خرید؟

منبع :

https://barbarafriedbergpersonalfinance.com/money-cant-buy-happiness/

برای امتیاز دادن به این مقاله کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

اشترام گذاری

Share on whatsapp
واتس اپ
Share on telegram
تلگرام
Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توئیتر
Share on linkedin
لینکدین
نظرات کاربران
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
شاید این مقالات را دوست داشته باشید

فهرست مطالب

دانلود اپلیکیشن پرورش افکار

من ( امیر شریفی ) در دوره کارشناس جذب شوید شما را با تمام عشق و علاقه ای که دارم با مفهوم واقعی قانون جذب و ارتعاش آشنا می کنم. همچنین با ارائه راهکارهای عملی و تمرین هایی روی باورهای شما کار خواهم کرد

موکاپ اپلیکیشن
دانلود اپ اندروید
دانلود اپ ios
موکاپ اپلیکیشن