دلایل سخت بودن زندگی و راه های غلبه بر آن

یک نظر اضافه کنید
23 دقیقه مطالعه

بعضی روزها منطقی نخواهد بود، چرا که زندگی این قدر سخت است. سخت بودن زندگی و راه های غلبه بر آن از جمله نکاتی خواهد بود که باید نسبت به آن توجه کرد.

می توانید همه کارهای صحیح را انجام دهید و هنوز حتی بویی از موفقیت هم نشنیده باشید. نه تنها می توانید این پیروزی را احساس کنید، بلکه موانعی بر سر راهتان وجود دارد. می تواند احساس کند که آنها سعی می کنند در جهت مخالف سوق دهند.

زندگی قرار نبود آسان باشد. چالش ها و سختی ها چیزی است که می تواند به فردی تبدیلتان کند که باید برای موفقیت باشید. دریاهای صاف هرگز دریانوردان ماهر ایجاد نمی کنند، زیرا راحتی هیچ چیز را ثابت نمی کند. این سختی زندگی است که نشانتان می دهد واقعاً چه کسی هستید.

سخت بودن زندگی چگونه بروز می کند؟

این چهار حوزه همان چیزی است که اکثر مردم می خواهند به طور هم زمان داشته باشند. اگر هر کدام از این موارد از تعادل خارج شود، می تواند مشکلات بزرگی برای زندگیتان ایجاد کند. این فقط مربوط به پول نیست، زیرا نمی تواند سلامتی، جذب عشق یا شادی را خریداری کند.

  • سلامتی
  • ثروت
  • عشق
  • خوشبختی

وقتی هر روز از خواب بیدار می شوید، اینها چهار ناحیه ای هستند که تمرکز زیادی روی آنان دارید، خواه به آن توجه کنید یا نه. مشکل این است که همه این چیزها را می خواهند و گاهی منابع محدودی وجود دارد. فقط فردی می تواند چنین شغل را به دست آورد یا قرارداد بزرگ امضا کند که تعادلی را ایجاد کند.

باید بپذیرید که همیشه احساس خواهید کرد که این چهار حوزه به شما فشار می آورند. آنها به آسانی با تمایل به سمتتان نمی آیند و در دامانتان نمی نشینند. اگر می خواهید زندگی سالم، ثروتمند و عاشقانه داشته باشید و شادی را هر روز تجربه کنید، باید این چیزها را با هر آنچه در خود دارید، دنبال کنید.

7 دلیل سخت بودن زندگی

در ادامه دلایل اصلی سخت بودن زندگی را برایتان بیان خواهیم کرد.

1. چاق کردن کیفتان سخت است

بیشتر مردم 3/1 از روز خود را در خواب و یک سوم دیگر روز را برای پول کار می کنند. کار بخش بزرگی از زندگی است، حتی برای افرادی که افراد موفق محسوب می شوند. به دست آوردن پول بیشتر آسان نیست. هر کس می تواند کمی بیشتر از جیب خود استفاده کند.

از بزرگ ترین مشکلات کارمند بودن این است که درآمدتان را محدود می کند. شرکت تمام کنترل بر میزان درآمدتان را دارد. می توانند اخراجتان کنند، تنزل رتبه دهند یا حتی ارتقا یا هر مسئولیتی را که خود انتخاب می کنند به شما بدهند. هیچ کنترلی بر نحوه چاق شدن کیف خود ندارید.

کارآفرینی به هر شکلی تنها راه برای کنترل نحوه چاق شدن کیفتان است. همان طور که جف بزوس با آمازون ثابت کرده است، کارآفرینی با محدودیت همراه نیست. حداکثر مبلغی که می توانید به دست آورید، وجود ندارد. باید کنترل را پس بگیرید و خودتان میزان سرمایه و دارایی را اثبات کنید.

2. حفظ شکل بدن سخت است

جهان در حال تلاش برای چاق کردنتان است و باید دائماً با آن مبارزه کنید. بازاریابان می خواهند مصرف کننده باشید، فردی که به راحتی از پول خودش جدا شود. جامعه علاقه زیادی به تماشای فیلم های کارتی، غذا خوردن، خرید تنقلات خوشمزه و غذاهای لذیذ دارد. مواردی که قصد ارتقاء سلامتی و تناسب اندام را ندارند.

حقیقت این است که آمادگی بدنی دشوار است، زیرا نیاز به کنترل خود در دو زمینه مختلف دارید. باید خود را به تمرین وادار کنید و سپس باید کنترل غذا خوردن خود را در دست بگیرید.

سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و حفظ تناسب اندام

وقتی شروع به دستیابی به هر سطح راحتی از نظر مالی می کنید، چیزهایی را خریداری کرده که زندگی را آسان تر می کند. هرچه بیشتر به راحتی بپردازید، حفظ فرم راحت تر می شود. این کار را با اولویت دادن به کار و در خوردن غذا آسان خواهید کرد.

3. انتخاب افراد مناسب دشوار است

روابط، کلیدی برای داشتن زندگی خوب است. مشکل این است که موارد اشتباه نیز می توانند افراد را بشکند. اگر با فردی اشتباه ازدواج کنید، می تواند برایتان بدبختی زیادی به همراه داشته باشد. وقتی گروه اشتباهی از دوستان داشته باشید، ممکن است هزینه سنگینی پرداخت کنید.

انتخاب افراد مناسب می تواند از مهم ترین انتخاب هایی باشد که در زندگی خود انجام می دهید. همچنین وقتی در کنار افرادی هستید که اهداف مشترکی دارند و ذهنیت درستی دارند، می تواند بین موفقیت و شکست تفاوت ایجاد کند. سخت بودن زندگی عموماً با توجه به شرایط خودتان نیز تعریف خواهد شد.

4. سخت است، زیرا زندگی عادلانه نیست

هیچ راهی برای دور زدن این موضوع وجود ندارد. زندگی همیشه عادلانه نخواهد بود. این علتی برای سخت بودن زندگی است. اگر از منظر اسلام به آن نگاه کنید، تنها چیزی که به همه بدهکار خواهد بود، مرگ است. زیرا همه ما گناهکار هستیم. این لطف خداوند است که فراهم می کند! اگر از این منظر به آنچه سزاوار آن هستید نگاه کنید، خواهید دید که چقدر خوشبخت هستید.

سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و عدم عدالت

مهم نیست که چگونه به زندگی نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که زندگی سخت است و همیشه احساس عادلانه نخواهد کرد. چرا برخی مجبورند این قدر مبارزه کنند در حالی که احساس می شود برخی از فاسدترین افراد فقط می توانند اسکیت خود را ادامه دهند؟

هیچ کاری نمی توانید بکنید تا خود را برای ناعادلانه بودن زندگی آماده کنید، مگر اینکه انتظار داشته باشید. همچنین باید درک کنید که گاهی اوقات زندگی به نفعتان ناعادلانه خواهد بود. گاهی اوقات چیزهایی به دست می آورید که هزینه شان را پرداخت نکرده اید.

5. سخت بودن زندگی به علت هنجار جامعه

هنجارهای جامعه زندگی را دشوار می کند، زیرا به طور طبیعی می خواهید کاری را انجام دهید که توسط دیگران دیده شوید. برای شنا در مقابل جریان آب تلاش زیادی لازم است. همه به سمت چیزی حرکت می کنند. آن چنان فشار می آورد تا زندگیتان را درون جعبه بگذرانید.

سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و هنجارها

باید ازدواج کنید، خانه مناسب و ماشین بخرید و در شغل ثابت با مزایای خوب کار کنید یا در غیر این صورت زندگی خود را درست انجام نمی دهید. جامعه خسته کننده است و اغلب اوضاع را درست نمی داند. مردم به خود فکر نمی کنند.

بهترین راه برای مبارزه با این موضوع، فکر کردن است! از مغز بزرگ در سر خود استفاده کنید تا به نتیجه گیری خود برسید. فقط کورکورانه و چشم بسته از روی صخره دنبال نکنید. جامعه همیشه اوضاع را برایتان سخت تر می کند، اما می توانید با در اختیار داشتن کنترل خود، این درد را تسکین دهید.

6. سخت بودن زندگی و عدم حمایت رسانه ها و دولت

رسانه ها و دولت همیشه برنامه های خود را دارند. با توجه به منافعتان عمل نمی کنند. از بزرگ ترین اشتباهاتی که می توانید انجام دهید، این است که فکر کنید آنان نمایندگانتان هستند یا می خواهند بهترین اطلاعات ممکن را در اختیارتان قرار دهند. در حالی که این تفکر درست نیست و باعث سخت بودن زندگی خواهد شد.

سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و نقش رسانه ها

رسانه ها می خواهند پول دربیاورند و این اغلب به معنای بازیابی ترس هایتان است. می خواهند نگران باشید، زیرا این امر باعث می شود به تماشای اخبار بپردازید و احساس ناامیدی کنید.

رسانه ها و دولت می توانند وحشت جمعی ایجاد کنند و درباره هیچ چیز سردرگمی ایجاد نکنند. بار دیگر، باید واقعیت را بررسی کنید. دیدگاه ها و زوایای مختلف را بررسی و ارزیابی قرار دهید. اجازه ندهید این داستان های یک طرفه ذهنتان را تغذیه کند.

7. جهل بیداد می کند

اولین موارد و یادگیری با خواندن شروع می شود و یاد خواهید گرفت که چقدر نمی دانید. اگر می خواهید بدانید چرا زندگی این قدر سخت است، فقط به اطراف خود نگاه کنید که چگونه بسیاری از مردم نادان هستند و حتی این موضوع را نمی دانند.

دلایل سخت بودن زندگی و راه های غلبه بر آن
سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و نادانی

خواندن نادانی را آشکار می کند و این چیز خوبی است. وقتی نادانی خود را می شناسید، طوری رفتار نمی کنید که انگار از همه چیز را آگاه هستید. امروزه بسیاری از افراد دارای نظرات هستند که نمی دانند چقدر بی اطلاع هستند. فکر می کنند آگاه اند، اما واقعاً هیچ سرنخی ندارند.

چنین افراد بی اطلاعی نکات و توصیه هایی را به دیگران منتقل می کنند که کاملاً اشتباه است. دیگران سخنان خود را حقیقت و املا درست می دانند و آن را منتقل می کنند. اطلاعات بد همچون ویروس مخرب است. تنها راه مبارزه با این واقعیت این است که مراقب کسانی باشید که به آنان گوش می دهید و تا جایی که می توانید تشنه یادگیری باشید.

راهکارهایی برای مقابله با سخت بودن زندگی

وقتی می پرسید که چرا زندگی این قدر سخت است، می توانید 15 کار را برای پیروزی انجام دهید

1. ظاهر خود را بهبود بخشید

وقتی ظاهر بهتری داشته باشید، زندگی هموارتر می شود. این حقیقتی تلخ است اما تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

  • بهتر لباس پوشیدن
  • بوی خوب
  • آراسته بودن
  • پوشیدن لباس های زیبا
  • و غیره

همه این موارد می تواند تفاوت بین اخراج شدن و کسی که به شما فرصتی عالی می دهد، باشد.

2. از اشتباهات دیگران درس بگیرید

زندگی کوتاه تر از آن است که بتوانید تمام وقت خود را صرف آزمایش و خطا کنید. اولین مشکل این است که به زمان نیاز دارد، مسئله دوم نیز این خواهد بود که خطرناک است. در حالی که آزمایش و خطا می تواند جانتان را بگیرد. از مسائل سخت بودن زندگی این موضوع خواهد بود.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که کتاب بخوانید و دوره هایی را از افراد باهوش دیگر بگذرانید. از اشتباهاتی که دیگران مرتکب شده اند، درس بگیرید به جای اینکه خودتان این معضلات را مرتکب شوید.

3. حلقه داخلی روابط خود را بهبود بخشید

حلقه داخلی شامل روابط نزدیکی است که دارید. متوسط ​​افرادی که وقت خود را در کنارشان می گذرانید. اگر همه روابطتتان شکسته شوند، شما نیز خراب خواهید شد. اگر همه مناسب باشند، تاثیری مثبت برایتان به همراه دارند.

بهبود حلقه درونی، انتخابی آگاهانه است که از شر افراد پایین حلقه خود خلاص شوید و افراد جدیدی را پیدا کنید که در سطح بالاتری زندگی می کنند.

4. قوانین را بیاموزید و سپس خودتان به شخصی سازی قوانین بپردازید

قبل از اینکه بتوانید قوانین بازی را زیر پا بگذارید، باید این قوانین را بیاموزید. اگر آن ها را نمی دانید، در معرض خطر قرار دارید. وقتی قوانین خود را برای زندگی وضع می کنید، دیگر لازم نیست که نگران رسانه ها و جامعه باشید. تصمیم گرفتید زندگی را با شرایط شخصی خود انجام دهید.

5. مالکیت 100٪ را در دست بگیرید

به هیچ وجه نباید دیگران را سرزنش کرد. دیگر قربانی نمی شوید، هیچ کاری برایشان انجام نمی دهید. مالکیت زندگی خود را به دست بگیرید. اگر اوضاع خوب نبوده، مالکش باشید، حتی اگر حق دارید دیگران را برای مسائل خود سرزنش کنید.

هنگامی که مالکیت خود را به دست می آورید، قدرت می گیرید. زیرا بر آنچه می توانید کنترل کنید، تمرکز خواهید کرد. وقتی سرزنش می کنید، قدرت تغییر را به دیگران می دهید و تمام کنترل خود را از دست می دهید.

6. آزمایش مارشمالا

آزمایش مارشمالو مطالعه ای بود که ده ها سال پیش انجام شد و آزمایشی ساده بود. به بچه ها مارشمالا داده می شد. همه کودکانی که می توانستند لذت خوردن را به تأخیر بیندازند و در بزرگسالی زندگی بهتری داشتند.

سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و آزمایش مارشمالا

نکته اینجاست که باید رضایتمندی را در زندگی خود به تأخیر بیندازید. در هر کاری که انجام می دهید، آن را بسازید و به بهترین شکل انجام دهید. اگر می خواهید چیزی بخرید، طوری این کار را انجام دهید که ابتدا 1 یا 2 هفته صبر کنید. تأخیر در لذت بردن یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از موفقیت آینده است.

7. به دیگران خدمت کنید

زندگی زمانی دشوار می شود که چشم انداز نداشته باشید. اتفاقاتی که برایتان رخ می دهد، بدترین اتفاقات تاریخ است. وقتی شروع به خدمت به دیگران می کنید، دیدگاه متفاوتی پیدا خواهید کرد. در این زمان قادر هستید که بهترین اتفاقات را پیش بینی کنید. درس های بزرگی را بگیرید.

دومین اتفاقی که هنگام خدمت رخ می دهد این است که می فهمید ساده ترین راه برای پیروزی در زندگی چگونه خواهد بود. مردم خودخواه هستند و درباره خود فکر می کنند، بنابراین باید آنچه را که آنان می خواهند به آنها بدهید تا به خواسته خود برسید.

8. به دنبال حقیقت باشید

هیچ چیز مانند تسلط بر واقعیت از سخت بودن زندگی کم نمی کند. باید دائماً حقیقت را جستجو کنید. این موضوع کمکتان خواهد کرد. برای پذیرفتن برخی از چیزهایی که زندگی را بسیار سخت می کند، آماده باشید و مقاومت بیش از حد نکنید، در حالی که برای از بین بردن برخی موانع بر سر راه خود نیز مبارزه می کنید.

9. عادت های فقیرانه را کنار بگذارید

از ساده ترین راه ها برای سهولت زندگی این است که عادت های مخرب خود را کنار بگذارید. زندگی بدون اعتیاد به شکر یا قند به اندازه کافی سخت است. به اندازه کافی چیزها در سر راه دارید که نیازی به اضافه کردن عاداتی جدید و کاملاً مضر به لیستتان باشید. از ساده ترین راه ها برای انجام این کار این است که عادات خود را با ردیاب عادت ردیابی کنید.

در این کار سعی در ترک آنان در هر ماه کرده و با کم کردن مصرف این مسیر آغاز خواهد شد.

۱۰- از توصیه افراد اشتباه خودداری کنید

کیفیت مشاوره ای که دریافت می کنید، باید بهبود یابد. از بهترین راه ها برای اینکه بدانید که آیا کسی ارزش گوش دادن دارد، این است که به زندگی فرد نگاه کنید. اگر درباره پول صحبت می کنند، آیا پول خود را به خوبی مدیریت خواهند کرد؟ اگر درباره تناسب اندام صحبت می کنند، آیا سلامت و بدن خود را به خوبی مدیریت خواهند کرد؟

سخت بودن زندگی

سخت بودن زندگی و مشاوره نادرست

لازم نیست در مورد فرد بی ادبی کنید، اما فقط توصیه های دیگران را به عنوان حکم منزل و قطعی انتخاب نکنید. افرادی را که متخصص هستند و سال های زیادی را در کار خود صرف کرده اند، پیدا کنید. برای اطلاعات بسیار خاص به سراغ افراد بروید.

11. یک روال قاتل داشته باشید

هنگامی که عادات منفی و صداهای منفی را در زندگی خود کنار گذاشتید، زمانش فرا رسیده است که زندگی خود را بر اساس جدیدی بنا کنید. روالتان همان چیزی است که روزهای خود را بر اساسش بنا می کنید. روال معمول این امکان را می دهد که مهم ترین وظایف روز خود را بدون نیاز به فکر کردن در مورد آنچه باید انجام دهید، به نتیجه رسانید.

برای این کار نیز می توانید از برنامه های مختلف استفاده کنید. عادات خود و زمان مورد نظر برای انجام آن را وارد می کنید و برنامه به طور خودکار آنها را در ترتیبی مناسب برایتان قرار می دهد.

12. سراغ شماره بروید

ممکن است به کسی نیاز داشته باشید که بله را به پایان سخت بودن زندگی بدهد. تنها راهی که می توانید به آنجا برسید این است که آماده شنیدن در اغلب اوقات باشید. از طرد شدن نترسید، در عوض از چنین موقعیتی درس بگیرید و برای بهتر شدن از هر فرصتی استفاده کنید. هرچه بیشتر نه را بشنوید، به بله پایانی که شیرین تر است، نزدیک تر می شوید.

13. با خودتان رقابت کنید

در دنیای رسانه های اجتماعی افراد زیادی وجود دارد که سعی می کنند با افراد دیگر مقایسه و رقابت کنند. این یک بازی احمقانه است زیرا هرگز نمی دانید در زندگی دیگران چه می گذرد. حتی افرادی که شما آنها را خوب می شناسید، ممکن است فقط در حال پیشبرد باشند.

با خودتان رقابت کنید. اگر با دیگران رقابت داشته باشید، وقتی بهترین هستید چه کار می کنید؟ اگر با خودتان رقابت کنید، متوجه می شوید که همیشه می توانید بهتر بشوید. همیشه می توانید خودتان را حریفی سرسخت تر محسوب کنید.

14. برای بدترین ها آماده شوید

فقط در جهانی خوش بین زندگی نکنید. زمان زیادی را صرف آماده شدن برای بدترین شرایط و سخت بودن زندگی کنید. اگر خود را برای بدترین حالات آماده کرده باشید، در این صورت با هر چیزی کمتر از آن مقابله با بسیار ساده تر به نظر می رسد. شرایط بد زمانی بدتر می شود که هیچ زمانی را برای آماده سازی آنها صرف نکرده باشید.

15. خوش بین باشید

وقتی برای بدترین ها آماده شدید، می توانید انتظار بهترین ها را داشته باشید. وقتی حاضر می شوید و کار را انجام می دهید، باید انتظار داشته باشید که اتفاقات خوبی رخ دهد. نمی توانید همیشه منفی باشید. باید افرادی را که بی دلیل منفی هستند را از زندگی خود حذف کنید. باید بتوانید ببینید چقدر چیزهای مختلف خوب می توانند باشند.

کار سخت را انجام دهید. اگر عمداً کارهای سخت را انجام دهید، زندگی آسان خواهد بود. در حالی که اگر همیشه کاری را که آسان است، انجام دهید، زندگی سخت خواهد بود. سخت بودن زندگی گاهی با انجام برخی تن پروری ها بروز می کند.

وقتی به طور مداوم انتخاب های سختی را انجام می دهید، قوی تر می شوید. قدرت اراده در درونتان تقویت خواهد شد و موفقیت برایتان آسان تر می شود، زیرا برای هر گونه چالشی مهیا خواهید بود. هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی تناسب اندام خواهید داشت. این کمکتان می کند تا روز را برنده شوید.

سخن آخر

اکثر مردم تصمیم می گیرند که آنچه آسان است را انتخاب کنند. وقتی آنچه ساده است را بر می گزینند، ضعیف می شوند و ناتوانی در کنار آمدن با سختی بودن زندگی را به دنبال خواهد داشت. وقتی مسیرتان آسان است، قدرت تحمل چالش هایی را که زندگی برایتان ایجاد می شود، ندارید.

30 Reasons Why Life Is so Hard (And What You Can Do About It) (upjourney.com)

4.6/5 - (7 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx