چگونگی بلندپروازی

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

چگونگی بلندپروازی یکی از سؤالات مهمی است که در راستای رسیدن به اهداف و جذب موفقیت در زندگی تان باید از خود بپرسید. بلندپرواز بودن مؤلفه هایی دارد که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

به این موضوع توجه داشته باشید که بلندپروازی به شما در جهت رسیدن به اهداف و آرزوهایتان کمک بزرگی می کند. از طرفی توجه داشته باشید که درگیر بلندپروازی منفی نشوید که این موضوع در طولانی مدت به شما آسیب می زند.

بلندپروازی در ابعاد مختلف باعث می شود رشد و پیشرفت بیشتری در زندگی داشته باشید و در راه رسیدن به اهداف خود استمرار بیشتری داشته باشید.

چگونگی بلند پروازی و رسیدن به اهداف در زندگی

برخی از افراد تصور خوبی از بلندپروازی ندارند، اما به این موضوع توجه داشته باشید که در زندگی میزانی از بلندپروازی برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان لازم است. اما دقت کنید که درگیر بلند پروازی منفی نشوید.

بلند پروازی منفی در نهایت شما را از خواسته و آرزوهایتان دور می کند و در طولانی مدت باعث آسیب های روحی و جسمی فراوان می شود.

در ادامه به بررسی ویژگی های بلندپروازی مثبت می پردازیم و امید است از آن در جهت رسیدن به اهدافتان در زندگی استفاده کنید.

هدف مشخص داشته باشید

افراد بلندپرواز در طول زندگی خود اهداف مشخصی دارند و برای رسیدن به اهدافشان در زندگی تلاش می کنند. این افراد در زندگی خود دید مثبتی به برنامه و اهدافشان دارند و فعالیت های خود را در راستای رسیدن به هدف هایشان تنظیم می کنند.

برنامه ریزی داشته باشید

شاید بتوان گفت برنامه ریزی مهم ترین فاکتور در زندگی افراد بلندپرواز است. این افراد باتوجه به اهدافی که در زندگی برای خود تعیین کرده اند، زمان های خود را تنظیم می کنند که باتوجه به بازه های زمانی مختلف به اهداف خود برسند.

درک درستی از زمان داشته باشید

افراد بلندپرواز برای زمان خود در زندگی ارزش قائل هستند و باتوجه به بازه های زمانی که در اختیار دارند، فعالیت های خود را تنظیم می کنند.

این افراد زمان خود را بیهوده و برای فعالیت های مختلف هدر نمی دهند و سعی می کنند تمام فعالیت هایشان در زندگی هدفمند و در راستای رسیدن به اهدافشان باشد.

کتاب بخوانید

یکی از بزرگ ترین ویژگی افراد بلندپرواز میل و علاقه آنها به کتاب خواندن است. باتوجه به این موضوع آنها در برنامه ریزی های خود زمانی را به کتاب خوانی اختصاص می دهند.

به این موضوع توجه داشته باشید که کتاب خواندن در طولانی مدت باعث افزایش قدرت ذهنی شما می شود مسائل را با دید بازتری تحلیل می کند و در حالت کلی کتاب خواندن، دید شما را نسبت به زندگی تغییر می دهد.

ورزش کنید

در راستای پاسخ به سؤال چگونگی بلندپروازی می توان گفت یکی از ویژگی های افراد بلندپرواز داشتن برنامه ورزشی مشخص در زندگی است. به این موضوع توجه داشته باشید که انجام فعالیت های ورزشی در طولانی مدت قدرت بدنی و ذهنی شما را افزایش می دهد و باعث می شود برای مواجه شدن با چالش ها و دغدغه ها در زندگی آمادگی لازم را داشته باشید.

روتین روزانه داشته باشید

برای افزایش کارایی و تمرکز بیشتر در زندگی بهتر است، روتین روزانه داشته باشید. ا توجه به فعالیت و برنامه های خود بهتر است روزانه کارهایی را در جهت افزایش آرامش روحی و جسمی خود انجام دهید که فشارهای روزمره زندگی آسیب های روحی و جسمی شدیدی به شما وارد نکند.

به این موضوع توجه داشته باشید که در نهایت سلامت شما از هر دستاوردی در زندگی مهم تر است.

با ترس هایتان مواجه شوید

به این نکته توجه داشته باشید که ترس جز جدانشدنی زندگی است. اما افراد بلندپرواز با ترس های خود مواجه می شوند. بهتر است در هر بازه زمانی با ترس های خود مواجه شوید و فعالیت هایی در جهت از بین بردن آنها انجام دهید.

مهارت جدید یاد بگیرید

افراد بلندپرواز به طور مدام و مستمر در حال یادگیری فعالیت های مختلف هستند. آنها از یادگیری مهارت های جدید ترسی ندارند.

در ادامه می توان گفت افراد بلندپرواز سعی می کنند، مهارت هایی که می آموزند در راستای رسیدن به اهدافشان باشد و در طولانی مدت باعث رشد و پیشرفت آنها در زندگی بشود.

نقطه ضعف های خود را بشناسید

افراد بلندپرواز درک درستی از ضعف های خود در زندگی دارند و سعی می کنند در حد توانشان آنها را رفع کنند. مورد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، افراد بلندپرواز از ضعف های خود فرار نمی کنند. ضعف هایشان را می پذیرد و در راستای از بین بردن آنها تلاش می کنند.

چگونگی بلندپروازی

درک درستی از احساساتتان داشته باشید

برای بلندپرواز شدن باید درک درستی از، اهداف خودتان داشته باشید. افکار و احساساتتان را انکار نکنید. راجع به آنها صحبت کنید.

برای در راستای پیشبرد اهدافتان در زندگی بهتر است با خودتان صادق باشید، پی سعی کنید راجع به اتفاق ها و شرایطی که برای شما سخت است، صحبت کنید.

کمک بگیرید

در راستای رسیدن به اهدافتان ممکن است با چالش و دغدغه های مختلف مواجه شوید. باتوجه به این موضوع بهتر است از مشاوران و متخصصان کمک بگیرید.

سعی کنید در ابتدای مسیر از افراد متخصص کمک بگیرید که در درازمدت باعث به وجودآمدن آسیب های روحی و جسمی برای شما نشود.

معاشرت کنید

در ادامه پاسخ به سؤال چگونگی بلندپروازی می توان گفت، یکی از ویژگی های بارز افراد بلندپرواز معاشرت کردن آنها با افراد مختلف است. به این موضوع توجه کنید که وقت گذراندن با افراد مختلف در طولانی مدت به رشد و پیشرفت شما کمک می کند و مسیر رسیدن به اهدافتان را هموارتر می کند.

محیط خودتان را تغییر دهید

افراد بلندپرواز در راستای رسیدن به اهدافشان محیط خود را تغییر می دهند. اگر در شرایطی هستید که محیط نیازهای شما را برطرف نمی کند، بهتر است به فکر تغییر شرایط و محیط خود باشید.

مستقل باشید

یکی از مهم ترین معیارهایی که در پاسخ به سؤال چگونگی بلندپروازی باید به آن توجه داشته باشید، استقلال است. باتوجه به این موضوع سعی کنید، استقلال در جنبه های مختلف زندگی را جز اولویت های اصلی خود قرار دهید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

چگونگی بلندپروازی

سحر خیز باشید

سحرخیز بودن یکی از اصلی ترین ویژگی بلندپرواز است. سعی کنید این عادت را در برنامه های روزانه خود داشته باشید که در طولانی مدت برای شما به عادت تبدیل شود.

یکی از مزیت های بلند پرواز بودن استفاده از ساعت های مفید در روز است. سعی کنید فعالیت هایی که به انرژی بیشتر احتیاج دارند را در ابتدای روز انجام دهید که در ادامه روز قدرت تمرکز بیشتری بر ابعاد مختلف زندگی خود داشته باشید.

از چالش ها استقبال کنید

افراد بلندپرواز از چالش ها استقبال می کنند و از آنها به سادگی عبور نمی کنند. باتوجه به این موضوع بهتر است در مواجهه با مشکلات در زندگی راه حل های احتمالی را بررسی کنید و در نهایت بهترین راه حل را انتخاب کنید.

به این موضوع توجه داشته باشید که فرار کردن از چالش ها در طولانی از شما فردی بلندپرواز نمی سازد و با شکست های مختلف زندگی مواجه می شوید.

مراقبه کنید

مراقبه یکی از فعالیت هایی است که باتوجه به فشارهای روحی و روانی جامعه امروزی بهتر است در برنامه های خود قرار دهید. باتوجه به این موضوع افراد بلندپرواز در زندگی روزمره خود ساعتی را به مراقبه اختصاص می دهند.

مراقبه در طولانی مدت باعث افزایش روحی و جسمی می شود و تمرکز و قدرت ذهنی شما را در انجام فعالیت های مختلف بالا می برد.

از افراد منفی دوری کنید

افراد منفی نه تنها در زندگی شما تأثیر مثبتی ندارند، بلکه شما را از رسیدن به اهداف و آرزوهایتان نیز دور می کنند.

افراد بلند پرواز در زندگی خود سعی می کنند در حد امکان از افراد منفی دوری کنند و با آنها ارتباطی نداشته باشند. به این موضوع توجه کنید که افراد منفی در تمام بازه های زندگی شما ممکن است وجود داشته باشند، بهتر از مهارت مقابله با این افراد را بیاموزید. که در نهایت باعث از بین رفتن انرژی شما نشوند.

استمرار داشته باشید

یکی از ویژگی های مهم افراد بلندپرواز استمرار آنها در انجام دادن فعالیت های مختلف است. استمرار داشتن در انجام کارها یکی از مهم ترین مؤلفه های رسیدن به اهداف و دستیابی به شرایط مطلوب است. یا توجه به این موضوع سعی کنید، در انجام فعالیت های خود تداوم و استمرار داشته باشید.

استراحت کنید

افراد بلندپرواز در مسیر رسیدن به رویا و آرزوهایشان خسته می شوند، اما به خودشان اجازه خسته بودن و استراحت کردن می دهند. به این موضوع توجه کنید که در بسیاری از مسیرهای زندگی لازم است که کاری انجام ندهید.

باتوجه به این موضوع بهتر است در روز زمان هایی را به استراحت اختصاص دهید که در نهایت با انرژی بیشتری به کار خود ادامه دهید.

از کمال گرایی منفی دور کنید

مورد مهم دیگری که باید به آن در جهت چگونگی بلندپروازی باید به آن توجه داشته باشید دوری کردن از کمال گرایی منفی است. در حالت کلی کمال گرایی برای موفقیت و پیشبرد اهداف در زندگی لازم است. اما کمال گرایی منفی در نهایت به شما آسیب می رساند و باعث می شود که از اهداف اصلی خود دور شوید.

کارآفرین باشید

یکی از مهم ترین ویژگی افراد بلندپرواز کارآفرین بودن است. آنها منتظر فرصت نمی ماند و از موقعیت های مختلف برای خودشان فرصت می سازند. این افراد به دیگران نیز کمک می کنند که در راستای رسیدن به اهداف خود مسیر هموار تری را طی کنند.

افراد بلند پرواز موقعیت های زندگی خود را میشناسند و از آنها در راستای افزایش مهارت ها و پیشرفت در زندگی استفاده می کنند.

بر موفقیت خودتان تمرکز کنید

مورد مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، تمرکز بر اهداف و موفقیت های خودتان است. افراد بلندپرواز بر اهداف خود متمرکز هستند و در راستای دستیابی به موفقیت بیشتر تلاش می کنند و تمامی برنامه های آنها در جهت دستیابی به رشد و پیشرفت در زندگی شخصی و کاری است.

با کسی رقابت نکنید

به این موضوع توجه داشته باشید، تنها فردی که باید با او رقابت کنید، خودتان هستید. باید خودتان را با گذشته بسنجید و برای خود در طولانی مدت اهداف مختلف تعیین کنید.

افراد بلند پرواز تمام تمرکزشان بر زندگی و فعالیت های خودشان است. به این موضوع توجه داشته باشید که در راستای موفقیت بیشتر بهتر است در تمام بازیهای زندگی تمرکزتان را بر اهداف و برنامه های زندگی کاری و شخصی خود بگذارید.

شما کامل نیستید

به این موضوع توجه کنید که شما کامل نیستید و البته برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان کافی هستید. افراد بلندپرواز به این موضوع توجه دارند که کامل نیستند و نقایصی در زندگی خود دارند.

آنها با پذیرش نقایص خود در جهت دستیابی به اهداف و آرزوهای خود اقدام می کنند و شرایط و محیط بهتری در جهت رسیدن به آرزوهایشان می سازند.

چگونگی بلندپروازی

سخن آخر

چگونگی بلندپروازی یکی از موارد مهمی است که در راستای افزایش موفقیت و رشد فردی باید از خود بپرسید. سعی کنید در طول زندگی به این سؤال مهم پاسخ دهید. به این موضوع توجه داشته باشید که برای موفقیت و رشد فردی در زندگی در مرحله اول به شناخت توانایی و مهارت های خود احتیاج دارید.

در قدم بعدی با برنامه ریزی و هدفمندی در زندگی خود به میزان مشخصی از بلندپروازی و رشد فردی می رسید.

موردی بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، حوزه تخصصی خود است. بعد از پیدا کردن مهارت خود بهتر است در حوزه تخصصی خود باتوجه به توانایی هایش خود فعالیت کنید و دستاوردهای خود را گسترش دهید.

منبع:

https://hbr.org/2020/04/how-ambitious-should-you-be

3/5 - (2 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx