راه های قانون جذب کدام اند؟

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

فهم قانون جذب شاید برای بعضی ها کمی گیج کننده باشد، به خصوص اگر به تازگی شروع به استفاده از این قانون کرده باشند. اما می توان راه های ساده تری پیدا کرد که اجرای قانون جذب برای همه به کار بیاید.

حقیقتی در مورد راه های قانون جذب

حقیقت این است که راه های قانون جذب هنگامی موثر خواهند بود که ما به به عملکرد آن باور داشته باشیم. در اصل ما از این روش ها استفاده می کنیم و به خود اجازه می دهیم. ما به خود می گوییم اوه، این روش کارآمد است چون تعداد زیادی از افراد از این روش استفاده کرده اند و برای آن ها کارآمد بوده است پس به کار من نیز می آید.

ممکن است واقعا به نتیجه مشابه نیز دست یابیم اما حقیقت آن است که برای ما همانقدر دست یابی به اهدافمان ساده است که خودمان می خواهیم. فقط زمانی که خودمان بخواهیم می توانیم آن چیزی که می خواهیم را تجربه کنیم.  این بدان معناست که قدرت اصلی در روش های اجرای قانون جذب نیست، بلکه قدرت قانون جذب در درون شما قرار دارد. هزاران روش برای اجرای قانون جذب وجود دارد اما کدام یک واقعا اثر گذار است؟

راه های قانون جذب برای اجرا

به تعدادی از راه های قانون جذب برای  اجرای آن نگاهی می اندازیم.

۱. از طریق نوشتن متصور شوید

نتیجه: با این تمرین ، هدف شما این است که از طریق کلمات تصورات خود را به روی کاغذ منتقل کنید. شما ذهن خود را کاملا بر روی هدف خود متمرکز می کنید و نیات و خواسته های خود را طوری آشکار می کنید که کائنات از آنچه شما می خواهید به دست آورید با خبر شود‌. به این ترتیب با اجرای قانون جذب به این روش چیزهای خوب شما را و شما چیزهای خوب را جذب می کنید.

روش: یک قلم بردارید و لیستی از کلمات و عباراتی بنویسید که آنچه که شما می خواهید را نشان می دهند. برای مثال، اگر می خواهید شغل ایده آل شما همکاران مناسبی ارائه دهد، بهترین حقوق را داشته باشد و ساعات کاری آن انعطاف پذیر باشد، تمامی آن ها را بنویسید. آنقدر ادامه دهید که یک تصویر کامل از آنچه که دقیقا می خواهید آن شغل داشته باشد به دست آورید. به جزئیات اهمیت دهید تا تصویر شما به یک تصویر کامل تبدیل شود.

۲. امید ها و انتظارات را در یک خط قرار دهید

نتیجه: ایده این که چه چیزی را دوست دارید به دست آورید و اینکه چه چیزی را باور دارید که واقعا به دست آورید دیگر تناقضی نخواهند داشت. در مقابل، این به شما کمک می کند که یک هدف شفاف، قوی و پایدار داشته باشید که توانایی شما برای تشکیل یک زندگی بهتر را قوت می بخشد.

روش: چشمانتان را ببندید و برای اجرای قانون جذب تصور کنید که میخواهید اتفاقات در ۶ ماه آتی چگونه شکل بگیرند. طوری این تصویر را بسازید که بتوانید رویای خود را ببینید، بشنوید، ببویید و لمس کنید. سپس، در این رویای فوق العاده برای چند دقیقه زندگی کنید. سپس ببینید که فکر می کنید اتفاقات در ۶ ماه آینده چطور پیش می روند. اگر تناقضی باشد، تصور کنید که این تصویرِ کمتر خوش آیند واقعیت کم کم ناپدید شود یا کلا نابود شود، بگذارید لحظه به لحظه کمتر واقعی باشد و شما را با تصور اصلی این که دوست دارید اتفاقات چگونه رقم بخورند تنها بگذارد‌.

۳. از یک چرخه ی تمرکز استفاده کنید

نتیجه: هنگامی که روزانه به این چرخه ی تمرکز نگاه می کنید، سریعا قدر دان خواهید شد. به گونه ای که چگونگی تفکرات و رفتار شما که با اهداف عالی شما در ارتباط است را تغییر می دهد و راهی مثبت می سازد تا چیزهای خوب بهتری را به زندگی خود جذب کنید.

روش : برای اجرای قانون جذب در این روش یک دایره ی بزرگ بکشید و دایره ای کوچک تر درون آن رسم کنید و فضای بین آن ها را به ۱۲ قسمت تقسیم کنید. ( دایره داخلی خالی می ماند). در هر قسمت جمله ای بنویسید که با ” من عاشق …” شروع شود، جمله ای که بخشی از زندگی شما را در بر می گیرد که به شما احساس خوبی می دهد. (مثلا باغچه ی زیبایتان، دوست شوخ طبعتان یا حیوان خانگی دوست داشتنیتان).

طوری جمله هایتان را بیان کنید که نشان دهند چرا شما آن چیز ها را دوست دارید. در آخر، یک جمله ی پر انرژی پیدا کنید که عالی ترین هدف شما را در دایره مرکزی نشان دهد. مثلا ” من عاشق این هستم که ببینم جفت روحی ای پیدا کرده ام که مرا دوست دارد و از من پشتیبانی می کند، و به این دلیل زندگی ام کامل حس می شود.”

۴. با یک شئ ارتباط برقرار کنید

نتیجه : به طور مرتب به شما یاد آوری می شود که چه چیزی را می خواهید جذب کنید و تمرکز شما هم از بُعد خوداگاه هم از بُعد ناخوداگاه بهبود پیدا می کند.

روش: شئ کوچکی را پیدا کنید که می توانید با آن هم از لحاظ اینکه چه چیزی را می خواهید به دست آورید و هم از لحاظ انرژی مثبت ارتباط برقرار کنید.

مثال های خوب می تواند گردنبندی باشد که وقتی فارغ التحصیل شدید از اعضای خانواده دریافت کردید ( که به شما ظرفیت و تواناییتان را یاد آوری می کند)، یک کریستال که در سنت با به دست آوردن چیزی که می خواهید ارتباط دارد ( مثل سنگ کوارتز سرخ که برای رسیدن به عشق است) و یک سنگ از تعطیلات محبوبتان ( که نشان دهنده ی توانایی شما از نظر مالی است تا بتوانید به مسافرت های طولانی بروید).

راه های قانون جذب

۵. با اعتماد به نفس زندگی کنید

نتیجه: فرکانس زندگی شما طوری تنظیم می شود که زندگی هر روزه ی شما را به تغییراتی که می خواهید در زندگیتان بدهید نزدیک می کند.

روش: طوری رفتار کنید انگار آن‌ چیزی را که می خواهید به دست بیاورید از قبل در اختیار دارید. برای مثال اگر می خواهید وزن کم کنید، کمد خود را با لباس هایی پر کنید که قادر خواهید بود آن ها را بپوشید و با اعتماد به نفسِ کسی که بدن رویایی اش را دارد راه بروید. در این بین اگر می خواهید عاشق شوید، فضای لازم برای جفت روحی خود را در خانه خود درست کنید، این حتی می تواند خریدن صندلی مخصوص آن ها را نیز شامل شود!

۶. از باورهای محدود کننده خلاص شوید

نتیجه : با استفاده از راه‌ های قانون جذب خود را از نرسیدن به اهدافتان باز می دارید و در خواستِ رسیدن به موفقیت قوی تر می شوید.

روش: تمام باور های منفی در باره آنچه می خواهید داشته باشید را روی یک کاغذ بنویسید ( مثلا ” چیزی به اسم رابطه ی عالی وجود ندارد” یا ” من برای پیشرفت در شغلم به اندازه ی کافی باهوش نیستم”). هر باور را باز کنید و تفکراتتان را راجع به اینکه هر کدام از کجا نشئت میگیرد بنویسید ( مثلا عضوی از خانواده، جامعه، تجربه ای تلخ در جوانی).

در آخر، یک باور مغایر و مثبت را بنویسید و به عنوان تاییدیه برای پیشرفت از آن استفاده کنید ( مثلا ” من می توانم رابطه ی عالی خود را بسازم” یا ” من به اندازه کافی توانا و باهوش هستم که هر شغلی را که می خواهم به دست آورم”).

۷. ظرف خالی

نتیجه: قبل از اینکه تمرینات بیشتری برای اجرای قانون جذب را انجام دهید، افکار خود را آرام کنید یا در فضای فکری مثبت تر قرار بگیرید.

 روش: دستان خود را روی زانوهایتان قرار دهید به طوری کف دستتان باز باشد و به سمت بالا قرار گیرد. آرام و عمیق نفس بکشید. سپس حرکت تنفس خود را از سینه تا شکم و از سینه تا بینی دنبال کنید. پس از هر دم و پس از هر باز دم توقف کنید و ببینید که چگونه مثل یک ” ظرف خالی” می شوید. همه چیز باید ساکت، آرام، ساکن و متمرکز حس شود.

اجرای قانون جذب اول از همه با باور داشتن به آن عملی می شود. ابتدا باید اهداف خود را متصور شویم و در بطن خود به آن ها باور داشته باشیم. همگی ما می توانیم از قانون جذب استفاده کنیم اگر که اول در درون خود به جست و جوی آن بپردازیم.

منشا راه های قانون جذب برای اجرا

تکنیک ها و روش های زیادی برای اجرای قانون جذب وجود دارد. اما باید به خاطر داشت که پیش زمینه تمام این تکنیک ها ما، باورها و تصوراتمان هستیم. می توانیم با نوشتن اهدافمان، دور ریختن انرژی های منفی و خلاص شدن از محدویت ها قانون جذب را به کار گیریم. قبل از اجرای قانون جذب باید ذهن خود را از هرگونه فکر منفی عاری کنیم تا بتوانیم با فکر کردن به اتفاقات و چیزهای مثبت، چیزهای خوب را به زندگی خود جذب کنیم.

باید به گونه ای زندگی کنیم که انگار اتفاقات خوبی که انتظارشان را داریم، از قبل برای ما رخ داده‌اند، چرا که این کار اراده ما را در رسیدن به اهدافمان محکم تر می کند. یک زندگی عالی را برای خود متصور شوید و از بیان اهدافتان نترسید. اگر با تفکری مثبت به رسیدن به خواسته هایتان باور داشته باشید، راه های قانون جذب به شما کمک می کند که تصورات خود را جلو چشمتان ببینید و افکارتان را زندکی کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx