استفاده از قانون جذب در اولین مصاحبه شغلی

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

قبل از بیان قانون جذب در مصاحبه شغلی باید گفت که این روز ها دغدغه شغل به یکی از اساسی ترین معضلات جامعه تبدیل شده است. پیدا کردن شغل با توجه به سطح توقع مردم، کمی سخت شده است. مصاحبه های شغلی نسبت به قبل متفاوت تر شده اند. وقتی برای یک شغل مصاحبه می کنید، ریز ترین نکات می تواند تفاوت های بزرگی ایجاد کند و موفقیت به همراه داشته باشد. کوچکترین اشتباه ها نیز می تواند در از بین رفتن‌ پیشنهاد و شرایط شغلی موثر باشد.

پس باید برای آماده سازی خود وقت بگذارید تا بتوانید در هر مصاحبه شغلی بهترین برداشت را داشته باشید و به موفقیت دلخواه خود برسید. مصاحبه تکنیک های زیادی دارد، از جمله: اصول اولیه لازم برای شناخت روش مصاحبه و نکاتی در باب قانون جذب در مصاحبه شغلی. اما نکته ای که در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم، تکنیک هایی از قانون جذب در مصاحبه شغلی به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد و باعث موفقیت شما در اولین مصاحبه شغلی تان خواهد شد.

قانون جذب چیست؟

حتما نام این قانون را شنیده اید و شاید حتی از آن استفاده نموده اید. قانون جذب یکی از بزرگترین رازهای زندگی می باشد. البته افراد معدودی هستند که از تاثیرات قانون جذب در زندگی روزمره کاملا آگاهی دارند. اما نکته قابل توجه این است که چه آگاهانه و چه نا آگاهانه، قانون جذب در هر ثانیه از وجود ما، مانند آهنربایی قوی عمل می کند و افکار و احساسات ما را بیرون می کشد.

قانون جذب بیشتر از افکار و احساسات ما، پاسخ خواهد داد. متاسفانه بیشتر ما نسبت به پتانسیل هایی که در وجودمان نهفته است، نا آشنا هستیم و آن ها را نمی بینیم. در نتیجه افکار و احساسات اشتباهی را منتقل می کنیم و احساسات و وقایع ناخواسته بیشتری را وارد زندگی خود خواهیم کرد. هم اکنون به عنوان یک کشف بزرگ به شما گفتیم که قانون جذب در لحظه لحظه زندگی شما جریان دارد.

 زمانی که این قدرت درونی را درک کنید به راحتی می توانید اثرات آن را ببینید. علاوه بر این شما می توانید تمام آینده خود را خلق کنید. قانون جذب در واقع توانایی جذب هر آنچه که ما روی آن در زندگی تمرکز می کنیم است و می گوید شما با تفکراتتان می توانید به هر آنچه در زندگی می خواهید برسید و اهدافتان را پیگیری کنید. قانون جذب جهان را جایی زیباتر کرده است.

چگونه قانون جذب در مصاحبه شغلی به ما کمک می کند؟

اغلب افراد در زندگی خود با مصاحبه های مختلفی مانند مصاحبه دانشگاهی و شغلی مواجه شده اند. گاهی همین مصاحبه ها تنها چیزی است که بیا شما و رویایتان قرار دارد. از این رو احساس عصبی بودن و ناراحتی دارید. استرس زیادی شما را در بر می گیرد. حتی ممکن است میزان استرس به حدی باشد که شما تصور کنید هیچ چیزی از مصاحبه نمی دانید. در این زمان برای آرامش ذهن می توان از تکنیک های قانون جذب در مصاحبه شغلی و دانشگاهیی استفاده نمود. در ادامه این بخش نکاتی را به شما آموزش خواهیم داد.

قبل از مصاحبه

قبل از هر چیزی احتمالا برای تعیین وقت مصاحبه اولیه با شما تماس خواهند گرفت. زمانی که تماس مصاحبه دریافت می شود، افراد مختلف پاسخ های متفاوتی از نظر روانی خواهند داد.‌ عده ای بسیار خوشحال می شوند و با اعتماد به نفس بالا برای فعالیت های خود برنامه ریزی می کنند تا بتوانند در مصاحبه شغلی شان بهترین نتیجه را بگیرند اما گروهی هم هستند که کاملا بر خلاف گروه اول عمل می کنند.

مصاحبه شغلی

بلافاصله پس از قطع شدن تماس احساس ترس در آن ها جریان خواهد گرفت و پر از حس نا امیدی و عدم اعتماد به نفس خواهند شد. از خود می پرسند: “آیا من آماده هستم؟”، ” آیا مهارت های مورد نیاز برای موفقیت در مصاحبه را دارم؟”، “آیا می توانم در مدت زمان باقی مانده تا زمان تعیین شده خود را آماده کنم؟ چطور در این زمان آماده شوم؟”، “اگر موفق نشدم چه اتفاقی می افتد؟” ،” چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟” و سوالاتی از این دست! این جاست که قانون جذب در مصاحبه شغلی به میان می آید و می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند.

تاثیر قانون جذب در مصاحبه شغلی

استفاده از قانون جذب در مصاحبه شغلی با پادکست های مثبت، مطالعه های مثبت اندیشانه، استفاده از سخنان مثبت و تکنیک های آرام سازی ذهن، تمام شک و تردید ها را از بین خواهد برد و با ایجاد آرامش و اعتماد به نفس، انگیزه زیادی به شما خواهد داد. قانون جذب با روش ها و تکنیک های خاص خود، تمام ترس ها را برطرف می کند و قدرت، ایمان و اعتماد به نفس را به شما باز می گرداند.‌ پس سعی کنید از همان مرحله اول، به تمام افکار منفی پشت کنید و با آرام سازی ذهن خود، موفقیت را در آغوش بگیرید.

از زمانی که برای بهبود مهارت های استخدامی خود شروع به کار می کنید، اقدامات سازنده جهت ایجاد سطح انرژی مثبت را شروع کنید.

قدرت قدردانی

یکی از این اقدامات قدرت جادویی قدردانی است. به یاد بیاورید که چه مهارت هایی را در طول زندگی کسب کرده اید‌.‌ یک کاغذ بردارید و یا در صفحه لب تاب یا گوشی خود، از همه اطرافیانتان و آن هایی که به شما فرصت مصاحبه را دادند قدردانی کنید‌.

 با خود بگویید: من از کسی که مصاحبه کاری ام‌ را انجام‌ خواهد داد، قدر دانی می کنم.‌ من از هیئت رئیسه تشکر می کنم و جملاتی از این دست. شما احتمالا این افراد را تا به حال ندیده اید و نمی دانید چه کسانی هستند اما طبق قانون جذب در مصاحبه شغلی همه آن ها بخشی از جهان هستند و می توانید با انرژی خود، با آن ها ارتباط برقرار کنید. اگر این کار را تا زمان مصاحبه پیوسته انجام دهید، وقتی وارد محل کار می شوید، احساس راحتی و ارامش خواهید داشت.

 دلیل موفقیت شما در کسب ارامش، ارتباط مثبت بین انرژی ها است یعنی دقیقا همان کاری که قانون جذب انجام می دهد.

آماده مثبت اندیشیدن باشید

همیشه آماده گفتن این جملات باشید: ” من انتخاب شده ام. “، “من موفق هستم.” . در این زمان شما متوجه خواهید شد که تمام مهارت های لازم را دارید و اعتماد به نفستان کافی است. قدرت قدرشناسی جهان برای موفقیت به شما انرژی خواهد داد.

روز مصاحبه، از همه چیز تشکر کنید حتی لباسی که پوشیده اید، اسناد و مدارکی که به همراه دارید، اتوبوس، ماشین یا تاکسی که با آن به محل مصاحبه می روید، محل مصاحبه، ساختمان، افراد و … . قبل از ورود به ساختمان نگاهی به آسمان بیندازید، نفسی عمیق بکشید و بگویید: ” با تشکر از شما که باعث شدید من یک قدم به رویای خود نزدیک تر شوم.”  گفتن جملاتی شبیه به این، قلب و روح شما را از هر گونه احساس اضطراب و ترس رهایی می بخشد.

مصاحبه شغلی و قانون جذب

با کائنات صحبت کنید

 سعی کنید حتما این جملات را به کائنات بگویید چرا که با انرژی او تمام شرایط برای تحقق رویاهای شما فراهم شده است. هر کس را در محل کار دیدید از انرژی مثبت خود سرشار کنید و به او لبخندی زیبا بزنید. قدرت جادویی درون خود را حس کنید و بدانید که لحظه مصاحبه یک تجربه لذت بخش خواهد بود و قطعا شادی و موفقیت با خود به همراه خواهد داشت. در این صورت شما داستان موفقیت خود را خواهید نوشت.

توجه کنید که در اتاق مصاحبه شما وقت زیادی ندارید که بخواهید با استرس و نگرانی بگذرانید. باید بتوانید با تکنیک های جذب مانند تنفس عمیق و نگرش مثبت همراه با اعتماد به نفس، تاثیر گذاری مناسب را بر مصاحبه کننده بگذارید. به این نکته توجه داشته باشید که از زمان ورودتان به ساختمان محل کار تا زمان خروج، شما را به عنوان فرد جدید و کارمند جدید مورد بازبینی قرار می دهند پس حتی در زمان انتظار هم آرامش خود را حفظ کنید و با استفاده از تکنیک های قانون جذب و نکاتی که در مقاله گفته شد، به موفقیت خود کمک کنید. پس سعی کنید از همان بدو ورود، بهترین برداشت را از خود به جای بگذارید.

محل مصاحبه

در محل مصاحبه با اعتماد به نفس و آرامش، نفسی عمیق بکشید و به خود بگویید “موفقیت از آن من است. تمام کائنات برای موفقیت من جمع شده اند.” سپس مدارک خود را به مصاحبه کننده تحویل دهید و با پرستیژ تمام به او ثابت کنید که از تمام جهات برای سازمان ان ها مناسب ترین فرد خواهید بود. به گونه ای از درون احساس مثبت بودن خود را افزایش دهید که آن ها به دنبال شما برای استخدامتان باشند.

زمان بندی خود را به گونه ای تنظیم کنید که پس از مصاحبه زمان برای تشکر از افراد حاضر داشته باشید.‌ این کار نشان دهنده آداب اجتماعی و اعتماد به نفس بالای شما خواهد بود. پس سعی کنید بدون استرس و با تکنیک های آرامش بخش مثبت اندیشی و قانون جذب، به تمام برنامه ریزی های زمانی خود برسید و با دقت مسائل و نگرانی های خود را پشت سر بگذارید.

در کل استفاده از قانون جذب کارایی های بسیاری دارد و در این مقاله ما تکنیک ها و شرایطی از قانون جذب در مصاحبه شغلی را برای شما گفتیم تا بتوانید به راحتی در اولین مصاحبه شغلی خود و یا حتی در مصاحبه های دانشگاهی از آن استفاده ببرید. پس وقت را تلف نکنید و تکنیک ها را با خود تمرین کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx