آیا قانون جذب نیاز به یادگیری دارد؟

یک نظر اضافه کنید
12 دقیقه مطالعه

احتمالا تا کنون حرف و حدیث های زیادی در رابطه با قانون جذب به گوشتان رسیده است. اما اینکه اسم این قضیه را “قانون” نهاده اند خود جای بحث دارد و قطعا این سوال به ذهن هر کس میرسد که اگر فرآیند جذب نوعی قانون محسوب می شود پس آیا نیازی به یادگیری قانون جذب وجود دارد یا خیر.

اگر بخواهیم به این سوال در یک کلمه جواب دهیم باید بگوییم که بله، این قانون نیاز به یادگیری دارد. اصلا اگر پیکره ی این قانون و نحوه ی به کارگیری آن را در زندگی یاد نگیریم، نمی توانیم از آن استفاده کنیم. درست است که به آن نام قانون الحاق شده اما مانند تبصره های قانونی نیست که با خواندن تنها یک یا چند جمله به آن پی ببریم و از آن استفاده کنیم. در واقع اگر واقعا بخواهیم این قانون را بشناسیم و به کار گیریم باید روزها وقت صرف خواندن راجع به آن و یادگیری اصول آن بکنیم.

بنابراین برای یادگیری قانون جذب و در کل برای اینکه متوجه شوید که این قانون چیست و چگونه کار می کند در این مقاله توضیحات اولیه ای برای افراد تازه کار آورده ایم که یک سری اطلاعات اولیه راجع به آن را بیاموزند. طبق اصول تعریف هر چیز در ابتدا باید باید به گفتن تاریخچه ی این قانون پرداخت.

تاریخچه قانون جذب

با توجه به کتاب‌هایی مانند راز، شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه قانون جذب توسط بتهوون، انیشتین و حتی عیسی مورد استفاده قرار گرفته‌است، همچنین اینکه خود شما نیز در زندگیتان از آن استفاده کرده اید، اما آیا از آن آگاه هستید یا خیر؟ قانون جذب در زندگی هر کسی میتواند وجود داشته باشد بدون آنکه خود فرد متوجه آن باشد.

قانون جذب چگونه کار می‌کند؟

اساسا، قانون جذب مثل این ایست که شما واقعیت خود را خلق می‌کنید. چیزی که بر روی آن تمرکز می‌کنید یا به عبارتی چیزی که شما در مورد آن فکر می‌کنید، چیزی است که شما به زندگی‌تان جلب می‌کنید. آنچه که شما باور دارید قطعا در زندگیتان رخ خواهد داد.

با این حال، این قانون و به کار بردن آن به این سادگی که به نظر می‌رسد نیست. برای مثال، افرادی که مقروض اند و مدام به خودشان می‌گویند، “من به پول بیشتر نیاز دارم، پول بیشتری پیدا نمی‌کنم” آن‌ها به جذب” نیاز بیشتر ” ادامه می‌دهند، زیرا این واقعیتی است که آن‌ها برای خود ایجاد می‌کنند..

اما چگونه می توانید هر آنچه را می خواهید بدست آورید؟

قانون جذب خیلی مرموز و جادویی به نظر می آید. از طرفی افراد مشهور بی شماری هستند که به خاطر موفقیت خود قانون جذب را جذب می کنند (مانند اپرا ، جیم کری ، ویل اسمیت ، جی-ز و آرنولد شوارتزنگر و …). آیا واقعا همینطور است که آنها میگویند؟ پس چرا این همه شکست خورده و فقیر در دنیا داریم؟!

قطعا همه ی شما در مورد قانون جذب قبلا شنیده اید و نظر خود را در آن باره داده اید. ممکن است بعضی از شما آن را شگفت انگیز خطاب کرده باشید. برخی دیگر نیز ممکن است این قانون را احمقانه فرض کرده باشند. قانون جذب بدون انتقاد نیست و به نظر من ، راز فقط تصورات غلط دیگری نیز در مورد چگونگی عملکرد این نیروی عرفانی ایجاد کرده است. اما وقتی یک مسئله به خیلی از افراد کمک کرده است ، باید تعجب کنید که آیا این هم می تواند به شما کمک کند یا نه. به خصوص وقتی که همه ی چیزی که باید در این رابطه بدانید نحوه ی کنترل ذهنتان باشد. (که در واقع برای من موضوعی است که همیشه برای یادگیری بیشتر مجذوب آن هستم).

اگر معتقدید که قانون جذب مزخرف است ، من مطمئن هستم که توضیح آماتور من در مورد مفاهیم فقط شما را به شک و تردید بیشتر وادار خواهد کرد. و من بخاطر همین عذرخواهی می کنم اما من از شما می خواهم که تمام آنچه را که می خواهم با ذهن باز به اشتراک بگذارم در نظر بگیرید ، زیرا قانون جذب فقط برای کسانی که مایل به ایمان آوردن به چیزهای جدید هستند ، کارآمد خواهد بود.

یادگیری قانون جذب با قانون ارتعاش

قانون ارتعاش پایه و اساس همه چیز در قانون جذب است ، در واقع جایی است که ما باید از آن شروع کنیم! قانون ارتعاش می گوید : همه چیزهایی که در جهان ما وجود دارد ، چه قابل مشاهده باشد و چه نباشد ، می تواند به صورت یک فرکانس یا یک الگوی پر انرژی اندازه گیری شود. در اصل ، همه چیز در جهان ما از ذرات زیر اتمی تشکیل شده است که در حالت لرزش ثابت قرار دارند. این ها می توانند شامل کلیه مواد متراکمی باشند که می توانید از نظر جسمی آن را لمس کنید یا مواد با قبلیت ملموس کمتر باشند مانند افکار و احساسات ما.

با صداقت می گویم که من خیلی سعی کردم قانون ارتعاش را نادیده بگیرم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که برای فهم هر چه بیشتر قانون جذب باید این قانون را نیز باور داشته باشم. البته این نکته را بگویم که باور قانون ارتعاش بسیار آسان تر است. زیرا یک قانون اثبات شده ی فیزیکی است که تا حد زیادی قابل دیدن و اندازه گیری و لمس کردن است.!

نقل قول انیشتین

برای اثبات صحت این قضیه نیز میتوانید به این نقل قول از آلبرت انیشتین که در اینجا آمده است توجه بفرمایید: “همه چیز انرژی است و همه چیز به انرژی بستگی دارد”.. “

قانون جذب به این معنی است که ارتعاشات فرکانس های مشابه با هم ترسیم می شوند مانند آنچه آلبرت انیشتین گفته است.  قانون جذب در واقع بر این ایده است که می توانیم با کنترل افکار و احساسات ، فرکانس ارتعاشات و هر آنچه جذب می کنیم را کنترل کنیم.!

من عاشق این نقل قول از باب پروكتور هستم كه به طور كلی قانون جذب را خلاصه می كند: “اگر بتوانید آن را در ذهن خود ببینید ، می توانید آن را در دست خود نگه دارید.” همچنین اینکه نقل قول دیگری از ناپلئون هیل که در کتابش آمده گفته ی باب پروکتور را تکمیل می کند. آرزوها و خواسته ها زمانی قدرتمند می شوند که با قطعیت هدف، پایداری و میل شدید برای رسیدن به آنها آمیخته می شوند. “

آنچه شما می توانید جذب کنید

طبق گفته کسانی که قانون جذب را به ما می آموزند، شما می توانید با قانون جذب ، هر کاری را که می خواهید از جمله شغل رویایی، رابطه ، پول ، اشیاء مادی و هر چیز دیگری که تصور کنید می توانید جذب کنید! اگر چه این موضوع بسیار حائز اهمیت است که شما دقیقا بدانید که چه چیزی را می خواهید، در غیر این صورت نمی توانید به آنها دست یابید.!

یادگیری قانون جذب

تصورات غلط درباره قانون جذب

تصور غلط اول این است که قانون جذب فقط تفکر آرزو است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آنچه می خواهید فکر کنید تا به حقیقت بپیوندد. اما چیزهای بیشتری در این مورد وجود دارد و افرادی که قانون جذب را آموزش می دهند آنرا پنهان نمی کنند! در حالی که این قضه بسیار مهم است که به آنچه می خواهید برسید باید فکر کنید اما خیلی چیزهای دیگر وجود دارد که مهمتر هستند و از آنجا که بیشتر ما دچار کمبود ها و فقدانهایی در زندگی مان هستیم، یادگیری مجموعه مهارتهایی را که برای اجرای قانون جذب لازم داریم ، مدتی طول خواهد کشید.

تصور اشتباه دوم این است که قانون جذب، یک مفهوم جدید است. همانطور که قبلا گفتم، قانون جذب قبل از تاریخ، محرمانه و در مورد دانشمندانی مانند آلبرت انیشتین و همچنین در کتاب‌های کلاسیکی مانند think and grow rich که توسط ناپلیون هیل که در دهه ۱۹۳۰ نوشته شده بود، وجود داشت.بنابراین قانون جذب یک مفهوم جدید نیست.

تصور غلط دیگر این است که برای کارکردن قانون جذب باید در تمام مدت احساس مثبت داشته باشید. اما این به هیچ وجه درست نیست! احساسات منفی بخشی از یک انسان است و اگر در مقابل احساسات منفی مقاومت کنید ، نمی توانید آنچه را که می خواهید جذب کنید. برای استفاده از قانون جذب ، شما باید یاد بگیرید که چگونه احساسات منفی را احساس کنید و پردازش کنید نه اینکه برای به تعویق افتادن یا انجام ندادن کارهای منفی، در برابر آن ها مقاومت کنید.

سخن پایانی در باب یادگیری قانون جذب

پیشتر ذکر کردم که کنترل افکار و احساسات شما یک مؤلفه اساسی قانون جذب است. و اگر شما مانند اکثر مردم هستید ، احتمالاً بلافاصله اعتراض می کنید “اما ما روزانه ده ها هزار فکر داریم – هیچ راهی نیست که بتوانیم همه آنها را کنترل کنیم”. فقط درصد کمی از افکار ما طبق اراده ما و آگاهانه هستند. که این مقدار ظاهراً حدود 10٪ است و 90٪ دیگر افکار توسط ذهن ناخودآگاه ما اداره می شوند.

بنابراین تا اینجا یک سری اصول اولیه یادگیری و تعاریفی کوتاه برای قانون جذب ارائه دادیم. همچنین اینکه اشتباهات موجود در تعاریف و مقالات را نیز تا حدودی برایتان بازگو کردیم تا با دیدی باز و تشخیص غلط از صحیح بتوانید مطالب عمیق تر و تخصصی تری در این باره بخوانید. اکنون شما دانستید که قانون جذب نوعی باور است که برای رسیدن به این باور باید یک سری از باید ها و نباید ها را انجام دهید. از طرفی متوجه شدید که برای درک بیشتر قانون جذب نیاز به پیش درک قانون ارتعاش دارید که یک قانون فیزیکی و اثبات شده است.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و پیش زمینه ای برای درک هرچه بیشتر قانون جذب و به کارگیری آن زندگی تان باشد. فراموش نکنید که هر چقدر هم که اطلاعات راجع به قانون جذب فرا گیرید، تا زمانی که نتوانید بر ذهن خود مسلط شوید نخواهید توانست این قانون را در زندگی تان به کار ببرید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx