چگونه رویاهای خود را تحقق ببخشیم

نظرات 2
11 دقیقه مطالعه

چگونه رویاهای خود را تحقق ببخشیم

باوری که نسبت به خودتان دارید را تغییر دهید (قانون جذب)

باید از این مسئله اگاه باشید که سطح توانایی و آگاهی شما بالاتر از آن چیزی است که با آن خو گرفته اید و در تصور شما گنجانده شده است. این توانایی ها کمک می کند تا شما بر اساس قانون جذب به رویاها و خواسته هایتان دست پیدا کنید و هیچ گاه آن ها را دست نیافتنی ندانید.

منظور این نیست که این توانایی ها و استعدادها را باید از طریق تلاش و یا مطالعه زیاد به دست آورید، بلکه شما باید به این مسئله ایمان داشته باشید که تنها با تغییر دادن باورهایتان نسبت به خودتان به تمام آن چیزهایی که در رویا دارید، دست پیدا خواهید کرد. به عبارت دیگر شما باید این باور را که در این دنیای مادی و زندگی کوتاهی که در اختیار دارید به دستاوردهای محدودی می توانید برسید را کنار بگذارید.

اما قبل از هر چیزی باید با مفهوم معمولی و خارق العاده آشنایی پیدا کنید

معمولا عادی را اینگونه تعریف می کنند که شما به انجام کارهایی که خانواده و جامعه برای شما تعیین کرده اند عادت دارید. این که در شرایط سخت درس بخوانید و تمام قوانین کشور و خانواده را رعایت کنید و در نهایت نیز خودتان را به دست مرگ بسپارید. هر چند که نمی توان هیچ ایرادی به این روند از زندگی وارد کرد، اما اگر از این نوع زندگی لذت می بردید، هیچ گاه انجام کارهای خارق العاده، ایده ها و افکار جدید به ذهنتان خطور نمی کرد.

مفهوم خارق العاده اما کاملا متفاوت است! خارق العاده به سطحی از هوشیاری اشاره دارد که بسیار فراتر از امور روزمره و عادی زندگی می باشد. این سطح از آگاهی مربوط به روح شما و هویت الهی بوده و دیگران و حتی خودتان نیز نمی توانید به آسانی آن را مشاهده کرده و حتی به درک آن بپردازید.

در واقع آن بخش از خود اصلی شما که با خواسته های عادی تان متفاوت است را خارق العاده تعریف می کنند. زیرا ویژگی اصلی روح این است که شما را به سمت نامحدودها هدایت کند و پیروی از قوانین باعث تضعیف و محدود کردن آن شود. روح شما بر این مسئله باور دارد که شما نیروی ویژه ای در وجود خود دارید که همواره شما را به سمت تعالی هدایت می کند. این باوری است که باید نسبت به خودتان به وجود آورید تا بر اساس قانون جذب بتوانید به سمت جذب بیشتر رویاهای خود قدم بردارید.

شما نسبت به خودتان چه باوری دارید؟

شما نسبت به خودتان چه باوری دارید؟

در حقیقت بر اساس قانون جذب، این باورهای شماست که خود واقعی تان را شکل می دهد. این که اکنون در چه جایگاهی قرار دارید، در نتیجه باورهای شما بوده است. این باورها هستند که واقعیت ها را همچون پازلی کنار هم قرار داده و شما را تشکیل داده است. این باورها را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد:

  • باورهایی که نسبت به توانایی های جسمی و ظاهری خود دارید.
  • باورهایی که نسبت به توانایی های درونی و نامشهود خود دارید.

باورهایی که نسبت به توانایی های جسمی و ظاهری خود دارید

این دسته از باورها به توانایی های ظاهری شما تعلق دارند. این که شما هوش و ذکاوت خود را تا چه اندازه در نظر می گیرید و یا این که خودتان را در نوشتن و حل مسائل ریاضی توانمند می دانید و تمام باورهایی را که بتوان در این دسته قرار داد. به طور کلی این دسته را می توان به تمام توانایی ها و ناتوانایی های شما در ظاهر و البته فیزیک اختصاص داد.

البته باور شما به ویژگی های شخصیتی تان نیز جزو همین دسته به حساب می آید. این که فرد آرام، عصبی، ترسو، شجاع و یا خجالتی هستید، جزو ویژگی هایی به شمار می آیند که هویت فردی و البته اجتماعی شما را شرح می دهند. هر چند که این باورها باعث شده اند تا شما خود را این گونه بشناسید، اما نکته اینجاست که به راحتی می توان در این باورها تغییرات بزرگی ایجاد کرد.

باورهای شما نسبت به توانایی های درونی و نامرئی خودتان

این دسته از باورها با فرهنگ و سنتی که در آن به دنیا آمده ایم ارتباط مستقیمی دارد و به سختی می توان در آن تغییر ایجاد کرد. این باورها، شامل باورها و توانایی های درونی شما می شود آن دسته از توانایی هایی که قابل رویت نبوده و بخش بزرگی از وجود شما را تشکیل می دهند.

اگر بتوان بدن را به یک ماشین تشبیه کرد، درون این ماشین یک من نامرئی وجود دارد که آن را روح یا ذهن می نامند. وقتی در نظر دارید که برخی از عادی ترین امور زندگی تان را انجام دهید، یا مهم ترین لحظه زندگی تان را تجسم کنید و یا هر کار دیگری انجام دهید، از ذهن کمک می گیرید و این به این معنی است که شما به این توانایی نادیدنی خود یعنی ذهن وابستگی شدیدی دارید. اما آیا به این باور رسیده اید که همین توانایی نادیدنی می تواند معجزات شگفت انگیزی را خلق کند؟

باورهای خود را تغییر دهید

برای این که بتوانید به تمام آرزوهایی که در ذهن دارید دست پیدا کنید، در ابتدا باید بر اساس قانون جذب این نکته را در ذهنتان ثبت کنید که شما خالق زندگی خود هستید و این یعنی که شما باید باورهای غلطی که در ذهن دارید را از بین برده و یا تغییراتی بزرگ در آن ایجاد کنید؛ هر چند که انجام این کار بسیار سخت و دشوار به حساب می آید.

در واقع شما باید به این باور برسید که درون شما هویتی برتر قرار دارد. هر چند که شاید اولین بار است با چنین مسئله ای روبرو می شوید، اما نکته اینجاست که برای تغییر باورهایتان باید از خودتان شروع کنید. هیچ کسی در این راه نمی تواند به شما کمک کند.

مقاومت ها را کنار بگذارید

مقاومت ها را کنار بگذارید

اگر می خواهید که از سطح عادی گذر کرده و به سطح خارق العاده ای برسید، اولین کاری که پیش روی شما قرار دارد تجدید نظر و ایجاد تحولی عظیم در شخصیت شما می باشد. هر چند که عده بسیار اندکی می توانند به این سطح از آگاهی دست پیدا کنند، اما اگر شما بتوانید تمام مقاومت هایی که در ذهنتان وجود دارد را کنار بگذارید، رسیدن به این توانایی خیلی دور از ذهن نخواهد بود.

شما باید رویکرد مناسبی برای یک تغییر اساسی در زندگی اعمال کنید و بدانید که زندگی با توجه به باورهای محدود کننده ای که از کودکی در ذهن شکل گرفته است، تعریف نمی شود و می توان فراتر از آن چیزی که فکر می کنید قدم برداشت. برای این که بتوانید این تغییرات را ایجاد کنید، اول از همه باید آمادگی لازم برای کنار گذاشتن و دفن کردن باورهای محدودکننده را داشته باشید. در واقع هر چیزی که شما را از حرکت به سمت جلو بازمی دارد را کنار بگذارید و تنها به هدفتان فکر کنید.

اگر به زندگی افراد موفق نگاه کنید متوجه می شوید که آن ها از ویژگی هایی بهره مند می باشند که هیچ ارتباطی به میزان پول و ثروت آن ها ندارد. آن ها تنها اشتیاق لازم برای رسیدن به موفقیت را در خود ایجاد کرده اند. اشتیاق، زندگی را از عادی بودن خارج می کند. شعله های این اشتیاق از درون شما می آید و تا زمانی که به آن دست پیدا نکنید، مطمئنا خاموش نمی شوند.

در بسیاری از افراد این اشتیاق به صورت وسواس فکری بروز پیدا می کند و می تواند اثرات نامطلوبی را به همراه داشته باشد، اما نکته اینجاست که همواره باید کنترل این آتش را در اختیار داشته باشید تا در شعله های آن نسوزید. اما تاکنون فکر کرده اید که چگونه میتوانید آتش اشتیاق را خاموش کنید؟ برای شروع می توانید به سراغ عبارت تاکیدی مثبت بروید و آن را به یک عبارت اختصاصی تبدیل کنید.

واقعا فکر چیست؟

اگر از تمامی افرادی که در اطرافتان حضور دارند بپرسید فکر چیست، هیچ کدام از آن ها نمی توانند تعریف دقیقی از فکر ارائه دهند؛ زیرا هیچ کس نمی داند که فکر دقیقا از چه چیزی ساخته شده است. متخصصان فکر را این گونه تعریف می کنند: «فکر کردن چیزی شبیه به مشاهده و انتخاب است».

افکار هیچ گاه حد و مرزی برای خود قائل نمی شوند، آن ها در کسری از ثانیه در ذهن ایجاد می شوند و در کمترین زمان ممکن از بین می روند، گویی که هیچ گاه نبوده اند. ما هیچ گاه سازنده فکر نیستیم، زیرا هیچ توانایی در خنثی کردن آن ها نداریم، شاید بتوان سرعت جریان آن را کاهش داد؛ اما هیچ گاه نمی توان در تمام طول روز آن را متوقف کرد.

از همین رو توصیه می شود که برای رسیدن به موفقیت و تحقق بخشیدن به رویاها و آرزوهایتان، به سراغ افکار مثبت بروید و آن هایی را انتخاب کنید که همواره به نفع شما عمل می کنند تا بر اساس قانون جذب، علاوه بر داشتن حس خوب، یک زندگی سرشار از نشاط، سلامتی، سرزندگی را برای خود فراهم آورید.

3.9/5 - (22 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx