پول معیاری برای موفقیت

نظرات 2
11 دقیقه مطالعه

جهان مدرن ما این روزها، پول را معیاری برای موفقیت تبدیل کرده است. به گونه ای که رسیدن به موفقیت برای افراد با توان مالی کم، رویایی دست نیافتنی تلقی می­شود. آن ها گمان می­کنند ک قدرت، شهرت، موفقیت، استعداد و زمان علاوه بر ارزش معنوی،  ارزش مالی بالایی هم دارند. آن ها همچنین باور دارند که  می‌توانند­ علی رغم به کارگیری قدرت تفکر و مغز خود، به کمک کیف پولشان، آن ها را بخرند.

آیا پول معیاری برای موفقیت محسوب میشود؟

برای پاسخ به این سوال کافی است تصور کنید برای دزدی به بانک رفته اید و مقدار زیادی پول دزدیده ­اید. آیا به موفقیت هم رسیدید؟ خیر. پول تنها معیار رسیدن به موفقیت نیست. درواقع واحد اندازه گیری موفقیت دلار نیست که میزان موفقیت را با آن تعیین کنیم، بلکه باید از گزینه های مهمتری استفاده کنیم.

وقتی به اهدافی که در زندگی شخصی و کاری خود تعیین کرده بودیم، دست یافتیم، آن­گاه میتوانیم ادعا کنیم که موفق شدیم. مثلا زمانی که هدف زندگی اجتماعی شما این است که فردی تاثیرگذار در جامعه باشید، وقتی به هدف خود رسیدید، شما به موفقیت رسیده ­اید. مهم نیست که چقدر ثروتمند باشید. در آن زمان است که میتوانید ادعا کنید پول معیاری برای موفقیت نیست. البته که فاکتوری بسیار تاثیرگذار است.

پول به دنبال موفقیت

زمانی که شما شتاب زده به دنبال موفقیت می­دوید، حقیقتا در های ثروتمند شدن و مشهور شدن را روی خود می­گشایید. مثلا وقتی بیزینس جدیدی را شروع می­کنید، هرچی در کار خود موفق تر می­شوید، به ثروتمند شدن هم نزدیک ترهستید؛ حتی اگر تازه کار باشید و از سرمایه چندانی برخوردار نباشید. در اینجا می توان اشاره کرد که پول معیار موفقیت نیست؛ بلکه موفقیت است که رکن اصلی برای ثروتمند شدن است. در ادامه به معیار های متفاوت موفقیت میپردازیم.

پول معیاری برای موفقیت

معیارهای موفقیت کدام اند؟

همان­طور که پیش­تر اشاره کردیم، معیار های موفقیت فقط توسط خود فرد تعیین و انتخاب می­شوند. اما فرایند آن چگونه است؟ چطور می­توانیم معیارهای موفقیت را در زندگی خود مشخص کنیم؟

موفقیت حاصل تلاش بسیار و کوشش افراد است. نکته­ قابل توجه این است که نتایج موفقیت برای هرکس متفاوت است. گاهی موفقیت باعث کسب ثروت میشود اما باید بدانیم که ثروتمند شدن باعث موفقیت نخواهد شد. اگر موفقیت را صرفا با معیارهایی که دیگران تعیین میکنند بسنجیم، در مسیر موفقیت خود با شکست ها و خطرات زیادی مواجه خواهیم شد.

 خودشناسی

یکی از مهم ترین معیار های موفقیت، خودشناسی است. هرچه فرد شناخت بیشتری نسبت به خود داشته باشد، گام های بلندتری به سمت موفقیت برمیدارد. هرچه به خودشناسی نزدیک­تر شود، منجربه رشد، افزایش اعتماد به نفس و استقلال خواهد شد. طبق گفته­ی سقراط: خودرا بیشتر بشناس زیرا زندگی که آزموده نشده باشد ارزش ندارد. این امر می­تواند به شما کمک کند که بدانید پول را معیاری برای موفقیت در نظر میگیرید یا خیر.

 هرکس در زندگی ابتدا باید به درک کاملی از خواسته های خود برسد و و بعد از آن، برنامه ریزی موثر و مفیدی را در نظر بگیرد و به سمت تحقق آن گام بردارد. همچنین باید در مسیر موفقیت از خود بپرسید که دنبال چه هستید تا هدفتان را بارها و بارها به یاد بیاورید. در ادامه به برسی پنج تمرین خودشناسی می­پردازیم که با تمرین، موجب رشد فردی خواهد شد.

تمرین خودشناسی

برای شناخت بهتر خود، لازم است که تمارین ویژه ای را انجام دهید. در ادامه به برسی آن ها می­پردازیم.

از خودت بپرس (چرا ؟): در مسیر موفقیت از خود سوال کنید که چرا به دنبال آن هستید تا هدف یا اهداف شما برایتان مشخص شود و به شناخت نسبی از خود و هدفتان برسید.

احساساتت را بشناس: احساسات نشان دهنده­ی اتفاقات درونی شماست. به افکارتان گوش دهید، رویاهایتان را دنبال کنید و زخم های کوچک را درمان کنید.

واکنش های خود را کنترل کن: رفتارهای ناخوداگاه خود را بشناسید و تلاش کنید آن­هارا  کنترل کنید.

گفت و گوی درونی را دریاب: این گفت و گو ها هم مثبت و هم منفی هستند که کنترل نوع منفی آن و افزایش گفت و گو های درونی مثبت، در رسیدن به موفقیت به شما کمک خواهد کرد.

انتقادات را بهبود ببخش : دیدگاه تک­بعدی برخی از ما باعث می­شود که انتقادات را قبول نکنیم و خود را گول بزنیم. در نتیجه از مسیر موفقیت خود دور خواهیم شد.

زمان

معیار دیگر موفقیت، زمان است. زمان منبعی بسیار باارزش و با اهمیت است که نمی­توان آن را از کسی قرض گرفت و یا به کسی هدیه کرد. این دارایی ارزشمند، تنها ثروت مشترک بین انسان ها است.  هرچه از زمان دقیق تر استفاده کنید، به موفقیت نزدیک تر خواهید شد.

کسانی که اهداف بزرگی در زندگی دارند و همواره به­ دنبال موفقیت هستند، از زمان خود به بهترین نحو ممکن استفاده می­کنند و روزانه چند ساعتی را برای مطالعه و یادگیری اختصاص می­دهند. بنابراین با انگیزه کافی، زمان را به­خوبی مدیریت می­کنند. افرادی که نسبت به فرصت های زندگی هوشیارتر هستند، از همه­ ی بازه­ های زمانی به صورت مفید استفاده می­کنند.

پول معیاری برای موفقیت

رابطه میان پول، شادی و موفقیت

باورهای ما مسیر زندگی مارا مشخص می­کنند. امروزه افراد زیادی را می­بینیم که باوردارند پول شادی به همراه نمی ­آورد. با اینکه بیشتر ما این جمله را قبول داریم، اما آن را نادیده می­گیریم. اگر پول را معیاری برای موفقیت و  شادی قرار دهیم، باید قبول کنیم که آدم های ثروتمند کمتر ناراحت می­شوند. به نظر شما این باور صحیح است؟

مطمئنا افراد ثروتمند زیادی را دیده­اید که شادی را از درون احساس نمی­کنند. برعکس؛ کسانی را هم دیده­اید که با وجود توان مالی کم، خوشحال هستند. آن ها می­دانند که خوشبختی، احترام، شهرت و حتی ارزشمند بودن را نمی­توان با هیچ پولی خرید.

 یکی از مهم ترین اهدافی که در زندگی ما وجود دارد این است که خوشحال بودن را یادبگیریم. درمیان، رسیدن به موفقیت برای افرادی که از حرفه­ی خود راضی نیستند و احساس شادی نمی­کنند، دشوارتر است. همه­ ما میدانیم  انجام دادن کاری که احساس شاد بودن و رضایت را به­ همراه ندارد، امری بسیار سخت است.

وقتی نگاه کوتاهی به زندگی کسانی که باورکرده­اند، پول معیاری برای موفقیت است می­ اندازیم متوجه  می­شویم بیشتر از موفقیت، پول داشتن برای آن­ها اهمیت دارد.

 وقتی از موفقیت کسی صحبت می­کنند، هم­زمان به این فکر می­کنند که آن­فرد از نظرمالی چه وضعیتی دارد. اگر ثروتمند نباشد، پس حتما تا رسیدن به موفقیت هنوز باید تلاش کند. آن ها معتقد­اند نه تنها پول معیاری برای موفقیت است، بلکه ثروتمند شدن یعنی خود موفقیت.

آن ها ادعا می­کنند که افراد یک جامعه ویژگی­های ظاهری و رفتاری متفاوتی دارند. پس فاکتور مهمی که برای قضاوت باقی می­ماند، پول است. هرچه فرد پول بیشتری داشته باشد، قدرتمندتر و تاثیرگذارتر است.  درحالی که همه­ ی ما خلاف آن را دیده­ایم.

قانون جذب و پول

قانون جذب به این موضوع اشاره می­کند که هرچه شما افکار مثبتی داشته باشید، چیزهای مثبت را جذب خواهید کرد و اگر افکار منفی داشته باشید، انرژی­های منفی به سراغ شما می­ آیند. این قانون، مانند دیگر قانون های جهان از بدو خلقت وجود داشته است و گاهی به صورت ناآگاهانه از آن استفاده کرده­ایم. برای بهره ­گیری از این قانون ما باید احساس قلبی و باور قوی داشته باشیم و باور کنیم که هرمیزان پولی که احتیاج داریم به­ دستمان می­رسد.

 سرتاسر جهان هستی مملو از انرژی است. درواقع سلول های بدن ما نیز دارای انرژی هستند. وقتی چیزی طلب می­کنیم، این انرژی در جهت خواسته­ های ما متمرکز خواهد شد و میزان قدرت ما در جهت درستی قرار خوهد گرفت. فراموش نکنید که قدرت شما در انتخاب شما است.

پول معیاری برای موفقیت

کلام پایانی

جامعه تشکیل شده از مردمی با ویژگی­های متفاوت است که عده­ای از آن­ها پول را معیاری برای موفقیت   می­دانند. آن­ها باوردارند پول به همراه خود، خوشبختی، قدرت و شهرت را می­ آورد. اما وقتی دقیق­تر نگاه می­کنیم، به این موضوع پی می­بریم که هرچه در کارخود ماهرتر باشیم، موفق تر نیز هستیم. مهم نیست که چقدر سرمایه داشته باشیم. ثروتمند بودن دلیل محکمی برای موفقیت نیست. بلکه بینش، سخت کوشی و رفتار هرفرد عامل اصلی موفقیت او است.

همچنین از آن­جایی که طرز فکرها متفاوت است، طبق قانون جذب، هرچه انرژی های منفی را از خود دور کنید، و مثبت هارا جذب کنید به موفقیت نزدیکتر خواهید شد. برخی افراد ثروتمند شدن را موفقیت می­دانند که طبق قانون جذب، با فرستادن انرژی خود در مسیری صحیح، می­توانند به آن دست یابند.

 

منبع:    https://www.debate.org/opinions/in-todays-society-is-money-the-measure-of-success

https://www.debate.org/opinions/in-todays-society-is-money-the-measure-of-success

https://razemovafaghiat.com/law-of-attraction-of-money/

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx