سازماندهی ذهن

یک نظر اضافه کنید
15 دقیقه مطالعه

 

آیا شما زندگی را که همیشه آرزو داشتید دارید؟ یا اینکه وضع موجود را بهبود داده اید؟ اکثر ما ایده‌ای مبهم از آنچه که فکر می‌کنیم سزاوار آن هستیم داریم. وقتی زندگی از آن مسیر منحرف می‌شود، ما به آرامی آن را تنظیم می‌کنیم، اغلب ناامید و ناراحت می‌شویم. چرا این اتفاق می‌افتد؟ ” ما شگفت‌زده می‌شویم. این نارضایتی می‌تواند قدرتمند باشد؛ می‌تواند ما را وادار به تغییر کند. در زیر می خوانید که چگونه می‌توانیم ذهن خود را دوباره سازماندهی کنیم؟

اما نارضایتی یک شمشیر دو لبه است. بنابراین بسیاری از ما امید خود را از دست می‌دهیم و بر ضد خود آشفته می‌شویم و هر گونه موفقیت بالقوه ای را تخریب می‌کنیم. ما فکر می‌کنیم که سزاوار بهتر شدن هستیم، و ممکن است برای چند روز کمی سخت‌تر کار کنیم، اما به جای اقدام و تلاش برای تغییر پایدار، به جایی عقب‌نشینی می‌کنیم که فکر می‌کنیم باید در شغل‌های خود، امور مالی، روابط مان و سلامت عمومی مان باشیم.

کنترل فعال ذهن

چه می‌شود اگر کنترل فعال ذهن خود را به دست بگیرید و تمرکز خود را معطوف ساختن یک شاهکار کنید؟ چه می‌شود اگر ذهن خود را برای یک زندگی که به شما ارضا، شادی و شور و شوق می‌دهد، طراحی کنید؟

ذهن شما کلید موفقیت است و شما این قدرت را دارید که یاد بگیرید چطور ذهن نیمه هشیار خود را پنهان کنید. اگر می‌خواهید زندگی را که دوست دارید، زندگی کنید، زمان آن است که تصمیم بگیرید، متعهد شوید و عمل کنید. این چیزی نیست که ما می‌توانیم در زندگی انجام دهیم که تفاوت ایجاد کند – این کاری است که ما انجام می‌دهیم. و حالا زمان بهتری برای کنترل ذهن خود وجود ندارد.

آیا می‌خواهید یاد بگیرید چطور ذهن نیمه هشیار خود را برای موفقیت در روشی که تونی در ویدئو توصیف می‌کند، برنامه‌ریزی کنید؟ این مرحله‌ای است که باید انتخاب کنید.

تصمیم

اولین قدم که باید بردارید این است که وضوح کامل را در مورد آنچه که می‌خواهید را به دست آورید. نتیجه مطلوب شما چیست؟ ایجاد کردن یک زندگی فوق‌العاده که لیاقت آن را دارید چگونه است؟ وضوح، قدرت است. هر چه بیشتر به این موضوع فکر کنید، جزئیات بیشتری که در ذهن خود دارید، قوی‌تر و قدرتمندتر خواهند شد. این باعث ایجاد یک نقشه ذهنی ناخودآگاه می‌شود و به مغز شما ابزار لازم برای تبدیل آن تصویر به واقعیت را می‌دهد.

می‌خواهید یاد بگیرید چطور ذهن نیمه هشیار خود را تغییر دهید؟ یک مشاجره با شریک زندگی خود را در نظر بگیرید. زمانی که در یک تبادل داغ با یک فرد محبوب در زندگی مان هستیم، اغلب خود اختلاف و موضوع مورد بحث را فراموش می‌کنیم و بر روی رسیدن به آخرین کلمه، یعنی برنده شدن تمرکز می‌کنیم. شما دست از نگاه کردن به لحن خود و آرام بودن با شریک خود برداشته اید و شروع به رفتار با او مانند رقیب خود می‌کنید.

سازماندهی ذهن برای تصمیم گیری

این یک روش سریع برای بالا بردن بحث به چیزی بسیار بدتر است. به جای آن خود را رها کنید و از خود بپرسید، ” در وهله ی اول چرا من بحث می‌کنم؟ ” شما برای مبارزه مبارزه نمی‌کنید؛ شما مخالف چیزی نیستید و یک راه‌حل می‌خواهید. زمانی که با برنده شدن حواس خود را از دست می‌دهید، در واقع مشکل واقعی از دستتان خارج می‌شود. زمانی که به یاد داشته باشید، می‌توانید تمرکز خود را به حل مساله اصلی برگردانید، به طور موثر مغز خود را برنامه‌ریزی کنید تا از منابع آن استفاده کرده و آن نتیجه را در آن لحظه ایجاد کنید.

برنامه‌ریزی مجدد با تصمیم‌گیری درباره آنچه می‌خواهید در حال حاضر و در آینده – و تمرکز بر روی آن آغاز می‌شود. مسیر مغز خود را به خودتان نشان دهید. همانطور که تونی می‌گوید، جایی که تمرکز روی می‌دهد، انرژی جریان می‌یابد. از نظر فیزیکی، مالی، روحی و معنوی در کسب‌وکار و زندگی شخصی تان چه می‌خواهید؟ تصمیم بگیرید که شما تمایلی به حل این مساله ندارید و تمایل ندارید به شیوه‌ای که در حال حاضر زندگی می‌کنید زندگی کنید. نظر خود را در مورد آنچه می‌خواهید تنظیم کنید و برنامه‌ریزی مجدد مغز خود را آغاز کنید.

مرتکب شدن

بعد از اینکه تصمیم می‌گیرید که چه می‌خواهید، گام بعدی برنامه‌ریزی مجدد ذهن خود را از ترس و تردید رها کنید. شما چطور این کار را می‌کنید؟ با ارتکاب شدن به آن

بعد از تصمیم گیری در مورد آنچه می خواهید ، مرحله بعدی برنامه ریزی مجدد است که به صورت ناخودآگاه انجام می شود. ذهن خود را از ترس و شک به خود رها کنید. اما چطور این کار را انجام دهید؟ با انجام دادن آن و اجازه دادن به آن برای گذر از شما.

ترس یکی از بزرگ‌ترین دام‌هایی است که مردم را از اقدام به عمل باز می‌دارد. همه ما – ترس از رد شدن، ترس از شکست، موفقیت، درد و رنج را داریم. اگر هیچ کاری انجام ندهید، آن ترس دقیقا همان جایی خواهد ماند که مسیر شما را مسدود می‌کند. و باعث می‌شود شما حرکت نکنید. ممکن است اوضاع را بدتر از این هم نکنید، اما کاری را بهتر از این حالت انجام نخواهید داد. و این ترس همیشه در پشت ذهن شما وجود خواهد داشت و شما را از اهداف خود دور می‌کند.

سازماندهی ذهن

عدم فعالیت شما زمان منفی می‌دهد تا افکارتان را مسموم کند: ” چیز خوبی است که من امتحان نکردم. هرگز این کار را نمی‌کنم” این منفی نگری مبتنی بر ترس هنگامی که به شما اجازه پخش در ذهن نیمه هشیار شما داده می‌شود، به هر چیزی که در مورد خودتان فکر می‌کنید، و نیز هر کاری که انجام می‌دهید، رسوخ می‌کند.

شیوه های سازماندهی ذهن

تنها راه مقابله با ترس، مواجهه با آن است. شما باید با چشم خود نگاه کنید و با وجود آن اقدام کنید. از شکست می‌ترسید؟ این طور به آن نگاه کنید: شکست یک آموزش است. اگر کاری انجام دهید و شکست بخورید، خواهید دانست که چه چیزی کارساز نیست. و هنگامی که سعی کنید دوباره بتوانید رویکرد آگاهانه تری داشته باشید در جایی بهتر از جایی که قبلا بودید قرار خواهید گرفت.

برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه به معنای شکستن حرف ها و افکار منفی مانند “من نمی‌توانم” فکر کنم می‌باشد، به همان روشی که می توانید در ورزشگاه ماهیچه بسازید ، به آن فکر کنید. در ابتدا، دشوار به نظر می‌رسد و شاید حتی پر هزینه به نظر برسد. اما اگر با قدم های کوچک شروع کنید و هر روز یک‌بار آن را امتحان کنید، به تدریج قوی‌تر خواهید شد. و طولی نخواهد کشید که این کار تبدیل به یک عادت بدون تلاش خواهد شد.

به خود متعهد باشید. متعهد شوید که بر منفی‌ها غلبه کنید. به زندگی بهتر خود متعهد باشید. زمانی که به طور کامل متعهد می‌شوید و هر احتمالی دیگری را قطع می‌کنید، خود را به سطح بعدی و مرحله ی بعدی هل خواهید داد و بیش از هر کس دیگری از خود انتظار خواهید داشت و این قدرت واقعی برنامه‌ریزی ذهن ناخود آگاه است.

برطرف کردن

زمانی که تصمیم گرفتید که مسیر خود را به طور کامل انجام دهید و به طور کامل متعهد باشید، وضعیت خود را در نظر بگیرید. فعالیت‌های فعلی شما برای شما چه هستند؟ ذهن خود را به سمت ارزیابی آنچه که کار می‌کند و آنچه که نیست هدایت کنید. تغییرات را انجام دهید. تصمیم بگیرید راه حلی برای هر چیزی که ممکن است به دست شما بیاید پیدا کنید.

بخش مهمی از پیدا کردن عزم و برنامه نویسی مؤثر در ضمیر ناخودآگاه شما انعطاف پذیری است. نیروهای بینایی تونل را برای شما محدود می کند – فرصت ها و مسیرهای جایگزین را که می تواند به مزایای باورنکردنی منجر شود ، از دست نخواهید داد. به یاد داشته باشید ، شما هرگز ۱۰۰٪ کنترل را در دست ندارید. در این باره فکر کنید: آیا زندگی شما طبق برنامه پیش رفته است؟ احتمالا نه.

شناسایی سازماندهی ذهن

مسیری که شما در پیش می‌گیرید هرگز یک خط مستقیم نیست. و به همین دلیل است که انعطاف‌پذیر باقی ماندن در طول راه – یادگیری از اشتباهات، در آغوش گرفتن شکست و استفاده از نکات منفی به عنوان یک نیروی محرک برای تغییر، حیاتی است. تا زمانی که پیشرفت می‌کنید، در مسیر درست قرار می‌گیرید..

با برنامه‌ریزی مجدد ذهن خود برای تمرکز بر عزم خود، توانایی تغییر رویکرد خود نسبت به مشکلات را نیز توسعه دهید. همه موانع و شرایط یکسان نیستند؛ هر یک مشکلات خاص خود را به همراه دارد و شما می‌توانید با مشکلات سر و کار داشته باشید. قدرت واقعی از درون می‌آید و برنامه‌ریزی مجدد ذهن ناخود آگاه شما را برای موفقیت برنامه‌ریزی می‌کند. ناامیدی به یک هدیه تبدیل می‌شود، زیرا به این معنی است که شما در آستانه یک پیشرفت هستید. شکست به یک درس تبدیل می‌شود و به شما مشاوره می‌دهد که در آینده بهتر شوید. هر مسدود کننده‌ای به یک فرصت برای شما تبدیل می‌شود تا یک راه‌حل خلاقانه جدید پیدا کنید. این قدرت تلاش ذهن شما برای حل کردن مشکلات است.

مراقب محیط خود باشید

زمانی که مغز شما در حال برنامه‌ریزی مجدد برای موفقیت می‌باشد، باید تاثیرات منفی را در محیط خود محدود کنید. ذهن نیمه هشیار شما به طور مداوم اطلاعات را از منابع بیرونی جذب می‌کند و از آن اطلاعات برای تشکیل باورهایی استفاده میکند که بعدا در شما شکل می‌گیرد و نحوه تفکر و رفتار شما را شکل می‌دهند. منفی گرایی در مورد خبرهای روزانه، افراد سمی و رسانه‌های اجتماعی می‌تواند تاثیر عمیقی بر ذهن ناخود آگاه شما داشته باشد، بدون اینکه شما حتی آن ها را بدانید.

همانطور که بر روی نحوه کارکرد ذهن خود کار می‌کنید، به یاد داشته باشید که این نزدیکی قدرت است. خود را با افراد مثبت و حامی احاطه کنید. به دنبال کتاب ها، ویدئوها و موسیقی هایی باشید که شما را بالا میبرند و به شما قدرت می‌دهند. در طول زمان متوجه خواهید شد که ذهن نیمه هشیار شما مثبت و دلگرم‌کننده است و این افکار منفی به شدت کاهش‌یافته است.

تجسم

ویدئوی تونی را در مورد بازیکنان بسکتبال به خاطر می‌آورید؟ آن‌ها برنامه‌ریزی ذهن نیمه هشیار را از طریق تصویرسازی یاد گرفتند. آن‌ها با تصور داشتن یک پرتاب آزاد کامل و بی نقص، توانستند مغز خود را برنامه ریزی کنند تا پس از رسیدن به زمین ،آن عکس ها را واقعاً انجام دهند. .

روز ایده‌آل شما چه شکلی است؟ چگونه می‌خواهید برنامه بزرگ تان را عملی کنید؟ دقیقا چه زمانی می‌خواهید برای اولین بار  یک قرار ملاقات داشته باشید؟ چیزی را انتخاب کنید که واقعا متعهد به ایجاد آن واقعیت هستید و هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه را در تجسم آن به گونه‌ای تصور کنید که قبلا اتفاق‌افتاده باشد. ذهن نیمه هشیار شما احساسات خود را در تصاویرتان جذب خواهد کرد، گویی واقعی هستند، و به شما اطمینان درونی می‌دهند که باید آن‌ها را درست کنید.

ذهن ناخودآگاه خود را با بیتس های بینورال ، بیوهک کنید.

بیوهک به معنای استفاده از آزمایش‌ها و فن‌آوری ها برای بهبود سلامت شما میباشد. یک شکل قدرتمند برنامه‌ریزی مجدد مغز شما از طریق  مهار قدرت موسیقی است ما به گونه‌ای متفاوت به انواع مختلف موسیقی واکنش نشان می‌دهند و ما می‌توانیم احساسات خاصی را با بیتس های درست القا کنیم.

بیتس های بینورال شامل بازی دو تن در فرکانس‌های مختلف می‌شوند تا حالت‌های خاصی از ذهن را القا کنند. ثابت شده که ذهن نیمه هشیار ما اطلاعات را در زمانی که در حالت استراحت هستیم، جذب می‌کند، بنابراین می‌توانید از بیتس بینورال برای تریگر کردن آلفای کرونباخ استفاده کنید. برنامه‌ریزی کردن مغز برای شادی و موفقیت یک روش ایده‌آل برای برداشتن موانعی است که ما را عقب نگه می‌دارند.

۴.۸/۵ - (۱۳ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx