چگونه با قدرت ضمیر ناخودآگاه آینده خوبی بسازیم

نظرات 2
17 دقیقه مطالعه

چگونه با قدرت ضمیر ناخودآگاه آینده خوبی بسازیم

تاثیر خواب و رویا در آینده (قانون جذب)

دوستان عزیز سایت پرورش افکار، لازم است بدانید که آینده همان نتیجه نحوه ی تفکر کنونی شما است، مگر این که بتوانید با خواسته ها و نیت های جدید آن را تغییر دهید. به همین شکل آینده ی یک ملت در ضمیر ناخودآگاه همگانی مردم همان سرزمین قرار دارد.

وقایع و رخدادهای آینده اعم از فردا، هفته، ماه و سال های بعد همگی در ضمیر ناخودآگاه شما قرار دارد و اگر کسی از نظر روحی به آن درجه از قدرت و بزرگی رسیده باشد که بتواند آن ها را از قبل به میل خود تنظیم نماید، طبعا شخصی دوراندیش، فهیم و خردمندی به شمار خواهد رفت.

هیچ حادثه و پیشامدی برای شما رخ نخواهد داد مگر این که خودتان گوشه چشمی به آن داشته اید، و به عبارت دیگر از آن در وحشت بوده اید. حالت روحی شما و این که چگونه فکر می کنید و احساس می کنید و چه ایمان و اعتقادی دارید، سرنوشت شما را رقم می زند. شما خودتان قادر خواهید بود آرزوها و خواسته های خودتان را تنظیم نموده و آینده ی خود را به میل تان طرح ریزی نمایید. به عبارت بهتر هر چیزی را که بکارید عاقبت همان را درو خواهید کرد.

کارگری که با یک خواب، 20 هزار دلار به دست آورد

در مقاله ای نوشته بود که کسی که در مجتمع فولاد سازی کارگر بود، از طریق خوابی که دیده بود، توانست مبلغ 20 هزار دلار به دست آورد. آن مقاله به این شرح بود که مهندسان کارخانه هر کاری می کردند، نمی توانستند صفحه مخصوصی را که فولاد گداخته برای مرحله ی تبرید و سرد شدن بر روی آن قرار می گرفت، به حرکت درآورند. مهندسان مذبور ده دوازده مرتبه تمامی دستگاه را چک کرده بودند اما این کار هیچ فایده ای برای آن ها نداشت.

این کارگر هم که در آن جمع حضور داشت، دائما به این فکر می کرد که چگونه دستگاه را به کار بیندازد. اما او هم راه به جایی نمی برد. یک روز بعد از ظهر که از شدت خستگی دراز می کشد، قبل از این که به خواب برود، تمام فکر و ذکر خود را متوجه کار دستگاه می کند. وقتی می خوابد در خواب طرح کامل دستگاه را به چشم می بیند و بعد از آن که بیدار می شود، نقشه دقیق دستگاه را مطابق آن چه در خواب دیده بود ترسیم می کند. دیدن همین خواب سبب می شود تا از طرف مدیران کارخانه یک چک به مبلغ 20 هزار دلار که بالاترین رقم پاداش برای یک فکر خوب بود، به او اهدا شد.

آرام بخوابید تا با شادی بیدار شوید

آرام بخوابید تا با شادی بیدار شوید

افرادی که دچار بی خوابی مزمن هستند، با این راهکار قادر خواهند بود از شر این گرفتاری ها خلاصی پیدا کنند. تنها کافی است قبل از خواب با عشق و ایمان و علاقه این جملات را تکرار کنید:

شست پایم آرام گرفته، قوزک پایم آرام گرفته، زانوهایم آرام گرفته، عضلات شکمم آرام شده، قلب و ریه ام آرام شده اند، دست ها و بازوهایم آرام آرام هستند، گردن و سرم آرام شده، صورتم آرام شده، چشم هایم آرام گرفته، تمام روح و جسمم آرام آرام آرام شده است. من همه را می بخشم و کینه ای از کسی به دل ندارم، برای تمام مردم آرزوی خوشی، سلامتی و نشاط می کنم. من خودم از آرامش کاملی برخوردار هستم، آدم متعادلی هستم و پاک و بی غل و غش و با آرامش و اطمینان به خواب می روم.

سکوتی مرا در خود می گیرد و به آرامش مطلق می رسم. من می دانم که زندگی شیرین است. من همه مردم را دوست دارم و خیر همه را می خواهم. تمام شب را در آرامش کامل خواهم خوابید و صبح با عشق و امید از خواب بیدار خواهم شد. دایره ای از مهر و محبت به دورم کشیده شده است. من از هیچ چیزی نمی ترسم چون خداوند مهربان با من است. با آرامش به خواب می روم و با خوشحالی از خواب بیدار می شوم.

چگونگی بهره مندی از خواب و رویا

چگونگی بهره مندی از خواب و رویا

اگر می خواهید سر ساعت معینی از خواب بیدار شوید، وقت دقیق را به ضمیر ناخودآگاه تان بسپارید، مطمئن باشید که او سر ساعت شما را بیدار خواهد کرد. اگرچه عقربه و پاندول ندارد، اما دقیق تر از هر ساعتی کار خواهد کرد. در مورد سایر مسائل نیز به همین نحو عمل کنید. برای ضمیر ناخودآگاه تان هیچ کاری دشوار و سخت نیست.

عمان طور که می دانید ضمیر ناخودآگاه هرگز به خواب نمی رود و مدام در حال فعالیت می باشد. او تمام اعمال حیاتی بدن را به خوبی کنترل می کند. خودتان و دیگران را ببخشید تا سلامتی و شفای عاجل نصیب تان شود. دستورات و خط مشی ها در زمان خواب و یا در رویا صادر می شود. جریانات شفابخش بدن آزاد می گردند و شما بر اساس قانون جذب بعد از خواب، احساس سرحالی و شادابی فراوانی می کنید.

زمانی که از کار و مشغله روزانه خسته و کلافه می شوید، چرخ های پر تلاطم فکر را از حرکت باز دارید و به عقل و هوشی که در ضمیر ناخودآگاهتان دارید و همیشه حاضر به خدمت است، فکر کنید. این کار به شما آرامش، قدرت و اعتماد به نفس می دهد. خواب برای آرامش روح و تندرستی بدن واجب و لازم است. بی خوابی باعث خشم، عصبانیت، افسردگی و اختلالات روحی می شود. شما در طول شبانه روز به هشت ساعت خواب مفید نیاز دارید.

دانشمندان و روان شناسان اعتقاد دارند که بی خوابی باعث از هم گسیختگی روانی می شود. شما در زمان خواب از لحاظ روحی تجدید قوا می کنید. خواب برای نیروی حیات و شادی زندگی از واجبات است. مغز خسته و خواب آلود به قدری حریص خوابیدن است که برای لحظه ای خواب حاضر به هر فداکاری می باشد. کسانی که پشت فرمان اتومبیل به خواب رفته اند شاهد این مدعا محسوب می شوند.

اغلب افرادی که دچار بی خوابی می شوند، حافظه و قدرت سازگاری خود را از دست می دهند، آن ها معمولا گیج و مبهوت و پریشان احوال باقی می مانند. خوابیدن قدرت قضاوت را متعادل می کند. قبل از خواب یقین داشته باشید که هوش و خرد نهفته در ضمیر ناخودآگاه تان، شما را هدایت و راهنمایی می کند. سپس گوش به زنگ هر دستوری باشید که به شما داده می شود.

همواره سعی کنید که به ضمیر ناخودآگاه تان کاملا اطمینان داشته باشید و بدانید که گرایش این پدیده به سوی زندگی است و گاهی وقت ها در رویایی کاملا روشن و زنده به سراغ تان می آید. نطفه ی آینده شما از هم اکنون در ذهن تان بسته شده و شالوده ی آن اندیشه ها، باورها و اعتقادات عادی شما می باشد. مطمئن باشید که هوش و خردتان شما را هدایت می کند و آینده تان را سرشار از موفقیت می نماید. این نکته را به خودتان بقبولانید و آن را باور داشته باشید. همواره منتظر خیر و خوشی باشید تا بر اساس قانون جذب سر راه تان قرار بگیرد.

در ادامه بیایید لحظه ای را در نظر بگیریم که ذهن ناخودآگاه شما مانند یک بانک حافظه بزرگ است. ظرفیت آن تقریباً نامحدود است و همه آنچه را که برای شما اتفاق می افتد را برای همیشه ذخیره می کند. شما با رسیدن به سن 21 سالگی ، بیش از صد برابر محتوای کل دایره المعارف بریتانیکا را بطور دائم در این ضمیرتان ذخیره کرده اید.

در هیپنوتیزم ، افراد مسن اغلب می توانند با وضوح کامل ، وقایع پنجاه سال قبل را به یاد بیاورند. حافظه ناخودآگاه شما تقریباً کامل است. این فراخوان آگاهانه شما است که مشکوک است.

عملکرد ذهن ناخودآگاه شما ذخیره و بازیابی اطلاعات است. وظیفه آن اطمینان از این است که شما دقیقاً به روشی که برنامه ریزی شده اید پاسخ دهید. ضمیر ناخودآگاه شما باعث می شود هر آنچه شما می گویید و انجام می دهید ، الگویی متناسب با خود شمایعنی «برنامه اصلی»شما باشد.

به همین دلیل است که فعالیت های انگیزشی ، مانند خواندن نقل قول های الهام بخش ، برای افرادی که متعهد به تفکر مثبت هستند ، تأثیر زیادی دارد. با تمرکز افکار خود بر روی ایده های بلندپروازانه، ناخودآگاه شما شروع به اجراییک الگوی مثبت در روش تفکر و چشم انداز زندگی خود خواهد کرد.

ضمیر ناخودآگاه شما فرآیندی ذهنی است. به طور مستقل فکر یا دلیل نمی آورد؛ این امر فقط از دستوراتی که از ذهن آگاهانه شما دریافت می کند پیروی می کند. همانطور که ذهن آگاهانه شما را می توان مثل یک باغبان که در حال کاشت بذر است تصور کرد ، ذهن ناخودآگاه شما را می توان مانند باغ یا خاک حاصلخیزی دانست که دانه ها جوانه زده و رشد می کنند. این یکی دیگر از دلایلی است که استفاده از قدرت تفکر مثبت برای پایه و اساس کل فرآیند فکر شما مهم است.

ذهن آگاه شما دستورات می دهد و ذهن ناخودآگاه شما اطاعت می کند.

ضمیر ناخودآگاه شما یک خدمتگزار غیرقابل انکار است که روز و شب کار می کند تا رفتار شما یک الگوی سازگار با افکار ، امیدها و خواسته های احساسی شما باشد.

ضمیر ناخودآگاه شما چیزی را دارد که به آن انگیزه هوموستاتیک گفته می شود. اینانگیزه دمای بدن را در دمای 98.6 درجه فارنهایت نگه می دارد ، دقیقاً همانطور که باعث می شود شما به طور منظم نفس بکشید و ضربان قلب شما را با سرعت مشخص نگه می دارد. از طریق سیستم عصبی خودمختار ، تعادل بین صدها ماده شیمیایی در میلیاردها سلول را حفظ می کند تا کل دستگاه فیزیکی شما در بیشتر اوقات با هماهنگی کامل عمل کند.

ذهن ناخودآگاه شما با حفظ فکر و عمل شما به روشی مطابق با آنچه در گذشته انجام داده اید ، هموستازی را در قلمرو ذهنیتان نیز تمرین می کند.

تمام عادات فکری و عملکردهای شما در ذهن ناخودآگاهتان ذخیره می شود. به همین دلیل بسیار مهم است که نوشتن اهدافتان به یک عادت معمولی تبدیل شود. پس از گذشت زمان ، پایدار ماندن و تمرکز بر روی تمام اهداف ، بخشی از ضمیر ناخودآگاهتان خواهد شد.

ضمیر ناخودآگاه شما باعث می شود هر زمان که سعی در انجام هر کار جدیدیا متفاوت یا تغییر هر یک از الگوهای رفتاری مختص به خودرا داشته باشید ، از نظر عاطفی و جسمی احساس ناراحتی کنید. احساس ترس و ناراحتی علائم روانشناختی است که ناخودآگاه شما فعال شده است. بنابراین در تلاش باشید تا مدت ها قبل از اینكه چنین احساساتی را متوجه شوید ، این الگوهای رفتاری را در پس زمینه خود حتی به میزان کم ایجاد كنید.

ضمیر ناخودآگاه

گرایش به تعهد به این الگوها یکی از دلایلی است که باعث می شود عادت ها به سختی شکسته شوند. با این حال ، هنگامی که شما یاد می گیرید به طور هدفمند چنین الگویی را بسازید ، می توانید از قدرت عادت استفاده کرده و به طور هدفمندانه حاشیه امنیت جدیدی را که ناخودآگاه شما با آنها سازگار خواهد شد را به خود القا کنید.

شما می توانید هر زمان که چیز جدیدی را امتحان می کنید، ناخودآگاه خود را به سمت مسیری که در آن راحت تر هستید سوق دهید. حتی فکر کردن در مورد انجام کارهایی متفاوت از آنچه که به آن عادت کرده اید ، احساس تنش و اضطراب را در شما می کند. بنابراین سعی کنید دیدی راحت نسبت به مسائل جدید داشته باشید.

به همین دلیل است که نکاتی در مورد مدیریت زمان ممکن است در ابتدا برای اجرا سخت تر باشد، اما به محض اینکه برای شما عادت یاتبدیل به روال شوند ،در ناخودآگاهتان آسوده خواهند شد. با این کار، شما ناخودآگاه خود را دوباره برنامه ریزی کرده اید تا به نفع شما کار کند.

برای رشد و شکوفایی فکری تان و نیز رسیدن به موفقیت های بیشتر، بایدکارهای جدیدی را حداقل برای چند بار بدون اینکه در برابر آنها مقاومت کنید انجام دهید. زیرا اگر بخواهید همیشه در حاشیه امنیت خود بمانید و به خود اجازه ندهید که مسائل جدید را امتحان کنید هرگز موفق به پیشرفت نخواهید شد و علاوه بر آن در ضمیر ناخودآگاهتان این درجا زدن نهادینه می شود و باعث می شود که همیشه ضعیف عمل کنید.

برای کسانی که به دنبال راحتی مطلق هستند ، توصیه می کنم عادات افراد موفق را مورد توجه قرار دهند ، زیرا آنها الگویی هستند که معمولاً توسط ذهن رهبران و اندیشمندان بزرگ اتخاذ می شوند. بهره مند شدن از قدرت این رفتارها ، شما را یک قدم به خودتان نزدیکتر می کند تا بتوانید همین اتفاقات را در زندگی خود داشته باشید.

یادگیری تکنیک ها برای برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه شما به شما کمک می کند که به خودتان اعتقاد داشته باشید زیرا با ترس از ناشناخته ها دیگر اعتماد به نفس شما به چالش کشیده نمیشود. اما مهمتر از این ، انجام این کار باعث می شود مغز شما مطابق با خواسته های واقعی ، رویاها و اهداف زندگیتان تنظیم شود.

هرچه بیشتر با ناخودآگاه خود هماهنگ شوید ، به موفقیت نزدیک تر خواهید شد. به عنوان مثال، شما ممکن است ایده ای برای کتابی داشته باشید که سالهاست در مخیله ی شما قرار دارد. با اعتماد به نفس مناسب ، باید گام بعدی را برای یادگیری نحوه نوشتن کتاب بر دارید نه اینکه با ماندن در رویاهایتان هیچ عملی از خود نشان ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx