ارتباط قدرتمند بین موفقیت و مواد غذایی

یک نظر اضافه کنید
5 دقیقه مطالعه

powerful-between-success-food-2

برای رسیدن به موفقیت چه چیزهایی بخوریم؟

هر چیزی که روزانه ما مصرف می‌ کنیم، می‌ تواند خلاق بودن یا نبودن ما را به خوبی مشخص کند. زمانی که صحبت از خلاقیت، ابداع و موفقیت به میان می‌ آید، معمولاً نصیحت‌ های فراوانی نیز وجود خواهد داشت. در این میان افراد سعی می‌ کنند به ما کمک کنند. آنها به ما خواهند گفت که ساعت‌ های کاری خود را متعادل کنیم، خواب کافی داشته باشیم و ورزش را نیز فراموش نکنیم. شاید شما هم شنیده باشید که مصرف غذاهای سالم می‌ تواند باعث موفقیت ما گردد اما آیا می‌ دانید چرا این اتفاق رخ می‌ دهد.؟؟؟ تمامی موارد در بدن انسان به یکدیگر متصل هستند. اگرچه مواد غذایی که ما مصرف می‌ کنیم از لحاظ فنی به شکم ما می‌ رود و وارد مغز نمی‌ شود اما مواد مغذی موجود در این غذاها به جریان خون وارد می‌ شود و بدن ما را تأمین می‌ کند. مواد غذایی سالم می‌ تواند انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن را از طریق جریان خون به کل قسمت‌ های بدن برساند. در حالیکه مصرف غذاهای ناسالم می‌ تواند چربی‌ های مضر را وارد جریان خون کند و از انرژی بدن ما بکاهد. البته این موضوع بدان معنا نیست که ما در صورت مصرف غذاهای ناسالم نمی‌ توانیم کار کنیم. بدن و مغز ما به هنگام مصرف غذاهای آماده و نوشابه نیز می‌ تواند به کار خود ادامه دهد اما نمی‌ تواند از تمام ظرفیت خویش برای انجام بهینه کارها بهره ببرد. برای اینکه به سطح بالایی از موفقیت دست یابیم باید بتوانیم با تمام ظرفیت خود کار کنیم و این امر تنها با مصرف غذاهای سالم برآورده می‌ شود.

مزایای مصرف مواد مغذی درست:

زمانی که ما مصرف خود را از مواد غذایی ناسالم به مواد غذایی سالم تغییر می دهیم، تفاوت ایجاد شده بسیار ملموس خواهد بود. اگر باور نمی‌ کنید از همین امروز مصرف قند، فست فود، سدیم بالا و غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید. سعی کنیم روزانه مقدار مناسبی آب بنوشیم. برخی از مزایایی که ممکن است از این تغییر حاصل گردد شامل موارد زیر است:

 • هوشیاری

 • خوب فکر کردن

 • کمبود خستگی

 • تمرکز ذهنی بالا و قوی

 • حافظه بهتر

 • خلاقیت

 • استرس کمتر

 • خواب بهتر

ما ممکن است متوجه مزایایی شویم که در این لیست وجود ندارد و تمامی این موارد برای موفقیت ما کافی است.

powerful-between-success-food-1

چه چیزی باید بخوریم؟؟

بهتر است تمرکز خود را بر روی غذاهایی که باید بخوریم قرار دهیم. هرچقدر مواد مغذی بیشتری وارد بدن خود کنیم، می‌ توانیم از عملکرد ذهنی بهتری برخوردار باشیم. در این صورت است که می‌ توانیم موفقیت بیشتری کسب کنیم.

 • کلم پیچ: کلم پیچ یکی از با ارزش‌ ترین موادی است که می‌ توانیم از آن استفاده کنیم. این سبزی خوشمزه کالری بسیار پایینی دارد و سرشار از پروتئین، آمینو اسید، ویتامین K ، ویتامین A و ویتامین C است. این ماده چربی و قند ندارد. علاوه بر این، کلم پیچ دارای اسید چرب امگا 3 است. کلم پیچ یکی از موادی است که اسید چرب امگا3 بیشتری دارد. همین امر موجب می‌ شود مصرف کلم پیچ ظرفیت جذب مواد مغذی بیشتری داشته باشد. همانطور که می‌ دانید امگا 3 برای سلامت مغز بسیار ضروری است.

 • بلوبری: آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در میوه‌ هایی همچون بلوبری برای افزایش ظرفیت یادگیری و تقویت حافظه و مهارت‌ های حرکتی بسیار مفید است. اضافه کردن مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان‌ ها در رژیم غذایی برای حفظ سلامت مغز در سنین بالا بسیار عالی خواهد بود.

 • پروتئین‌ های بدون چربی: قسمت‌ های بدون چربی گوشت می‌ تواند ظرفیت ذهنی ما را افزایش دهد. منابع دیگر این نوع پروتئین استفاده از حبوبات، عدس، آجیل و دانه‌ های مختلف است. این مواد دارای ویتامین‌ های بسیاری هستند و می‌ توانند به تحریک قدرت مغز نیز کمک کنند.

 • چای سبز: آنتی اکسیدان های موجود درچای سبز و عصاره چای سبز دارای نتایج مثبت برای بهبود عملکرد ذهنی به خصوص افزایش حافظه هستند. مطمئن شویم که از چای‌ هایی با مقدار کم کافئین استفاده می‌ کنیم. مقدار بالای کافئین می‌ تواند باعث کاهش خلاقیت و سایر مشکلات سلامتی شود.

همانطور که مشاهده کردید موفقیت نیز می‌ تواند به مصرف مواد غذایی مرتبط باشد. فکر کردن به موادی که می‌ خوریم می‌ تواند تفاوت بسیار زیادی در خلاقیت، سبک زندگی و موفقیت ما داشته باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx