قانون راز و باور عمومی به آن | مردم چگونه قانون راز را باور دارند؟

Add a Comment
10 Min Read

قانون راز چیست ؟

همه ما در مورد قانون راز اطلاعاتی داریم. در این مورد فیلم ها و کتاب های مختلفی تولید شده است. بسیاری از ما به آن علاقه مند هستیم و حتی معتقد به قانون راز می باشیم. البته برخی ها هم اعتقادی به آن ندارند و قانون راز را کاملا بی پایه و اساس می دانند. از این رو، در این مقاله به بررسی قوانین راز و باور عمومی به آن می پردازیم.

قانون راز

با قانون راز و یا همان قانون جذب همه ما آشنایی داریم. به احتمال زیادی بسیاری از ما فیلم راز را که در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است را دیده ایم. همچنین ممکن است برخی از ما کتاب راز را نیز خوانده باشیم. این کتاب بر اساس فیلم راز نوشته شده است و تاکنون به بیش از ۴۴ زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

با تماشا و خواندن کتاب می توان اطلاعات کاملی را در مورد قوانین راز به دست آورد. بر اساس آنچه که قانون راز ادعا می کند انسان به هر چیزی فکر کند آن را به سمت خود جذب می کند. این قوانین که یک قانون شبه علمی متافیزیکی است بر این اساس استوار می باشد که اگر افکار و تمرکز ما بر روی چیزهای مثبت باشد، آن را به سمت خود جذب خواهیم کرد. ولی اگر دائم به چیزهای منفی فکر کنیم. در نتیجه این منفی ها می باشند که به سراغ ما خواهند آمد.

تعریف ساده ای که از قوانین جذب وجود دارد. این است که هر آنچه که ما به آن فکر می کنیم به سمت ما می آیند. بر اساس آنچه گفته شده قانون راز همیشه در حال عمل کردن است. برای استفاده از قانون راز نیازی نیست که حتما فرد بخواهد آن را بکار بیندازد. این قانون همیشه در حال عمل کردن است و همیشه در حال جذب می باشد. این قانون نیرویی است  که در برابر افکار و احساسات ما واکنش نشان می دهد. بر اساس قانون راز ما به هر چیزی که فکر می کنیم و یا بر روی آن تمرکز می کنیم به این معناست که در حال جذب کردن آن می باشیم.

یعنی این که در ذهن ما هر چیزی که وارد شود، فرکانس و ارتعاشات آن را کائنات ارسال می گردد و کائنات انرژی ما را دریافت کرده و وارد زندگی ما می کنند. بنابراین می توان گفت که قانون راز درخواست انسان از کائنات است. استفاده از این قانون سبب خوشبختی و و موفقیت انسان می شود.

بنابراین بر اساس قانون راز هر چیزی که در زندگی انسان وجود دارد، ساخته ذهن خود ما است. اگر ما خوشبخت هستیم و یا با مشکلات و بدبختی دست به گریبان هستیم. همه این ها ساخته ذهن ما است و مسبب شرایط فعلی خودمان هستیم. این طرز فکر و این قانون در بین مردم دارای مخالفان و موافقان زیادی می باشد. باور عموم مردم به آن تایید و یا رد آن می باشد.

مخالفان و موافقان قانون راز

قانون راز بر اساس آنچه گفته شد، نشان می دهد که ما به هر چیزی که فکر کنیم و بر روی آن تمرکز کنیم به آن دست پیدا می کنیم. متفکران و اندیشمندان این قانون به مردم می گویند که تنها به چیزهای خوب فکر کنند و تمرکز خود را بر روی سلامتی، ثروت و رفاه و شادی بگذارد. بر این اساس می توانند به آن دست پیدا کنند. اما این طرز فکر و این اندیشه در بین مردم مخالفانی هم دارد. با وجود این که بسیاری از مردم به آن باور دارند.

باور عمومی به قانون راز تایید و یا رد آن است. با وجود این که بسیاری از مردم به آن اعتقاد دارند. برخی آن را رد می کنند. موافقان و اکثریت افراد معتقدند که قانون راز در زندگی آن ها عمل می کند. آنها حتی اشاره به این دارند که این قانون بر گرفته از قرآن و سایر کتاب های آسمانی است. بنابراین آنها می گویند به هر آنچه که بر روی آن تمرکز کرده اند رسیده اند. ولی در این بین مخالفانی هم قانون راز دارد.

مخالفان ادعا می کنند که قانون راز درست عمل نمی کند. بلکه این قانون سبب انفعال انسان می شود. این افراد بر این عقیده اند که تنها فکر کردن و خیال پردازی در مورد ثروت و یا قدرت انسان را ثروتمند و یا قدرتمند نمی کند. آنچه برای انسان خوب است خوش بینی می باشد. که در روانشناسی در این مورد بحث می شود. ولی تنها اعتقاد به قانون راز و این که با فکر کردن به چیزی می توان به آن رسید از اساس پوچ می باشد.

همچنین مخالفان به اثرات مخرب این قانون مانند عدم برنامه ریزی، عدم تعیین هدف و همچنین عدم تعیین زمان برای رسیدن به اهداف اشاره می کنند. از این رو، به باور عموم مخالفان قوانین راز یک ایده تجاری محسوب می شود که تنها هدف آن ثروتمند کردن نویسندگان و متفکران این ایده و اندیشه می باشد. حتی این عده عقیده دارند که قانون راز بر اساس علمی نیست و بیشتر از سحر و جادو و خرافه نشات می گیرد.

در حالی که موافق این قوانین و کسانی که ادعا می کنند با این قانون به خواسته و اهداف خود رسیده اند، این طور ادعا می کنند که مخالفان این قانون را به درستی درک نکرده اند. این قانون به معنای تنبیلی و یکجا نشستن نیست بلکه به معنا تلاش برای رسیدن به خواسته ها و آرزوی های خوب است. موافق بر این عقیده هستند که این قانون را اگر به درستی در زندگی به کار گیرید، در آن صورت حتما جواب خود را دریافت خواهید کرد.

باور عموم با قوانین راز

در نهایت باید گفت که به باور عمومی قانون راز می تواند یک قانون کلی برای انسان باشد. فارغ از این که ما مخالفان این قانون باشیم و یا موافق آن. باید به این نکته توجه کردن که قوانین  راز می تواند درست باشد و درست عمل کند. به شرط این که ما واقع بدانیم که منظور از این قانون چیست.

متاسفانه بسیاری از افراد این قانون را با تنبلی اشتباه می گیرند. در حالی که قوانین راز انفعال و تنبلی را ترویج نمی کند. همه ما خوب می دانیم که بدون برنامه ریزی، بدون هدف نمی توان موفق بود. اگر ما تنها یک جا بشینیم و به خواسته ها و آرزوی های خود فکر کنیم و برای رسیدن به آن ها هیچ گونه تلاشی نکنیم. در این صورت امکان ندارد که به آن دست پیدا کنیم.

قانون راز این را به ما می گوید که ما سعی کنیم فکر و ذهن خود را مثبت کرده و تنها به چیزهای خوب فکر کنیم. در این صورت تلاش ما و کار ما هم برای رسیدن به چیزهای خوب می شود. یعنی ما سعی می کنیم که خواسته ها و تمایلات خود را عملی کنیم. خواسته هایی که مثبت و خوب هستند. از این رو، با باور عمومی وقتی از قوانین راز حرف می زنیم، فکر و عمل را با هم باید داشته باشیم.

قوانین راز به ما خونه و یا  ماشین نمی دهد. این طور نیست که کسی در خانه بشیند و به خانه و یا ماشین فکر کند و این ها به برایش مهیا شوند. بلکه قوانین راز این طور است که راه رسیدن به خواسته ها را برای ما هموار می کند. یعنی اگر ما می خواهیم به خانه و یا ماشین و غیره برسیم. بر اساس قوانین راز می توانیم راه رسیدن و چگونگی به دست آوردن آن ها را پیدا کنیم و بر اساس آن به خانه و یا ماشین دست پیدا کنیم.

بنابراین باید گفت که به باور عمومی قوانین راز می تواند چراغ راهنما و عملکرد ما برای رسیدن به خواسته ها و تمایلات خود باشیم. بر اساس قوانین راز می توان تلاش کرد و به آنچه که در ذهن خود داریم را بر آورده نمود. قوانین راز یعنی داشتن فکرهای مثبت و خوب و تلاش برای رسیدن به فکرهایی که در سر داریم.

۳/۵ - (۸ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx