هر آنچه در مورد زندگی ساده باید بدانید

یک نظر اضافه کنید
21 دقیقه مطالعه

دنیای امروز دارای تجملات بسیاری زیادی است که برای آسان تر کردن زندگی به وجود آمده است. البته گاهی اوقات همه چیز را پیچیده تر می کنند. زندگی ساده راه حلی است که برای فرار از این معضلات همواره پیشنهاد می شود.

در همین حال، افراد زیادی هستند که رؤیای زندگی ساده را دارند. تصویری از روزهای خود را در کنار دریاچه نشسته و از طبیعت لذت می برند به ذهن می آورند. این رؤیا اغلب توسط واقعیت قطع می شود، اما لزوماً نباید این گونه باشد. مواردی وجود دارد که می توانید برای شروع زندگی از جنس ساده زیستی انجام دهید.

وقتی مردم می شنوند، زندگی خود را ساده کنید، ممکن است فکر کنند که این بدان معناست که به خانه ای در وسط جنگل نقل مکان کرده و در خشکی زندگی کنید. اما این لزوماً زندگی ساده تری نیست و ممکن است برای همه مقدور نباشد.

در عوض، چیزهایی را انتخاب کنید که می تواند شما را در دنیای مدرن نگه دارد، اما هنوز زندگی را آسان تر می کند.

چگونه زندگی ساده داشته باشید

برای اینکه ساده زندگی کنید، نیازمند اجرای برخی از امور خواهید بود که به معنای دست کشیدن از دنیا نیست و فقط از خدمات ضروری بهره می برید و نسبت به لذت های غیر اصل و فرعی نمی پردازید.

تلفن همراه ساده را تهیه کنید.

خوب است بدانید که تلفن همراه اصلاً ضروری نیست، اما برای تماس های ضروری نیازمند چنین وسایلی خواهید بود. به جای خرید تلفن هوشمند که توان بسیاری از کارها با آن است، از تلفن همراه ساده استفاده کنید که فقط تماس می توان برقرار کرد.

زندگی ساده

شبکه های اجتماعی مخالف زندگی ساده

شبکه های پولی را قطع کنید

بسیاری از مردم ماهانه، هزینه بالایی برای شبکه های پولی هزینه می کنند که با توجه به نوع خدمات از شبکه های مختلف بهره می برند. از بین همه این موارد، اکثر مردم ۲ الی ۳ برنامه را می بینند.

به جای داشتن قبض، از شبکه ملی و تلویزیون که به صورت رایگان دریافت می توان دریافت نمود، استفاده کنید. این کار به زندگی ساده بسیار جهت خواهد داد. بدون شبکه های پولی، می توانید به روش قدیمی و قابل اعتماد به سرگرمی و صحبت با دیگران در خانه بازگردید و جذب پول را داشته باشید.

کارت های اعتباری را کنار بگذارید

کارت های اعتباری خوب هستند، آنها به مردم اجازه می دهند که چیزهایی را خریداری کنند. برخی از مواقع میزان دارایی بیش از عدد شده و گاهی خریدهای نامربوط باعث می شود که نتوانید تا آخر ماه مدیریت هزینه کنند.

به جای استفاده از کارت های اعتباری در هر لحظه، تنها آنچه را که نیاز دارید، خریداری کنید. به برنامه خودتان پایبند باشید و ترس از عدم توانایی پرداخت قبض ها به سرعت از بین می رود. زندگی ساده انجام اموری ساده خواهد بود.

خانه را خراب کن

با جستجو در خانه می توانید چیزهای زیادی را پیدا کنید که مورد نیاز نیستند یا دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند. راه های متفاوتی برای از بین بردن زندگی خود و خلاص شدن از شر چیزهایی که دیگر ضروری نیستند، پیدا کنید. حتی می توان از فروش این چیزها مقداری پول به دست آورد که می تواند در زمینه های دیگر مانند پرداخت بدهی کارت اعتباری مورد استفاده قرار گیرد. بدین گونه جذب ثروت را انجام داده اید.

هزینه های ماهانه ای را که نیازی به آن ندارید، کنار بگذارید

بسیاری از افراد هزینه عضویت در باشگاه بدنسازی، خدمات اینترنت همراه و بسیاری از خدمات ماهانه دیگر را که به سختی از آنها استفاده خواهند کرد، پرداخت می کنند. اغلب پرداخت های ماهانه را روی کارت اعتباری خود قرار داده اند که حتی متوجه نخواهند شد که چقدر هزینه کرده و کدام را استفاده نمی کنند.

راه هایی وجود دارد که می توانید همان چیزهایی را که از این خدمات که بابتشان هزینه می پردازید، بدون پرداختی، دریافت کنید. عضویت در باشگاه بدنسازی را می توان با ورزش در پارک محلی یا قدم زدن در محله جایگزین کرد.

اگر در خارج از خانه به اینترنت نیاز دارید، به دنبال نقاط Wi-Fi رایگان باشید. در بسیاری از رستوران ها، هتل ها و کافی شاپ ها یافت می شوند. ممکن است در ابتدا انجام این کار نیاز به تلاش داشته باشد، اما وقتی به یک عادت تبدیل شد، انجام آن آسان است.

شروع به پیگیری هزینه های خود کنید

از مواردی که افراد از انجام آن سود خواهند برد، ردیابی پولی است که خرج می کنند. این بهترین راه برای اطلاع از زمان مصرف هزینه و پولتان خواهد بود. ممکن است متوجه شوید که پول زیادی را که نیازی به آن ندارید، خرج می کنید.

حتی می توانید در این بررسی متوجه شوید که ماشین دوم هزینه ای است که به آن احتیاج مبرم نداشته باشید. می توانید با وسایل نقلیه عمومی به محل کار بروید و بدون ماشین دوم و همه سردردهایش کنار بیایید. وقتی متوجه می شوید، امکان ایجاد تغییرات وجود دارد.

زمان خود را پیگیری کنید

به میزان زمانی که برای انجام کارها در نظر دارید، توجه کنید. به دنبال راه هایی برای کاهش زمان باشید که فکر می کنید در چیزهای غیر ضروری هدر می رود.

نکته جالب در مورد این لیست این است که مردم حق انتخاب دارند. می توانند یکی را انتخاب کنند، همه موارد یا برخی از این گزینه ها را برگزینند. ممکن است که با تک مورد شروع و بعداً برخی دیگر را اضافه کنند.

زندگی به انتخاب ها برمی گردد. انتخاب زندگی ساده چیزی است که در حال تبدیل شدن به کاری محبوب در دنیای امروز خواهد بود.

سؤالات متداول زندگی ساده

 

تفاوت بین مینیمالیسم و ​​ساده زیستی چیست؟

مینیمالیسم به طور معمول مربوط به دارایی های فیزیکی است. این بدان معنی خواهد بود که فقط با مقدار کافی از چیزها زندگی کنید و مازاد آن را حذف کنید. این به معنی حذف هر چیزی است که از زندگی با قصد و آزادی منحرف می کند.

از سوی دیگر، زندگی ساده دامنه وسیع تری دارد و به تمرکز مربوط می شود. این سبک زندگی مملو از عوارض و حواس پرتی نیست، بلکه زندگی هست که با تمرکز بر چیزهایی که برای شخص اهمیت دارد، انجام می شود. برای برخی، این کار به سادگی قطع قبض اشتراک و خلاص شدن از شبکه های اشتراکی است، در حالی که برخی دیگر نمی توانند به زندگی “خارج از شبکه” برسند.

مزایای زندگی ساده

این موضوع دارای ویژگی های بسیار زیادی است که با بررسی آنان می توانید نسبت به نتایج مطلوب در طول زندگی خود دست پیدا کنید.

پیچیدگی را برطرف کرده و استرس را به حداقل برسانید

ساده زیستن پیچیدگی و زحمت را از زندگیتان دور می کند، بنابراین بسیار ساده تر می شود. مردم ناخودآگاه به دلیل روندهای اجتماعی و تأثیر رسانه ها، زندگی خود را پیچیده می کنند.

اکثر محصولات جدید به عنوان “طراح روند بعدی و آغاز مسیری جدید” ارائه می شوند، اما اکتشافاتی مانند تلفن همراه و اینترنت به این صورت نبوده اند؛ بنابراین اکثر فناوری های جدید، خواه دوربین های امنیتی، تلویزیون های هوشمند یا چراغ های سنسور کاری جز کمی پیچیده تر کردن زندگیتان انجام نمی دهند.

چنین زندگی آسان و ساده ای فرد را تشویق می کند تا حداقل اصول اولیه را بیابید. وقتی به این حداقل برسید، استرس بسیار کمتری خواهید کشید. وقتی استرس دارید، می توانید آن را بسیار بهتر مدیریت کنید. زندگی ساده راه های بی شماری (همه طبیعی و کاملاً سالم) برای مقابله با استرستان ارائه می دهد. یوگا، مدیتیشن، تمرکز حواس و کمپ زدن چند نمونه است.

زندگی ساده

مزایای زندگی ساده

اگر به سادگی زندگی می کنید، نیازی به رقابت، کار کردن تا خستگی یا انجام کارهایی که لازم نیست، احساس نمی کنید. بنابراین وقتی می دانید چگونه زندگی ساده داشته باشید، اساساً می دانید که چگونه زندگی بدون استرس داشته باشید.

حواس پرتی کمتر، منجر به افزایش تمرکز می شود

وقتی مازاد زندگی خود را حذف کرده و ساده کنید، متوجه می شوید که حواستان بسیار متمرکز است. جهان امروز پر از حواس پرتی مانند اعم از بیلبوردها، اعلان ها، رسانه های اجتماعی یا ایمیل خواهد بود. تقریباً به هر کجا که نگاه کنید، شرکت ها برای جلب توجهتان رقابت می کند.

جالب اینجاست که وقتی به ساده زیستن روی می آورید، راه هایی برای نادیده گرفتن این حواس پرتی ها پیدا خواهید کرد. به این دلیل است که به جای گشتن به دنبال سرگرمی، خودتان این مشغولیت را برای خودتان به وجود آورید.

وقتی بیشتر مراقب خود و محیط اطرافتان باشید و راه های سالمی برای سرگرمی خود بیابید، متوجه خواهید شد که می توانید تمرکز بهتری داشته باشید. در کار، بهره وری بیشتری خواهید داشت و می توانید واضح تر فکر کنید، تحت فشار بهتر کار کرده و حافظه و خواب بهتری داشته باشید.

زندگی ساده

زندگی ساده و تمرکز

به افزایش تمرکزتان در کار یا هنگام مطالعه کمک می کند. حواس پرتی به سادگی نفرین خواهد بود و این از راه هایی است که افراد زیادی آن را تجربه کرده اند. وقتی بتوانید تمرکز بهتری داشته باشید، در مدت زمان کمتری کارهای بیشتری را انجام می دهید و همچنین از کار بیشتر لذت خواهید برد، زیرا احساس راحتی می کنید.

زمان بیشتری را صرف فعالیت های مفید و آرامش کنید

همیشه مشغول هستید، وقت خالی ندارید. باید خیلی چیزها را به تعویق بیندازید، زیرا به سادگی وقت خالی برایشان نخواهید داشت. رویدادها را ممکن است که از دست بدهید، زمانی برای استراحت ندارید، کار خود را با خود به خانه می آورید. بسیاری از مردم تعطیلات نداشته اند یا سال ها سرگرمی خود را انجام نداده اند.

زندگی ساده

زندگی ساده و آرامش داشتن

هنگامی که یاد می گیرید چگونه ساده زندگی کنید، زندگیتان کندتر می شود. امروزه افراد زندگی بسیار سریعی داریم. آیا می دانید چگونه زندگی در روستاها کند و آرام است؟ کمی به این حالت نزدیک خواهید شد. داشتن زمان بیشتر نعمت بزرگی است. به نظر، این ممکن است بهترین مزایای چنین زندگی باشد.

می توانید سرعت خود را کم کرده و آرام شوید. خوردن چای در بالکن خود، تماشای پرندگان در صبح، پیاده روی، بازی با بچه های خود و غیره، همه برای تجربیات کسانی است که وقت دارند. قادر خواهید بود کارهای بیشتری را امتحان کنید، کارهای خود را انجام دهید، سرگرمی های بیشتری پیدا کنید، کتاب های بیشتری بخوانید و از زندگی لذت ببرید.

عناصر ناسالم را از زندگی خود حذف کنید

فرایند انتقال مستلزم این است که عناصر ناسالم یا غیر ضروری را از زندگی خود جدا کنید. اعم از عادات، دوستان، هزینه ها و هر چیز دیگر که وجود دارد. این کار به این دلیل است که عناصر ناسالم یا مخرب ضروری نیستند.

بسیار خوب، ممکن است هرازگاهی مجبور شوید با همسایه متکبر خود برخورد کنید. با این حال، می توانید از تظاهر به دوست بودن با او دست بردارید و در عوض رابطه همسایگی مؤدبانه ای برقرار کنید.

زندگی ساده

حذف عناصر ناسالم از زندگی ساده

همانطور که چیزها و افراد ناسالم را از زندگی خود حذف می کنید، با استرس کمتر و انرژی بیشتر به فردی شادتر تبدیل خواهید شد. افراد مسموم و سرگرمی های ناسالم عامل مهمی برای استرس در زندگی هستند.

به تدریج و در صورت لزوم عادات و افراد بهتری را برای جایگزینشان خواهید یافت. همچنین در مسیر زندگی پربارتر خود قرار خواهید گرفت. دوستان خوب، بستگان نزدیک، عادات سالم و سرگرمی های پایدار می توانند همه چیز را در جهان تغییر دهند.

منظم تر شدن

با حذف عناصر غیر ضروری از زندگی و داشتن وقت آزاد، می توانید امور را بهتر سازماندهی کنید. شگفت زده خواهید شد که دریابید تقریباً همیشه ساده ترین راه حل بهترین است. این دور باطل، جالب است که راه حل های پیچیده زندگی را بی نظم تر می کند و این بی نظمی زندگی را پیچیده خواهد کرد. به همین جا محدود نشده و راه حل های پیچیده ای برای ساده سازی کارها باید بیابید.

زندگی ساده

زندگی ساده و منظم شدن

عدم سازماندهی عامل اصلی استرس و سردرگمی است و اگر ساده زیست باشید، این مشکل را از بین خواهید برد.

به عنوان مثال، شخصی تجارتی را اداره می کند و همه چیز را با کمک ایمیل ها و لیست کارهای روزانه که روی کاغذ نوشته شده است، سازماندهی می کند. بدون تزیینات فانتزی، هیچ چیز پیچیده ای وجود ندارد.

زندگی ساده نیز در صورت لزوم با استفاده از فناوری مخالف نیست. تلفن های هوشمند امروزه یکی از راحت ترین دستگاه ها هستند، زیرا دارای بسیاری از عملکردهای مفید مانند زنگ هشدار، یادآوری، یادداشت ها، چراغ قوه، ایمیل، تماس و پیام کوتاه و غیره هستند.

هنگامی که تعادل مناسب بین فناوری و زندگی قدیمی را پیدا کردید و در ساده ترین حالت که همه کارها قابل انجام باشد، راه هایی را برای سازماندهی همه چیز به سادگی پیدا خواهید کرد که بتوانید همه چیز را در دست داشته باشید و زندگی به صورت هموار پیش رود.

نزدیک شدن به طبیعت

مادر طبیعت قدرتمند، زیبا، معجزه آسا است. نکات ساده زندگی کمکتان می کند که به طبیعت نزدیک شوید و از صمیم قلب در زندگی خود استقبال کنید. طبیعت می تواند در بهبود بسیاری از جنبه های زندگی اعم از دکوراسیون داخلی، عادات غذایی، سلامتی یا مدیریت استرس کمکتان کند.

زندگی ساده

زندگی ساده و طبیعت

انسان ها اغلب به اندازه کافی از طبیعت استفاده می کنند، اما متأسفانه استفاده آنان از منابع طبیعت به علت زیاده روی در استخراج از زیستگاه، اغلب مضر و ناپایدار است. انسان به عنوان گونه ای بسیار مخرب هست. مطمئناً از اهمیت حفظ منابع طبیعی و استفاده کمتر از پلاستیک آگاه هستید.

اگر از اصول ساده زندگی پیروی کنید، می توانید از طبیعت به نفع خود استفاده کرده و درعین حال مخرب نباشید. باید در جهان احساس تعادل وجود داشته باشد. یاد خواهید گرفت که چگونه آن را حفظ کنید و در سطح فردی تغییر ایجاد کنید.

سرگرمی های رایگان و پایدار

وقتی به زندگی ساده عادت کردید، واقعاً از چیزهای ساده زندگی لذت خواهید برد. دیده اید که مردم از بوی لباس های تازه، خوابیدن در روزهای تعطیل و سایر شادی های کوچک به عنوان “چیزهای ساده” یاد می کنند، اما منظورشان از این کار سرگرمی های طولانی مدت است که ساده بوده و می توان آنان را عملاً هر روز تمرین کرد.

از خسته شدن نسبت به سرگرمی های مبتنی بر طبیعت مانند پرنده نگری، باغبانی، تماشای ستارگان یا جمع آوری زباله های رها شده در طبیعت هرگز پیر نمی شوند. هیچ هزینه ای ندارند، سرگرمی های عظیمی را ارائه می دهند.

هر روز اتفاقات جدیدی رخ می دهد و به طور نامحدود دوام خواهند داشت. از جمله این موارد می توان به بذر برای کاشت، پرنده برای تماشا، ستاره برای مشاهده، یا سنگ برای جمع آوری کم نمی شود.

این سرگرمی ها اعتیادآور نیستند و هیچ گونه تأثیر منفی بر سرگرمی های دیجیتالی ندارند. در خارج از منزل خواهید بود، کمی ورزش می کنید و آفتاب می گیرید و به دنیای اطراف خود توجه می کنید. این کارها را دوست خواهید داشت! دیگر چه می خواهید؟

شلوغی کمتر و وجود آگاهانه تر

داشتن زندگی ساده به معنا خلاص شدن از همه درهم و برهمی هست که  در زندگی دارید. انسان ها به داشته های مادی خود افتخار و خانه های خود را پر از وسایل تجملی می کنند. زندگی سفر است و فکر می کنید باید سبک سفر کرد یا سنگین؟

 تا زمانی که همه چیز مورد نیاز خود را دارید که به طرز شگفت انگیزی کمی است، چرا وسایل اضافی را با خود حمل کنید؟

وقتی شلوغی کمتری دارید، کارهای بیشتری برای تمیز کردن، نگهداری و کارهای کمتر دارید. آرایش، دکوراسیون، وسایل تزئینی، لباس و وسایل مختلف دارید. در حالی که برخی از این موارد به مانند لباس و تلفن همراه قطعاً ضروری هستند.

 

داشتن بی نظمی کمتر به زمان آزاد بیشتری در اختیارتان می دهد. همچنین پول بیشتری برای سرمایه گذاری در آینده بهتر و استرس بسیار بسیار کمتر خواهید داشت. بنابراین این آخر هفته، کمدهای خود را زیر و رو کنید و ببینید چه چیزی نیاز به هدیه دادن دارد. زندگی بدون آن ها بسیار ساده تر می شود.

بنابراین اینها مزایای ساده زسیتن بودند، اما موارد دیگر بسیار بیشتر است! در هزینه خود صرفه جویی می کنید، از جمعیت دیوانه کننده دور هستید، از زندگی بیشتر راضی خواهید بود، خانه خودتان مرتب تر خواهد بود، به محیط زیست کمک خواهید کرد. اعتماد کنید، مزایای چنین زندگی به سختی قابل ذکر است، اما احساسش آسان است و آن را امتحان کنید!

سخن آخر

زندگی ساده به راحتی و با دوری از تجمل گرایی قابل اجرا خواهد بود. نیازی به هیچ گونه کنج ازلت گزینی و دور شدن و رفتن به کناره ها نخواهد بود. با این کار قادر هستید که زندگی خود را منظم کرده و از زیبایی های این اقدام بهره کافی را ببرید.

گاهی راه حل ها بسیار نزدیک و ساده هستند. فقط کافی است که نگرش را تغییر داده و اصل را که شاد زیستن است را با فرعیات که تجملات هستند، جا به جا نگیرید.

 

Six science-backed benefits of living a simple life | happiness.com

۳.۷/۵ - (۶ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx