نقشی که ذهن ناخودآگاه شما در زندگی روزمره تان ایفا می‌کند.

یک نظر اضافه کنید
5 دقیقه مطالعه

ذهن ناخودآگاه – چیزی که در هر عملکردی تأثیر بسزایی دارد، اما دائماً نادیده گرفته می‌شود.
در عوض، اغلب تمرکز روی ذهن آگاه ما می‌باشد که شامل عملکرد تفکر انتقادی مغز ماست.

ناخودآگاه لایه قدرتمندی است که در زیر ذهن خودآگاه قرار دارد. این بخش، آگاهی از همه چیزهایی که ذهن آگاه قادر به تشخیص آن نیست را در برمی‌گیرد.

به مجردی که ناخودآگاه چیزها را درک کرد، این بخش قابل توجه از مغز نقش‌های مختلفی را در زندگی روزمره شما ایفا می‌کند.

بانک حافظه
ضمیر ناخودآگاه شما مانند یک بانک حافظه عظیم است. ظرفیت آن تقریباً نامحدود است. این ضمیر به طور دائم هر آنچه را که برای شما اتفاق می‌افتد را  ذخیره می‌کند.

با رسیدن به سن 21 سالگی، بیش از صد برابر محتوای کل دایرة المعارف بریتانیکا را بطور دائم ذخیره کرده‌اید.

در دوران هیپنوتیزم، افراد مسن اغلب می‌توانند با وضوح کامل، وقایع پنجاه سال قبل را به یاد بیاورند. حافظه ناخودآگاه شما تقریباً کامل است. این حافظه آگاهانه شما است که مشکوک است.

وظیفه ذهن ناخودآگاه شما ذخیره و بازیابی اطلاعات است.
وظیفه آن اطمینان از این است که شما دقیقاً به روشی که برنامه ریزی شده‌اید، پاسخگو هستید. ضمیر ناخودآگاه شما باعث می‌شود هر آنچه شما می‌گویید و انجام می‌دهید، با الگویی که با خودآگاهی شما سازگار است متناسب باشد. این “برنامه اصلی شما” است.

خدمتکار مجازی (بی قید و شرط)

ضمیر ناخودآگاه شما ذهنی است و به طور مستقل فکر یا استدلال نمی‌کند. این ضمیر فقط از دستوراتی که از ذهن آگاهانه شما دریافت می‌کند پیروی می‌کند.

ذهن آگاه شما را می‌توان بعنوان یک باغبانی تصور کرد که بذرهایی را می‌کارد. ذهن ناخودآگاه تان را نیز می‌توان باغ یا خاک حاصلخیزی دانست که در آن دانه‌ها جوانه زده و رشد می‌کنند.

ذهن آگاه شما دستور می‌دهد و ذهن ناخودآگاه شما اطاعت می‌کند.
ضمیر ناخودآگاه شما یک خدمتکار بی چون و چرا است. این ضمیر شبانه روز تلاش می‌کند تا رفتار شما را  با افکار، امیدها و خواسته‌های احساسی شما متناسب و هماهنگ کند.

ضمیر ناخودآگاه شما در باغ زندگی تان گل یا علف‌های هرز را پرورش می‌دهد. هر کدام از گیاهان براساس معادل‌های ذهنی است که شما ایجاد می‌کنید.

حفظ تعادل

حفظ تعادل

ضمیر ناخودآگاه شما دارای چیزی به نام تکانه‌ی هوموستاتیک می‌باشد که دمای بدن شما را در 98.6 درجه فارنهایت نگه می‌دارد. این بخش به شما کمک می‌کند که به طور منظم نفس بکشید و ضربان قلبتان را در یک میزان معینی نگه می‌دارد.

از طریق سیستم عصبی خودمختار، تعادل بین صدها ماده شیمیایی در میلیاردها سلول شما را حفظ می‌کند. کل دستگاه فیزیکی شما بیشتر اوقات در هماهنگی کامل کار می‌کند.

ضمیر ناخودآگاه شما در حوزه ذهنی تان هموستاز(هم ایستایی/ پایداری/ تعادل) را نیز تمرین می‌کند. این ضمیر باعث می‌شود شما بر طبق کارهایی که در گذشته انجام داده‌اید و حرف‌هایی که در گذشته زده‌اید عمل و فکر کنید.

منطقه آسایش

تمام عادات تفکر و عملکرد شما در ذهن ناخودآگاه شما ذخیره می‌شود. این ضمیر تمام مناطق آسایش شما را به خاطر سپرده و تلاش می‌کند که شما را در آن مناطق نگه دارد.

ضمیر ناخودآگاه شما باعث می‌شود تا هر زمانی که سعی در انجام کاری جدید یا متفاوت داشته باشید، از نظر عاطفی و جسمی احساس ناراحتی کنید.  این ضمیر بر خلاف و ضد  تغییر هر یک از الگوهای رفتاری تعیین شده شما می‌باشد.

شما می‌توانید این را احساس کنید که هر زمانی که چیز جدیدی را امتحان می‌کنید، ضمیر ناخودآگاهتان شما را به سمت منطقه آسایش‌تان می‌کشاند. حتی فکر کردن در مورد انجام کاری متفاوت از آنچه که به آن عادت کرده‌اید، باعث می‌شود که احساس تنش و اضطراب کنید.

یکی از بزرگترین عادات زنان و مردان موفق این بوده است که آنها همیشه خودشان را از منطقه آسایش خود بیرون می‌کشانند.

آنها می‌دانند که چگونه منطقه آسایش در هر ناحیه‌ای سریعاً به یک خندق تبدیل می‌شود. آنها می‌دانند که خودخوشنودی (از خود راضی بودن) دشمن بزرگ خلاقیت و امکانات آینده می‌باشد.

به ذهن ناخودآگاه خود تلنگر بزنید.

به یاد داشته باشید که برای پیشرفت و بیرون آمدن از منطقه آسایش، شما باید آمادگی انجام کارهای جدیدی که باعث احساس ناخوشایندی و ناراحتی در شما می‌شود را داشته باشید. سعی کنید تا زمانی که یک منطقه آسایش جدید را در سطح جدید و بالاتر از صلاحیت ایجاد کنید، تلاش کنید.

خارج شدن از منطقه آسایش برای توسعه عادات جدید می‌تواند امری چالش برانگیز باشد.

 

https://www.briantracy.com/blog/personal-success/subconscious-mind-everyday-life/

4/5 - (7 امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

0 نظرات
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx