نقش تفکر بر موفقیت و خوشبختی افراد در قانون جذب

نظرات 2
9 دقیقه زمان مطالعه

نقش تفکر بر موفقیت و خوشبختی افراد در قانون جذب

با چه طرز تفکری می توان به موفقیت رسید

بر اساس قانون جذب تفکر یک انسان بر همه مسائلی که فرد به آن دست پیدا کرده و در آن موفق می شود و هم چنین تمامی شرایطی که به دلیل آن فرد در زندگی شکست می خورد به صورت کاملا مستقیم تاثیر می گذارد. در محیط پیرامون ما هر چیزی بر اساس قانونی خاص بوده و با ترتیبی دقیق به حیات ادامه می دهد و اگر این چنین نباشد نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت لذا هر شخصی باید وظیفه ی خاص خود را داشته باشد.

هر شخصی تنها خود تعیین می کند فردی ضعیف باشد یا نیرومند و یا این که فردی پاک‌ و بی آلایش باشد یا شرور و خبیث. خوشحالی و غم یک نفر از درون خود و تفکراتش سرچشمه گرفته و خود او همان طوری است که تفکراتش می باشند؛ تا زمانی که طرز فکر خود را تغییر ندهد به همان شیوه ای که از قبل داشته زندگی خواهد کرد.

چه زمانی می توانیم به کمک تفکر از فردی ضعیف به فردی قوی تبدیل شویم؟!

چه زمانی می توانیم به کمک تفکر از فردی ضعیف به فردی قوی تبدیل شویم؟!

یک فرد قدرتمند تنها زمانی می تواند به یک انسان ضعیف کمک کند که خود فرد ضعیف بخواهد که تغییر کند و در این جهت از او طلب کمک نماید. البته حتی در این گونه شرایط هم فرد ضعیف خودش باید قدرتمند شود، چرا که تنها زمانی می تواند آن نیروی عمیقی که در درون افراد دیگر است را در خود به وجود آورد که با تمام‌ وجود در این مسیر تلاش کند. در واقع هیچ ‌شخصی در دنیا غیر از خود او‌ نمی تواند او را از وضعیتی که دارد خارج کند و از وی فردی قدرتمند بسازد.

در بین بسیاری از افراد این مساله بسیار رواج دارد که همواره با این تفکر که «اکثر افراد مورد ظلمی واقع شده اند که شخصی به آن ها روا می دارد، لذا باید از فرد ظالم تنفر داشته باشند» در حال تلاش برای زندگی هستند و افراد بسیار کمی را می توان دید که بگویند در واقع به این دلیل یک نفر ظالم است، چون بیشتر مردم مظلوم اند، پس باید افراد مظلوم را پست بدانیم و این در حالی است که حضرت علی (ع) فرموده اند: «فرد ظالم و مظلوم هر دو به یک میزان مقصر می باشند!»

در واقع ظالم و مظلوم هر دو در نادانی به سر می برند ولی به صورت ظاهری همواره در حال آزار و اذیت یکدیگر می باشند. البته باید گفت زمانی که ظالم و‌ مظلوم به صورت ظاهری همدیگر را اذیت می کنند در‌ واقع خود را هم مورد آزار قرار داده اند. علمی که کامل باشد، عکس العمل قانون را در ضعف فرد مظلوم و سوءاستفاده های ظالم از قدرت می داند و از طرفی عشقی که به تکامل رسیده باشد، اذیت و آزاری که دو طرف می کشند را در نظر گرفته و هیچ گاه به سرزنش هیچ ‌کدام از طرفین نمی پردازد و ‌هم چنین شفقت و ‌سختی که کامل باشد شامل حال ظالم و ‌مظلوم خواهد شد.

افرادی که در نبرد با ضعف خود، پیروز شده اند و خود را از هر نوع تفکر خودخواهانه پاک ‌نموده اند، نمی توانند شامل افراد ظالم و ‌یا مظلوم شوند، چون آن ها افرادی آزاده هستند. همان گونه که امام حسین (ع) می فرمایند اگر مسلمان نیستی حداقل آزاده باش!

بر اساس قانون جذب یک فرد تنها زمانی می تواند از جای خود به پا خواسته و به موفقیت برسد که سطح تفکرات خود را بسیار بالاتر ببرد، او اگر به تفکرات واقعی درون خودش دست نیابد همواره ضعیف، شکست پذیر و ناتوان خواهد بود. زمانی که شخصی می خواهد به هدف و خواسته های درونی خود برسد باید علاوه بر تفکرات درونی اش، خصلت های حیوانی اش را نیز تحت امر خود قرار دهد؛ البته گاهی ممکن است فرد نتواند تمامی خصلت های زشت و حیوانی خود را نابود کند اما برای رسیدن به هدف باید حداقل قسمتی از این خصلت را نابود کند.

شخصی که اولویت های تفکرش را لذت های حیوانی تشکیل می دهند، ذهنی تاریک داشته و نمی تواند به درستی مسیر رسیدن به ‌خواسته هایش را برنامه ریزی کند. چنین شخصی نمی تواند ثروت نهفته ی درونش را کشف کند و به سمت هر کاری که قدم بردارد، مطمئنا با شکست مواجه خواهد شد. اگر فردی با اراده تمام تفکرات درونی خود را در دست نگیرد نمی تواند مسئولیت ها و کارهای مهم‌ و‌ تاثیرگذار را هدایت و سازماندهی کند، بنابراین بر اساس قانون جذب لیاقت این را هم ندارد که در کارهایش مستقل شده و به تنهایی از پس مسیر زندگی اش بربیاید. در نتیجه چنین شخصی توسط تفکراتی که خودش انتخاب می کند زندانی شده است.

راهکارهایی برای افزایش موفقیت شخصی با قانون جذب

راههای افزایش موفقیت در زندگی شخصی با قانون جذب

شما نمی توانید در زندگی موفق شوید مگر آن که بتوانید فردی فداکار باشید، و یک شخص به اندازه ای در زندگی خودش موفق خواهد شد که بتواند تفکرات پلید و پراکنده ی خود را از بین ببرد و بتواند تنها بر روی پیشرفت در مسیر اهدافش تمرکز نماید. هرچه یک فرد بتواند تفکرات خود را بیشتر ارتقا ببخشد پاک تر و پرهیزکارانه تر و عالی تر می شود و طبق قانون جذب هر روز به موفقیت های بیشتر، درآمد بیشتر و موفقیت های همیشگی دست خواهد یافت.

کائنات به صورتی ذاتی از افراد شرور، خبیث، پلید و دروغ گو بااندیشه ناپاک بدشان می آید، البته باید به این مساله توجه نمود که افرادی وجود دارند که در ظاهر همان گونه هستند که گفته شد اما ممکن است وجود و ‌تفکری کاملا برعکس داشته باشند. همه ی معلمانی که در طول دوره های مختلف دیده ایم همگی این گونه بوده اند و همه ی آن ها تنها در تلاش بوده اند تفکر، ذهن و درون خود را ارتقا داده و در مسیر تقوا و پاکی تفکر قدم بردارند.

کسب موفقیت ها در زمینه های مختلف

کسب موفقیت های بزرگ در زمینه های مختلف

کسب موفقیت ها در زمینه ی عقلی، از یک تفکر منسجم برای یافتن علم، زیبایی و راستی در زندگی و طبیعت به دست می آید، بعضی اوقات این امکان وجود دارد که این نوع موفقیت با غرور، تعصب و ‌خود بزرگ بینی همراه باشد اما در واقع آن موفقیت، ثمره ی خود بزرگ بینی طرف نبوده و تنها حاصل تلاش های فراوان و تفکر پاک و بی آلایش خود فرد بوده است.

موفقیت در زمینه ی معنوی، به دلیل آرزوهای پاک و‌ مقدس شخص به دست می آید. فردی که در تمام زندگی اش تنها تفکر پاک و آرزوهای زیبا و درست داشته باشد و همواره انسانی بی آلایش و به دور از خودخواهی باشد، با قاطعیت هرچه تمام تر شخصیتی عاقل و زیبا خواهد داشت و سرانجام به مقامی سرشار از برکت و‌ موفقیت دست می یابد.

موفقیت هر نوعی که باشد، اوج تلاش و‌ تارک تفکر می باشد. انسان به کمک اراده، عدم خود بزرگ بینی، فروتنی، پاکی و تفکر مناسب، هدایتی درست خواهد داشت و در زندگی به اوج رسیده و بالعکس به وسیله ی خود بزرگ بینی، ناپاکی، خبیثی، غرور، تعصب و اندیشه ی نامناسب سقوط خواهد کرد.

۲/۵ - (۵ امتیاز)

رشد خودت رو استارت بزن !

درخواست ثبت نام در دوره های امیر شریفی

مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
هنگامی که پاسخی داده شود به ایمیل شما پیام ارسال میگردد

2 نظرات
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
بازخورد درون خطی
دیدن تمام نظرات
دوره آموزش کارشناس جذب شوید
دوره برتری شدید
2
0
سوالی دارید؟ بپرسیدx